Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Melyik nyomásszabályzó szelepre gondolsz?

Ami a közös nyomócső végén van?

mert ilyet kompletten beletettünk kipróbálni de azzal is ugyanezt produkálja!

valamikor viszont szépen jár de az nagyon ritka 10-1 szer :-(

Ha van résolaj veszteség akkor mi lehet a baj?

Ha nagy a résolaj veszteség valamelyik (vagy akár mindegyik) porlasztónál, akkor porlasztó baj van. Mi a motorkódod?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra H 1.7 CDTi nél olyan problémám van hogy a bal hátsó ajtót nem zárja a centrálzál. +ha azt az ajtót kinyitom kinyitja a többit is ugye:F

Olvastam, hogy az lehet a gond hogy rövid a vezeték és hogy elszakadt. Hol szokott elszakadni? ajtón belül? ha igen hogy lehet az ajtót szakszerűen szétkapni? 4 csavat már megtaláltam de nem akarja magát megadni:D Vagy milyen más problémája lehet esetleg

Köszönöm a segítségeket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra H 1.7 CDTi nél olyan problémám van hogy a bal hátsó ajtót nem zárja a centrálzál. +ha azt az ajtót kinyitom kinyitja a többit is ugye:F

Olvastam, hogy az lehet a gond hogy rövid a vezeték és hogy elszakadt. Hol szokott elszakadni? ajtón belül? ha igen hogy lehet az ajtót szakszerűen szétkapni? 4 csavat már megtaláltam de nem akarja magát megadni:D Vagy milyen más problémája lehet esetleg

Köszönöm a segítségeket!

Szia!

Az ajtócsatlakozó és az oszlop közötti gumicsőben szokott elszakadni!

Benyomod a kék műanyag karikát, és a szürke közepe így kijön az ajtóból, utána azt már egyszerűen szét tudod szedni, megforrasztod a kábelt és jó lesz:)! Az ajtóburkolatot nem kell leszedned!B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma elromlott az autóm, reggel még minden rendben volt, aztán a munkahelyemen leállítottam! Ezek után elindultam haza, közben megálltam egy plázánál és ott már nehezen tudtam kinyitni, be se indult....

Azt hittem, hogy lemerült az akkumulátor, de nem az a gond! Az önindító lehet rossz benne!?

Aztán be lett tolva és elindult, hazafelé 40km/h volt a maximum sebessége padló gáz mellett!

Közben se fékrásegítés, se szervó nem volt, pedig járt a motor...de biztos nem ment minden henger, meg az alapjárat is ingadozott erősen!

A BC meg egy nagy F betűt írt ki, és 20 másodpercenként lekapcsolt minden világítás belül és kívül is! (műszerfalon is!)

Rá lett kötve egy opcomra és az se írt ki semmit, aztán már be se indult a műszer!

Be akartuk bikázni egy Skoda SuperB-ről, annak meg úgy felpörgette a cooler-ét h le is állt a motorja!

Az a durva, h az elakadásjelző se ment mindig rendesen!

Ezt produkálta menet közben:

Szerintetek mi lehet vele???

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az ajtócsatlakozó és az oszlop közötti gumicsőben szokott elszakadni!

Benyomod a kék műanyag karikát, és a szürke közepe így kijön az ajtóból, utána azt már egyszerűen szét tudod szedni, megforrasztod a kábelt és jó lesz:)! Az ajtóburkolatot nem kell leszedned!B)

Köszi a segítséget!

Ott volt a baj két vezeték is el volt törve. Az a baj nagyon kemény az a vezeték...

Most már legalább be lehet zárni:D köszi !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 kérdésem lenne H astrammal (1.7CDTI) kapcsolatban. Igazából most vettem használtan, lecseréltem benne az olajat.

És olyat tapasztalok (már 100 km megtettem azóta vele), hogy indítás után az olajlámpa nem alszik el rögtön csak kb. 2mp után. Ha adok neki egy kis gázt akkor is kb.

Ez szerintetek jelenthet problémát? vagy nem kell vele foglalkozni.

A másik pedig az hogy a kuplung lenyomásakor fura hangot ad amikor kb félig van lenyomva a kuplung. Ha ott tartom félig lenyomva akkor folyamatosan adja ezt a zörgő hangot. Annyira nem vészes menet közben nem is hallom. Ezzel mi lehet a probléma?

