Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok

Most hívott a feleségem, hogy a 2007-es 1.6 H astrája a következőt produkálta. Állt a lámpánál és hirtelen elkezdett remegni a kocsi (gondolom le akart fulladni) és kivilágított a check engine lámpa.

Én olyasmire tudok gondolni, hogy kihagy valamiért az egyik henger, találkozott már valaki ilyennel? Azt már régebben is tapasztaltuk, hogy amíg nem melegszik be a kocsi addig induláskor mondjuk egy lámpánál hajlamos a remegésre mikor kuplungolunk, olyan mintha alacsony lenne az alapjárat. Aztán megyünk vele pár km-et és ez a jelenség megszűnik.

Esetleg valakinek a fentire valami ötlete?

Szia!

Nem biztos csak egy tipp.. De találkoztam már 2x is olyannal, h az autó rángatott kis fordulaton meg alapjáraton is. Nézzétek meg a gyújtótrafót!!! Leveszed a motor takaró fedelet aztán ott lesz alatta, 2 csavar fogja. Ha van vmi ismerős akinek ilyen 1,6os astra-ja van, akkor gurulj oda hozzá és tegyétek át egyikből a másikba. Ha megszűnik a rángatózás akkor a gyújtótrafó lesz a gond! Az ára pedig kb 30e-70e között mozog, márka függő!(használtat nem ajánlatos beletenni mert az opeloknál ez nagy betegség és nem érdemes vele rizikózni)

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumtársaim!

Sikerült végre így 5 hónap szenvedés és 4 szerviz után rájönnünk hogy mi a hiba az autómmal, amit mióta megvettem nem tudtam igazán örülni neki mert folyton P0171 (Szegény keverék hibakódot adta vissza.)

Szia. Nekem is volt P0171 hibám. Ilyeneket még véletlenül se kellett cserélni. Gyakorlatilag ette az olajat....ez a hibakód akkor jön elő, ha a katalizátor után még mindig sok a káros anyag kibocsátás. Ugye a plusz olaj égésekor szerencsétlen ECM még mindig sok káros anyagot észlel, ezért folyamatosan szegény keveréket kér...nagy vonalakban ezért jön a P0171-es kód...szépen megcsináltattam a motort(szimmeringek, gyűrűk, stb csere), most már 1 éve, azóta nem fogy az olaj, és nem jön ez a hibakód...

Mindenképp figyelgesd, nem fogy-e az olaj...amúgy nekem is Z16XEP motorom van....

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan problémánk, hogy szüleim Astrájának ablaktörlője nem alaphelyzetbe, hanem álló helyzetbe áll vissza, Tudni kell az előzményekről, hogy most a havazás után csinálta ezt, miután a havat le akarták takarítani a szélvédőről, és de az ablaktörlő rá volt fagyva. Még nem próbáltuk szétszedni, de ha valami más baja lehet, akkor nem állunk neki...

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Z16XEP motorom van nekem is. A hibák: meleg motornál rángat gázadásnál, főként alacsony fordulatszámon. Hidegen nem rángat, alapjárat is tökéletes. Talán annyi, hogy kicsit többet zabál, de ez nem biztos, mert csak rövid távokra használom. Neked is hasonló a problémád?

zsambek`

Kedves Fórumtársaim!

Sikerült végre így 5 hónap szenvedés és 4 szerviz után rájönnünk hogy mi a hiba az autómmal, amit mióta megvettem nem tudtam igazán örülni neki mert folyton P0171 (Szegény keverék hibakódot adta vissza.)

