Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Én is szeretnék egy családi H Astrát venni, mindenképpen kombit, minimum 1.6 de akár 1.8 is lehet.

Évi 10-12 ezret megyek, fele város (Bp) fele autópálya. Olyan kell amibe lehet pakolni és nem hal meg ha bekapcsolom a klímát.

Az 1.8-astól azért félek, mert láttam írták itt, hogy 12litert is képes bekajálni!? Mennyire jellemző ez?

Én egyébként ezt néztem ki: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.8_cosmo_twinport_serulesmentes-6767720

Ha igaz amit írnak nem tűnik rossznak...

Segítségetek előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szegény autót hajtották rendesen! Bő egy-másfél év alatt 90.000 km-t beleraktak?! Nem semmi!

Amúgy kép alapján jól néz ki. Fogyasztást nem tudom.

Hallottam olyan céges autót, amibe pont, hogy a benzin kltsg elszámolása miatt előre tekerték az órát!

Az én autóm is (relatív) fiatal és 200.000 felett van benne....kiszámoltam, napi szinten 500km-t kellett volna vele menni kb.

De ennyire meg nincs lelakva a belseje.

Link to comment
Megosztás:

Hallottam olyan céges autót, amibe pont, hogy a benzin kltsg elszámolása miatt előre tekerték az órát!

Az én autóm is (relatív) fiatal és 200.000 felett van benne....kiszámoltam, napi szinten 500km-t kellett volna vele menni kb.

De ennyire meg nincs lelakva a belseje.

Az enyémmel csak 68-at.

Amúgy nem 2007-es az autód? Mert 500 km-rel naponta, egy év alatt menne bele 182500 km. 2007 óta már 1 millió felett kéne lennie. Vagy rosszul számoltam valamit? :)

Link to comment
Megosztás:

Az enyémmel csak 68-at.

Amúgy nem 2007-es az autód? Mert 500 km-rel naponta, egy év alatt menne bele 182500 km. 2007 óta már 1 millió felett kéne lennie. Vagy rosszul számoltam valamit? :)

Nem az egész eddigi életére tekintve, hanem ez egyes érdekesebb szervizintervallumát nézve a füzetében. :)

Link to comment
Megosztás:

hello. érdeklődnék hogy melyik fajta diesel motorral érdemes venni? hány lovassal? és van isuzu is belőle... azt honnan tudom h az e? köszi

1.7-estvezettem már hosszú távon. Jól megy, dinamikus, stb. Céges volt, de nem lehetett "kiütni", pedig ott vezette 20 féle ember, 20 féle stílusban.

Ahogy itt olvasgatom, magán használatban sokat szívnak az EGR-szeleppel a koromlerakódás miatt.

Az 1.9-es sokkal jobban megy és szerintem nem is eszik sokkal többet. Ha dízelt vennék, én talán olyat keresnék.

Link to comment
Megosztás:

Van egy kiszemelt auto: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.6_cosmo_easytronic-6729934

Mit szóltok hozzá? Milyen ez a váltó? Hogy alakul a fogyasztás vele?

Ez a gyengébbik 1.6-os, úgy tudom nem olyan jó, mint a 115LE-s.

Váltó? Azt hittem ilyennel csak az 1.3-as dízelt szerelték!?

Ok, hogy Cosmo, de 2 zónás a klíma? :huh: Lehet. Majd valaki kijavít, ha tényleg van ilyen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez a gyengébbik 1.6-os, úgy tudom nem olyan jó, mint a 115LE-s.

Váltó? Azt hittem ilyennel csak az 1.3-as dízelt szerelték!?

Ok, hogy Cosmo, de 2 zónás a klíma? :huh: Lehet. Majd valaki kijavít, ha tényleg van ilyen.

Miért jobb a 105 lovas a 116 lovasnál? Kicsit kevesebbet fogyaszt kb 3 deci, más?

Link to comment
Megosztás:

Van egy kiszemelt auto: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.6_cosmo_easytronic-6729934

Mit szóltok hozzá? Milyen ez a váltó? Hogy alakul a fogyasztás vele?