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Oksa akkor elhiszem. Nem egy olcsóság ez a lendkerék:S Amíg nem lesz erősebb a csörgés addig használhatom így? Mert én csak elindulásnál vettem eszre hogy van valami csörgés menet közben egyáltalán nem. Menyit lehet ezzel még elmenni szerintetek?

hivatalosan nem. szétráz mindent, és képes szétesni, akkor meg szétver mindent.

az menet közben is csörög, csak nem hallod a külső zajok miatt....

cseréltesd...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hónapja vettem meg H ASTRA GTC--met, nagyon imádom... B) Mivel nem új, hanem négy és fél éves, voltunk hivatalos, teljes szervizen, de egy hete az akksim is megadta magát, ami szerencsére még nem volt nagy tétel. Mindezek ellenére örülök, hogy használt autóként ez volt eddig az egyetlen problémám vele, mégis valami kicsit zavar benne. Szeretném, ha segítenétek, és bár olvasgattam vissza pár oldalt, ezzel kapcsolatban nem találtam semmit sem.

- amikor hideg a motor, kicsit nehezebben indul be. Ez nekem azért furi, mert az előző autóm egy 11 éves Suzuki volt, mégis teljesen pöccre beindult minden reggel, és eleinte csodálkoztam is, de ráhagytam. Aztán meghalt az akksi, amit ugye mint mondtam, kicseréltünk egy teljesen újra, de még mindig nehézkes a beindulás... Ez miért lehet?

-másik az egyfajta belső zörgés amit nem tudok hova rakni. Amikor kinyitom a kocsit, egyből valami nekiáll szó szerint morogni a műszerfal mögül, olyan mintha a CD-t állítgatná, vagy nem is tudom mihez hasonlítani, de újra meg újra állítódik valami, különös hanggal együttvéve, ami kicsit megijeszt olykor...

Amúgy minden rendben van vele, nagyon szeretem. :D

Köszönöm előre is a válaszokat,

Lia

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hónapja vettem meg H ASTRA GTC--met, nagyon imádom... B) Mivel nem új, hanem négy és fél éves, voltunk hivatalos, teljes szervizen, de egy hete az akksim is megadta magát, ami szerencsére még nem volt nagy tétel. Mindezek ellenére örülök, hogy használt autóként ez volt eddig az egyetlen problémám vele, mégis valami kicsit zavar benne. Szeretném, ha segítenétek, és bár olvasgattam vissza pár oldalt, ezzel kapcsolatban nem találtam semmit sem.

- amikor hideg a motor, kicsit nehezebben indul be. Ez nekem azért furi, mert az előző autóm egy 11 éves Suzuki volt, mégis teljesen pöccre beindult minden reggel, és eleinte csodálkoztam is, de ráhagytam. Aztán meghalt az akksi, amit ugye mint mondtam, kicseréltünk egy teljesen újra, de még mindig nehézkes a beindulás... Ez miért lehet?

-másik az egyfajta belső zörgés amit nem tudok hova rakni. Amikor kinyitom a kocsit, egyből valami nekiáll szó szerint morogni a műszerfal mögül, olyan mintha a CD-t állítgatná, vagy nem is tudom mihez hasonlítani, de újra meg újra állítódik valami, különös hanggal együttvéve, ami kicsit megijeszt olykor...

Amúgy minden rendben van vele, nagyon szeretem. :D

Köszönöm előre is a válaszokat,

Lia

szia

ha jól olvasgattam régen akkor a szellőztetés állítódik .szokott így csinálni nekem is nyitás után na de hogy rögtön-e vagy csak kulcs betételekor azt nem tudom

de nekem csak télen zavaró -10 alatt .

van valami fogaskerék valahol amit meg kell kenni vagy zsírozni? ha jól tudom .de hátha valaki részletesebben leírja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hónapja vettem meg H ASTRA GTC--met, nagyon imádom... B) Mivel nem új, hanem négy és fél éves, voltunk hivatalos, teljes szervizen, de egy hete az akksim is megadta magát, ami szerencsére még nem volt nagy tétel. Mindezek ellenére örülök, hogy használt autóként ez volt eddig az egyetlen problémám vele, mégis valami kicsit zavar benne. Szeretném, ha segítenétek, és bár olvasgattam vissza pár oldalt, ezzel kapcsolatban nem találtam semmit sem.

- amikor hideg a motor, kicsit nehezebben indul be. Ez nekem azért furi, mert az előző autóm egy 11 éves Suzuki volt, mégis teljesen pöccre beindult minden reggel, és eleinte csodálkoztam is, de ráhagytam. Aztán meghalt az akksi, amit ugye mint mondtam, kicseréltünk egy teljesen újra, de még mindig nehézkes a beindulás... Ez miért lehet?

