Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Szia!

Ha nem 1.9-es dízel, és az osztókör, meg a középfurat is stimmel (4x100, vagy 5x110), akkor igen.

Szia!

1.4 benzin :)

Az osztókör stimmel 4x100, de a középfuratot csak tehermentesítővel tudom megoldani mert 70mm-ről 56,5 kell remélem az úgy jó.

kalkulátorral kiszámoltam 6mm-rel lesz beljebb a gumi az belefér még?

Előre is köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

1.4 benzin :)

Az osztókör stimmel 4x100, de a középfuratot csak tehermentesítővel tudom megoldani mert 70mm-ről 56,5 kell remélem az úgy jó.

kalkulátorral kiszámoltam 6mm-rel lesz beljebb a gumi az belefér még?

Előre is köszi a választ!

Tudomásom szerint az alapfelni ET 37, így a 38 nem értem miért lenne 6 mm-rel beljebb...

Link to comment
Megosztás:

Ma vettem 2 db Hankook Kinergy Eco K425 abroncsot 205/55-ös méretben. Kíváncsi leszek milyen lesz. Esőben jöttem az M3-ason, elég jól bírta nagy tempónál is.

Az egyébként trendi, hogy a gumigyártók csökkentik az új gumik profilmélységét? Ergo minél hamarabb újat kelljen venni..?

Link to comment
Megosztás:

Tudomásom szerint az alapfelni ET 37, így a 38 nem értem miért lenne 6 mm-rel beljebb...

A 15"-os gyári lemezfelni ET35-ös. De a szélessége se 6", hanem 6,5" ha jól rémlik.

Az egyébként trendi, hogy a gumigyártók csökkentik az új gumik profilmélységét? Ergo minél hamarabb újat kelljen venni..?

Mért mennyi a profilmélysége annak amit vettél?

A tavalyi téli szezon előtt vettem utoljára gumit, téli gumit. Az teljesen rendben volt. 8-9mm volt a profil. Két szezon után se sokkal kevesebb.

Link to comment
Megosztás:

A 15"-os gyári lemezfelni ET35-ös. De a szélessége se 6", hanem 6,5" ha jól rémlik.

Mért mennyi a profilmélysége annak amit vettél?

A tavalyi téli szezon előtt vettem utoljára gumit, téli gumit. Az teljesen rendben volt. 8-9mm volt a profil. Két szezon után se sokkal kevesebb.

Igen, valóban: 6,5 x 15, ET 35, 56,5. Mondjuk a különbség így 1,27 cm lesz a szélesség tekintetében.

Nem tudom mennyire bízhatok a mérőműszerben, de a vicc az, hogy a 3 szezont lefutott téli majdnem ugyanannyi....

Én 7.8 mm-t mértem az újon. Legyen 8 mm. Csak akkor azt nem értem, hogy a téli 2011-ben milyen mélységű lehetett? Vagy a téli profilmélysége alapból nagyobb?

Módosítva : Astra555
Link to comment
Megosztás:

Ma vettem 2 db Hankook Kinergy Eco K425 abroncsot 205/55-ös méretben. Kíváncsi leszek milyen lesz. Esőben jöttem az M3-ason, elég jól bírta nagy tempónál is.

Az egyébként trendi, hogy a gumigyártók csökkentik az új gumik profilmélységét? Ergo minél hamarabb újat kelljen venni..?

Az a típus elég jó vételnek tűnik még a nem gyanús tesztek szerint is.

Mekkora profillal adják?

Nekem a nyárik egyébként 205/55 Uniroyal Rain Expertek. Esőben jó... ezen kívül sajnos nem sokat lehet róla elmondani. Kifejezetten nem jó vezetni vele a kocsit. Ha valakinek esetleg pont ez jutna az eszébe, én lebeszélném.

Link to comment
Megosztás:

Az a típus elég jó vételnek tűnik még a nem gyanús tesztek szerint is.

Mekkora profillal adják?

