Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

2 hours ago, Cserenkov írta:

19"-os volt talán gyárilag is H Astrán. De én azt már nem biztos, hogy fetenném. A 17-es is nekem már olyan határeset. Szép-szép, de ilyenkor télire nem bánom hogy felkerül a sokkal komfortosabb 15-ös grnitúra. Mivel nem versenypályán használom a kocsit, tapadásban, kanyarstabilitásban nem igazán veszek észre különbséget.

Érdekes kinek a pap kinek a papné téma ez.

Én most cseréltem le a 16" nyárit a 15" télire hétvégén. Komolyan gondolkodom hogy vissza se teszem tavasszal hanem inkább veszek még egy garnitúra 15" nyárit.

Egyszerűen annyival komfortosabbnak találom vele az utazást, csak azt a 6-7mm mintát fogom sajnálni eldobni. (téli mivolta ellenére is halkabb, nem akarja úthibán kivenni a kormányt a kezemből és feltűnően kevesebbet fogyaszt -0,5L/100 legalább )

 

Link to comment
Megosztás:

Hát igen... A 17-es szettel én is szinte minden kavicsot megérzek az úton. Gondolom a kemény sport futómű erre rátesz még egy lapáttal. A dübörgése meg borzasztó. Főleg kis tempónál 30-40km/h körül irdatlanül dübörögnek a kerekek. A 15-ös télni gumi ehhez képest szinte hangtalan, alig hallom őket. Fogyasztásban nálam nincs mérhető különbség.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

55 minutes ago, Cserenkov írta:

Hát igen... A 17-es szettel én is szinte minden kavicsot megérzek az úton. Gondolom a kemény sport futómű erre rátesz még egy lapáttal. A dübörgése meg borzasztó. Főleg kis tempónál 30-40km/h körül irdatlanül dübörögnek a kerekek. A 15-ös télni gumi ehhez képest szinte hangtalan, alig hallom őket. Fogyasztásban nálam nincs mérhető különbség.

Most sikerült elvenned a kedvem a 17-es szettől, amit tavaszra tervezek vásárolni.:biggrin:

Link to comment
Megosztás:

55 minutes ago, Astra555 írta:

Most sikerült elvenned a kedvem a 17-es szettől, amit tavaszra tervezek vásárolni.:biggrin:

A H Astrákat tudomásom szerint kétféle kormányművel szállították, az egyik 15"-16" felnikhez való a másikat (megerősített ZF) pedig 17"-18" felnikhez adták (talán 19" is, de ebben nem vagyok biztos).

Gondolom ennek volt valami oka.

A Twintopom gyárilag 17" volt szerelve de eladtam a garnitúrát, mert nem volt komfortos. Ráadásul a 16" kevesebbet is fogyaszt (benzinesnél mérhető a különbség). Az ötajtósunkon 15" van gyárilag és simább a futása (mondjuk a tömege is kevesebb, mint a twintopé).

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van e jelentősége, hogy 6 v 6.5 a felni szélessége?

Most ajánlottak egy garnitúra alufelnit, a Astrám felni mérete 6.5*15 ET35 5*110 és 195/65R15 gumi van rajta.

A srác azt mondja minden klappol 5*110 , de csak 6*15 az ET számot nem mondta, mert meg kell nézni, de 35-re emlékezett.

Megvehetem e? Ha az ET szám nem stimmel, akkor  meddig mehetek el?

 

köszi

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, hanis írta:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van e jelentősége, hogy 6 v 6.5 a felni szélessége?

Most ajánlottak egy garnitúra alufelnit, a Astrám felni mérete 6.5*15 ET35 5*110 és 195/65R15 gumi van rajta.

A srác azt mondja minden klappol 5*110 , de csak 6*15 az ET számot nem mondta, mert meg kell nézni, de 35-re emlékezett.

Megvehetem e? Ha az ET szám nem stimmel, akkor  meddig mehetek el?

 

köszi

Ha a másik felni 6J és ugyan úgy ET35 akkor a belső fele a felninek 6mm-el kijjebb lesz, illetve a külső pereme 6mm-el beljebb lesz.

Magyarul hülyén néz ki, egyébként ha 5x110-es osztókörös Astra-d van én nem is gondolkodnék 15-ösben csak 16-osban, sokkal jobban áll az autónak, mert nincs akkora hodály a kerékjáratban. :)

Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, hanis írta:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van e jelentősége, hogy 6 v 6.5 a felni szélessége?