-másik az egyfajta belső zörgés amit nem tudok hova rakni. Amikor kinyitom a kocsit, egyből valami nekiáll szó szerint morogni a műszerfal mögül, olyan mintha a CD-t állítgatná, vagy nem is tudom mihez hasonlítani, de újra meg újra állítódik valami, különös hanggal együttvéve, ami kicsit megijeszt olykor...

Amúgy minden rendben van vele, nagyon szeretem. :D

Köszönöm előre is a válaszokat,

Lia

Szia!:)

A lábtérben gázpedál fölött a műszerfal felé van egy fehér tárcsa, ami a szellőzés irányát állítja, azt le lehet fújni zsírspray-vel, megszünteti vagy csökkenti a morgást...:(!

A nehézkes indulás valószínű az önindító hibája (hidegben meg még csikorgó hangot is hallat, rövid ideig)... Egyik fórumtárs szétszedte, mondta hogy teljesen ki volt száradva,kitisztította, bezsírozta, azóta hangtalanul sokkal könnyebben teker... Szerintem ha elviszed egy önindító javítóhoz olyan 10-es körül megcsinálja:)!

Levente

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne: van egy új Astrám, 1.3 dízel. Most van benne 9000 Km. November óta használom és azt vettem észre, hogy kb 1 hónapja mintha a reggeli induláskor kopogósabb lenne a hangja és föstöl is. Ha bemelegszik minden ok. Úgy rémlik télen a nagy hidegben nem volt ennyire kopogós.

Link to comment
Megosztás:

-másik az egyfajta belső zörgés amit nem tudok hova rakni. Amikor kinyitom a kocsit, egyből valami nekiáll szó szerint morogni a műszerfal mögül, olyan mintha a CD-t állítgatná, vagy nem is tudom mihez hasonlítani, de újra meg újra állítódik valami, különös hanggal együttvéve, ami kicsit megijeszt olykor...

szia,

a belső zörgés az valószínűleg a belső levegőkeringtetést állító lap, ami eltört (Opel-betegség). Nálam is az volt a baj, állandóan morgott, aztán szétszedtem és vettem sgy új lapot és beraktam. Azóta no problem. Szedd ki a kesztyűtartót és a ventilátor felett látni fogsz egy rácsos részt, abban van a lap. Ha gyújtásnál állítod a belső levegő keringtetést, akkor mozognia kell. Ha nem -> csere B) A hangot az állítómotor adja.

Ha minden ok, akkor más a baj!

Remélem, segítettem!

Link to comment
Megosztás:

Szia!B)

A lábtérben gázpedál fölött a műszerfal felé van egy fehér tárcsa, ami a szellőzés irányát állítja, azt le lehet fújni zsírspray-vel, megszünteti vagy csökkenti a morgást...:D!

A nehézkes indulás valószínű az önindító hibája (hidegben meg még csikorgó hangot is hallat, rövid ideig)... Egyik fórumtárs szétszedte, mondta hogy teljesen ki volt száradva,kitisztította, bezsírozta, azóta hangtalanul sokkal könnyebben teker... Szerintem ha elviszed egy önindító javítóhoz olyan 10-es körül megcsinálja:)!

Levente

Érdekes, mert kicsit járok vele, aztán leállítom, mondjuk teszem azt ebédszünetben kimennék kajálni, és mikor gyújtásra rakom, minden lámpa ég, de a szervízlámpa villog is. Kb két másodperc után már az sem villog, viszont mikor indítanám, nehezebben megy. Nem csikorgó hangot ad, hanem inkább csörömpölőst, de azt is akkor hallom csak, ha pl le van húzva az ablakom és a hang egy parkoló autóról visszaverődik (ergo bent nem hallom, tehát nem olyan hangos, hogy zavarna)... Ez normális? :S

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, mert kicsit járok vele, aztán leállítom, mondjuk teszem azt ebédszünetben kimennék kajálni, és mikor gyújtásra rakom, minden lámpa ég, de a szervízlámpa villog is. Kb két másodperc után már az sem villog, viszont mikor indítanám, nehezebben megy. Nem csikorgó hangot ad, hanem inkább csörömpölőst, de azt is akkor hallom csak, ha pl le van húzva az ablakom és a hang egy parkoló autóról visszaverődik (ergo bent nem hallom, tehát nem olyan hangos, hogy zavarna)... Ez normális? :S

1.4-es a kocsid?B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.