Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Előzmények?

Semmi, tegnap délután beindítás után nem nyomta a hideget.

Apropó digiklímások!......

A szívó oldalon a feltöltés során nem akart csökkenni a nyomás....nem tudott (és még most sem) csak közepesen hideget fújni a klíma. Azt mondta a klímás, hogy szar a nyomás szabályozó szelepem, ami a tűzfalon van. És tényleg, a leghidegebb álláson (16°C-nál) nem fagy le a kezem, ill. éreztem már tőle hidegebbet is korábbi autóimban. A töltő gép nyomásmérőjén 4bar~14°C-ot tudott csak a szívó oldalán.

Aztán a hazafelé vezető úton belegondoltam, hogy digiklímás autó...leghidegebbet is csak 16°C-ot tudok beállítani...akkor minek kellene neki ettől hidegebbet előállítani????????? Lehet nem is rossz a nyomásszabályozóm??

OK, ha kint 35°C van, akkor nehezebben hűti le az utasteret, de ha kint 30°C van, az utastérbe én akkor is csak 24-25°C-ra állítom....tehát lehet, hogy nem fúj jéghideget, de nem is hiányzik nekem. Mondom, ha egyáltalán tudnak ezek jéghideget fújni!?

Amúgy autópályán nyomattam magamra 16-18°C-ot, de akkor már fázott a kezem, tehát annyira nem lehet szar, még ha nem is a nyomásmérőnek megfelelő állapotot mutatott a rendszer! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sorban jönnek elő a problémák mostanában az autón. Pár napja a tanksapka nem nyílt, most meg a duda és a multikormány rakoncátlankodik. A duda nem működik. Vagyis nem rendeltetésszerűen. Ha nyomom, a zenét hangosítja fel. Ezen kívül a bal oldali tekerős kapcsolóval tudok navigálni elvileg a BC-ben. Ha megnyomom a gombot, be is jön a BC, de ezután fel-le nem működik a tekerős része.

A CIM modulos visszahíváson már volt Gödöllőn Gaál-éknál, egész eddig hibátlanul működött minden (meg a visszahívás előtt is).

Ez lehet a gondja megint szerintetek? Ha már egyszer volt visszahíváson, újra megcsinálják ingyen??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő kérdéssel fordulok hozzátok-szerintem elég egyedi probléma-.Az autómban különleges büdös szagot véltem felfedezni leengedett ablaknál(égett műanyag vagy égett festékszagra emlékeztet-vagy valami elektromos égett szagra). :confused:

Félek,hogy nehogy valami nagyobb gond legyen. :(

egyébként a motortérből jön a szag és csak időközönként érezni,nem állandóan.nagyon fura-nem nagyon merek vele közlekedni,de muszáj munkába járni.

valakinek volt már hasonló problémája,valaki tud valami hasznosat mondani erre? :icon14:

nem tudom esetleg valami összefüggés lehet ,hogy nem világít a parkolólámpám?

előre is köszönöm a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő kérdéssel fordulok hozzátok-szerintem elég egyedi probléma-.Az autómban különleges büdös szagot véltem felfedezni leengedett ablaknál(égett műanyag vagy égett festékszagra emlékeztet-vagy valami elektromos égett szagra). :confused:

Félek,hogy nehogy valami nagyobb gond legyen. :(

egyébként a motortérből jön a szag és csak időközönként érezni,nem állandóan.nagyon fura-nem nagyon merek vele közlekedni,de muszáj munkába járni.

valakinek volt már hasonló problémája,valaki tud valami hasznosat mondani erre? :icon14:

nem tudom esetleg valami összefüggés lehet ,hogy nem világít a parkolólámpám?

előre is köszönöm a válaszokat

1:azonnal nézesd át, nehogy leégjen az autód

2:mi az a parkolólámpa???? Helyzetjelző??

Link to comment
Megosztás:

Semmi, tegnap délután beindítás után nem nyomta a hideget.

Apropó digiklímások!......

A szívó oldalon a feltöltés során nem akart csökkenni a nyomás....nem tudott (és még most sem) csak közepesen hideget fújni a klíma. Azt mondta a klímás, hogy szar a nyomás szabályozó szelepem, ami a tűzfalon van. És tényleg, a leghidegebb álláson (16°C-nál) nem fagy le a kezem, ill. éreztem már tőle hidegebbet is korábbi autóimban. A töltő gép nyomásmérőjén 4bar~14°C-ot tudott csak a szívó oldalán.

