Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Bazsikem!

Tudom írtátok, hogy a kormány elég gázul néz ki, de egyébként nagyon patika, sehol semmi rozsda vagy ilyesmi, mondjuk olaszból van és bár a képen nem látszik de a bal eleje sérült némiképp, meg csak egy kulcs van hozzá. De nagyon szép hangja van hidegen is, bár állítólag több mint 1 évet állt.

Majd kiderül. Szóljatok ha már távolról is inkább menekülnétek a kocsitól :).

 

Röviden: én menekülnék a kocsitól. 10 éves olasz kocsi, gyanúsan kevés km-el, agyonkopott kormánnyal, egy év állás után? Háát, szerintem beleöntöttek valami olajadalékot, amitől átmenetileg szép lett a hangja. Ráadásul a Z16XEP motorokkal elég sok gond van, ha jól tudom. Én tavaly 3 éves magyar autót vettem, "kevés km-el" és még így is belenyúltam.

Az árából is lehetne faragni még egy kicsit, de Te tudod, majd az öreg szerelőd megmondja a tutit. :) 

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

3 órája, sasa58 írta:

 

Ráadásul a Z16XEP motorokkal elég sok gond van, ha jól tudom. 

 

Szia. Elmondanád ez miben merül ki, mert én 5 éve hajtok egy Z16XEP-t, és ugyan szelepszár szimereingeket kellett cserélni, ezen a bajon kívül semmi más baja nincs.  

Előtte sem volt ezen kívül semmi más. Nagyon kíváncsi vagyok, mi az a SOK gond......

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Maybal írta:

Szia. Elmondanád ez miben merül ki, mert én 5 éve hajtok egy Z16XEP-t, és ugyan szelepszár szimereingeket kellett cserélni, ezen a bajon kívül semmi más baja nincs.  

Előtte sem volt ezen kívül semmi más. Nagyon kíváncsi vagyok, mi az a SOK gond......

Hát ha csak kötözködni akarsz, akkor jó, mert én nem. Bocs, tévedtem, a Z16XEP egy problémamentes, kiváló motor.

 

Figyelem! Opel Astra H Z16XEP tulajdonosok!

Komoly szoftverhibát találtunk egy ilyen digitlkímás autónál: Kikapcsolt klímánál a motorvezérlő nem működteti a vízhűtő ventillátorát, hagyja megfőni a motort! Különösen azért veszélyes mert ezekben a tipusokban vízhőfok óra nincs. Márkaszervizekben rendelkezésre áll a javított szoftver amennyiben az Ön autójánál is jelen volna a hiba.

Z16XEP, Z16XER, Z18XER-nél 25-30000 km-enként gyertyahézag állítása ajánlott, ha nem akarunk idejekorán trafót cserélni.

Read more: http://topel.hupont.hu/11/tipushibak#ixzz4HD8w56rt

Fentieken kívül még hallottam panaszt a twinport szelepre és a szelepfedélben található membrán átszakadására (itt lehet, hogy tévedek), és ha már 1.6-os benzines, sokan az erősebb 116 lovas XER motort javasolják.

 

De komolyan, örülök, hogy Neked semmi gondod vele. Béke.

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

24 perce, sasa58 írta:

Hát ha csak kötözködni akarsz, akkor jó, mert én nem. Bocs, tévedtem, a Z16XEP egy problémamentes, kiváló motor.

 

Figyelem! Opel Astra H Z16XEP tulajdonosok!

Komoly szoftverhibát találtunk egy ilyen digitlkímás autónál: Kikapcsolt klímánál a motorvezérlő nem működteti a vízhűtő ventillátorát, hagyja megfőni a motort! Különösen azért veszélyes mert ezekben a tipusokban vízhőfok óra nincs. Márkaszervizekben rendelkezésre áll a javított szoftver amennyiben az Ön autójánál is jelen volna a hiba.

Z16XEP, Z16XER, Z18XER-nél 25-30000 km-enként gyertyahézag állítása ajánlott, ha nem akarunk idejekorán trafót cserélni.

Read more: http://topel.hupont.hu/11/tipushibak#ixzz4HD8w56rt

Fentieken kívül még hallottam panaszt a twinport szelepre és a szelepfedélben található membrán átszakadására (itt lehet, hogy tévedek), és ha már 1.6-os benzines, sokan az erősebb 116 lovas XER motort javasolják.

 

De komolyan, örülök, hogy Neked semmi gondod vele. Béke.

Ja, csak ennyi.......

Nem kötekedés, csak érdeklődöm. :icon13: Hogy mire számítsak. Érted? 

