Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Műszerfal ledezéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni!

Van egy 2004-es Vectra C-m. Már nagyon meguntam ezt a borostyánsárga műszervilágítást. Gondoltam átledezem.

Olyan kérdésem van, hogy milyen típusú az a 36db led, ami a fedélzeti számítógép kijelzőjében van?

Ha esetleg valaki már végzett ilyen műtétet és segíteni tudna még 1-2 dologban, meg tudná adni facebook elérhetőségét?

Előre is köszönöm!

Szia.

Többféle hiba is lehet, de majd az okosok megmondják. Első körben érdemes kiszerelni az oraegyseget, es a csatlakozó lábait atforrasztani. Nekem is hasonló gondom volt, és ez szerencsére megoldotta a gondot. Ha értesz hozza, akkor magad is meg tudod csinalni, vagy esetleg elviszed egy műszerész szakihoz.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok. C vectra digit klímás a középső nagy tekerő nyomásra nem mindig reagál. Miként orvosolható? Előre is köszi.

Ólommentes forrasztás kilágyult. Ki kell venni, szét kell szedni, és annak a gombnak az összes lábát rendesen átforrasztani.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Úgy néz ki elromlott az ECU-m a kocsiban, ezt a típust senki nem javítva. Az új ára 470e HUF.

A cikkszáma:

bosch cikkszám: 0261208049

opel cikkszám: 55351519

aki rendelkezik MOTE tagsággal meg tudná nézni h mennyiért kapná? Ha emberibb az ár kiváltom a tagságot.

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Úgy néz ki elromlott az ECU-m a kocsiban, ezt a típust senki nem javítva. Az új ára 470e HUF.

A cikkszáma:

bosch cikkszám: 0261208049

opel cikkszám: 55351519

aki rendelkezik MOTE tagsággal meg tudná nézni h mennyiért kapná? Ha emberibb az ár kiváltom a tagságot.

Köszönöm a segítséget.

Szia!

Nem jó az opel cikkszám, nem ismer ilyet az EPC, privátba küld el nekem az autó alvázszámát és, hogy pontosan mit keresel. Javítással kapcsolatban kérdezd még meg Márton Csabát Gyulán (Tel.:06209853321)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

2 hete tulajdonosa vagyok egy Signum 2.2 Direct 2003-as opelnak, a problémám a következeő: nem várt időpontokban kigyullad a töltés jelző ikonom a műszerfalon ami az elején egy ujarainditás után eltünt de pár napja ha leállitom és ismét inditom akkor megmarad az ikon a műszerfalon, de ha várok vele egy pár percet laállitva majd ugy inditom el akkor megint eltünik a töltést jelző ikonom. Generátor cserélve lett újra, akksi kimérve, tökéletes. Testelési pontok átcsiszolva megnézve ott sincs hiba. Rámértem járó motornál a töltésemre amikor világit a kis töltést jelző ikonom 14,2V és 14,4V között van, tehát hiába azt jelzi ki hogy nincs töltésem mégis tökéletes.

Valaki valami ötlet, vagy találkozatok már hasonló problémával?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég tulajdonosa lettem egy vectra c-nek és szeretnék bele ülésfűtést gyári kompozícióval, azaz a kapcsolók gyáriak lennének az üléshuzat alatt pedig karbonos fűtés mint ez: http://www.autodvd.hu/ulesfutes-karbonszalas-i-vw.html
A kérdésem pedig az lenne h össze tudom-e hozni a kapcsolót és ezt a fűtést? Az autóban kivettem a vakdugót és az ülésfűtés kapcsoló csatlakozói be vannak építve, remélem a kábel is benne van. :D

Köszönöm a válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

Előtét ellenállás elégett.Bár ha jól tudom akkor is mennie kellene a legnagyobb fokozaton.Én múlthéten cseréltem Saxon,ott is ezt csinálta.3-ason ment a többin nem.

Sziasztok!

vauxhall vectra c z22yh az autonk tipusa, es csak a 4. fokozatban mukodik a futo ventillator, gondolom nekem is az ellenallas ment tonkre!

Tudnatok segiteni, merre talalom meg?

Koszonom a segitseget elore is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

vauxhall vectra c z22yh az autonk tipusa, es csak a 4. fokozatban mukodik a futo ventillator, gondolom nekem is az ellenallas ment tonkre!

Tudnatok segiteni, merre talalom meg?

Koszonom a segitseget elore is!