Kívülről szép, az enyém is hasonló kinézetű kis eltérésekkel.

Korábban, olyan háromnegyed éve néztem én is egy ilyen autót, ugyan ezzel a váltóval, szintén JSF rendszámmal, csak Pesten.

Ezek a váltók már elég jók. Ugyebár van nem teljes automata állása, hanem te kapcsolgatod a fokozatokat mint egy manuálissal, csak előre hátra pöckölöd a kart. Fogyasztás nem lesz több vele, bár hosszú távon nem vezettem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

(Vauxhall) Astra H vásárlás előtt állok (2009, 34.000 mérföld, 1.4, manual, benzin), minden jónak tűnik, viszont van valami amiben nem vagyok biztos, hogy nem -e valami nagyobb rossznak az előjele. A cső ami a levegőszűrőtől jön és ahol találkozik a motorral az illesztés alatt tiszta olajos. Mi okozhatja ezt? Megvehetem nyugodt szívvel az autót, mert ez amolyan "Astra dolog", vagy inkább álljak el a vásárlástól mert sokkal nagyobb problémáim lesznek vele a jövőben?

Képek alább.

30w6lx1.jpg

nesug8.jpg

Köszönök minden segítséget előre is,

Dávid

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

CL3-at nézegetem, de azt mondták, hogy nem gyártják tovább... Ami van készlet, azt nyomják ki. Valami gyalogos védelem az oka. De mi?

Gyakorlatilag mindegy. Ha tetszik vegyél amíg lehet, mert ennyi pénzért ilyen klafa új német kocsit soha többé nem kapsz.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Az alábbi autó vásárlásán gondolkodom.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.7_cdti_classic_iii_8.760_km-6951357

Mi a véleményetek róla? Ez 6 sebességes már ha jól tudom igaz? Megbízható ez a motorváltozat (1.7 CDTI 110LE). 100 ill 130km/h-nál 6. fokozatban kb mennyit pörög a motor? Valamint nagyátlagban mennyi a fogyasztása városban ill vegyesben? Ja igen és ez láncos vagy szíjas?

Link to comment
Megosztás:

Az enyém még eggyel régebbi motor és csak 5-ös a váltóm. 130-nál kerek 3000-et forog a motor, 100-nál 2250-et. Ez 6.-ban 130-nál valahol 2800 körül lehet szerintem. De ha valakinek van ilyen majd jön és kijavít.

Fogyasztást nem lehet pontosan megmondani. 5-6 liter környékén.

Szíjas. (Z17DTR ha jól sejtem.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi autó vásárlásán gondolkodom.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.7_cdti_classic_iii_8.760_km-6951357

Mi a véleményetek róla? Ez 6 sebességes már ha jól tudom igaz? Megbízható ez a motorváltozat (1.7 CDTI 110LE). 100 ill 130km/h-nál 6. fokozatban kb mennyit pörög a motor? Valamint nagyátlagban mennyi a fogyasztása városban ill vegyesben? Ja igen és ez láncos vagy szíjas?

Szia!

Az enyém pont ilyen, csak sedan és 2011-es. Én nagyon szeretem (kivétel a részecskeszűrőt).

Fogyija csak város: 5,9-6,3 pedálállástól függően. Hosszú távon max. 110: 4,3-4,6, autópálya 4 személlyel+csomaggal+klíma: 5,1

Szíjas: csere: 8 év vagy 120e km. (A17DTR)

Hosszú váltó áttételes, 6-at 70-80 alatt nem szereti.

Nekem mondom nagyon bejött, az elején kicsit furcsa volt megszokni (benzinesek után). Soha rosszabb autóm ne legyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap láttam az M3 autópálya melletti METRO áruház szomszédjában lévő használtautó telepen rengeteg LHG rendszámú Astrát (hosszú antennásakat).

Nem ezek voltak rendőrségi, vagy valami hivatali autók?

Külsőre egész jó állapotban vannak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.