Beleraktam 70e km-t.....de nincs ezekkel baj. A Twinport szelepről nemrég azt olvastam, nem sűrűn előforduló hiba. Meghibásodhat/ik, de nem sűrűbben, mint bármi más.

És ha utána néznél, az összes H Astrában nincs hőfok mérő óra a műszercsoportban Komoly szoftverhiba......nagyon jó.....:-)

Az összes motort lehetne fikázni, mindegyik konstrukció elromolhat, de szerintem ez nagymértékben a használójától függ.

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

36 perce, Maybal írta:

Ja, csak ennyi.......

Nem kötekedés, csak érdeklődöm. :icon13: Hogy mire számítsak. Érted? 

Beleraktam 70e km-t.....de nincs ezekkel baj. A Twinport szelepről nemrég azt olvastam, nem sűrűn előforduló hiba. Meghibásodhat/ik, de nem sűrűbben, mint bármi más.

És ha utána néznél, az összes H Astrában nincs hőfok mérő óra a műszercsoportban Komoly szoftverhiba......nagyon jó.....:-)

Az összes motort lehetne fikázni, mindegyik konstrukció elromolhat, de szerintem ez nagymértékben a használójától függ.

Itt a vége, fuss el véle! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2 éve nálam levő 5 ajtós 1.4-es G Astránk terveznénk a közeljövőben lecserélni, fiatalítás gyanánt.

Off márkák között a H Astrán is gondolkoztam.

Csak benzines jöhet szóba, főleg 1.6 vagy 1.8 motorral. Kombi vagy sedan lenne a legjobb. 5 ajtós hiába könnyen pakolható, de kevesebb fér bele, mint a sedanba. Nem használjuk ki az 5 ajtó előnyeit, viszont nyaralásnál érezzük a hátrányait... Kompenzáció gyanánt egy vonóhorg nem árt...

Képek alapján mintha hátul nem lenne valami sok hely....

1.6-ból láttam van 105 meg 116 lóerős. Mi a különbség? Twinport-osat kerülném. Azt látom, hogy sz 1.8 ritka...

Nem vagyok versenyző, de lehessen vele haladni, előzni. Család van... Ha úgy elmegy mint a mostani, az elég, de jobb ha kicsit lobbanékonyabb...

Mik a jellemző típushibák? Mennyire fenntartható? Milyen a fogyasztása? Olajfogyasztás? A mostani eszi, bizonyos mértékig nem zavar, ez még gyári értéken belül van. Úgy vagyok vele, ez legyen a legnagyobb baja...

A gumi méret itt is ritka? :)

1-1,4 M Ft lenne rá...

Mennyire érdemes félni a sokat futott példányoktól?

Összességében most nem gondolom, hogy sokkal előrébb vagyok egy H-val, mint a G-vel... De bevallom, még nem néztem meg.

Konkurencia: Octavia II 1.4-1.6 (tudom nem gyorsvonat, de talán elég), Zafira B de az is ritka 1.8-ban, 1.6-al meg nem kéne...

Apropó: Zafira B? (Csak benzin!)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, outsider írta:

Sziasztok,

2 éve nálam levő 5 ajtós 1.4-es G Astránk terveznénk a közeljövőben lecserélni, fiatalítás gyanánt.

Off márkák között a H Astrán is gondolkoztam.

Csak benzines jöhet szóba, főleg 1.6 vagy 1.8 motorral. Kombi vagy sedan lenne a legjobb. 5 ajtós hiába könnyen pakolható, de kevesebb fér bele, mint a sedanba. Nem használjuk ki az 5 ajtó előnyeit, viszont nyaralásnál érezzük a hátrányait... Kompenzáció gyanánt egy vonóhorg nem árt...

Képek alapján mintha hátul nem lenne valami sok hely....

1.6-ból láttam van 105 meg 116 lóerős. Mi a különbség? Twinport-osat kerülném. Azt látom, hogy sz 1.8 ritka...

Nem vagyok versenyző, de lehessen vele haladni, előzni. Család van... Ha úgy elmegy mint a mostani, az elég, de jobb ha kicsit lobbanékonyabb...

Mik a jellemző típushibák? Mennyire fenntartható? Milyen a fogyasztása? Olajfogyasztás? A mostani eszi, bizonyos mértékig nem zavar, ez még gyári értéken belül van. Úgy vagyok vele, ez legyen a legnagyobb baja...

A gumi méret itt is ritka? :)

1-1,4 M Ft lenne rá...

Mennyire érdemes félni a sokat futott példányoktól?

Összességében most nem gondolom, hogy sokkal előrébb vagyok egy H-val, mint a G-vel... De bevallom, még nem néztem meg.

