Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Köszönöm!

Esetleg javaslat hosszbord. szíj és görgő márkára?

Vízpumpát még nem bántanám.

Köszi!

Nekem Daycot tettek bele bő fél éve. Nincs vele semmi bajom. A régi szíjjal is csak az volt a baj, hogy kipárolgott már belőle a lágyítószer és zajos volt.

Görgőket nem cseréltek, de lehet hogy kéne. Ha több napot áll kint az autóm ilyen ködös nyirkos időben, indítás után pár másodpercig hallok valami nyikorgást a szíj felől. De máskor nem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Daycot tettek bele bő fél éve. Nincs vele semmi bajom. A régi szíjjal is csak az volt a baj, hogy kipárolgott már belőle a lágyítószer és zajos volt.

Görgőket nem cseréltek, de lehet hogy kéne. Ha több napot áll kint az autóm ilyen ködös nyirkos időben, indítás után pár másodpercig hallok valami nyikorgást a szíj felől. De máskor nem.

Félre ne értsd, nem kötekedésből írom....de a dízel csattogása és mellette még legalább 3-4 csapágy forgásából adódó zaj mellett hogyan veszed észre, hogy a hosszbordásból elpárolgott a lágyítószer? :) Milyen az a "szíj-zaj"?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005 -os h astra caravan .Eso utan a jobb elso ules elott a padlo vizes a karpit alatt, hol juthat be? (nem futoradiator szivarog, esoviz) kikaptam a kesztyutartot megneztem a pollenszurohazat de ott nem lattam nyomat beazasnak.Hol juthat be a viz?Elore is koszonom a segitseget !

Nekem a 2009-es sedan azóta ázik, amióta megvettem, de eddig garázsban állt és nem zavart a probléma. Most nincs garázs és folyik be a víz, ha esik.

Nekem először az ajtóból a küszöbre folyik és onnan be a lábtérhez, vagy kárpit alá.

Majd nyáron szétszedem az ajtó és locsoltatom kívülről slaggal és megnézem, hol jön be. De addig is le van ragasztva az összes ablak kívülről az üveg és a gumi találkozásánál. azóta nem folyik be.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 2009-es sedan azóta ázik, amióta megvettem, de eddig garázsban állt és nem zavart a probléma. Most nincs garázs és folyik be a víz, ha esik.

Nekem először az ajtóból a küszöbre folyik és onnan be a lábtérhez, vagy kárpit alá.

Majd nyáron szétszedem az ajtó és locsoltatom kívülről slaggal és megnézem, hol jön be. De addig is le van ragasztva az összes ablak kívülről az üveg és a gumi találkozásánál. azóta nem folyik be.

Nálam ugyanez van,2004-es.

Rossz vicc,hogy ezek szerint széria hiba.

Ajtót ahogy becsukod a gumikéder nem tömít eléggé az ajtó,meg a kasztni között,ott levezeti,megáll a köszöbön és amikor feltelik,akkor le a szőnyegre.

Link to comment
Megosztás:

Félre ne értsd, nem kötekedésből írom....de a dízel csattogása és mellette még legalább 3-4 csapágy forgásából adódó zaj mellett hogyan veszed észre, hogy a hosszbordásból elpárolgott a lágyítószer? :) Milyen az a "szíj-zaj"?

Hangos nyikorgás, ahogy a görgők, szíjtárcsák deformálják a gumit, ami csak szíjcserével teljesen megszűnik.

Olyasmi hang, mint amit némely cipő talpa csinál járás közben bizonyos padlókon. Sajnos ezt pontosabban nem tudom leírni, de biztos hallottál már ilyet. Na ahhoz hasonló.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem a 2009-es sedan azóta ázik, amióta megvettem, de eddig garázsban állt és nem zavart a probléma. Most nincs garázs és folyik be a víz, ha esik.

Nekem először az ajtóból a küszöbre folyik és onnan be a lábtérhez, vagy kárpit alá.

Majd nyáron szétszedem az ajtó és locsoltatom kívülről slaggal és megnézem, hol jön be. De addig is le van ragasztva az összes ablak kívülről az üveg és a gumi találkozásánál. azóta nem folyik be.

Szia!

Igaz nekem G ASTRÁM van,de ugyanez volt nálam is a jelenség.

Nekem a hangszórónál folyt be a küszöbre,és onnan a szőnyegre.A tükörnél befolyik az ablak guminál,ami nem is lenne nagy baj,mert alul az ajtó lyukain kifolyik.

