Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok,

Segítségeteket kérném. 2004es Astra H (Z14XEP) vel kapcsolatba. Valami oknál fogva eltünik a hutovizem a tartájbó igy 4havonta ujra kell tölteni. Mivel nagyon párásodik a szélvedom szerintem a futoradiatorom szivarog. Hogyan lehet azt kicserélni. Keszutatró felöl? 

 

Udv

Pisti

Link to comment
Megosztás:

17 minutes ago, janyka19 said:

Sziasztok. Gyári új alufelnit hol lehet venni? Nem találok, csak használt hirdetéseket hoz be a kereső akárhogy beírom, illetve újakat is hoz de azok nem gyáriak csak álltalános új alufelnik. Ha valaki rendelkezik infóval az ne tartsa magába. Köszi.

Pl. itt:

http://opelcentrum.hu/?category_id=148&option=com_virtuemart&page=shop.browse&Itemid=11&vmFilter_tipus=Astra+H&vmFilter_kategoria=146&vmFilter_alkategoria=148

De a cikkszam alapjan rakeresve az Ebayen van joval olcsobban is.

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, janyka19 írta:

Sziasztok. Gyári új alufelnit hol lehet venni? Nem találok, csak használt hirdetéseket hoz be a kereső akárhogy beírom, illetve újakat is hoz de azok nem gyáriak csak álltalános új alufelnik. Ha valaki rendelkezik infóval az ne tartsa magába. Köszi.

Pl. Opel szervízben biztosan lehet venni, Dabason nemrég felszámoltak egyet és egy darabig beszerzési áron adták a készleten lévő felniket.

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, janyka19 írta:

Sziasztok. Gyári új alufelnit hol lehet venni? Nem találok, csak használt hirdetéseket hoz be a kereső akárhogy beírom, illetve újakat is hoz de azok nem gyáriak csak álltalános új alufelnik. Ha valaki rendelkezik infóval az ne tartsa magába. Köszi.

 

Szinte bárhol, ahol Opel alkatrészeket forgalmaznak. Legalábbis rendelésre biztos tudnak hozni.

Pl Csergő, Cromax, Opelcentrum, stb... Pl: https://cromax.hu/futomu_kormanymu/kerek_szereles/alufelni/alufelni_opel_astra_h_zafira_b_10_kullos_6_5jx16_coll_yp_59047

Kb egy éve a Csergőnél is akcióztak a készleten lévő felnikkel. Pl egy szett gyári H Astrára való alufelnit 40-ért el lehetett vinni. Sojnos már nincs ebből. Az árakat látod a linkeken. Arra készülj fel, hogy újonnan ha nem fogsz ki valami extra akciót, 200.000-300.000Ft simán van a 4db.

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, Cserenkov írta:

 

Szinte bárhol, ahol Opel alkatrészeket forgalmaznak. Legalábbis rendelésre biztos tudnak hozni.

Pl Csergő, Cromax, Opelcentrum, stb... Pl: https://cromax.hu/futomu_kormanymu/kerek_szereles/alufelni/alufelni_opel_astra_h_zafira_b_10_kullos_6_5jx16_coll_yp_59047

Kb egy éve a Csergőnél is akcióztak a készleten lévő felnikkel. Pl egy szett gyári H Astrára való alufelnit 40-ért el lehetett vinni. Sojnos már nincs ebből. Az árakat látod a linkeken. Arra készülj fel, hogy újonnan ha nem fogsz ki valami extra akciót, 200.000-300.000Ft simán van a 4db.

Jaja, igazad van. Ahogy nézegettem tényleg elég borsos árakon adják újonnan. Használtat max. csak személyesen érdemes venni és azt is csak ugy ha gumishoz elvisszük és egy padon megfuttatjuk.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2015‎.‎12‎.‎14‎. at 19:34, janyka19 írta:

Jaja, igazad van. Ahogy nézegettem tényleg elég borsos árakon adják újonnan. Használtat max. csak személyesen érdemes venni és azt is csak ugy ha gumishoz elvisszük és egy padon megfuttatjuk.