Konkurencia: Octavia II 1.4-1.6 (tudom nem gyorsvonat, de talán elég), Zafira B de az is ritka 1.8-ban, 1.6-al meg nem kéne...

Apropó: Zafira B? (Csak benzin!)

Én áprilisban cseréltem 1.6 8V G-ről(sedan)1.4 H-ra(5 ajtó).Hát néha visszasírom a G-t...Amúgy 1.4 és 1.6 is Twinport csak a kisebb láncos a nagyobb szíjjas,van 115 LE is 1.6 azt nem tudom milyen,de inkább azt ajánlják

Most kell majd láncot cserélnem 118 ezer van benne valósan nem lesz óccsó gyári cuccokkal,plusz főtengely ékszijtárcsát mert a szimmering felköszörülte a tengelyt,csöpög az olaj tipushiba(32 ezer pénz)hiába próbálkoztunt a tengely köszörülésével meg kisebb szimmeringgel továbbra sem tömít rendesen.:(

Ezzel az 1.4 motorral elég nyomatékszegény alul, klimával meg főleg elgyengűl a 8V-s G jobban bírta de legalább pörgetve 3000 felett már megindul,az 1.6 azért nyomatékosabb lehet a +25Nm már számít nem is az a +15Le.

Gumit könnyebben kapsz hozzá meg olcsóbban is mert 195/65 R15 vagy 205/55 R16 a gyári méret,esetleg 205/50 R17 mint nekem van fennt most.

Az 5 ajtós csomitere  elég kicsi(sedan után),4 ajtóst kerestem anno de gyér a kínálat belőle(benzines) meg nem is fért volna be a garázsba:(

Sóginak 1.4 G van Z14XE de virgoncabbnak érzem mint az enyém

Közel 3 hónap használat után aki inkább hosszabb távokra használja az autóját az min.1.6 motorost válasszon(benzinesben),aki pedig városban közlekedik többet és nem cuccolva annak az 1.4 is jó.

Ha van lehetőséged próbáljki több típust is többféle motorral érezni fogod a különbségeket...

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 15. at 14:43, csicsó írta:

Én áprilisban cseréltem 1.6 8V G-ről(sedan)1.4 H-ra(5 ajtó).Hát néha visszasírom a G-t...Amúgy 1.4 és 1.6 is Twinport csak a kisebb láncos a nagyobb szíjjas,van 115 LE is 1.6 azt nem tudom milyen,de inkább azt ajánlják

Most kell majd láncot cserélnem 118 ezer van benne valósan nem lesz óccsó gyári cuccokkal,plusz főtengely ékszijtárcsát mert a szimmering felköszörülte a tengelyt,csöpög az olaj tipushiba(32 ezer pénz)hiába próbálkoztunt a tengely köszörülésével meg kisebb szimmeringgel továbbra sem tömít rendesen.:(

Ezzel az 1.4 motorral elég nyomatékszegény alul, klimával meg főleg elgyengűl a 8V-s G jobban bírta de legalább pörgetve 3000 felett már megindul,az 1.6 azért nyomatékosabb lehet a +25Nm már számít nem is az a +15Le.

Gumit könnyebben kapsz hozzá meg olcsóbban is mert 195/65 R15 vagy 205/55 R16 a gyári méret,esetleg 205/50 R17 mint nekem van fennt most.

Az 5 ajtós csomitere  elég kicsi(sedan után),4 ajtóst kerestem anno de gyér a kínálat belőle(benzines) meg nem is fért volna be a garázsba:(

Sóginak 1.4 G van Z14XE de virgoncabbnak érzem mint az enyém

Közel 3 hónap használat után aki inkább hosszabb távokra használja az autóját az min.1.6 motorost válasszon(benzinesben),aki pedig városban közlekedik többet és nem cuccolva annak az 1.4 is jó.

Ha van lehetőséged próbáljki több típust is többféle motorral érezni fogod a különbségeket...

 

A 116 LE 1.6 motor is twinport-os, az XER?

1.8-as motorral mik a tapasztalatok? (ezt nem feltétlenül tőled kérdezem)

Link to comment
Megosztás:

30 perce, outsider írta:

A 116 LE 1.6 motor is twinport-os, az XER?

1.8-as motorral mik a tapasztalatok? (ezt nem feltétlenül tőled kérdezem)

Nem, a 116 lovas nem twinportos hanem VVT, változó vezérlésű motor. Az 1.8-asból 2 van, a 120 Le-s XE és a 140 Le-s XER. Egyértelműen az utóbbi a jobb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Davee írta:

Kevesebbet eszik olajból és benzinből is :) Olajra oda kell figyelni a szolenoidok miatt, amúgy nagyon jó motor, újabb széria.