Enyém digit klímás, és abba nincs ilyen, de ha kiveszed a kesztyűtartót, mögötte lesz a motor, és valahol ott kell szerintem lennie.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tippeket szeretnék kérni, új vagyok itt, lehet már volt is téma régebben nem tudom, de nekem új :)

2005 Vectra C

Menetközben egyszercsak megállt a motor, ezt csinálta folyamatosan, amikor lassú fordulatnál kinyomtam a kuplungot, (vagyis minden piros lámpánál), a megoldás gyors váltás, és bő gáz... de ez azért mégsem normális. Majd a hiba elmúlt amikor a gyújtást levettem a kocsiról, de nem tudom meddig...

Valami tipp??? Nyilván szerelő lesz belőle ha nem tudom megoldani, de azért hátha találkoztatok már hasonlóval ;)

Köszönöm előre is...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tippeket szeretnék kérni, új vagyok itt, lehet már volt is téma régebben nem tudom, de nekem új :)

2005 Vectra C

Menetközben egyszercsak megállt a motor, ezt csinálta folyamatosan, amikor lassú fordulatnál kinyomtam a kuplungot, (vagyis minden piros lámpánál), a megoldás gyors váltás, és bő gáz... de ez azért mégsem normális. Majd a hiba elmúlt amikor a gyújtást levettem a kocsiról, de nem tudom meddig...

Valami tipp??? Nyilván szerelő lesz belőle ha nem tudom megoldani, de azért hátha találkoztatok már hasonlóval ;)

Köszönöm előre is...

Nekem még nem volt ilyen, csak két észrevétel. Esetleg írj motorkódot is, hogy melyik motor van a kocsidba, a másik, hibakód van?

Link to comment
Megosztás:

Nekem még nem volt ilyen, csak két észrevétel. Esetleg írj motorkódot is, hogy melyik motor van a kocsidba, a másik, hibakód van?

Igen persze, jogos.. Vectra C 16V 1.8 benzines

Ma megnéztük, dob egy hibakódot P0100, légtömegbeömlő, szétszedtük, megtisztítottuk amit lehet, nem csinálta utána..

De tegnap kb 20 km után jött elő addig nem... És tegnap vettük a kocsit, szóval sok infom nincs még róla... De azért nem volt túl lelkes a hazaút a kereskedőtől... :/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Vectra C digitalis klímával van gondom. Télen (fűtés) a két középső szellőző rostélyon semmi levegő nem jön. Hosszabb úton kb. 20 km után elkezd egyre hűvösebbet fújni, egyre feljebb kell állítani, hogy ugyanazt a meleget csinálja mint motor bemelegedés után.

Nyáron (klíma) középen is fúj, azonban nem ugyanazt a hőfokot mindkét oldalra balra 1-2 fokkal melegebbet. Ritkábban teljesen megbolondul ilyenkor vagy a bal, vagy a jobb oldalra elkezd fűteni, míg a mások oldalra továbbra is a hideget fújja.

Eddig a középső kábelköteget cserélték (ezen vannak elvileg hőmérséklet mérő szenzorok) a következő tipp a klímavezérlő panel, de az kísérletnek túl drága lenne. Találkoztatok már ilyennel?

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Vectra C digitalis klímával van gondom. Télen (fűtés) a két középső szellőző rostélyon semmi levegő nem jön. Hosszabb úton kb. 20 km után elkezd egyre hűvösebbet fújni, egyre feljebb kell állítani, hogy ugyanazt a meleget csinálja mint motor bemelegedés után.

Nyáron (klíma) középen is fúj, azonban nem ugyanazt a hőfokot mindkét oldalra balra 1-2 fokkal melegebbet. Ritkábban teljesen megbolondul ilyenkor vagy a bal, vagy a jobb oldalra elkezd fűteni, míg a mások oldalra továbbra is a hideget fújja.

Eddig a középső kábelköteget cserélték (ezen vannak elvileg hőmérséklet mérő szenzorok) a következő tipp a klímavezérlő panel, de az kísérletnek túl drága lenne. Találkoztatok már ilyennel?

Köszi előre is.