Nézz meg 16-os struktúr (design) felniket is, kb. 40.000 egy készlet dísztárcsával. Olyan szép,mintha alufelni lenne és olyan jó mint a lemezfelnik. Nekem bejött, 17" gyári alut cseréltem le mert nagyon rázott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Segítségért fordulnék hozzátok.Van egy 1.4 16 szelepes szíjas g astrám.Egy hónapja kb. egyik reggel nem indult az auto.hiába indítóztam semmi.Indítózás közben villogott a check engine lámpa.Szerelő megnézte és cserélt felső holtpont jeladót jó is lett.De kb egy hete 10 alkalomból 2-szer hidegen mikor több időt áll az autó nehezen tudom csak elindítani és ugyan úgy villog a check engine indítózás közben.Mitől lehet ez?Hibakód olvasáson volt semmi nincs bent.Én AC pumpára tippelek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Friss regisztrált vagyok,

Most vennék egy H Astrát, Állapotfelmérésen egy hiba kivételével kifogástalan. A hiba, hogy a légzsákvisszajelző - az utólagosan beszerelt indításgátló megnyomására kigyullad. a hibakód: B0670, a műszer valami légzsákvisszajelző hibát ad. A szervíz (Opel kereskedés) sem tudott okosat mondani, gyanítják, hogy az utólagos indításgátló a ludas (rossz helyen van a tápkör megszakítása), így ha eltávolítom - ami amúgy is megtörténne -, rendben lehet. Ahogy írtam az autó rendben, de ez zavar, mert a 8db légzsák gondolom hibajelnél nem működik.

Kérdéseim:

- Milyen egyéb hiba lehet, egy H astránál, ami ezt okozza?

- SRS alkatrészek (légzsákok, vezérlő), milyen árban vannak a H Astrához?    

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, c_coupe írta:

Sziasztok!

Friss regisztrált vagyok,

Most vennék egy H Astrát, Állapotfelmérésen egy hiba kivételével kifogástalan. A hiba, hogy a légzsákvisszajelző - az utólagosan beszerelt indításgátló megnyomására kigyullad. a hibakód: B0670, a műszer valami légzsákvisszajelző hibát ad. A szervíz (Opel kereskedés) sem tudott okosat mondani, gyanítják, hogy az utólagos indításgátló a ludas (rossz helyen van a tápkör megszakítása), így ha eltávolítom - ami amúgy is megtörténne -, rendben lehet. Ahogy írtam az autó rendben, de ez zavar, mert a 8db légzsák gondolom hibajelnél nem működik.

Kérdéseim:

- Milyen egyéb hiba lehet, egy H astránál, ami ezt okozza?

- SRS alkatrészek (légzsákok, vezérlő), milyen árban vannak a H Astrához?    

Válaszokat előre is köszönöm!

Szia. Milyen astrárol van szó? Benzin, dízel, milyen motor?

Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, c_coupe írta:

Sziasztok!

Friss regisztrált vagyok,

Most vennék egy H Astrát, Állapotfelmérésen egy hiba kivételével kifogástalan. A hiba, hogy a légzsákvisszajelző - az utólagosan beszerelt indításgátló megnyomására kigyullad. a hibakód: B0670, a műszer valami légzsákvisszajelző hibát ad. A szervíz (Opel kereskedés) sem tudott okosat mondani, gyanítják, hogy az utólagos indításgátló a ludas (rossz helyen van a tápkör megszakítása), így ha eltávolítom - ami amúgy is megtörténne -, rendben lehet. Ahogy írtam az autó rendben, de ez zavar, mert a 8db légzsák gondolom hibajelnél nem működik.

Kérdéseim:

- Milyen egyéb hiba lehet, egy H astránál, ami ezt okozza?

- SRS alkatrészek (légzsákok, vezérlő), milyen árban vannak a H Astrához?    

Válaszokat előre is köszönöm!

Szia!

Szerintem rizikózzon vele a mostani tulaj, ne Te, csak olyan autót vegyél, ami hibátlan. Törve volt az autó?

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, doctorur írta:

Kedves Szakértők!

Segítséget szeretnék kérni egy Astra H Caravan csomagtérnyitó kapcsoló kiszereléséhez. Nem találtam hozzá anyagot és saját kútfőből nem szívesen rombolnám. Hogyan csináljam?

Előre is köszi a támogatást!

Nem konkrétan az illetve nem kombi, de alapjában véve így kell, a maradék annyi, hogy a csupasz ajtóba benézel, látsz pár darab anyát (ha jól emlékszem 10-es fej kell hozzá), azokat kitekered és lejön kívülről a díszléc, azzal együtt a kapcsoló is, belül ott van jobb oldalt a csatlakozója is!

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/187/csomagter_ajto_muanyag_lebontasa

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

31 minutes ago, Davee írta:

Nem konkrétan az illetve nem kombi, de alapjában véve így kell, a maradék annyi, hogy a csupasz ajtóba benézel, látsz pár darab anyát (ha jól emlékszem 10-es fej kell hozzá), azokat kitekered és lejön kívülről a díszléc, azzal együtt a kapcsoló is, belül ott van jobb oldalt a csatlakozója is!

