Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

ok, megvettem az autót :) van benne négy fül a menüben, a kis telefon ikont mutatja, de amikor rámegyek, keres, aztán kiírja, hogy nincs telefon. pedig a telefonom aktív, és a telcsim sem látja az autót.

a másik kérdésem, hogy tud valaki magyar nyelvű használatit signumhoz? köszi


akkor valszeg van benne

Link to comment
Megosztás:

ok, megvettem az autót :) van benne négy fül a menüben, a kis telefon ikont mutatja, de amikor rámegyek, keres, aztán kiírja, hogy nincs telefon. pedig a telefonom aktív, és a telcsim sem látja az autót.

a másik kérdésem, hogy tud valaki magyar nyelvű használatit signumhoz? köszi

gratula :)

magyar menü nincs , csak navihoz létezik

tedd láthatóvá a telefont (talán az lehet ... )

Link to comment
Megosztás:

köszi :) nem menüt, használati keresek. de már találtam is a neten :) ebben csak német meg angol van. ja, és közben észrevettem, hogy nincs is benne magyarország térkép, azt hiszem csak németo. lehet szerezni valahonnan friss középeurópa térképet?


gratula :)
magyar menü nincs , csak navihoz létezik

tedd láthatóvá a telefont (talán az lehet ... )

Link to comment
Megosztás:

köszi :) nem menüt, használati keresek. de már találtam is a neten :) ebben csak német meg angol van. ja, és közben észrevettem, hogy nincs is benne magyarország térkép, azt hiszem csak németo. lehet szerezni valahonnan friss középeurópa térképet?

igen lehet térképet szerezni :)

A: márkaszervíz

B: internet :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok a fórumban, de szeretném a segítségetek kérni.

Nemrég vettem egy 2005-ös Signumot, és lenne vele egy olyan problémám, hogy a bal tükröt szeretném állítani, de a jobb reagál mind két állásban, mi lehet ennek az oka?

Szia!

Én úgy tudom, hogy a vezetőoldali tükörállításnál mindkét tükör, az utasoldalinál pedig csak az utasoldali állítható!

Tehát pl én úgy állítottam be, hogy először a vezetőoldali tükröm állítottam (közben mozog az utasoldali is!), aztán az utasoldalit!

Ha jól tudom ez mindegyikben így van gyárilag! :closedeyes:

Link to comment
Megosztás:

a "B" válasz a helyes :) már van Mo. térképem :) igaz nem a magyar nyelű, de legalább free. viszont a bluetooth-t továbbra sem találom, szerintem ebben nincs. azt tudja valaki, hogy a cd70 Naviban alapból benne van, vagy egy opció volt.

a másik, hogy AUX sincs. vagy csak én nem találom?


igen lehet térképet szerezni :)
A: márkaszervíz

B: internet :)

Link to comment
Megosztás:

igen, ezt én is megerősítem, nálam is így van.


Szia!

Én úgy tudom, hogy a vezetőoldali tükörállításnál mindkét tükör, az utasoldalinál pedig csak az utasoldali állítható!
Tehát pl én úgy állítottam be, hogy először a vezetőoldali tükröm állítottam (közben mozog az utasoldali is!), aztán az utasoldalit!
Ha jól tudom ez mindegyikben így van gyárilag! :closedeyes:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

a "B" válasz a helyes :) már van Mo. térképem :) igaz nem a magyar nyelű, de legalább free. viszont a bluetooth-t továbbra sem találom, szerintem ebben nincs. azt tudja valaki, hogy a cd70 Naviban alapból benne van, vagy egy opció volt.

a másik, hogy AUX sincs. vagy csak én nem találom?

ha van telefon fül akkor van benne ;)

az AUX a 2008 előttiekben rendelhető extra volt .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Ha valaki tud, segítsen.
Hogy tudnám eldönteni, hogy az önindítóm, vagy pedig az akksim rossz?
Jelenség: Indítok, és néha vagy egyből megáll az indítómotor (tehát elfordítom akulcsot, és nem forgat), vagy egy kicsit forgat, és utána. Visszaengedem a kulcsot gyújtásra, újra indítok, akkor meg jó. Hallásra elég nehezen tekeri az önindító a motort. Ami érdekes, hidegen még soha nem csinálta, mindig üzemmeleg motornál jelentkezik ez, hogy nem forgat az önindító.
Én nem tudom eldönteni, hogy melyik tud olyat produkálni, hogy néha jó, néha nem.
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Ha valaki tud, segítsen.
Hogy tudnám eldönteni, hogy az önindítóm, vagy pedig az akksim rossz?
Jelenség: Indítok, és néha vagy egyből megáll az indítómotor (tehát elfordítom akulcsot, és nem forgat), vagy egy kicsit forgat, és utána. Visszaengedem a kulcsot gyújtásra, újra indítok, akkor meg jó. Hallásra elég nehezen tekeri az önindító a motort. Ami érdekes, hidegen még soha nem csinálta, mindig üzemmeleg motornál jelentkezik ez, hogy nem forgat az önindító.
Én nem tudom eldönteni, hogy melyik tud olyat produkálni, hogy néha jó, néha nem.
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

Szia Gee!