Nem tudom mi lehet az oka, de azt tudom, hogy középen nem is kell neki meleget fújnia, ott csak hideget fújhat. Ennek az az oka, hogy a komfortérzet akkor jó, ha lábra melegebbet, felfelé pedig hidegebbet fúj, így az elalvás veszélye is kisebb vezetés közben. Ezért középen inkább csak nyáron jön levegő, amikor inkább hideget fúj. Nekem teljesen jól működik, digitális, így amikor messze van a kívánt értéktől, akkor nagyon meleget igyekszik fújni hogy elérje, ha pedig elérte, akkor már nem kell olyan meleget fújni, csak szellőzteti az utasteret, és igyekszik tartani a beállított hőmérsékletet. Azt nem tudom, a két oldalon neked miért fúj más hőmérsékletet, feltéve, hogy a két oldalon ugyanazt a hőfokot állítottad be.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nem rég vettem egy 2004-es évjáratú Vectrát. Minden szuper, csak a rádió nem működik. Mivel a kód nem volt meg a kereskedőnek, kikértem márkaszervizből. Eddig rendben is volt, meg közben magyar nyelvű kezelési könyvet is beszereztem. Nyomom az AS gombot, rádió bekapcs és ezt írja ki "4 safe". Ahogy itt olvastam több hozzászólást is, rájöttem, hogy ez azt jelenti, hogy előttem 6 alkalommal rosszul adhatták meg kódot (vagyis van még 4 lehetőségem, utána kuka a rádió, javítsatok ki, ha ezzel a leírással rossz a következtetésem). Tudom, hogy minden kód után várni kell, a kérdésem ezzel kapcsolatos, hogy egy ilyen "4 safe" kiírás után mennyit kell várnom úgy, hogy a rádió bekapcsolt állapotban van? Mennyi percet? Ha letelik az x idő, akkor ez a felírat eltűnik és beírhatom a jó kódot? Addig gondolom a gyújtásnak rajta kell lennie, vagy szervizben meg tudják gyorsítani?

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

Ja a rádió típusú cdr 2005.

Szia!

A bekapcsoló gombot, és az AS gombot kell egyszerre nyomnod, akkor nem Safe felirat jelenik meg, hanem 4db 0, aminek a helyére beírhatod a kapott kódot!

Mindezt Gyújtás alatt kell elvégezni, és a művelet után az AS gombot megnyomni csippanásig!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

A bekapcsoló gombot, és az AS gombot kell egyszerre nyomnod, akkor nem Safe felirat jelenik meg, hanem 4db 0, aminek a helyére beírhatod a kapott kódot!

Mindezt Gyújtás alatt kell elvégezni, és a művelet után az AS gombot megnyomni csippanásig!

Szia!

Köszi, megpróbálom újra így, értek a technikához, de ez egyszerűen kifog rajtam. A kézikönyv nem így írja le pontosan, úgy sem megy, akkor majd most így is. Ha nem megy írok :).

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A bekapcsoló gombot, és az AS gombot kell egyszerre nyomnod, akkor nem Safe felirat jelenik meg, hanem 4db 0, aminek a helyére beírhatod a kapott kódot!

Mindezt Gyújtás alatt kell elvégezni, és a művelet után az AS gombot megnyomni csippanásig!

Szia Somi!

Így se ment, bárhogy próbálom. Egyéb miatt járt márkaszervizbe, de ott se tudtak mit kezdeni vele. Nem jutni el a kód kéréséig, hanem folyamatosan "4 safe" jelenik meg. Azt tanácsolták, hogy hagyjam rajta a gyújtást egy éjszakára és nézzem meg reggel. Ők is annyit mondtak, hogy 9 próbálkozás után 640 percet kell hagyni gyújtáson és rádió bekapcsolt állapotban és az idő letelte után beadja a kódkérést. Már neten néztem, hogy hol lehet kikódoltatni, de ha nem muszáj nem vinném ilyenre. Mivel közparkolóban tudom tárolni az autót, így ott egyértelmű, hogy nem akarok úgy hagyni.

Másik kérdés a rádióval. Ha esetleg egy modern fejegységet szeretnék bele, akkor az meghajtja az összes hangszórót? Mivel általában az írják amiket nézek, hogy 4*50 W. Nekem 8 hangszórós az autóm.

Amennyiben tudsz te, vagy aki olvassa ezt, kérlek adjatok tanácsot.

Üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A 4 Safe azt jelenti, hogy már 6-szor hibás kódot adtak be. Valóban várni kell, de a 4-nél emlékeim szerint alig 1-2 órát. A rádióból 4 hangszóróhoz megy ki vezeték, a másik négy (gondolom magassugárzó) az adott főhangszóróhoz van csatlakoztatva. Tehát egy másik rádióval is fog működni mindegyik hangszóród.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Átnyálaztam az eddig írtakat kb 3 évra visszamenőleg, de nem találtam olyan leírást, ami segíteni tudna nekem, tehát...

Vectra C 2002-ben a sebességmérő honnan veszi a jelet? Az órám a 0-t nyaldossa akkor, amikor az új trafikat tesztelik... :(

Valószínű valamelyik ABS jeladó is kimehetett, mert az ABS és az ASR hibaüzenet is megjelnik a műszerfalon. A kettő közt lehet összefüggés?

A biztosítékokat holnap fogom megnézni.

A válaszokat előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.