Autó :
Opel Astra H 1.6 Benzin Z16XEP
2004 es évjárat 170.000 KM

Amióta megvettem és megtettem vele 300-400 km-ert a P0171 Hibakódot dobta.
Ezek lettek megvizsgálva,illetve kicserélve:

-Szoftver Frissítés

-Első és hátsó lambdaszonda csere (Mint később kiderült a gyárinak sem volt baja)
-Szívócsonkot megnézettem(ok)

-Gyertyacsere (NGK-t tettem bele)
-Katalizátort megnézték(ok)
-Végignézték a fals levegőt a motornál(nincs)
-MAP szenzor jó
-EGR szelep kitakarítva de azt mondták annak sincs baja

5. szerelőhöz elvittem ő egyből a kipufogót nézte és nem tudom hogy a többiek hogy nem jöttek rá erre de a rezgőnél kifújta a levegőt.
Oké elvittem egy kipufogóshoz aki kicserélte a rezgőt és újat forrasztott a helyére. Jó 1 hónapig jó is volt az autó majd megint dobta a hibakódot. Rezgő megint szétment :(
Akkor visszavittem és egy jobb, drágább rezgőt tett fel. (Ez 20 napig birta.) Vissza szerelőhöz :S
Megnéztük a motortartó gumibakokat azokkal is minden rendbe van.

Tény hogy néha van egy kis rángatás ha óvatosan döcögök 2 esbe vagy 4 esbe de az nagyon kicsi ahhoz hogy szétszedje a rezgőt azt mondja a szerelő.

Most is épp a kipufogósnál van és azt találta ki hogy a rezgőt körbekeni kipufogó tömítő pasztával, mielőtt kompletten kicserélném azt a rezgős részt gyári Bossal-ra. Vélemény?


Teljesen tanácstalan vagyok. Volt már valakinek hasonló hibája. Kérlek segítsetek mert nem szeretnék megválni tőle de ha nem jutok zöld ágra vele sajnos el kell adnom. :'( (Pedig imádom mint kinézetre, mind ha nem hülyíti meg a lambda szonda a motrot)

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Z16XEP motorom van nekem is. A hibák: meleg motornál rángat gázadásnál, főként alacsony fordulatszámon. Hidegen nem rángat, alapjárat is tökéletes. Talán annyi, hogy kicsit többet zabál, de ez nem biztos, mert csak rövid távokra használom. Neked is hasonló a problémád?

zsambek`

Szia!

Ez így elég sokminden lehet még. El lehet indulni Dani3019 listáján de nem feltétlenül kell mondjuk a szondákat drága pénzen cserélgetni, első körben egy opcommal rá kell nézni.

Ha alacsony fordulaton ránt az lehetne gyújtás gyanús, de akkor úgy gondolom hogy az alapjárat is hülyülne illetve hidegen is vacakolna. Valószínűleg az lesz a különbség a hideg meleg viselkedés között, hogy van-e lambda szabályzás, de az EGR is bekavarhat.. Annak pedig be tud tenni egy kis fals levegő, vagy rossz/koszos légtömegmérő és harmadiknak a kat. előtti szonda. Hasonlókra képes egy dzsuvás folytószelep is, akárhol is van az XEP-n. (szerencsére a miénken még nem kellett semmit megkeresnem :) )

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is sokat használom városban, az olajat nem eszi, és hidegen nekem sem rángat. Városban 8liter/100km ha hosszukat megyek vele olyan 6.5-7liter/100km. Az érdekes a dologba hogy szervizbe azt mondták most nem fújt ki a rezgő pedig láttam hogy csupa korom a rezgőnél(szervizbe azt mondták hogy az nem a rezgőből jött, de akkor honnan? azt már ő se tudta megmondani), de most eltünt a hibakód is.Telitankoltam Shell V-power Nitro+ 95 el mivel azt mondták hogy Metabond adalék eltünteti a rángatást, de én nem mertem tenni bele,inkább a v-powert választottam. Lehet köze van hozzá hogy most nincs gondom? Én már ezt nem értem mentem vele 200km-t tegnap és semmi hibakód meg semmi rángatás.

Szia,

Z16XEP motorom van nekem is. A hibák: meleg motornál rángat gázadásnál, főként alacsony fordulatszámon. Hidegen nem rángat, alapjárat is tökéletes. Talán annyi, hogy kicsit többet zabál, de ez nem biztos, mert csak rövid távokra használom. Neked is hasonló a problémád?