De nálam pont a hangszóró tetejére folyik,onnan a hangszóró oldalán körbe lefolyik alulra,ott meg a gumi rész már valószinüleg nem tömít rendesen és beengedi a vizet a küszöbre.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Daycot tettek bele bő fél éve. Nincs vele semmi bajom. A régi szíjjal is csak az volt a baj, hogy kipárolgott már belőle a lágyítószer és zajos volt.

Görgőket nem cseréltek, de lehet hogy kéne. Ha több napot áll kint az autóm ilyen ködös nyirkos időben, indítás után pár másodpercig hallok valami nyikorgást a szíj felől. De máskor nem.

Szia, majd írj, hogy mi okozza a hangot. Köszi.
Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nem tudom , hogy jó helyen teszem fel a kérdést de a következő lenne a gondom/kérdésem!

1 éves az autó és inditás után úgy egy fél percig kis halk kattogásra lettem figyelmes...mi lehet ez?

udv

b.

Automata klímád van? Az állítómotor elvileg adhat ki ilyen hangot.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igaz nekem G ASTRÁM van,de ugyanez volt nálam is a jelenség.

Nekem a hangszórónál folyt be a küszöbre,és onnan a szőnyegre.A tükörnél befolyik az ablak guminál,ami nem is lenne nagy baj,mert alul az ajtó lyukain kifolyik.

De nálam pont a hangszóró tetejére folyik,onnan a hangszóró oldalán körbe lefolyik alulra,ott meg a gumi rész már valószinüleg nem tömít rendesen és beengedi a vizet a küszöbre.

Én is a hangszóró alatt láttam, hogy csepeg ki a kárpitból a víz, szóval valahol fent megy be az üvegről és nem folyik ki alul.

A gumi biztos nem vezeti le a küszöbre, mert most hogy leragasztottam celluxal az ablakot, nem ázik be. Gagyi megoldás, de nem volt jobb ötletem, hirtelen. Az aggaszt, hogy nem csak befelé folyik a szőnyegre, hanem a küszöbnél a kárpit alá is és ki tudja mit művel ott a víz. :(

Link to comment
Megosztás:

ertem...tehat akkor ez elvileg nem meghibasodas? vagy azert majd a most kovetkezo elso szerviznel szoljak hogy nezzek meg?

Ez így működik. Ha túl hangos, esetleg kérheted, hogy zsírozzák meg a tárcsát.

Amúgy amikor bezárod az autót, akkor az összes csatornát bezárja.

Link to comment
Megosztás:

Én is a hangszóró alatt láttam, hogy csepeg ki a kárpitból a víz, szóval valahol fent megy be az üvegről és nem folyik ki alul.

A gumi biztos nem vezeti le a küszöbre, mert most hogy leragasztottam celluxal az ablakot, nem ázik be. Gagyi megoldás, de nem volt jobb ötletem, hirtelen. Az aggaszt, hogy nem csak befelé folyik a szőnyegre, hanem a küszöbnél a kárpit alá is és ki tudja mit művel ott a víz. :(

Én a következő megoldást eszközöltem:

Igaz nem szívesen mutogatom,mert elég tré,de hírtelen nem volt jobb ötletem,és a célnak megfelel.

K_p610_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A lemez és a beépítő keret közötti rést szilóval tömítettem,így a lemez tetejére csöpögő víz ugyan végig folyik a lemez mentén,de az alján kitereli az ajtó külső oldala felé,ahol alul a kis lyukakon távozik a víz az ajtóból.

Jelzem,eddig működik a dolog ( kop-kop-kop ).

Így megnézve nem túl szép látvány,de legalább nem vizes a küszöb.

Link to comment
Megosztás:

Én a következő megoldást eszközöltem:

Igaz nem szívesen mutogatom,mert elég tré,de hírtelen nem volt jobb ötletem,és a célnak megfelel.

K_p610_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A lemez és a beépítő keret közötti rést szilóval tömítettem,így a lemez tetejére csöpögő víz ugyan végig folyik a lemez mentén,de az alján kitereli az ajtó külső oldala felé,ahol alul a kis lyukakon távozik a víz az ajtóból.

Jelzem,eddig működik a dolog ( kop-kop-kop ).

