Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziazztok! Egy hete cseréltem autót, erre nem lesatuzik elöttem egy idôs néni...

Megrepedt a lökhàrítòm, és a merevító beleàllt a vízhûtôbe.

A kérdés az lenne, hogy hogy tudnàm beazonosítani, hogy melyik hûtôvel van szerelve az autóm.

2004.09 Astra H 1.9 CDTi 150 le.

Elôre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Ltom, mindenféle krix-kraxot írt. Lökhárító állt bele a hütöbe.

És azt kéne megtudnom, hogy milyen hütövel van szerelve a kocsim. A szerelö kívülröl ezekst mérte:

300x380x600...ez biztos nem.

Mondj egy alvázszámot és megnézem a gyári számát.

Link to comment
Megosztás:

Kosz az infot.lehet meg igy jarni valamennyit?es milyen csapagyat erdemes venni?elore is koszi.

Mielőtt kicseréled a csapágyat előtte nézesd meg, hogy tuti az e a baja. Ha tényleg az a baja, akkor sokat ne járj vele. SKF, FAG, ezek neves gyártók, nem lesz velük baj.

Link to comment
Megosztás:

T Nandiee!

Motor: Z19DTJ

GM alkatrész szám: 13152320

Opel katalógus szám: 13 00 271

Iharos és Goller 100802

Nissens 63112A

Valeo 735080

Hella 8MK 376 745-791

Magnet Marelli BM980MM

AVA OL2383

Deus RA0200960

Van Wezel 37002383

Méretek:

Vastagság 28 mm

Szélesség 1370 mm

Magasság 600 mm

Az alvázszámban a 2. és 4. karakteren "0" szám és nem "O" betű szerepel.

Ha rosszul szerepel a forgalmi engedélyben azt illene javítani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Küzdök a fűtőventilátorommal. Olyan hangot ad,mintha csapágyazott lenne és a golyóscsapágy tönkrement volna benne.De nincs benne csapágy....sajnos.Vettem bele egy bontottat,de az is ugyan olyan sz@r.Olyan súrolós hangja van,hogy inkább kikapcsolom.Szétszedve nem lehet a tengelyen látni kopást.Zsírt és olajt kapott,de nem segített rajta.Most szedtük ki belőle negyedjére... :(

Az új 50.000.-ft. Már-már rászánnám magamat,ha tudnám,hogy az tuti jó lesz.

Nincsen valakinek egy rejtett tippje?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A H Astrámmal kapcsolatban kérdeznélek Titeket! 2004-es Z16 XEP motorkódos a kocsi, és furcsa kattogó hangot ad egy ideje. Olyat mint Pl.: a négyütemű Trabi/Warbi szokott adni amikor szól benne a hidrotőke. De ez a motor ugye nem hidrotőkés, és inkább a szívósor felől jön a hang. Adja hidegen, melegen, szabályos ütemben, a fordulattal arányosan gyorsabban, lassabban. Ahogy utánaolvastam itt-ott a: "szívósor kopog" diagnózist hallani több helyen. Mit jelent ez? Konkrétan mi az ami kopog benne? Javítható-e, és hogyan?

Segítségeteket előre is köszönöm: Misi

Link to comment
Megosztás:

Légteleníteni hogy kell a hűtőt?

Én úgy tudom, hogy beindítod, járatod, majd amikor nyit a termosztát, akkor lelégteleníti magát. Ja, a kiegyenlítőtartály kupakját ne tedd vissza, csak amikor látod, hogy elindul a víz kifelé.

Én legalábbis így csináltam még a Vectrán, baj nem lett belőle. :-)

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, hogy beindítod, járatod, majd amikor nyit a termosztát, akkor lelégteleníti magát. Ja, a kiegyenlítőtartály kupakját ne tedd vissza, csak amikor látod, hogy elindul a víz kifelé.

Én legalábbis így csináltam még a Vectrán, baj nem lett belőle. :-)

Köszi! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! hát nekem is bele tört, de csak a szentlélek tartotta, de nekem nem volt hozzá való fém csonk, amit adtak hozzá az Opelnél. annak nagyobb volt a menete mint a műanyagnak, így elkellet vontatni az Opelhez és ott kiszedték, hajtottak bele uj mentet, és belevarázsolták :D azt mondták nics belevaló fémcsonk, ugyanolyanba csak műanyagot tudnak beletenni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! hát nekem is bele tört, de csak a szentlélek tartotta, de nekem nem volt hozzá való fém csonk, amit adtak hozzá az Opelnél. annak nagyobb volt a menete mint a műanyagnak, így elkellet vontatni az Opelhez és ott kiszedték, hajtottak bele uj mentet, és belevarázsolták :D azt mondták nics belevaló fémcsonk, ugyanolyanba csak műanyagot tudnak beletenni.

Nekem is ez volt a helyzet, 8-as menet volt a motorba furva és adtak hozzá 10-es menetu fémcsonkot! De én nem a motrot furtam, hanem a fémcsonkra vágtam 8-as menetet, igy könnyebb volt :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ez volt a helyzet, 8-as menet volt a motorba furva és adtak hozzá 10-es menetu fémcsonkot! De én nem a motrot furtam, hanem a fémcsonkra vágtam 8-as menetet, igy könnyebb volt :D

óóóó ha én ezt tudom! akkor én is megtudtam volna csinálni, na látod ez eszembe se jutott!! na! kíváncsi vagyok holnap kitekerem megnézem hogy oldották meg.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, mert az enyémben stimmelt a menet, nem lehet, hogy rosszat rendeltek nektek?

Nem rendeltek, hanem ez volt nekik, tudták hogy mit akarok venni meg hogy gondok voltak a muanyaggal, de azt mondta hogy ilyet tud adni és hogy a motrot szokták kifúrni, majd abba vágni 10-es menetet! Ezt javasolta nekem is! Hát én meg arra a fémcs. vágattam inkább 8 as menetet :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.