Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Olvasom az infókat és látom, hogy van néhány komoly tudású szakember a fórumon.

Mivel a minap voltak problémáim az autóval, így először itt próbálkozom, hátha lesz érdemben megfelelő válasz.

Tehát az autóban Z17DTH motor kelepel, amivel elégedett is vagyok (fogyasztás, nyomaték, olaj fogyasztás stb.), viszont folyamatos terhelés alatt egy idő után bedobja a szerviz kulcsocskát, és nem engedi a motort 3000ford/perc fölé pörögni.

Ezenkívül egyszer az is előfordult, hogy egy kiadós alpesi szerpentin után leállítottam a gépet, majd kb. 40 perc múlva indítottam volna, de csak az önindító forgatta, nem kapta el. Várakoztam kb. egy jó órát és utána meg schaffhausen indult. A vízhőfok egyetlen esetben sem ment a megszokott 92C' fölé. Ha valaki érez magában annyit, az kérem szépen válaszoljon nekem. Köszönettel: Kétbalkezes

ha eltudod hozni szivesen kiolvasom a hibát

Link to comment
Megosztás:

Kétéves szervizem az Opel Sajónál hiba nélkül zajlott (Z16XER).Végig ott voltam és kérdeztem a szerelőket sokmindenről.

BC fogyimérőt ingyen kapcsolta be a szervizelő emberke.

A munkafelvevő hölgyike egy flegma spiné.Én simán nem alkalmaznék ilyet.

Amúgy meg vagyok elégedve velük persze vastagon fog a nyomtatóban a tintájuk na de hát egy szerviz ilyen

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Sziasztok !

1,7-es d 95 évvégi gépem van !

1250-1500 fordulat között rángat !

Szervizben porlasztócsúcs tisztitást mondanak (100eft), mivel 1ik henger nem megy!

Van valakinek véleménye, tapasztalata??

Köszönöm !!

Hello.

Nálam is volt ez és F Astra topicban is kiveséztük a témát. Iktasd ki az AGR szelepet. Ha akkor sem okés akkor szegény a keverék....ergo több nafta kell neki, vidd hozzáértő adagolóshoz. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Segítsetek. Hogyan lehet levenni az elsô ajtóborítót és a C oszlop belsô müanyag borítását? Astra H Caravan

www.astra-h.ru oldalon szemezgess valahol ott kell lennie én most moentán nem találtam az elsőajtó bontást de ott van képekkel!

itt van a többi:

http://www.astra-h.ru/noise_middle.html

http://www.astra-h.ru/noise_top.html

http://www.astra-h.ru/noise_reardoor.html

és igaz oroszul de ez kéne már magyarul is vagy angolul németül http://www.astra-h.ru/manual.html szerelésikönyv mint a G illetve F modellekhez!

Akinek magyarul vagy németül, angolul meg van szóljon !!!!!

Üdv

Levente

Link to comment
Megosztás:

www.astra-h.ru oldalon szemezgess valahol ott kell lennie én most moentán nem találtam az elsőajtó bontást de ott van képekkel!

itt van a többi:

...

és igaz oroszul de ez kéne már magyarul is vagy angolul németül http://www.astra-h.ru/manual.html szerelésikönyv mint a G illetve F modellekhez!

Akinek magyarul vagy németül, angolul meg van szóljon !!!!!

Üdv

Levente

Köszcsi

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek. Hogyan lehet levenni az elsô ajtóborítót és a C oszlop belsô müanyag borítását? Astra H Caravan

hifi projekt? mindkettőt érzéssel, feszegetve... :rolleyes:

az ajtón

- alulról, oldalról pár torx csavar (4-5 db)

- az ajtóbehúzó 2 darabból áll össze, finoman felfelé feszegetve lejön a darab, ami alatt 2 csavar van

- a kilincs alatt kis műanyag ajtó, valami műanyag csavarhúzóval vagy szigszalagos normállal (hogy ne karcold) ki lehet pattintani, alatta 1 csavar

