Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Most már arra is gondoltam, hogy nem is a gombbal volt gond. Talán a csatlakozók nem voltak jól illeszkedve és a ki- beszerelés után rendbejött????

A gombbal van gond, és olyan kicsi hajszálrepedés van a forrasztásnál, hogy mozgatásra, akár meg is javulhat! Reméljük nem lesz vele gond, de ha lesz, szedd szét és forraszd meg, utána nem lesz!

Link to comment
Megosztás:

re

Akkor szét kell belezni az űlést?

Van benne légzsák meg a fene tudja még mi,lehet nem érdemes

kínlódni vele. AZ A vectrában se volt mégis 9 évíg használtam.

Enyémbe sincs, és bár örülnék vele, de ami igaz az igaz, legalább az nem megy tönkre. :)

Neked kell tudni, fontos-e neked, vagy nem kínlódsz vele. Én az ülés szétszedésének tuti nem állnék neki, nem annyira egyszerű.

Egy tipp, vedd le az aksi sarut, majd húzd le a csatlakozót a rosszról, nézd meg melyik kettő lehet a fűtőszál vezetéke, és mérj ellenállást. Ha nulla, egyértelmű. Referenciának esetleg használhatod a jót, kimérheted, ott mi mennyi.

Link to comment
Megosztás:

Enyémbe sincs, és bár örülnék vele, de ami igaz az igaz, legalább az nem megy tönkre. :)

Neked kell tudni, fontos-e neked, vagy nem kínlódsz vele. Én az ülés szétszedésének tuti nem állnék neki, nem annyira egyszerű.

Egy tipp, vedd le az aksi sarut, majd húzd le a csatlakozót a rosszról, nézd meg melyik kettő lehet a fűtőszál vezetéke, és mérj ellenállást. Ha nulla, egyértelmű. Referenciának esetleg használhatod a jót, kimérheted, ott mi mennyi.

Mármint az ülés alatti csatlakozóra gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

2004-es 1.6-os vectránál néha felvillan a villáskulcs jelzés a műszerfalon. kiolvastattam és 1481 és 1482-es hibakód, vagyis ventillátor áramkör hiba. pedig jól működik minden ventillátor. a neten nem találtam semmi konkrétat és megoldást sem. olyat viszont találtam hogy ennél a típusnál előfordul hogy motorvezérlő egység meghibásodik. van-e valakinek esetlen valami ötlete hogy akkor most pontosan mi lehet a gond?

Módosítva : balage5
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Most vettem egy 2002-es évjáratú c-s vectrát és észrevettem, hogy nem működik az ablakmosó szivattyú, valamint az ablaktörlőt amikor le akarom állítani, nem a végállásnál áll meg hanem ahol éppen van. Először is gondoltam ,hogy talán az ablakmosó szivattyú vagy a hozzá vezető vezeték hibálya lehet (persze a biztosítékok átnézése után). A motort kiszereltem, rákötöttem 12v-ra és működött. Később a vezetéket néztem át, kimértem, de nem ott van a hiba. Ezek után amikor összeraktam az ablakmosó szivattyú működött, csak az ablaktötlőzést nem állt le. Majd 10 másodperc mulva az ablaktörlő megállt ahol van, és utána megint nem működött az ablak mosás. Van valakinek valami tippje, hogy mi lehet a baj, vagy tudna valaki egy kapcsolási rajzot küldeni a rendszerről, hogy hol keressem a problémát? előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

2002 évi C Vectra-m van, a 2.2 benzines sedan...

A digitklíma kikészít. Egyrészt hullámokban nyomja a meleget-hideget,és a középső forgó kapcsoló pedig nem forgatható,ha az autó belseje nagyon fölmelegszik nyáron...

Ha valakinek van ilyen nemű tapasztalata,kérem ossza meg velem!

Előre is köszönöm...

Szia!

Ez klímakompresszor hiba lesz. Valószínüleg gázhiányos, ezért bekapcsol, aztán utána egyből le is áll. Vidd el klímáshot tölteni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Autó villamossági kérdésben szeretnék segítséget kérni. A godom a következő.