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Elvittük a márkaszervizbe, rendeltek EGR szelephez valami tömítést, vagy nem tudom micsodát. Aztán kitisztítják, meg azt átcserélik, de nem túl biztató eddig. Azt mondta a szervizes, hogy lehet, hogy ez még csak a probléma eleje...

Reménykedek, hogy meg lesz oldva már lassan. Igaz, amikor megvettem január 3-án nem volt rögtön nagyszerviz, de úgy látszik, hogy az összeget így is ki kell majd pengetnem. Dani3019, én most először szerviz, aztán, onnantól megpróbálok csak normális benyát tankolni a drágába :) Többieknek meg köszi a segítséget, ha van valami észrevételetek, akkor kérlek bátran kommentáljátok! :)

Köszi szépen,

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kicseréltem ma a termosztátot :D Az eredmény kicsit jobb mint eddig, de sajnos a kívánt 90 fokot nem éri el most sem :blink: -2 fok kinti hőmérséklet mellett 84-85 fokot sikerült elérni az teszt mód szerint. Talán gyorsabban melegszik, kb 9 km után megvolt a 84, de előtte kb 10 percet járt alapjáraton olyan 40-45 fokról indultam, de kb 1 km után már 60 felett járt. Eddig 0-5 fokos időben ment 75-76 fokig a víz, hidegebben (0 fok alatt ) nem érte el a 70 fokot. Talán evvel a pár fokkal is adok néhány plusz kilométert a motornak :D

Szóval szerintem akinek nagyon alacsony hőmérsékletet ír a teszt módban, sanszos a termosztát hibája.

:hiya:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kicseréltem ma a termosztátot :D Az eredmény kicsit jobb mint eddig, de sajnos a kívánt 90 fokot nem éri el most sem :blink: -2 fok kinti hőmérséklet mellett 84-85 fokot sikerült elérni az teszt mód szerint. Talán gyorsabban melegszik, kb 9 km után megvolt a 84, de előtte kb 10 percet járt alapjáraton olyan 40-45 fokról indultam, de kb 1 km után már 60 felett járt. Eddig 0-5 fokos időben ment 75-76 fokig a víz, hidegebben (0 fok alatt ) nem érte el a 70 fokot. Talán evvel a pár fokkal is adok néhány plusz kilométert a motornak :D

Szóval szerintem akinek nagyon alacsony hőmérsékletet ír a teszt módban, sanszos a termosztát hibája.

:hiya:

Szia!

Én ideiglenesen megoldottam a régi kartonpapír módszerrel. -10 fokban is elérte a 70-72 fokot kb. 8-10 km után, fűtés mellett. Nekem hamar felmelegszik, de 80 fok fölé nem nagyon ment sosem, még 10-15 fokban sem.

Persze, ha összejön egy új termosztát ára, akkor én is cserélni fogom,nem bohóckodok.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én ideiglenesen megoldottam a régi kartonpapír módszerrel. -10 fokban is elérte a 70-72 fokot kb. 8-10 km után, fűtés mellett. Nekem hamar felmelegszik, de 80 fok fölé nem nagyon ment sosem, még 10-15 fokban sem.

Persze, ha összejön egy új termosztát ára, akkor én is cserélni fogom,nem bohóckodok.

Szia!

