Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Most vettem egy 2003-as vectra c-t. A rádió ami benne van az a CDR2005, kis kijelzős. A bekapcsoló gombja, ill. hangerő szabályozója nem működött, így darabokra szedtem és megjavítottam. Most frankó. De, ha szeretném kicserélni egy CD30-ra, akkor milyen buktatói vannak? Egyáltalán lehet?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Ki lehet cserélni, de te azt nem akarod megfizetni ;-)

Komplett utastéri kábelköteget kéne cserélni hozzà...

Szerintem beépítőkeret plussz aftermarket fejben gondolkodj...

Módosítva : szkszaby
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdésem is lenne, az egyik, hogy a Vectrámban CD70 navi van, és láttam, hogy lehet rendelni hozzá aux kábelt. A kérdésem, hogy ha beszerelem a kábelt, akkor automatikusan felismeri az aux-ot, vagy be kell állíttatnom, hogy megjelenjen a menüpont?

A másik pedig, hogy a navi hangja jelenleg francia nyelvű. Amikor nyelvet szeretnék változtatni, kiírja, hogy tegyem be a nyelvi cd-t. Láttam, hogy létezik ilyen cd, csak ritka, nincs valakinél esetleg egy elfekvőben? :)

Köszönöm szépen előre is, szép estét!

Keresd itt a fórumon Somi felhasználót ő megoldja neked, az a kábel amit vennél amúgy sem lenne jó. A menühöz programozni kell.

Nyelvi lemezt meg le kell tölteni pl ncoreról.

Link to comment
Megosztás:

Keresd itt a fórumon Somi felhasználót ő megoldja neked, az a kábel amit vennél amúgy sem lenne jó. A menühöz programozni kell.

Nyelvi lemezt meg le kell tölteni pl ncoreról.

Szia!

Köszönöm a gyors választ, és a tippet :) Amúgy megkérdezhetem, hogy miért nem lesz jó az a kábel? :)

A nyelvi cd-t kerestem az említett helyen, de csak térképfrissítések vannak fent.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdésem is lenne, az egyik, hogy a Vectrámban CD70 navi van, és láttam, hogy lehet rendelni hozzá aux kábelt. A kérdésem, hogy ha beszerelem a kábelt, akkor automatikusan felismeri az aux-ot, vagy be kell állíttatnom, hogy megjelenjen a menüpont?

A másik pedig, hogy a navi hangja jelenleg francia nyelvű. Amikor nyelvet szeretnék változtatni, kiírja, hogy tegyem be a nyelvi cd-t. Láttam, hogy létezik ilyen cd, csak ritka, nincs valakinél esetleg egy elfekvőben? :)

Köszönöm szépen előre is, szép estét!

Szia!

az aux kábel rendelés igazából vakvágány, mert nem is lehet bedugni igazából a gyári csatlakozóba ,és sokkal több minden kell még hozzá egy egyszerű kábeltől! Programozás, alkatrész beépítés!

Van gyári nyelvi cd-m, Magyar ugyan nincs rajta, de a legnépszerűbbek igen...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

az aux kábel rendelés igazából vakvágány, mert nem is lehet bedugni igazából a gyári csatlakozóba ,és sokkal több minden kell még hozzá egy egyszerű kábeltől! Programozás, alkatrész beépítés!

Van gyári nyelvi cd-m, Magyar ugyan nincs rajta, de a legnépszerűbbek igen...

Így már értem, köszönöm :)

A nyelvi CD érdekelne, nem baj ha magyar nincs, jó az angol is, csak a franciával nem tudok mit kezdeni :) Valahogy meg tudnánk oldani, hogy küldj egy másolatot, vagy írjak privát üzit? :)

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok, megint én :)

Adott a 2005.04-es Vectrám. Egy ideje elkezdte csinálgatni, hogy a műszerfalon az összes létező ikon felvillanása után minden műszer elment, és nem mutatott semmit random ideig. Persze utánaolvastam, hogy valószínűleg CIM modul hiba (ami a kormány mögött található?). Aztán láttam egy youtube videót, ahol a srácnak ugyanez volt a gondja, de ha bekapcsolta a vészvillogót, akkor újra visszatért minden. Kipróbáltam, és nálam is működött, örömbódottá. Aztán egy idő múlva ez már nem segített, csak az ha menet közben kinyitottam az utasoldali ajtót (level2 :D )

Fontos, hogy bár a műszerek elmentek sokszor, a műszerfal világítás továbbra is működött.