Nekem a nyárik egyébként 205/55 Uniroyal Rain Expertek. Esőben jó... ezen kívül sajnos nem sokat lehet róla elmondani. Kifejezetten nem jó vezetni vele a kocsit. Ha valakinek esetleg pont ez jutna az eszébe, én lebeszélném.

Helló!

Szerintem egy jó átlagos gumi, hétköznapi közlekedéshez. Én kb. 8 mm-t mértem. Azért választottam ezt a márkát, mert a téli is ilyen, és az bevált....

Ez meg majd kiderül. Az ára sem volt rossz, 17.500-ért kaptam.

Link to comment
Megosztás:

Valószínű elfér, nem túl nagy a differencia, de szerintem senki nem használt ilyen méretű gumit! :)

Miért nem jó a gyári méret? Van ilyen garnitúrád?

Köszönöm a válaszod!

Nincs még, csak van egy nagyon jó árajánlatom egy ilyen szett alig használt garnitúrára azért kérdeztem :)

Link to comment
Megosztás:

Erre komolyan senki nem tudja a választ? :)

Kb 1 cm-rel magasabb lesz az autó hasmagassága illetve ennyivel közelebb lesz a gumi (teteje) a dobbetétekhez. Nem nagy különbség, 99% hogy bőven elfér még koppanásig kitekert kormánynál is. De nagyon olcsónak kell lenni annak a szettnek, hogy én ilyet tegyek fel.

Link to comment
Megosztás:

Kb 1 cm-rel magasabb lesz az autó hasmagassága illetve ennyivel közelebb lesz a gumi (teteje) a dobbetétekhez. Nem nagy különbség, 99% hogy bőven elfér még koppanásig kitekert kormánynál is. De nagyon olcsónak kell lenni annak a szettnek, hogy én ilyet tegyek fel.

Értem, köszi!

Hát megmondom őszintén 10 ezer ft/db Michelin, alig használt gumik. Megéri szerintetek? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hopp, az lemaradt :icon1: 16"

Szia!

Elvileg a nem gyári gumiméret használata engedély köteles átalakításnak minősül. Ha peched van és olyan rendőrt fogsz ki akit ez érdekel (ne feledd nekik is van pár H-Astrájuk, tehát könnyű lesz ellenőriznie a gyári méreteket), akkor bukod a műszakidat ott helyben. Ausztriában, Németországban pl.ezt kőkeményen nézik. Nyilván a te döntésed, de azért van kockázat.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Végre megvannak a felnijeim, már fel is vannak téve :smartass:

Amit tudni kell róla, hogy Momo 7x17" ET35, 205/45 vadi új Infinity gumikkal. Nagyon tetszenek, meg vagyok velük elégedve :icon1: Attól, hogy peresebb a gumi nem vettem észre, hogy jobban pattogna tőle az autó, persze azért a kátyúkkal már óvatosabb vagyok. Még vezetésileg nem vettem észre semmi különbséget a 15" után. 100km/h felett picit ráz, pedig ki van centírozva állítólag, de azért majd megnézetem én is gumissal. Vagy ez lehet mástól is?

Lehet ide képet feltenni valahogy, vagy csak a keffeltoltes.hu-ról belinkelni? A profilképemen nem hiszem, hogy nagyon látszódna...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Végre megvannak a felnijeim, már fel is vannak téve :smartass:

Amit tudni kell róla, hogy Momo 7x17" ET35, 205/45 vadi új Infinity gumikkal. Nagyon tetszenek, meg vagyok velük elégedve :icon1: Attól, hogy peresebb a gumi nem vettem észre, hogy jobban pattogna tőle az autó, persze azért a kátyúkkal már óvatosabb vagyok. Még vezetésileg nem vettem észre semmi különbséget a 15" után. 100km/h felett picit ráz, pedig ki van centírozva állítólag, de azért majd megnézetem én is gumissal. Vagy ez lehet mástól is?