Igen a tiédbe (z19 dth) egy kisebb vagyon a termosztát, nekem csak a töredéke az 1,7 be. 10 fok környékén nekem mát elérte a 85-87 fokot, és 40-45 fokig gyorsan melegedett, viszont utána már kellett 15-20 km hogy elérje a 70-75 fokot. A papír ideiglenesen jó, nyáron már nem lesz vele gond :D

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kicseréltem ma a termosztátot :D Az eredmény kicsit jobb mint eddig, de sajnos a kívánt 90 fokot nem éri el most sem :blink: -2 fok kinti hőmérséklet mellett 84-85 fokot sikerült elérni az teszt mód szerint. Talán gyorsabban melegszik, kb 9 km után megvolt a 84, de előtte kb 10 percet járt alapjáraton olyan 40-45 fokról indultam, de kb 1 km után már 60 felett járt. Eddig 0-5 fokos időben ment 75-76 fokig a víz, hidegebben (0 fok alatt ) nem érte el a 70 fokot. Talán evvel a pár fokkal is adok néhány plusz kilométert a motornak :D

Szóval szerintem akinek nagyon alacsony hőmérsékletet ír a teszt módban, sanszos a termosztát hibája.

:hiya:

Hali, jó Neked, hogy van teszt mód a BC-n. Nekem fogalmam sincs a hőfokról sajna.

Link to comment
Megosztás:

Hali, jó Neked, hogy van teszt mód a BC-n. Nekem fogalmam sincs a hőfokról sajna.

Szia!

Mindegyik kijelzőnél van mód a vízhőfok megnézésére. Nekem alap, TID kijelzőm van, nincs bc programozva, de mindegyik le volt írva már több alkalommal. Két sorosnál:

- settings gomb nyomva tart amíg nem hallasz egy pittyenést a hangszóróban, utána a kijelző alatt lévő jobb oldali gombbal lehet lapozni. Több adatot kiír, de a két lényeges a töltő feszültség, és víz hőfok.

Természetesen ha kicserélted a fejegységet akkor más módon kell bejutni a can rendszerre.

Op-com, blue tooth jeladó az OBD csatolóra+ okos telefon, vagy valami ilyesmi. A bc rendszert majd megírja valaki, akinek olyan van.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Mindegyik kijelzőnél van mód a vízhőfok megnézésére. Nekem alap, TID kijelzőm van, nincs bc programozva, de mindegyik le volt írva már több alkalommal. Két sorosnál:

- settings gomb nyomva tart amíg nem hallasz egy pittyenést a hangszóróban, utána a kijelző alatt lévő jobb oldali gombbal lehet lapozni. Több adatot kiír, de a két lényeges a töltő feszültség, és víz hőfok.

Természetesen ha kicserélted a fejegységet akkor más módon kell bejutni a can rendszerre.

Op-com, blue tooth jeladó az OBD csatolóra+ okos telefon, vagy valami ilyesmi. A bc rendszert majd megírja valaki, akinek olyan van.

Üdv!

Hali, ezt már próbáltam, hiába nyomom, nincs pity :(
Link to comment
Megosztás:

Tegnap lemosattam a kocsiról a sós trutyit ami az elmúlt napokban rárakódott. Alvázmosás után alánéztem, hogy szép tiszta lett-e. Ekkor vettem észre, hogy az alvázon a küszöbök alatt ahol sorban fekete dugókkal le van dugózva az üreges rész, mindkét oldalon egy-egy dugó hiányzik.

Ennek ugye alap esetben nem kellene hiányoznia?

Már találtam is olyat, amivel tudom pótolni: https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20930000-karosszeria-lemezek/20930404-karosszeriavaz-alkatreszei/524065-karosszeriavaz-gumidugo-opel-26mm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan probléma merült fel amire sajna sehol nem találtam választ :S

Probléma adott: H astra 1.9tdi 6 os kézi váltó( 120 lovas verzió) Múlthéten a váltó pontos volt, 20km-t adtam kölcsön pár napja. Ma ülök be a kocsiba, a váltó lötyög( berakom sebességbe akkor is jó pár centit oldalra). Találkozott valaki ilyen problémával, vagy esetleg megoldást tudtok rá? Sajnos a gond: Németországba vagyok jelenleg, eléggé nincs itt szervizes ismerős. Vagy bárkinek volt hasonló problémája már? Esetleg elmerjek e vele indulni haza Magyarba ez is nagy kérdés nehogy lerohadjon útközbe :D Bár a másik probléma is fura azóta, az esp és abs totál elszállt, obd2 es kis műszerrel kimértem, semmi hibakód :(