Mostanra sajnos elértem egy olyan állapothoz, hogy már semmi nem hozza vissza a műszereket, sőt, már nincs is meg a műszerfal világítás sem.

A kérdéseim: :)

Valóban ez az ún. CIM modul a hibás, és ha igen akkor mennyibe fáj a csere/javítás (lehet egyáltalán ezt javítani?)

Ha nem a fent említett alkatrész, akkor mégis mi okozhatja ezt a hibát?

Ebből a meghibásodásból következik-e valamilyen komolyabb hiba, ami mondjuk veszélyes is lehet?

Nem szeretnék sokáig így járni vele, de érdekelne mennyire kell mélyen a zsebembe nyúlnom, illetve hol lehet ezt a hibát egyáltalán megjavíttatni (nyilván gyári opel szervizen kívül)

Remélem tudtok segíteni, köszönöm szépen előre is!

Szép estét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, megint én :)

Adott a 2005.04-es Vectrám. Egy ideje elkezdte csinálgatni, hogy a műszerfalon az összes létező ikon felvillanása után minden műszer elment, és nem mutatott semmit random ideig. Persze utánaolvastam, hogy valószínűleg CIM modul hiba (ami a kormány mögött található?). Aztán láttam egy youtube videót, ahol a srácnak ugyanez volt a gondja, de ha bekapcsolta a vészvillogót, akkor újra visszatért minden. Kipróbáltam, és nálam is működött, örömbódottá. Aztán egy idő múlva ez már nem segített, csak az ha menet közben kinyitottam az utasoldali ajtót (level2 :D )

Fontos, hogy bár a műszerek elmentek sokszor, a műszerfal világítás továbbra is működött.

Mostanra sajnos elértem egy olyan állapothoz, hogy már semmi nem hozza vissza a műszereket, sőt, már nincs is meg a műszerfal világítás sem.

A kérdéseim: :)

Valóban ez az ún. CIM modul a hibás, és ha igen akkor mennyibe fáj a csere/javítás (lehet egyáltalán ezt javítani?)

Ha nem a fent említett alkatrész, akkor mégis mi okozhatja ezt a hibát?

Ebből a meghibásodásból következik-e valamilyen komolyabb hiba, ami mondjuk veszélyes is lehet?

Nem szeretnék sokáig így járni vele, de érdekelne mennyire kell mélyen a zsebembe nyúlnom, illetve hol lehet ezt a hibát egyáltalán megjavíttatni (nyilván gyári opel szervizen kívül)

Remélem tudtok segíteni, köszönöm szépen előre is!

Szép estét.

Üdv! Igen, ez CIM modul hiba, sajnos elég sok tönkremegy. Most annyira nem vagyok rá büszke, de annó ott dolgoztam ahol ezeket gyártották. Nem nagyon lehet javítani, mert ha kész, és átment teszteken, utána bevontuk kemény átlátszó lakréteggel, hogy a pára miatt ne legyen probléma vele. Csere. Hát kb úgy 30.000 Ft-tól indulnak az árak, ha jól emlékszem, nem mindegyik jó bele!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

2002 évi C Vectra-m van, a 2.2 benzines sedan...

A digitklíma kikészít. Egyrészt hullámokban nyomja a meleget-hideget,és a középső forgó kapcsoló pedig nem forgatható,ha az autó belseje nagyon fölmelegszik nyáron...

Ha valakinek van ilyen nemű tapasztalata,kérem ossza meg velem!

Előre is köszönöm...

Ami a saját problémámat illeti, részmegoldás született:

A digitklíma középső forgó kapcsolója gyakorlatilag egy műanyag tárcsa egy bordázott fémdarabon. Nagy melegben a műanyag kitágul, a fém viszont kevésbé, ezáltal a műanyag elforog a fém barázdákon. Hidegben pedig rászorul és ezért nem forog...

A klíma továbbra is össze-vissza hűt/fűt, de csak a jobb oldali kínlódik, a vezetőoldali nem...

Ha valakinek van esetleg valamilyen korszakalkotó ötlete erre vonatkozóan, azt szívesen veszem!

Mindenkinek a legjobbakat!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Köszönöm a választ.

Ebbe Tech2, vagy OBD-II-es communikáció van? Vagy ugyanaz? Valamint ez már CANBUS-os vagy még nem....

Azért érdeklődöm, mert vettem egy hibakód kiolvasót, de nem megy. USB-s, nem is volt túl drága ( ebay) de nem is megy......