Most ajánlottak egy garnitúra alufelnit, a Astrám felni mérete 6.5*15 ET35 5*110 és 195/65R15 gumi van rajta.

A srác azt mondja minden klappol 5*110 , de csak 6*15 az ET számot nem mondta, mert meg kell nézni, de 35-re emlékezett.

Megvehetem e? Ha az ET szám nem stimmel, akkor  meddig mehetek el?

 

köszi

A 6" az Corsa felni és az ET száma is más. Ne vedd meg.

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, Davee írta:

...egyébként ha 5x110-es osztókörös Astra-d van én nem is gondolkodnék 15-ösben csak 16-osban, sokkal jobban áll az autónak, mert nincs akkora hodály a kerékjáratban. :)

Ezzel nem értek egyet! A kerék össz átmérője ugyan akkora. Tehát pontosan ugyan akkora "hodály" van egy 19"-os felnivel váltóméretű gumi esetén, mint a 15"-ossal. "Hodályosság" szempontjából én semmi különbséget nem vélek felfedezni a 17"-os és 15"-os szettjeim között. (Ha otthon leszek, teszek fel képet.) Ellenben a 15"-os gumi jóval komfortosabb, nem utolsó sorban sokkal olcsóbb rá.

A 6" széleset én se venném meg.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Cserenkov írta:

Ezzel nem értek egyet! A kerék össz átmérője ugyan akkora. Tehát pontosan ugyan akkora "hodály" van egy 19"-os felnivel váltóméretű gumi esetén, mint a 15"-ossal. "Hodályosság" szempontjából én semmi különbséget nem vélek felfedezni a 17"-os és 15"-os szettjeim között. (Ha otthon leszek, teszek fel képet.) Ellenben a 15"-os gumi jóval komfortosabb, nem utolsó sorban sokkal olcsóbb rá.

A 6" széleset én se venném meg.

Igazad van abban az esetben ha ballonosabb gumi kerül rá, mert akkor végeredményben ugyan ott vagyunk átmérőben.

A komfortot nem mondanám rosszabbnak 16-osnál, te 17 és 15 között teszel különbséget ami nagyobb, neked már 17-esen peresebb gumid van, 15 és 16 között gyári futóval nincs észrevehető különbség, legalább is emiatt nem zárnám ki...

Persze mindenki maga dönti el.

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, Cserenkov írta:

Ezzel nem értek egyet! A kerék össz átmérője ugyan akkora. Tehát pontosan ugyan akkora "hodály" van egy 19"-os felnivel váltóméretű gumi esetén, mint a 15"-ossal. "Hodályosság" szempontjából én semmi különbséget nem vélek felfedezni a 17"-os és 15"-os szettjeim között. (Ha otthon leszek, teszek fel képet.) Ellenben a 15"-os gumi jóval komfortosabb, nem utolsó sorban sokkal olcsóbb rá.

A 6" széleset én se venném meg.

Köszönöm a gyors választ!

 

közben kiderült, hogy vagy a srác mondta rosszul, vagy én értettem félre valamit, de nem 6-os, hanem 6.5-es. Annyi a "gáz"(ha gáz egyáltalán), hogy ET 35 helyett ET40. Majd ti remélem megmondjátok mennyire gáz.

Amúgy a méretem 6.5*15 5*110 ET35 míg a srác felnije 6.5*15 5*110 ET40, remélem beleférek.

 

Gumi nélkül vettem 40-ért, fenntartva az a jogot, hogy ha itt azt mondjátok nem jó, akkor visszalépek, de remélem ilyet nem mondtok:)

 

köszi

felni.jpg

felni2.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 13. at 18:51, Davee írta:

Ha a másik felni 6J és ugyan úgy ET35 akkor a belső fele a felninek 6mm-el kijjebb lesz, illetve a külső pereme 6mm-el beljebb lesz.

Magyarul hülyén néz ki, egyébként ha 5x110-es osztókörös Astra-d van én nem is gondolkodnék 15-ösben csak 16-osban, sokkal jobban áll az autónak, mert nincs akkora hodály a kerékjáratban. :)

Köszönöm a választ.

 

Közben leírtam, hogy valamit benéztem és így csak a minimális ET szám eltérés a kérdés. A 15-ös felnit az előttem leírtak miatt nem adnám fel, ráadásul most vettem rá egy vadi új Michelin garnitúrát 17.000/db áron. 16 v 17 -es gumiba tuti nem ennyi lenne az ára.

