Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

ide másoltam az e-mailt, amit a cégnek küldtem, így egyszerűbb.

a képet nem tudtam ide becsatolni.

Egyébként miért kérdezted?

56 mm átmérőjű, matt fekete alapon, matt szerű ezüst betűkkel „GTC” felirattal, olyan betűtípussal és formátumban, mint a csatolt 1. számú képen látható. Segítségképpen csatoltam még, a 2. és 3. számú képeket.

A színek közül a matt fekete eléggé adott szín, míg az általam matt ezüst színnek nevezett meghatározásához, csatoltam a felniről készült képet. A felni szélei felé haladó minta színét szeretném a felirathoz, melyre talán a „polírozott” a találó kifejezés. A kép kicsit csalóka lehet, a minta nem fehér.

Ha van rá lehetőség, akkor a matricát vastagabb anyagból szeretném, bár munkatársuk tájékoztatása szerint erre a műgyantás matrica lenne a megfelelő, de abból sajnos nincs önöknek matt fekete és a matt ezüst sem megoldható.

Csak azért kérdeztem, mert én is fóliázással és matrica vágással foglalkozom... :D

Link to comment
Megosztás:

és hogy látod, amit írtam, az alapján meg tudod csinálni?

közben ugyan válaszolt a cég, de lehet, hogy a te ajánlatod jobb.

priviben megírom az e-mail címem, és ha már tudom a tiédet, akkor átküldöm a képeket is, és talán meg tudunk egyezni.

Csak azért kérdeztem, mert én is fóliázással és matrica vágással foglalkozom... :D

Link to comment
Megosztás:

próbáltam olyan gumist keresni, aki próbál is segíteni.

kinéztem egyet, Opelt is láttak már, felvetettem nekik, hogy bár ők sem hallottak soha 5x109 felniről, próbáljuk rá.

a méret hallatán ugyan nagyon csodálkoztak, de semmi perc alatt felpróbáltuk a kocsira, és jó is volt.

ezek után megbeszéltük, hogy hétfőn felgumizzák, felrakják és fennakadás nélkül megoldódott,ráadásul a saját csavarjával felment.

remélem nem lesz baj, hogy nem mozgókúpossal tették fel, de azt mondták, nem szükséges, simán felment.

ők voltak, akik megoldották:

http://opella.hu/

ennél bonyolultabb volt a kerékőr csavar beszerzése.

a Norautót hívtam fel telefonon, hogy van e nekik, úgyis útba esik.

a nő, aki felvette elmondta, hogy nem tud segíteni, meg nem is ér rá, de majd felírja a nevem és a telefonszámom, és ha majd valaki ráér, akkor visszahívnak. mondtam, hogy sürgős lenne, akkor meg azt mondta, hogy mégis megnézi, mondjam a csavar adatait. mondtam, hogy azt meg én nem tudom.

na ebből az lett, hogy akkor mégsem tud segíteni, majd visszahívnak, de mondtam, hogy akkor nem kell.

Bementem a Pásztóyhoz, ahol levettek egyet a polcról, és 2 perc múlva már kint is voltam.

lehet, hogy kicsit drágább volt, de legalább tudta, mit szeretnék.

úgy tűnik megoldódik a kérdés, a rossz idő miatt nem volt sürgős

ha sikerül, akkor hétfőn megyek egy gumishoz

Ott kezdődött, hogy vettem ilyen felnit, mert tetszett, nem is volt túl drága:

http://alukerek.medi...lni/5x110/16%5C

Bár itt is sokan segítettetek, ennek ellenére kicsit bizonytalan voltam, hogy jót vettem-e, mivel nem gyári méret.

Akitől vettem egyébként megesküdött, hogy jó lesz, az 5x112-ről pont ő beszélt le, pedig az drágább felni lett volna.

Gondoltam megkérdezem a gumist, akihez elég régóta járok (bár tuti nem ismer meg az évente kétszeri találkozás után), hogy az 5x109 felni mennyire felrakható, ha kell hozzá mozgókúpos csavar, akkor tud e szerezni, szerettem volna eloszlatni a kétségeimet, ha kell csavar akkor még bőven be tudnám szerezni tavaszig, meg ilyen ostoba gondolatok foglalkoztattak. Gondoltam még, hogy én vagyok az ügyfél, akit a pénzéért kiszolgálnak, ezt jeleztem is, hogy természetesen nem kívánom ingyen. Tegnap arra mentem, előadtam a dolgot, és az idősebb szaki mondta, hogy hozzak el egy felnit, rápróbáljuk (10 perc), és ennyi az egész, tisztán fogunk látni, mert az 5x109 (5x108-110) jelölés számukra is értelmezhetetlen.