Aztán a hazafelé vezető úton belegondoltam, hogy digiklímás autó...leghidegebbet is csak 16°C-ot tudok beállítani...akkor minek kellene neki ettől hidegebbet előállítani????????? Lehet nem is rossz a nyomásszabályozóm??

OK, ha kint 35°C van, akkor nehezebben hűti le az utasteret, de ha kint 30°C van, az utastérbe én akkor is csak 24-25°C-ra állítom....tehát lehet, hogy nem fúj jéghideget, de nem is hiányzik nekem. Mondom, ha egyáltalán tudnak ezek jéghideget fújni!?

Amúgy autópályán nyomattam magamra 16-18°C-ot, de akkor már fázott a kezem, tehát annyira nem lehet szar, még ha nem is a nyomásmérőnek megfelelő állapotot mutatott a rendszer! :huh:

Hmm. A 16 fok a kìvànt hömérséklet. Ennek elérése

érdekében alacsonyabb höfoku levegöt kell

befujni. A belépö levegö ha LO-ra àllìtod

Kb 6-8 fok lesz.

Télen a lakàsban ha 23 fokot àllìtasz a termosztaton,

nem 23 fokos vìz fog keringeni.

Link to comment
Megosztás:

1:azonnal nézesd át, nehogy leégjen az autód

2:mi az a parkolólámpa???? Helyzetjelző??

Parkolólámpa(parkeerlicht)-szerintem magyar megfelelője helyzetjelző

jellemző ezeknél az autóknál hogy kigyullad?Zafírát már láttam égni.

köszi a tippet-azon vagyok,hogy kiderítsük az okát

Link to comment
Megosztás:

Amúgy autópályán nyomattam magamra 16-18°C-ot, de akkor már fázott a kezem, tehát annyira nem lehet szar, még ha nem is a nyomásmérőnek megfelelő állapotot mutatott a rendszer! :huh:

Ha 21-22 fokra állítom, nekem akkor is "lefagy" a kezem. Ezért inkább hosszabb úton általában szélvédőre és lábra fújatom. Nem mértem soha hogy szám szerint milyen hideget fúj ilyenkor, de nagyon valószínű hogy hidegebbet mint a beállított hőfok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Korábban írtam azzal kapcsolatban, hogy az ajtók kattognak. Ekkor arra jutottunk, hogy nincs kenése és ajánlottatok nekem szilikonzsírt. Na, most ilyet semelyik autósboltban nem kapok. Szeretném hétvégén megcsinálni, de nem tudom, hol tudnék ilyet venni. Esetleg Obi, praktiker? Ilyen helyeken árulnak ilyesmit? A másik kérdés, hogy szét kell szednem az ajtót, vagy csak kenjem rá a kilátszó felületre és majd behúzza? Köszi előre is! G.

Link to comment
Megosztás:

...de nem tudom, hol tudnék ilyet venni. Esetleg Obi, praktiker? Ilyen helyeken árulnak ilyesmit?

Ha budapesti vagy, Dél-Pesten (XVIII. kerület) tudok ajánlani egy boltot, ahol tuti van. Ugyanis pont múlt héten vettem ott. Van tubusos, kinyomható és nagyobb kiszerelésű tégelyes is.

A Praktikerben is vettem már pár éve, de ott nagyon drága volt. Itt is van: http://www.praktikerwebshop.hu/kereses/?keresett=szilikonzs%EDr&x=0&y=0&op=kereses&k_talalat=&k_rendez=&k_irany=

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Korábban írtam azzal kapcsolatban, hogy az ajtók kattognak. Ekkor arra jutottunk, hogy nincs kenése és ajánlottatok nekem szilikonzsírt. Na, most ilyet semelyik autósboltban nem kapok. Szeretném hétvégén megcsinálni, de nem tudom, hol tudnék ilyet venni. Esetleg Obi, praktiker? Ilyen helyeken árulnak ilyesmit? A másik kérdés, hogy szét kell szednem az ajtót, vagy csak kenjem rá a kilátszó felületre és majd behúzza? Köszi előre is! G.

http://bolthely.hu/szilikongumi/lista/4da397543c489_Szilikonzsir

Nem muszáj a web-ben megvenni. a boltjukban is van minden. Én is itt vettem.