Köszönöm a választ előre is ! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan probléma merült fel amire sajna sehol nem találtam választ :S

Probléma adott: H astra 1.9tdi 6 os kézi váltó( 120 lovas verzió) Múlthéten a váltó pontos volt, 20km-t adtam kölcsön pár napja. Ma ülök be a kocsiba, a váltó lötyög( berakom sebességbe akkor is jó pár centit oldalra). Találkozott valaki ilyen problémával, vagy esetleg megoldást tudtok rá? Sajnos a gond: Németországba vagyok jelenleg, eléggé nincs itt szervizes ismerős. Vagy bárkinek volt hasonló problémája már? Esetleg elmerjek e vele indulni haza Magyarba ez is nagy kérdés nehogy lerohadjon útközbe :D Bár a másik probléma is fura azóta, az esp és abs totál elszállt, obd2 es kis műszerrel kimértem, semmi hibakód :(

Köszönöm a választ előre is ! :)

Szia!

Le kellene venni a váltózsákot, vagy felemelni, hátha látsz törést alatta.

Az, hogy az ABS, ESP elszállt mit jelent? Folyamatosan világít az ikonjuk, vagy csak néha villannak be? Ha nem működnek, az autó attól még vezethető marad, de érdemes utánajárni a dolognak. Az akksid rendben van? Rendesen tölt a generátor? Biztosítékok esetleg? Ugyanis feszültségesés esetén ezek az elsők, amik leállnak. A töltést a titkos menüben tudod ellenőrizni, ha megfelelő kijelződ van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi a gyors választ, váltózsáknál lehet a gond akkor megnézem.

https://www.dropbox.com/s/tgwmb8wwnkmixrz/IMAG0577.jpg

https://www.dropbox.com/s/d9v21jxgqv3gnm0/IMAG0578.jpg

a váltórúd ennyit mozog sebességben( tudom nem lett pontos a kép) ami eddig 1-2 mm volt. A váltórúd az pár centit, magában a kulisszában pedig a fehér gömb az ami eléggé mozgó alkatrész lett, illetőleg a bal oldalon kijövő rugós tagnak mint ha az egész rúdja mozogna.

Illetve a váltóról egy video pontosan mi is a gond:

ABS és ESP lámpa folyamatosan világít. Igen ez még a kisebb gond, egy hete volt ilyen gond hogy mindkét lámpa világított, de szerelők se találtak semmi gondot, majd a hiba eltűnt( hátsó betétek lettek cserélve ).

Akksi 2 hónapos, generátor rendesen tölt elvileg de jó ötlet, ezt Test menüben folyamatosan nézni fogom. Vagy hogy lehetne esetleg ezt gyorsan és pontosan kideríteni? Természetesen multiméter se oszcilloszkóp nincs nálam amikor kéne :)

Szia!

Le kellene venni a váltózsákot, vagy felemelni, hátha látsz törést alatta.

Az, hogy az ABS, ESP elszállt mit jelent? Folyamatosan világít az ikonjuk, vagy csak néha villannak be? Ha nem működnek, az autó attól még vezethető marad, de érdemes utánajárni a dolognak. Az akksid rendben van? Rendesen tölt a generátor? Biztosítékok esetleg? Ugyanis feszültségesés esetén ezek az elsők, amik leállnak. A töltést a titkos menüben tudod ellenőrizni, ha megfelelő kijelződ van.