Lehet ide képet feltenni valahogy, vagy csak a keffeltoltes.hu-ról belinkelni? A profilképemen nem hiszem, hogy nagyon látszódna...

A kerékméretet ne felejtsd el átállít(tat)ani, különben csalni fognak az órák! (Nem a legoptimálisabb se a felni, se a gumiméret.)

Nekem egyenetlen huplis aszfalton érezhetően jobban ráz a 17-es. Míg ugyan azon az úton 15-ös kerekekkel semmi...

Illetve amit még észrevettem, hogy főleg kisebb sebességnél a 17-es kerék sokkal zajosabban gördül az utastérből hallgatva. De lehet hogy ehhez a guminak is köze van.

Link to comment
Megosztás:

A kerékméretet ne felejtsd el átállít(tat)ani, különben csalni fognak az órák! (Nem a legoptimálisabb se a felni, se a gumiméret.)

Nekem egyenetlen huplis aszfalton érezhetően jobban ráz a 17-es. Míg ugyan azon az úton 15-ös kerekekkel semmi...

Illetve amit még észrevettem, hogy főleg kisebb sebességnél a 17-es kerék sokkal zajosabban gördül az utastérből hallgatva. De lehet hogy ehhez a guminak is köze van.

Köszi az észrevételedet!

Tudom, hogy nem a váltóméret a gumi, de ez volt a felnihez és így egyben jó üzlet volt. Amúgy annyira nem zavar ha esetleg csal is kicsit az óra. Nekem egyáltalán nem hangosabb lassabb tempónál se mint a 15 volt, akkor ez nálad biztos a gumi miatt lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

H-s Astrám (Z16XER, 2009-es) alá keresek alufelnit és gumit csak nem tudom, h melyik az a méret ami megfelelő lenne alá. 16 collban gondolkozom, ha bárkinek van pár jó ötlete felnivásárlás előtt azt szívesen fogadom vagy ha tudtok eladót az még jobb lenne.

Előre is köszönöm,
Mojo

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is 16-osban gondolkodtam, de aztán végül 17 lett belőle. Először féltem kicsit, hogy majd nagy lesz, de aztán egyáltalán nem tűnik nagynak alatta, ha meg kombid van akkor meg főleg nem. Persze attól nyugodtan vegyél 16osat ha azt szeretnél.

Pl én minden nap az olx-et és a jofogast bújtam kb. 1 hónapig mire vettem felnit :) Szerencsém is volt mert vadi új gumikkal együtt tudtam venni ami tetszett.

Link to comment
Megosztás:

Először féltem kicsit, hogy majd nagy lesz...

Nagy?! Ezt hogy érted?

A kerék össz átmérője pontosan ugyan annyi, mint akár a 15"-osé.

Szélességben 1-2cm-rel szélesebb mint a 16-os.

Azon ne lepődj majd meg ha gumit kell vásárolnod, hogy a 17-es aránytalanul jóval drágább lesz, mint a 16-os.

Link to comment
Megosztás:

Igen, a 17" felni nagynak tűnik még nincs rajta az autón, de lemértem és 60cm a 15 meg a 17-es átmérője is.

Tudom, hogy drágább de használtan gumisnál, vagy apróhirdetésekben alig futottakat lehet venni jókat jó áron ha kicsit keresgél az ember...

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Ki centíroztattam a kerekeket, de ugyan úgy megmaradt a rázás 100-110km/h-tól kb. Viszont rájöttem, hogy a tehermentesítő gyűrűm se jó, 72,2/58,1-re szűkít. Az agyméretem meg 56,5...

Valószínű, hogy ez (is) okozhatja a rázást?

Hogy szoktátok ti kivenni a gyűrűket pl? Mert én üttem volna, de nem akart kijönni... Melegíteni kell esetleg, hogy táguljon vagy mi a fortéja? Fémből van a gyűrű is.

Meg akkor milyet kéne vennem, olyat találtam, hogy 72,00/56,6. Az a nekem való? :icon1: Vagy szigorúan 72,2/56,6-os kell?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.