Link to comment
Megosztás:

Aztán a hazafelé vezető úton belegondoltam, hogy digiklímás autó...leghidegebbet is csak 16°C-ot tudok beállítani...akkor minek kellene neki ettől hidegebbet előállítani????????? Lehet nem is rossz a nyomásszabályozóm??

OK, ha kint 35°C van, akkor nehezebben hűti le az utasteret, de ha kint 30°C van, az utastérbe én akkor is csak 24-25°C-ra állítom....tehát lehet, hogy nem fúj jéghideget, de nem is hiányzik nekem. Mondom, ha egyáltalán tudnak ezek jéghideget fújni!?

Konkrétan melyik klímaalkatrész rossz? Nekem anno a Vectrán kellett nyomásszabályozót cserélni, kedvezménnyel 7 ezerből megúsztam. Arra rákeresve viszont amit Te írsz több lehetőség is van, 10 ezertől 90 ezerig.

Egyébként tudomásom szerint egy jól működő klíma 5 C fok körüli levegőt tud befújni, tehát ez a 16 fok igen csak karcsú. Abba gondolj bele, hogy a karosszéria fémből van, és az folyamatosan nyomja befelé is a meleget, ráadásul a belső is fel tud melegedni. Amíg ez lehűl, nem fogod érezni a befújt levegő hidegségét. Szerintem amint lehetőséged van, javíttasd meg, mert lehet, hogy használat során több gondod lesz vele, ha esetleg tönkretesz más alkatrészt.

Egyébként a 16 fok a belső tér hőmérséklete, nem a befújt levegőé. Ja, és ha így használod, akkor pár ötlet:

Elinduláskor érdemes lehúzni az összes ablakot, hogy a menetszél kicsit hűtse a belső teret. Utána klíma be, majd rövid idő után, amikor már elkezd hideget fújni, ablak fel, belső keringetés be, majd pár perc múlva ki is kapcsolhatod. Így valamivel hamarabb lehűl a belső.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek!

Már (szinte) minden tudok a Check Control-ról.

Nincs előkészítve a kábelezés a kocsinkban, ezért be akartam kötni az érzékelőket,

de a leírás, amit találtam nem jó.

E szerint csináltam:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/22271072/astra/Low%20washer%20fluid%20warning%20fitted.docx

x1x2.jpg

Csakhogy a képen amit mutat, az nálam nem a hűtőfolyadék szintérzékelő bekötési pontja, hanem az ÜZEMANYAG SZINTMÉRŐ-jé.

Történt ugyanis, hogy elvágtam az oda bekötött vezetéket, mire nem mutatta az üzemanyag szintet és a RANGE is F (gondolom fault) volt.

Összekötve rendbe jött.

Segítsetek, légy szíves, hogy hová kell ezt a két érzékelőt kötni az X1, X2, X3 belül!

Ha tudtok egy leírást a kiosztásról, azt is megköszönném!

Sziasztok!

Srácok, ha van ismerősötök, hozzáértő szakitok, szóljatok légyíves! Mindenhol a neten olyan képet találok csak, amin a fenti képen látható helyre kellene kötni a hűtőfolyadék szintérzékelőjét, de ahogy írtam nekem oda az üzemanyag szintérzékelő már be van kötve.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Egy 1.7 h astra dth isuzu 2006 tulajdonosa vagyok. Az autóban digitklíma van. Az elmúlt 3 hétben 2 alkalommal cserélni kellett a klíma szivattyú mágnestekercsét mivel nem működött a klíma. Hogy jól érezzem magam tegnap ismét off. Mi lehet a probléma oka? A javításokat szakszervízben csinálták egyébként. Remélem van megoldás szivattyú csere nélkül is. Esetleg valakinek ötlete?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Egy 1.7 h astra dth isuzu 2006 tulajdonosa vagyok. Az autóban digitklíma van. Az elmúlt 3 hétben 2 alkalommal cserélni kellett a klíma szivattyú mágnestekercsét mivel nem működött a klíma. Hogy jól érezzem magam tegnap ismét off. Mi lehet a probléma oka? A javításokat szakszervízben csinálták egyébként. Remélem van megoldás szivattyú csere nélkül is. Esetleg valakinek ötlete?