 

köszi

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, hanis írta:

Köszönöm a gyors választ!

közben kiderült, hogy vagy a srác mondta rosszul, vagy én értettem félre valamit, de nem 6-os, hanem 6.5-es. Annyi a "gáz"(ha gáz egyáltalán), hogy ET 35 helyett ET40. Majd ti remélem megmondjátok mennyire gáz.

Amúgy a méretem 6.5*15 5*110 ET35 míg a srác felnije 6.5*15 5*110 ET40, remélem beleférek.

 

Azt szokták mondani hogy 2-3mm eltérés az ET-ben nem okoz gondot. 15-ös felninél talán ez az 5mm is beleférhet, van annyi mozgástér. Nem optimális, de szerintem ennyitől nem lesz semmi galiba. De aki másként látja, szóljon!

Link to comment
Megosztás:

18 hours ago, hanis írta:

Köszönöm a választ.

 

Közben leírtam, hogy valamit benéztem és így csak a minimális ET szám eltérés a kérdés. A 15-ös felnit az előttem leírtak miatt nem adnám fel, ráadásul most vettem rá egy vadi új Michelin garnitúrát 17.000/db áron. 16 v 17 -es gumiba tuti nem ennyi lenne az ára.

 

köszi

A ET35 és ET40 között 5mm lesz a különbség, a belső pereme 5mm-el beljebb lesz, illetve a külső pereme is 5mm-el beljebb lesz.

Belül elfér, kívül meg beljebb fog esni az egész...

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Cserenkov írta:

Azt szokták mondani hogy 2-3mm eltérés az ET-ben nem okoz gondot. 15-ös felninél talán ez az 5mm is beleférhet, van annyi mozgástér. Nem optimális, de szerintem ennyitől nem lesz semmi galiba. De aki másként látja, szóljon!

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

On ‎2015‎.‎12‎.‎14‎. at 21:34, hanis írta:

Szia!

 

Valamit félre érthettem, közben kiderült, hogy 6.5-es "csak" az ET szám más

 

köszi

5 mm különbség nem olyan jelentős, ha mégis zavar tegyél be alá 5 mm széles nyomtávszélesítőt.

Érdemes peremvédős gumit venni hogy ne daráld le a felni szélét.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 16. at 10:23, kezdőkabriós írta:

5 mm különbség nem olyan jelentős, ha mégis zavar tegyél be alá 5 mm széles nyomtávszélesítőt.

Érdemes peremvédős gumit venni hogy ne daráld le a felni szélét.

Szia!

 

Igazából ha fent lesz, akkor tudom megmondani, hogy zavar-e.

Gumit nem akarok venni, mert 3 hónapos Michelin gumijaim vannak.

Tegnap elhoztam a felnit, annyi látszik, hogy másik kerékanyák kellenek, később azt is megkapom.

Ami még kérdéses, az a tehermentesítő gyűrű. Ki kell cserélnem, mennyi különbséget bír el? Ha minden igaz, akkor 65-ös tehermentesítő van benne, cserélnem kell, hol tudok pontosan utána nézni?

Adtak hozzá papírokat, a vizsgánál szükségem lesz rá vagy nálunk nem olyan fontos?(a Németeknél állítólag az)

 

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! KFZ utángyártott acélfelninek, vagy a gyári GM-nek tartósabb a felületkezelése? Gyárival anno újonnan G Astránál volt szerencsém találkozni, 5-6 év alatt már elég sok helyen rozsdásodott. Most mindkettőt újként azonos árban tudnám beszerezni, döntő szempont a jó festés...

Módosítva : Kombitomi
Link to comment
Megosztás:

8 minutes ago, Kombitomi írta:

Sziasztok! KFZ utángyártott acélfelninek, vagy a gyári GM-nek tartósabb a felületkezelése? Gyárival anno újonnan G Astránál volt szerencsém találkozni, 5-6 év alatt már elég sok helyen rozsdásodott. Most mindkettőt újként azonos árban tudnám beszerezni, döntő szempont a jó festés...

Szerintem festés szempontból egy kutya, anyagában viszont a GM-el jársz jobban véleményem szerint.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eladó lett a képen látható gyári 7 ikerküllős  6.5x16 5x110 alufelni Michelin energy saver (205/55R16) nyári gumival.

A gumik mind 2011-es gyártásúak és 5-6mm profilmélységűek. A felnik padka mentesek nem ütnek és ráznak,gumisnál ellenőrizhető!

Érdeklődni Privátba :)

Boldog Új Évet!

SAM_4116.JPG

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.