Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok! :)

Érdeklődni szeretnék..

Most tervezek vásárolni felniket a H-s astrámra. ami 5x110-es osztókörű.

18"-os felnit terveztem, csak azt nem tudom, hogy milyen ET számú jöhet szóba? 8" széles és 5x112-es felnik lesznek, mozgókupos csavarokkal.

Létezik belőle et 45, et 30, et 35,

Ha jól tudom, akkor a gyári Opel alufelni 16" 5x110 ET41.

Köszönöm a segítséget!

Szia!

Amikor vettem a kocsit 5x112-es osztó körű felni volt hozzá. 80-90 felett már csúnyán rázott. Nem ajánlom ezt a megoldást. 5x110 lesz a jó, bárki bármit is mondjon....

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Érdeklődnék hogy a 6Jx15 110 ET43 számú acélfelni jó e Astra H 1,7 kombira. Illetve a kézikönyvben az van hogy H Astrára téli guminak a 225/45x17 kifejezetten tilos! Miért? Én arra gondoltam hogy a gumi és a sárvédődob közötti kis távolság miatt a hó gyorsan berakódik és nem fordulna el a kerék kanyarodáskor? Jelen pillanatban ilyen méretű kerék van rajta téli gumival (így vettem).

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Úgy néz ki van 4db eladó új acélfelnim + új téligumikkal!

Előre nem tudtam feltenni a féktárcsa (300) és a féknyereg miatt, járt már így valaki?

1.7 Tdci

Egyáltalán van másik opció 15"-ra?

Tiszta szívás!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki van 4db eladó új acélfelnim + új téligumikkal!

Előre nem tudtam feltenni a féktárcsa (300) és a féknyereg miatt, járt már így valaki?

1.7 Tdci

Egyáltalán van másik opció 15"-ra?

Tiszta szívás!!!

308ra csak 16tól megy fel, ez így igaz. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki van 4db eladó új acélfelnim + új téligumikkal!

Előre nem tudtam feltenni a féktárcsa (300) és a féknyereg miatt, járt már így valaki?

1.7 Tdci

Egyáltalán van másik opció 15"-ra?

Tiszta szívás!!!

Ne csodálkozz ,nekem sem fér fel a 15" :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem felfér. :D

Elöl-hátul 280-as tárcsák vannak. Még soha nem éreztem úgy hogy kevés lenne, vagy nem fogna elég jól a fék.

Azok is jól fognak 1.4XEP autómon is kisebb tárcsák vannak és teljesen korrekt!

Jobban fog mint a haverom Golfján :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Érdeklődnék hogy a 6Jx15 110 ET43 számú acélfelni jó e Astra H 1,7 kombira. Illetve a kézikönyvben az van hogy H Astrára téli guminak a 225/45x17 kifejezetten tilos! Miért? Én arra gondoltam hogy a gumi és a sárvédődob közötti kis távolság miatt a hó gyorsan berakódik és nem fordulna el a kerék kanyarodáskor? Jelen pillanatban ilyen méretű kerék van rajta téli gumival (így vettem).

Előre is köszönöm a segítséget.

A 225/45 R17 átmérője pontosan akkora, mint a 195/65 R15 átmérője (634 mm, váltóméret számoló), vagyis nincs közelebb a sárvédő dobhoz.

A különbség csak a gumi szélességében van (225 mm ill. 195 mm), emiatt nem ajánlják téli útviszonyokra. Hogy miért, azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

...emiatt nem ajánlják téli útviszonyokra. Hogy miért, azt nem tudom.

Télen az a jó minél vékonyabb a gumi, hogy a hóba "belevágjon" és ne üljön fel rajta (ez most kissé sarkított fogalmazás volt, nem kell szó szerint érteni) , ettől függetlenül nekem 205-ös télen/nyáron.

Link to comment
Megosztás:

Télen az a jó minél vékonyabb a gumi, hogy a hóba "belevágjon" és ne üljön fel rajta (ez most kissé sarkított fogalmazás volt, nem kell szó szerint érteni) , ettől függetlenül nekem 205-ös télen/nyáron.

Így igaz, én is így tudom. Részben ezért választottam én is télre a 195 széles R15-ös gumit a nyári 225 széles R17-es mellett.

A 225/45 R17 átmérője pontosan akkora, mint a 195/65 R15 átmérője (634 mm, váltóméret számoló), vagyis nincs közelebb a sárvédő dobhoz.

A különbség csak a gumi szélességében van (225 mm ill. 195 mm)...