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/187/csomagter_ajto_muanyag_lebontasa

KöszI!

Holnap reggel megműtöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy H Astránál az ECN hibakódok értelmezése hogy történik? Hat számjegyes kódokat nem találok sehol, csak a hagyományos négyet. Jelenlegi "problémám" ECN 050074 és ECN038008. Ha az első négyet nézem akkor járműsebesség érzékelő 'A' és izzítógyertya fűtés áramkör 'A'. Pár napja van nálam az autó, pedig egy évig kerestem, törésmentes, vezetett M.o.-i szervizkönyves, 2010-es évjáratú, 139EKm-rel, részecskeszűrő nélküli Z17DTH motorkóddal, és már ilyenekkel rémiszget, amúgy a hibakódok ellenére hibamentesen működik. Lehet, hogy visszasírom még az Y17DT motorkódú G Astrámat?

Módosítva : Kombitomi
Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Kombitomi írta:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy H Astránál az ECN hibakódok értelmezése hogy történik? Hat számjegyes kódokat nem találok sehol, csak a hagyományos négyet. Jelenlegi "problémám" ECN 050074 és ECN38008. Ha az első négyet nézem akkor járműsebesség érzékelő 'A' és izzítógyertya fűtés áramkör 'A'. Pár napja van nálam az autó, pedig egy évig kerestem, törésmentes, vezetett M.o.-i szervizkönyves, 2010-es évjáratú, 139EKm-rel, részecskeszűrő nélküli Z17DTH motorkóddal, és már ilyenekkel rémiszget, amúgy a hibakódok ellenére hibamentesen működik. Lehet, hogy visszasírom még az Y17DT motorkódú G Astrámat?

Szia! Ha neten keresgélsz, akkor pl. angol, német fórumokon stb. is találsz segítséget. Az első 4 számjegyet nézd, elé pedig teszel egy P-t, (vagy esetleg így: opel P0500). Vagyis P0500, illetve P0380 (ezt szerintem rosszul írtad, lehagytad a nullát az elejéről). Az első hibakód gyakran elő szokott fordulni, annak ellenére, hogy semmi sem érezhető. A második esetében érdemes volna megnézetni az izzítógyertyákat, hátha valamelyik kezd elfáradni. Azt még érdemes tudni, hogy pedálteszttel ki tudod olvasni az eltárolt kódokat, de valójában csak akkor van jelentősége, ha valamelyik sárga lámpa világít. Akkor viszont érdemes mindent törölni, mert a korábbi kódok esetleg zavaróak lehetnek. A hibakódok egy idő után viszont maguktól törlődnek, ha a hiba már nem áll fenn.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Astra555 írta:

Szia! Ha neten keresgélsz, akkor pl. angol, német fórumokon stb. is találsz segítséget. Az első 4 számjegyet nézd, elé pedig teszel egy P-t, (vagy esetleg így: opel P0500). Vagyis P0500, illetve P0380 (ezt szerintem rosszul írtad, lehagytad a nullát az elejéről). Az első hibakód gyakran elő szokott fordulni, annak ellenére, hogy semmi sem érezhető. A második esetében érdemes volna megnézetni az izzítógyertyákat, hátha valamelyik kezd elfáradni. Azt még érdemes tudni, hogy pedálteszttel ki tudod olvasni az eltárolt kódokat, de valójában csak akkor van jelentősége, ha valamelyik sárga lámpa világít. Akkor viszont érdemes mindent törölni, mert a korábbi kódok esetleg zavaróak lehetnek. A hibakódok egy idő után viszont maguktól törlődnek, ha a hiba már nem áll fenn.

Szia!

Köszönöm az infót, a hibakódok értelmezése ment idáig is, csak a hat számjegyű kóddal volt gondom, de most se értem miért nem elég a négy számjegy... Az izzítógyertyákra egyesével adtam feszültséget, a csatlakozó csúcsoknál láthatóan vette az áramot mind a négy, így nem tudtam eldönteni a négyből melyik kezd már fáradni... Az első hibakód az első kerékagynál lévő sebesség jeladóra utaló hiba lenne, amiből gondolom az ABS is dolgozik? Vegyek új agyat vagy ne foglalkozzak vele? G Astránál 200EKm-nél még egy hibakódom nem volt, ezért szerettem nagyon...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.