Ma a arra mentem, mondta az öreg a fiatalabbnak, hogy nézze meg. Az benézett a csomiba, majd olyasmiket mondott, hogy ezt így nem tudni, és nem foglalkoznak ilyesmivel, nekik van egy katalógusuk, ha abból rendel valaki,az tuti jó, ez a cucc biztos valami kínai szar. Egyébként meg ide ne is hozzam, nem szerelik fel, nem vállalják a felelősséget, meg mi van ha valahol elhagyom, vigyem ahová akarom, és tavasszal felszereltetni se hozzam vissza, akkor sem fogják feltenni. Tegyem hozzá, hogy tegnap sem és ma sem volt náluk senki, holt szezon van, ücsörögtek, dumálgattak.

Így jártam....

Az tuti, hogy másik gumishoz fogok járni, ez nem kérdés.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali. Egy olyan kérdésem van, hogy Egy GTC re ami alabpól 4x100 as 16os lemezfelnivel volt szerelve (ET37mm) és 205/55R16 os gumikon gördült ki a szalonból, rátehetek-e 17es felniszetttet ET35mm-rel? És ha igen akkor melyik lenne a jobb gumi rá? Elfér még alatta a 215/45R17es gumi nem fog beleérni a kasztniba?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Következő kérdéssel fordulok hozzátok:venni szeretnék egy alufelni garniturát aminek száma 16",5X110,Et49(Astra G sport).

Azt gondolom,hogy ez az ET49érték az Astra H-ra nagy.Ha jól tudom akkor a H-nak 16"-nál Et37 az eredeti érték.

Mit javasoltok feltehető rá vagy sem(felmenni felmegy rá),a későbbiekben milyen futómű károsodásra lehet számítani?

Mi lehet a megoldás?

segítségeteket előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ti mennyit szoktatok fújni a gumikba?.

Nekem a gumis cseréjekor 2.4-2.4-et rakott bele.

Viszont a használatiba ilyen értéket nem találtam.

Ott ez van:

Komfort (3 személyig): 2.0-2.0

ECO (3 személyig) : 2.5-2.5

Teljes terhelés: 2.1-2,5

ECO: A lehető legalacsonyabb fogyasztás elérése érdekében (defekttűrő gumiabroncsokra nem vonatkozik).

205/55 R16 Michelin PRIMACY HP gumiabroncsom van.

Link to comment
Megosztás:

Ti mennyit szoktatok fújni a gumikba?.

Nekem a gumis cseréjekor 2.4-2.4-et rakott bele.

Viszont a használatiba ilyen értéket nem találtam.

Ott ez van:

Komfort (3 személyig): 2.0-2.0

ECO (3 személyig) : 2.5-2.5

Teljes terhelés: 2.1-2,5

ECO: A lehető legalacsonyabb fogyasztás elérése érdekében (defekttűrő gumiabroncsokra nem vonatkozik).

205/55 R16 Michelin PRIMACY HP gumiabroncsom van.

Én 2.5 bar-os nyomással járok.

MICHELIN ENERGY 205/55 R16

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Kedves Forumozók!

A segítségeteket szeretném kérni 2hete Július 26-án ellopták Budapesten a szeretett Opel Astra H típusú autómat.

Szürke színű 5ajtós típus

A rendszáma LBA-344

Egyedi azonosítók:

Hátsó ablak le van sötétítve

Nagyon egyedi OZ felnik voltak rajta.Rakok fel róla képet,ha látja valaki kérlek szóljatok.

Ha látta valaki kérlek szóljatok.Vagy ha láttok más rendszámmal,gyanús, ehhez hasonló autót,ami 2hete egy helyben áll.

A megtalálónak magas jutalmat ajánlok fel (100eFt)

Ha hazaértem teszek fel képet is.

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Üdvözlet a Tisztelt Fórumozóknak!

Autóvásárlás előtt állok, szükségem lenne némi információra a 2008 as évjáratú 1.6 benzines H kombikról.

Az egyik ilyen kérdés, a gyári gumi típusa. Amennyiben ezt meg tudná írni nekem valaki nagyon megköszönném.

Illetve az is érdekelne, mennyi a gyári gumik normál használat melletti átlagos futásteljesítménye (a tapastalatok szerint).

Ez talán segít egy keveset a vizsgált jármű hitelességének megállapításában.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel:

CSF

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hali!

Ha használt gumit veszek felnistől, hogy döntöm el, hogy melyiket rakjam melyik kerékre? A forgásirány, oké, azt meg tudom állapítani. Tehát ez alapján azt is, hogy jobb vagy bal oldalra való a kerék. De azt honnan tudom, hogy melyik való az első és melyik a hátsó kerékre? Vagy ez mindegy?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.