Közelebb van a dobhoz, de nem az átmérő miatt ahogy te gondolod. 3 centivel szélesebb a gumi. Kifelé nem jöhet ez a 3 centi mert kilógna a sárvédő ív alól. Így a nyomtáv ugyan annyi mindkét gumival. Ezért más lehetőség nincs befelé szélesebb. Emiatt a kerék belső oldala és a dobbetét (autó teste) között 3 centivel kisebb a hely. Hogy mennyit számít ez a 3 centi azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Közelebb van a dobhoz, de nem az átmérő miatt ahogy te gondolod. 3 centivel szélesebb a gumi. Kifelé nem jöhet ez a 3 centi mert kilógna a sárvédő ív alól. Így a nyomtáv ugyan annyi mindkét gumival. Ezért más lehetőség nincs befelé szélesebb. Emiatt a kerék belső oldala és a dobbetét (autó teste) között 3 centivel kisebb a hely. Hogy mennyit számít ez a 3 centi azt nem tudom.

Az, hogy az eltérő szélességű gumik széle hol van az nem fix. A gumi középvonala a mérvadó a nyomvonalnál. És attól függ, hogy ez befelé, vagy kifelé mennyit megy, hogy a felni milyen széles és a felninek mennyi az ET száma.

Link to comment
Megosztás:

Az, hogy az eltérő szélességű gumik széle hol van az nem fix. A gumi középvonala a mérvadó a nyomvonalnál. És attól függ, hogy ez befelé, vagy kifelé mennyit megy, hogy a felni milyen széles és a felninek mennyi az ET száma.

Így van, ezért eltérő a gyári felnik ET-száma 15, 16 és 17-es méretben.

A gumi széle a sárvédőíven kívülre elvileg nem nagyon mehet.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Keresek Astrára 16-os struktur felnis megoldást, nyári abroncsokkal. Garnitúra.

Jó lenne megbízhatóbb forrásból, ezért Nektek írok először.

Köszönöm.

Miskolcon gumis ajánlott nemrég nekem.zsír újnak mondta dísztàrcsával 50 pénzért gumi nélkül.kiss ernő utca egyik gumisa

Ha találkoznék vele megérdeklődöm

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Miskolcon gumis ajánlott nemrég nekem.zsír újnak mondta dísztàrcsával 50 pénzért gumi nélkül.kiss ernő utca egyik gumisa

Ha találkoznék vele megérdeklődöm

A zsír új kérdéseket vet fel nálam. Ugyanis az új ára kb. 23 ezer/db + kb. 10 ezer hozzá a dísztárcsa. Ha új, akkor azt korábban trombitának nézték. :icon1:

Ha nem új, akkor max. jó állapotú használt, amit én dísztárcsákkal 42 ezerért vettem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A zsír új kérdéseket vet fel nálam. Ugyanis az új ára kb. 23 ezer/db + kb. 10 ezer hozzá a dísztárcsa. Ha új, akkor azt korábban trombitának nézték. :icon1:

Ha nem új, akkor max. jó állapotú használt, amit én dísztárcsákkal 42 ezerért vettem.

Terveztem hogy megnézem mert érdekelne a dísztárcsa,nekem is az van csak a vastag az ötágú rész és hátha a vékonyabb ötágúja volna,de nem jutottam el még oda.ő ezt mondta én ezt irtam.nekem 43 volt pár éve Módosítva : krisztus
Link to comment
Megosztás:

Terveztem hogy megnézem mert érdekelne a dísztárcsa,nekem is az van csak a vastag az ötágú rész és hátha a vékonyabb ötágúja volna,de nem jutottam el még oda.ő ezt mondta én ezt irtam.nekem 43 volt pár éve

Köszönöm!

Igen, az ár körüli kérdések mindig felmerülnek.... :)

Siófokon is láttam hasonlót, de oda el is kéne menni én meg ugye BP.

A vicc, ha találsz is eladót azt valamiért téli gumikkal akarják adni, vagy ha nyári akkor 0908-as DOT....

Tárcsával használnám, tehát nem kell annak a felninek makulátlannak lenni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Keresek Astrára 16-os struktur felnis megoldást, nyári abroncsokkal. Garnitúra.

Jó lenne megbízhatóbb forrásból, ezért Nektek írok először.

Köszönöm.

Az OLXen egy pécsi srác árul egy stuktúr felni garnitúrát új Pirelli gumikkal 115-ért, szerintem megéri.

A struktúrfelni garnitúrát üresen 32-45 között árulják a neten, az árát általában az határozza meg, hogy mennyire karcosak a dísztárcsák.

Én lefujattam feketére az egyik dísztárcsa garnitúrát, király lett.

:D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az OLXen egy pécsi srác árul egy stuktúr felni garnitúrát új Pirelli gumikkal 115-ért, szerintem megéri.

A struktúrfelni garnitúrát üresen 32-45 között árulják a neten, az árát általában az határozza meg, hogy mennyire karcosak a dísztárcsák.

Én lefujattam feketére az egyik dísztárcsa garnitúrát, király lett.

:D

Képet tudnàl róla mutatni? Módosítva : krisztus
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.