Módosítva : CAmpa
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan probléma merült fel amire sajna sehol nem találtam választ :S

Probléma adott: H astra 1.9tdi 6 os kézi váltó( 120 lovas verzió) Múlthéten a váltó pontos volt, 20km-t adtam kölcsön pár napja. Ma ülök be a kocsiba, a váltó lötyög( berakom sebességbe akkor is jó pár centit oldalra). Találkozott valaki ilyen problémával, vagy esetleg megoldást tudtok rá? Sajnos a gond: Németországba vagyok jelenleg, eléggé nincs itt szervizes ismerős. Vagy bárkinek volt hasonló problémája már? Esetleg elmerjek e vele indulni haza Magyarba ez is nagy kérdés nehogy lerohadjon útközbe :D Bár a másik probléma is fura azóta, az esp és abs totál elszállt, obd2 es kis műszerrel kimértem, semmi hibakód :(

Köszönöm a választ előre is ! :)

Szia. Akinek kölcsön adtad, nem csinált vele valamit?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Tudod a tipikus állítása szerint minden rendbe volt vele. Vagyis ha csinált is nem vallja be, ez pedig nem jó diagnosztikai alap :(

Kiderült az összes hiba forrása, okulásként írom hátha valakinek hasonló gondja lenne:

váltó lötyögése: Szétszedve a váltókulisszát, a kulisszában lévő fehér gömb alakú tárgy, ami a fokozatok bepizicionálásnál a pontos pozícióba ugrásért felelős( remélem jól gondoltam), na ezt a műanyagot sikerült a váltó barom mód használatával leforgácsolni. Vagyis a váltóm tökéletes, mindössze a kulissza műanyag részéről lett "lemarva" egy kis műanyag--kulisszacsere, de addig használható, sajnos javítani nem lehet.

Az ABS-ESP vonalon is kiderűlt a turpisság, kézifékkel volt a gond. Vagyis normálisan szoktam behúzni a kéziféket, de ugyanazon illető mitn a váltót, hát a kéziféket is úgy betépte, a könyöklőt nem bírtam lehajtani tőle. Erre csak most utólag jöttem rá, úgy néz ki hátul valami ABS kábel szakadhatott el.

Vagyis a nőt,kocsit sose adunk kölcsön alapelv megint érvényesült, még vészhelyzetbe se! :)

Szia. Akinek kölcsön adtad, nem csinált vele valamit?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Tudod a tipikus állítása szerint minden rendbe volt vele. Vagyis ha csinált is nem vallja be, ez pedig nem jó diagnosztikai alap :(

Kiderült az összes hiba forrása, okulásként írom hátha valakinek hasonló gondja lenne:

váltó lötyögése: Szétszedve a váltókulisszát, a kulisszában lévő fehér gömb alakú tárgy, ami a fokozatok bepizicionálásnál a pontos pozícióba ugrásért felelős( remélem jól gondoltam), na ezt a műanyagot sikerült a váltó barom mód használatával leforgácsolni. Vagyis a váltóm tökéletes, mindössze a kulissza műanyag részéről lett "lemarva" egy kis műanyag--kulisszacsere, de addig használható, sajnos javítani nem lehet.

Az ABS-ESP vonalon is kiderűlt a turpisság, kézifékkel volt a gond. Vagyis normálisan szoktam behúzni a kéziféket, de ugyanazon illető mitn a váltót, hát a kéziféket is úgy betépte, a könyöklőt nem bírtam lehajtani tőle. Erre csak most utólag jöttem rá, úgy néz ki hátul valami ABS kábel szakadhatott el.

Vagyis a nőt,kocsit sose adunk kölcsön alapelv megint érvényesült, még vészhelyzetbe se! :)

Nos, a tanulság mindenkinek szól...."...autót, motort nőt nem adunk kölcsön.....":D

az a 20km eléggé gazdaságtalan lett...:(

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Tudod a tipikus állítása szerint minden rendbe volt vele. Vagyis ha csinált is nem vallja be, ez pedig nem jó diagnosztikai alap :(

Kiderült az összes hiba forrása, okulásként írom hátha valakinek hasonló gondja lenne:

váltó lötyögése: Szétszedve a váltókulisszát, a kulisszában lévő fehér gömb alakú tárgy, ami a fokozatok bepizicionálásnál a pontos pozícióba ugrásért felelős( remélem jól gondoltam), na ezt a műanyagot sikerült a váltó barom mód használatával leforgácsolni. Vagyis a váltóm tökéletes, mindössze a kulissza műanyag részéről lett "lemarva" egy kis műanyag--kulisszacsere, de addig használható, sajnos javítani nem lehet.