- a tükörháromszöget 3 műanyag bolha tartja, feszegetve jön le, néha sajnos törik > opel kereskedésben kapsz újat

- az ajtópanel alsó felét magad felé húzva meg kell indulnia ha minden csavar kijött. a felső éle még kapaszkodik, de ha hangszórót akarsz csak cserélni, akkor annyira el lehet húzni, hogy kitámasztva lehessen alatta dolgozni. ha teljesen le akarod szedni (mondjuk bitumenlapozás), akkor fogj 2 fát, egyiket tedd a felső él alá belülről, a másikat merőlegesen illeszd neki, és üsd felfelé velük, le fog ugrani

a c oszlop borítást sajnos nem tudom, nekem 5 ajtós van, és ahhoz nem nyúltam még, de valszeg csa bolhák fogják ha nem látsz csavart vagy műanyag ablakot, finoman kell feszegetni

Link to comment
Megosztás:

hifi projekt? mindkettőt érzéssel, feszegetve... <_<

az ajtón

- alulról, oldalról pár torx csavar (4-5 db)

- az ajtóbehúzó 2 darabból áll össze, finoman felfelé feszegetve lejön a darab, ami alatt 2 csavar van

- a kilincs alatt kis műanyag ajtó, valami műanyag csavarhúzóval vagy szigszalagos normállal (hogy ne karcold) ki lehet pattintani, alatta 1 csavar

- a tükörháromszöget 3 műanyag bolha tartja, feszegetve jön le, néha sajnos törik > opel kereskedésben kapsz újat

- az ajtópanel alsó felét magad felé húzva meg kell indulnia ha minden csavar kijött. a felső éle még kapaszkodik, de ha hangszórót akarsz csak cserélni, akkor annyira el lehet húzni, hogy kitámasztva lehessen alatta dolgozni. ha teljesen le akarod szedni (mondjuk bitumenlapozás), akkor fogj 2 fát, egyiket tedd a felső él alá belülről, a másikat merőlegesen illeszd neki, és üsd felfelé velük, le fog ugrani

a c oszlop borítást sajnos nem tudom, nekem 5 ajtós van, és ahhoz nem nyúltam még, de valszeg csa bolhák fogják ha nem látsz csavart vagy műanyag ablakot, finoman kell feszegetni

Köszönöm szépen. Egyelôre csak feltárás....de valszeg az elsô hangszórókat idôvel ki kell majd cserélnem. A mély hangok maxon vannak, sztem csak kinyírja :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Miért van az hogy néha nehezen veszi az 1-et és hátramenetet a sebességváltó? Általában csak álló helyzetből történő elinduláskor csinálja. Ha mondjuk éppen hogy csak csorgok 2-be és vissza kell váltani 1-be akkor minden gond nélkül veszi és könnyedén.

Mielött hátramentbe rakod várj 3 másodpercet vagy kuplungolj 2x. Mivel nincs szinkron akadozhat. 1-be csak nagyon alacsony sebességnél lehet betenni ez a többinél is így van ugytudom.

Link to comment
Megosztás:

Miért van az hogy néha nehezen veszi az 1-et és hátramenetet a sebességváltó? Általában csak álló helyzetből történő elinduláskor csinálja. Ha mondjuk éppen hogy csak csorgok 2-be és vissza kell váltani 1-be akkor minden gond nélkül veszi és könnyedén.

próbáld egyesbe visszarakásnál gázfröccsel hátha akkor nem recseg

üdv.: ZoPa

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Köszi szépen!

A többi kérdésre esetleg tudnál válaszolni?

Otthon megoldható a csere?

Mikre kell odafigyelni?

Köszi még1x

G.

Szia!

Pontos leírást nem tudok adni specifikusan H Astrához mivel az enyém új és nem kellett még foglalkoznom vele. Biztosítalak, hogy ki tudod otthon cserélni csak figyelj oda mit honnan és hogyan veszel le. Lényegében csak egyszerü müveletek szükségesek de majd jön valaki okosabb és kiegészít. Jó munkát :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.