Nem tudjátok véletlenül, hogy a szolenoid/vezérlésmódosító szelepen lévő tömítőgyűrűnek mi a mérete? Lehet, hogy a szelepfedél tömítés alól jött ki az olajgőz de van egy kis lerakódás az előre néző szolenoid környékén, gondoltam kicserélem.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, outsider írta:

Jobb, vagy csak erősebb? :)

Egyébként többnyire a 140 lovast látom...

 

Egyszer korábban írtam egy összehasonlítást a Z18XE és Z18XER motorok között, most nem ismételném meg, de szerintem is jobb és kevesebbet eszik. Ha érdekelnek a részletek, keresd vissza.

A másfél tonnás Z18XER TwinToppal 7 liter alatt járok , klíma nélkül 6,5 a jellemző átlagom. Csak a gyertyákat cseréltem ki benne iridiumosra (Denso IK16L), egyébként gyári kivitel.

Az ötajtós H Astránkhoz anno vettünk az Auchanban egy 320 literes tetőboxot (nem a hosszúkásat, mert nem síléchez kellett), az alaptartó már megvolt (megmaradt a G Astrából), a box 30.000 Ft alatt volt és megoldódott a rakodási probléma. Emiatt nem érdemes vonóhorgot vagy kombit venni. Az utánfutót tárolni, biztosítani és vizsgáztatni kell időről időre, a tetőboxot meg nem kell (elfér a szekrény tetején és még jól is mutat :)) . Ráadásul a horvát autópályán az utánfutó pótdíjas a tetőbox meg nem. Szóval szerintem minden a tetőbox mellett szól.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, kezdőkabriós írta:

Egyszer korábban írtam egy összehasonlítást a Z18XE és Z18XER motorok között, most nem ismételném meg, de szerintem is jobb és kevesebbet eszik. Ha érdekelnek a részletek, keresd vissza.

A másfél tonnás Z18XER TwinToppal 7 liter alatt járok , klíma nélkül 6,5 a jellemző átlagom. Csak a gyertyákat cseréltem ki benne iridiumosra (Denso IK16L), egyébként gyári kivitel.

Az ötajtós H Astránkhoz anno vettünk az Auchanban egy 320 literes tetőboxot (nem a hosszúkásat, mert nem síléchez kellett), az alaptartó már megvolt (megmaradt a G Astrából), a box 30.000 Ft alatt volt és megoldódott a rakodási probléma. Emiatt nem érdemes vonóhorgot vagy kombit venni. Az utánfutót tárolni, biztosítani és vizsgáztatni kell időről időre, a tetőboxot meg nem kell (elfér a szekrény tetején és még jól is mutat :)) . Ráadásul a horvát autópályán az utánfutó pótdíjas a tetőbox meg nem. Szóval szerintem minden a tetőbox mellett szól.

Viszont oolcsón lehet bérelni utánfutót, ha kell... :) 

Futót nem vennék.

Igazából most elvagyunk az ötajtós G-vel méretben. De én mégis hajlok a sedan-ra, vagy a kombira. Legyen egy kicsivel mégis több.

Köszönöm a tanácsokat. Szerintem maradok az 1.8-asnál, ha H Astra lesz a kiszemelt. :)

 

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎08‎.‎21‎. at 0:45, outsider írta:

Igazából most elvagyunk az ötajtós G-vel méretben. De én mégis hajlok a sedan-ra, vagy a kombira. Legyen egy kicsivel mégis több.

Köszönöm a tanácsokat. Szerintem maradok az 1.8-asnál, ha H Astra lesz a kiszemelt. :)

 

Ha mindenképp vonóhorgos kocsit keresel esetleg javasolnám a TwinTop kivitelt, alapból 500 literes csomagtartója (ha nincs benne a tető).

Ebből van a legtöbb Z18XER itthon.

Sok közöttük gyári horoggal van felszerelve a lakókocsi miatt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 perce, kezdőkabriós írta:

Tényleg nem drága a bérlet, csak el kell menni érte a telephelyre, meg vissza kell vinni a tulajhoz, esetleg még le is kell mosni...

Ja és tolatni sem egyszerű vele..

:)

Jaja. Ez igaz :-)

Visszatérve. Másrészt azért preferálnám a kombit meg sedant, mert nagyobb a csomagtartó, és ha később netán gázosítanám (pótkeréktartállyal), akkor a csomagtérben elhelyezett pótkerék mellett is maradna elég hely.