2005-ös Vectra c-be vásároltam egy yatour mp3 illesztőt. Amióta be van kötve a fejegység néha véletlen szerű időközönként hangos pukkanás kíséretében újra indul. Hosszab (1000Km) útnál ez odáig fajul, hogy a végfok dolgozik, de a rádió gombjai inaktívvá válnak és a kijelző is visszavált órára. Ha kihúzom az elektromos csatlakozót a fejegységből, majd vissza dugom és a yatour-ból kihúzom a csatlakozót visszaáll a rend. Az első összeszerelés óta feltűnt, hogy mintha nem kapcsolná ki a yatour-t a (kék vezeték) kapcsoló áram. Hosszabb állás után nem akar a yatour elindulni csak ha ki húzom majd vissza dugom bele a csatlakozót. Lehetséges hogy relézni kellene a yatour kapcsolószálat vagy az áram vezetéket a CAN BUS miatt?

Köszönöm a segítséget!

Módosítva : Sandor71
Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

2004. decemberi évjáratú benzines 1.8-as C Vectrám van. Mostanában azt vettem észre, hogy menet közben leáll a műszerfal, miközben minden rendesen működik tovább. Leáll a sebességmérő, a fordulatszámmérő, a hőmérő, a benzinszintjelző, a kilóméterszámláló elsötétül és az összes kontroll lámpa nem jelez vissza 8reflektor, index stb.). Ez kezdetben ritkán, mostanság egyre gyakrabban jelntkezik és újraindítással helyreáll.

Mi lehet a hiba, mostanában készülök villamossági szerelőhöz.

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Műszerfal ledezéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni!

Van egy 2004-es Vectra C-m. Már nagyon meguntam ezt a borostyánsárga műszervilágítást. Gondoltam átledezem.

Olyan kérdésem van, hogy milyen típusú az a 36db led, ami a fedélzeti számítógép kijelzőjében van?

Ha esetleg valaki már végzett ilyen műtétet és segíteni tudna még 1-2 dologban, meg tudná adni facebook elérhetőségét?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Műszerfal ledezéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni!

Van egy 2004-es Vectra C-m. Már nagyon meguntam ezt a borostyánsárga műszervilágítást. Gondoltam átledezem.

Olyan kérdésem van, hogy milyen típusú az a 36db led, ami a fedélzeti számítógép kijelzőjében van?

Ha esetleg valaki már végzett ilyen műtétet és segíteni tudna még 1-2 dologban, meg tudná adni facebook elérhetőségét?

Előre is köszönöm!

Szia!

A facebookon van egy csoport, ott többen csináltak már ilyet, találsz képeket is, és segítséget is! Akár én is tudok segíteni ha elakadsz valahol!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Van valaki közületek,aki az UEC -t mélyebben ismeri? Igazából szeretnék ködlámpát berakni utólag egy z18xer C vectrába,de mivel nincs meg a kábel előkészítés sem,UEC csere is kell. Érdekelne,hogy számit-e az,hogy facelift előttiből vagy utániból rakom át az enyémbe,esetleg egy opc-s vectráéra cserélem ki? Előre is köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

2004. decemberi évjáratú benzines 1.8-as C Vectrám van. Mostanában azt vettem észre, hogy menet közben leáll a műszerfal, miközben minden rendesen működik tovább. Leáll a sebességmérő, a fordulatszámmérő, a hőmérő, a benzinszintjelző, a kilóméterszámláló elsötétül és az összes kontroll lámpa nem jelez vissza 8reflektor, index stb.). Ez kezdetben ritkán, mostanság egyre gyakrabban jelntkezik és újraindítással helyreáll.

Mi lehet a hiba, mostanában készülök villamossági szerelőhöz.

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni.

Áthelyeztem ide a hozzászólásod. Ebből a topikból. : OPEL FÓRUM → Magyar Opel Tulajdonosok Egyesülete - Információk → Opelforum.hu - Szabályok / Moderáció / Kérések → Kérdések, kritikák és észrevételek

Az nem arra való.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.