Az ABS-ESP vonalon is kiderűlt a turpisság, kézifékkel volt a gond. Vagyis normálisan szoktam behúzni a kéziféket, de ugyanazon illető mitn a váltót, hát a kéziféket is úgy betépte, a könyöklőt nem bírtam lehajtani tőle. Erre csak most utólag jöttem rá, úgy néz ki hátul valami ABS kábel szakadhatott el.

Vagyis a nőt,kocsit sose adunk kölcsön alapelv megint érvényesült, még vészhelyzetbe se! :)

Szia!

Nem tudom, hogy milyen viszonyban vagy az illetővel, de azért némi zsetonnal megtámogathatná a javítást, mert ez így lenne korrekt. Híresen szarok az Opel manuális váltói (a váltókar pontatlansága, meg lötyögése miatt), de nekem a Vectrában 260 ezer után sem lötyögött így. Lehet, hogy a kuplungot nem nyomta ki rendesen és ráerőltetett, vagy nem érezte hogy melyik fokozat hol van?

20 km alatt mit csinált vele? Indult valami helyi rally versenyen?

A kézifék meg még érdekes lehet, mert akkor állítani kell majd azon is, hogy néhány kattanás után már fogjon... Utálom, amikor függőlegesig kell húzni, hogy megálljon az autó egy helyben.

Nálam egyszer volt kölcsön egy Swift I. 1.0, de úgy vigyáztam rá, mintha a sajátom lenne. Haverom vette 80 ezerért, de jó kis verda volt. Lemostam, kitakarítottam, és betettem az enyém helyére (szerelőnél volt) a garázsba. Pedig nyár volt, és a piros szín már annyira fakult volt, hogy azon már semmi sem tudott volna fakítani jobban. Feltöltöttem az ablakmosót is és tisztán adtam vissza, még talán több benzinnel, mint amennyivel elhoztam. Szóval nem vagyunk egyformák.

Olajat is akartam után tölteni, de haver mondta, hogy majd ő megoldja, van még neki otthon Botond, az maximálisan jó lesz bele. :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap lemosattam a kocsiról a sós trutyit ami az elmúlt napokban rárakódott. Alvázmosás után alánéztem, hogy szép tiszta lett-e. Ekkor vettem észre, hogy az alvázon a küszöbök alatt ahol sorban fekete dugókkal le van dugózva az üreges rész, mindkét oldalon egy-egy dugó hiányzik.

Ennek ugye alap esetben nem kellene hiányoznia?

Már találtam is olyat, amivel tudom pótolni: https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20930000-karosszeria-lemezek/20930404-karosszeriavaz-alkatreszei/524065-karosszeriavaz-gumidugo-opel-26mm

Megjöttek a dugók, amiket rendeltem.

Hogy mi kerül ezen darabonként 500Ft-ba nem tudom... Kb olyan anyagból vannak mint a tejfölöspohár.

Beraktam a helyükre. Belement, de nem mondanám túl passzentosnak őket. Nem kell nagyon erölködnöm, ha ki akarom venni. Szerintem ha legközelebb magas nyomású mosóval lecsapatom a kocsi alját megint ki fognak jönni.

Megnéztem a meglévőket is, azok közül is már pár ki van repedezve és csak a szentlélek tartja őket a helyükön.

Valaki, akinek van hozzáférése meg tudná nekem nézni, hogy amiket vettem, biztosan ide valóak-e? Vagy ha nem, akkor mi a megfelelő dugónak az alkatrésszáma, katalógusszáma?

Amit vettem így néz ki: http://kepfeltoltes.hu/140201/P1030564_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.