Jelenleg ez nem lenne megoldható. Így is van egy kis varázsláda álladóban (szerszámok, kellékek, benzineskanna, olajoskanna, gyerekülések miatt fejtámlák stb). Bár már gondoltam, hogy annak a méretét kellene csökkenteni, otpimalizálni....

Nyaraláskor kell matekozni, de nem vészes. Azért az lenne a jobb, ha nem kell matekozni.

Ránéztem most az 1.8-as kínálatra, elég gyér volt. 2 kombi, egyik automata, 1 sedan, meg 2-3 ötajtós...

Szerk:

Felszereltségben a klíma, e-ablak (elől), ABS, légzsákok, riasztó amire mindenképp vágyom.

Minden más előny (vonóhorog, tempomat, hátsó e-ablak)...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Felszereltségben a klíma, e-ablak (elől), ABS, légzsákok, riasztó amire mindenképp vágyom.

A riaszto kivetelvel ez mind alapfelszereles... Klima nelkuli H Astra elvileg van, de nagyitoval kell keresni. Klimabol persze van tobbfele, akarcsak legzsak konfiguraciobol.

Módosítva : csaba66
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 perce, outsider írta:

Hátsó e-ablakot lehet tiltani hátul, tehát hogy csak előlről működjön? Gyerekek miatt...

A legutóbbi elektromos ablakos kocsim 1990-es volt... :)

A mostani nullextrás (kivéve riasztó, váltózár, kp. zár).

Igen, a 4 e. ablakos verzióban a vezető oldali vezérlő 2 hátsó kapcsolója között ott a tiltó kapcsoló, ha azt bekapcsolod hátul nem reagál rá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, bazsikem írta:

Sziasztok!

A km és a kocsi jobb elején lévő hézagon kívül láttok esetleg valami gyanúsat ezen a verdán?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.6_cosmo_77500km.szervizkonyv-10500760

Köszi!

Éppenséggel nincs regisztrációs címkéje, vagyis esélyes, hogy külföldi az autó. Kérdés, hogy honnan hozták, bár így akkor esélyes, hogy a 77 ezer nem valós. De, ha megnézed az általuk árult autókat, 200 ezer km felett egy sincs náluk, lehet nem véletlenül? :-)

Cosmo felszereltségnek szerintem egy kicsit karcsú. A szervizkönyv meg annyit ér, amennyire márkaszerviz is meg tudja erősíteni a benne lévőket.

Ha a lökhárító és a sárvédő közötti hézagra gondolsz, az nem biztos, hogy hiba, lehet szimpla hanyagság, vagy igénytelenség is. Már egy lámpacseréhez is le kell venni a lökhárítót, az alatta lévő panelek meg könnyen törnek. Szóval ez még nem biztos, hogy törésre utal, ahhoz rendesen körbe kellene nézni.

Ha a Z16XE1 motor van benne, akkor rendesen nézz utána ennek, mert van róla negatív tapasztalat.

Link to comment
Megosztás:

43 perce, Astra555 írta:

Éppenséggel nincs regisztrációs címkéje, vagyis esélyes, hogy külföldi az autó. Kérdés, hogy honnan hozták, bár így akkor esélyes, hogy a 77 ezer nem valós. De, ha megnézed az általuk árult autókat, 200 ezer km felett egy sincs náluk, lehet nem véletlenül? :-)

Cosmo felszereltségnek szerintem egy kicsit karcsú. A szervizkönyv meg annyit ér, amennyire márkaszerviz is meg tudja erősíteni a benne lévőket.

Ha a lökhárító és a sárvédő közötti hézagra gondolsz, az nem biztos, hogy hiba, lehet szimpla hanyagság, vagy igénytelenség is. Már egy lámpacseréhez is le kell venni a lökhárítót, az alatta lévő panelek meg könnyen törnek. Szóval ez még nem biztos, hogy törésre utal, ahhoz rendesen körbe kellene nézni.

Ha a Z16XE1 motor van benne, akkor rendesen nézz utána ennek, mert van róla negatív tapasztalat.

Köszi!

Igen arról én is sokat olvastam. Meg tartok kicsit attól, hogy a Németországi özönvíz utáni autódömping most fog befutni hazánkba. Nálam egy kocsi megnézése egyébként is vagy fél óra minimum, mire szóba állok az eladóval, itt Pécsett van egy nagy csomó szar, már sokat megnéztem, de ez annyira új, hogy nem fért be a 2 héttel ezelőtti körutamba. Eddig egyik sem volt eddig olyan amit megmutattam volna szerelőnek, pedig, szerintem, az ország egy legjobb opeltudora itt van.

Egyébként szerintem kicsi környékünkön csak a cosmo meg essentia szavakat ismerik H astráknál. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.