Szia!

Attól, hogy SZAKSZERVIZ, még nem kell hasra esni. Sokszor egy dologra jók csak, hogy a garanciás autó szervizkönyvét vezessék. Természetesen vannak kivételek, de úgy látom itt megint a cseréljük az alkatrészt, mert a gép ezt írta jelenség van, az ok-okozati összefüggéseket meg véletlenül sem akarják megfejteni. Pedig lehet, hogyha az első cseréjénél kicsit jobban szétnéznek, rájönnek, hogy miért nyíródik ki a mágnestekercs. Annak meg nincs értelme, hogy 3 hetente kidobj 20-30 ezret.

Szerintem keress egy profi klímást, aki csak ezzel foglalkozik. Ha megírod merre laksz, vagy jársz, szerintem itt még segíteni is tudunk.

Egyébként lehet, hogy elektromos gond miatt nyíródik ki a kapcsoló, én ennek járnék utána először.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezt a klímás dolgot nekem is eljátszották 2 szer is, de harmadjára is elromlott aztán fogtam és megcsináltam magamnak. Egy 30 Forintos hőbiztosíték ment tönkre benne kicseréltem 110Fokosra és azóta is jó. Igaz egy félnapos meló levenni a kompresszort úgy, hogy ne vedd le a csöveket meg leszenvedni a mágnes tekercset, de jobban megéri mint 30 ezer forintokat fizetni a szervízben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Attól, hogy SZAKSZERVIZ, még nem kell hasra esni. Sokszor egy dologra jók csak, hogy a garanciás autó szervizkönyvét vezessék. Természetesen vannak kivételek, de úgy látom itt megint a cseréljük az alkatrészt, mert a gép ezt írta jelenség van, az ok-okozati összefüggéseket meg véletlenül sem akarják megfejteni. Pedig lehet, hogyha az első cseréjénél kicsit jobban szétnéznek, rájönnek, hogy miért nyíródik ki a mágnestekercs. Annak meg nincs értelme, hogy 3 hetente kidobj 20-30 ezret.

I

Szerintem keress egy profi klímást, aki csak ezzel foglalkozik. Ha megírod merre laksz, vagy jársz, szerintem itt még segíteni is tudunk.

Egyébként lehet, hogy elektromos gond miatt nyíródik ki a kapcsoló, én ennek járnék utána először.

Szia. Ajkán lakom, köszi az ötletet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na, túl vagyok egy hosszabb úton...és ráadásul nagyon meleg is volt. Ez a 16°C-os eszmefuttatásom tényleg nem helytálló, össze-vissza fújta a hideget.

A lényeg: ki kell cseréltetnem az expanziós szelepet. Anyag 10-15K, munkadíj 12K lesz.

A mágnestekercsemen nekem is külső hőbizti van, amit ráraktak, abba már a műgyanta alatt van, tehát javíthatatlan. Ergo nem "G-H Astra sajátosság", hogy milyen kivitel.

Link to comment
Megosztás:

Hmm. A hőbiztit mondtam nekik. Azt a választ kaptam hogy ebben nincs is csak g astrában..... Szuper. Hol van a bizti egyébként? Miért kell szétszedni a kompresszort?

Van benne pedig vagy is az enyémben van. Ahol megy be a két vezeték ott van alatt egy műgyantás rész szépen ki lehet kaparni belőle. Azért kell levenni mert másképp nem férsz hozzá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Van benne pedig vagy is az enyémben van. Ahol megy be a két vezeték ott van alatt egy műgyantás rész szépen ki lehet kaparni belőle. Azért kell levenni mert másképp nem férsz hozzá.

A mágnestekercsen bemenő vezetékeknél és egyéb helyen sem találok műgyantás részt....Belül van azt mondják,de azt meg ha szétkapom nem lehet összerakni:( Állítólag valamiféle súrlódás miatt melegszik fel és sül meg a tekercsem. Arra akarnak rábeszélni, hogy vegyek kompresszort, mert biztos szorul a tengelye vagy mi a szar?...:( falnak futok
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.