Szoktak ezek működni? Vagy bukta.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Lenne egy olyan problémám, hogy a Vectrámban CDR 2005 VDO típusú rádió van és szeretnék egy mp3-as rádiót. Milyen lehetőségeim vannak e téren? CD30 MP3-as fejegységet tudom használni a kocsiba, vagy valami más alternatívára lesz szükségem?

A forrasztgatós AUX megoldás nem annyira érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lenne egy olyan problémám, hogy a Vectrámban CDR 2005 VDO típusú rádió van és szeretnék egy mp3-as rádiót. Milyen lehetőségeim vannak e téren? CD30 MP3-as fejegységet tudom használni a kocsiba, vagy valami más alternatívára lesz szükségem?

A forrasztgatós AUX megoldás nem annyira érdekel

Én a forrasztgatós megoldásban tudok segíteni, de be lehet aplikálni a CD30 fejegységet is! Abban a témában Weisz Dánielt keresd meg!

Egyébként a CD30 semmivel nem szól jobban a CDR2005-nél!

Link to comment
Megosztás:

Én a forrasztgatós megoldásban tudok segíteni, de be lehet aplikálni a CD30 fejegységet is! Abban a témában Weisz Dánielt keresd meg!

Egyébként a CD30 semmivel nem szól jobban a CDR2005-nél!

Nekem csak az MP3 miatt kéne. Nem akarok nem gyári kinézetű rádiót berakni a kocsiba.

A forrasztgatós technikából melyik fajtában tudsz segíteni? Én csak azt ismerem amelyikhez kell egy CD pluszba a fejegységbe.

Ha van valami jobb megoldás az esetleg érdekelne. Vagy esetleg CD tárat lehet valahogy vezérelni vele, mert akkor szóba jöhet még egy AUX/USB/SD kárgyás adapter is.

Link to comment
Megosztás:

Én is azzal a plusz, ugynevezett néma cd-vel tudnám megoldani! Valójában teljesen jól működik, és mivel a CD meghajtó áramköreit használja, a minősége is nagyon jó! Nem rábeszélni akarlak, de teljesen használható megoldás, szoktak örülni neki!

Link to comment
Megosztás:

Én is azzal a plusz, ugynevezett néma cd-vel tudnám megoldani! Valójában teljesen jól működik, és mivel a CD meghajtó áramköreit használja, a minősége is nagyon jó! Nem rábeszélni akarlak, de teljesen használható megoldás, szoktak örülni neki!

Hát nem tudom, egy próbát megérhet. Tudnál valami leírást adni/küldeni hozzá? Veszteni valóm nincs :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sikerűlt az aux-ot megoldani, tényleg nem olyan rossz :-)

Viszont lenne egy másik zavaró problémám. A műszerfalon sem a világítást nem jelzi vissza, hogy ég, sem pedig a tempomatot ha be van kapcsolva.

Erra van valami megoldás, pl. ha a megfelelő helyre forrasztok ledet, vagy ezzel együtt kell élnem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Meg tudja nekem vki mondani,hogy miért van az,hogy a kiegészítő fényszóró nem mindig végzi a dolgát? A másik kérdésem az lenne,hogy a tempomat kapcsolóm vajon miért nem működik?Most cseréltek a főtengely fordulatszámmérő jeladót,fékkopás jelzőt. Lehet ezeknek vmi köze hozzá? Köszi

Módosítva : miki.3
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy a Vectrában lévő gyári asszem cd30 mp3-as fejegységre tudok erősítőt kötni vagy sem?

Válaszokat előre is köszönöm :)

Lehet bele építeni aux RCA kimenetet, már csináltam ilyet! Arra meg tudsz csatlakoztatni erősítőt!

Aux bemenet is megoldható!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello! Egy kis segítségre volna szükségem. 2004-es 1.6-os C-s vectrám van. Az utóbbi időben menet közben és néha már a gyújtás ráadásánál is rövid időre felvillant a kijelzőn a "kis autó villáskulccsal" jel, majd ezt követően kialudt. Kiolvastam a hibát és a 1481 és 1482-es hibakódot jelezte. A neten azt találtam, hogy a motor hűtésének elektronikájával lehet a probléma, majd el is vittem szerelőhöz, aki azt mondta hogy egy eltárolt hibakódról volt szó, de amikor kiolvasták akkor nem állt fenn a probléma, szóval kitörölték a memóriájából. Jó is volt minden 2 hétig de most újra előjött a hiba. Megint ugyan az. Tudtok-e segíteni, hogy mi lehet a konkrét hiba?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.