Így megnézve nem túl szép látvány,de legalább nem vizes a küszöb.

jó tipp köszönöm, jó időben majd nekiállok

üdv

a.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Most hívott a feleségem, hogy a 2007-es 1.6 H astrája a következőt produkálta. Állt a lámpánál és hirtelen elkezdett remegni a kocsi (gondolom le akart fulladni) és kivilágított a check engine lámpa.

Én olyasmire tudok gondolni, hogy kihagy valamiért az egyik henger, találkozott már valaki ilyennel? Azt már régebben is tapasztaltuk, hogy amíg nem melegszik be a kocsi addig induláskor mondjuk egy lámpánál hajlamos a remegésre mikor kuplungolunk, olyan mintha alacsony lenne az alapjárat. Aztán megyünk vele pár km-et és ez a jelenség megszűnik.

Esetleg valakinek a fentire valami ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Most hívott a feleségem, hogy a 2007-es 1.6 H astrája a következőt produkálta. Állt a lámpánál és hirtelen elkezdett remegni a kocsi (gondolom le akart fulladni) és kivilágított a check engine lámpa.

Én olyasmire tudok gondolni, hogy kihagy valamiért az egyik henger, találkozott már valaki ilyennel? Azt már régebben is tapasztaltuk, hogy amíg nem melegszik be a kocsi addig induláskor mondjuk egy lámpánál hajlamos a remegésre mikor kuplungolunk, olyan mintha alacsony lenne az alapjárat. Aztán megyünk vele pár km-et és ez a jelenség megszűnik.

Esetleg valakinek a fentire valami ötlete?

Szia, hibakód van?
Link to comment
Megosztás:

Szia, nincs mert sikeresen kitöröltette reggel a szervizben és nem írta fel mi volt. Hiába na,nő a drágám :)

És mit mondtak a szervizben, mi volt a hiba ? Enyém is beremeg kissé hidegindításnál, de csak 1-esben és csak +15C alatt. Nekem kuplung tisztítást vagy rossz esetben cserét jósoltak erre szervizben. Azt mondták egyelőre ne foglalkozzak vele. Majd, ha rosszabb lesz.
Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumtársaim!

Sikerült végre így 5 hónap szenvedés és 4 szerviz után rájönnünk hogy mi a hiba az autómmal, amit mióta megvettem nem tudtam igazán örülni neki mert folyton P0171 (Szegény keverék hibakódot adta vissza.)

Autó :
Opel Astra H 1.6 Benzin Z16XEP
2004 es évjárat 170.000 KM

Amióta megvettem és megtettem vele 300-400 km-ert a P0171 Hibakódot dobta.
Ezek lettek megvizsgálva,illetve kicserélve:

-Szoftver Frissítés

-Első és hátsó lambdaszonda csere (Mint később kiderült a gyárinak sem volt baja)
-Szívócsonkot megnézettem(ok)

-Gyertyacsere (NGK-t tettem bele)
-Katalizátort megnézték(ok)
-Végignézték a fals levegőt a motornál(nincs)
-MAP szenzor jó
-EGR szelep kitakarítva de azt mondták annak sincs baja

5. szerelőhöz elvittem ő egyből a kipufogót nézte és nem tudom hogy a többiek hogy nem jöttek rá erre de a rezgőnél kifújta a levegőt.
Oké elvittem egy kipufogóshoz aki kicserélte a rezgőt és újat forrasztott a helyére. Jó 1 hónapig jó is volt az autó majd megint dobta a hibakódot. Rezgő megint szétment :(
Akkor visszavittem és egy jobb, drágább rezgőt tett fel. (Ez 20 napig birta.) Vissza szerelőhöz :S
Megnéztük a motortartó gumibakokat azokkal is minden rendbe van.

Tény hogy néha van egy kis rángatás ha óvatosan döcögök 2 esbe vagy 4 esbe de az nagyon kicsi ahhoz hogy szétszedje a rezgőt azt mondja a szerelő.

Most is épp a kipufogósnál van és azt találta ki hogy a rezgőt körbekeni kipufogó tömítő pasztával, mielőtt kompletten kicserélném azt a rezgős részt gyári Bossal-ra. Vélemény?


Teljesen tanácstalan vagyok. Volt már valakinek hasonló hibája. Kérlek segítsetek mert nem szeretnék megválni tőle de ha nem jutok zöld ágra vele sajnos el kell adnom. :'( (Pedig imádom mint kinézetre, mind ha nem hülyíti meg a lambda szonda a motrot)

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.