Család másik Vectrájánál olyan helyzet volt nemrég, hogy indításnál kattant egyet és nem indult, akárhányszor indítottuk! Kiderült, hogy akksi le volt merülve, feltöltöttük, egy ideig ment, aztán ismét jelentkezett! Kicseréltük az akksit, azóta megszűnt a probléma!

Tehát én ebből kiindulva önindítóra gondolok, mivel azt mondod, hol indít, hol nem! Szerintem! :icon1:

Remélem segítettem!

Link to comment
Megosztás:

Igen, de az is lehet - véleményem szerint - hogy az aksinál van egy kezdődő cellazárlat, és azért lett most gyenge, néha pedig indítani se bír. Én még nem hallottam olyat, hogy elektromos motor hol működik, hol nem, ezért inkább aksira tippelnék, de nem szeretnék tízezreket kidobni ha mégse az, akkor inkább hozzáteszem az önindítóhoz, ezért érdekelne a véleményetek, tapasztalataitok. Köszönöm, hogy megosztottad amúgy!

Link to comment
Megosztás:

Igen, de az is lehet - véleményem szerint - hogy az aksinál van egy kezdődő cellazárlat, és azért lett most gyenge, néha pedig indítani se bír. Én még nem hallottam olyat, hogy elektromos motor hol működik, hol nem, ezért inkább aksira tippelnék, de nem szeretnék tízezreket kidobni ha mégse az, akkor inkább hozzáteszem az önindítóhoz, ezért érdekelne a véleményetek, tapasztalataitok. Köszönöm, hogy megosztottad amúgy!

meg lehet hogy az önindító behúzóreléje (mivel nem értek hozzá ne kérdezd hogy meg mint) szórakozik. én kb 10 éve jártam így más típussal, csak nekem 'szerencsére' 2 hét alatt végleg megdöglött, és már egyáltalán nem indított miközben a lámpák egyebek tökéletesen működtek.

szóval ha már elég gyakori a probléma, akkor egy kölcsön akksival simán letesztelném mi a pálya.

az akku cellazárlatnak nincs semmi köze az üzememeleg motorhoz sem, és olyan sincs hogy nem megy az önindító, aztán 5 mp múlva meg megy. csak van haverod aki tud adni 2-3 napra akkut kölcsön. esetleg töltővel tesztelni?

Link to comment
Megosztás:

Haverjaimnak benzines autóik vannak, amikbe 40 Ah-s aksi van, azzal én nem sokra megyek. :) Meg nem mindig csinálja, és nem tudok olyan embert a környezetemben, akinek nem kéne a kocsija pár napig, még ha lenne is valakinek egy 80-as.

Pedig az igazi az lenne, de sajnos nincs aksi kölcsönző. :)

Töltővel tesztelni lehetetlen, tud egy töltő 5, max 8 Ampert, indításhoz meg kell 500-800 Amper. Sajnos fogalmam sincs, mit csináljak vele, mihez nyúljak, mi lehet a rossz. :(

Az önindító behúzó reléjét tudom mi, azt lehet cserélni? Vagy csak egybe az önindítóval?

Link to comment
Megosztás:

Haverjaimnak benzines autóik vannak, amikbe 40 Ah-s aksi van, azzal én nem sokra megyek. :) Meg nem mindig csinálja, és nem tudok olyan embert a környezetemben, akinek nem kéne a kocsija pár napig, még ha lenne is valakinek egy 80-as.

Pedig az igazi az lenne, de sajnos nincs aksi kölcsönző. :)

Töltővel tesztelni lehetetlen, tud egy töltő 5, max 8 Ampert, indításhoz meg kell 500-800 Amper. Sajnos fogalmam sincs, mit csináljak vele, mihez nyúljak, mi lehet a rossz. :(

Az önindító behúzó reléjét tudom mi, azt lehet cserélni? Vagy csak egybe az önindítóval?

hát érdemi válaszom nincs, mert anno én betoltam a kocsit egy elektromos szakihoz, aztán elhoztam készen :blush:(mivel vagy 10 éve volt, még saccolni sem tudom az árat) esetleg valami elektromos szerelő nem tudja kimérni az indítómotort? (igszából azon sem lepődnék meg ha a vectra-ban már nem is lenne ilyen alkatrész, szóval ez csak tipp, nem értek hozzá)

Link to comment
Megosztás:

na igen, tehát nekem gyári telefonkiépítés van benne, a váltó és a könyöklő között nem egy kis rolóval elhúzható tároló van, hanem egy adapter fogadó. ezért én úgy gondolom, hogy a telefon fül a gyári telefonkiépítésnek szól. és ha van benne telefon, miért kéne BT? na, mindegy úgyis megyek be ma az opel szerívbe, hátha megmondják a frankót. ha tudnám, hogy kell ide képet beszúrni, megmutatnám.


igen extra ...
de akkor miért van 4 menüpont ?? :)

Link to comment
Megosztás:

na igen, tehát nekem gyári telefonkiépítés van benne, a váltó és a könyöklő között nem egy kis rolóval elhúzható tároló van, hanem egy adapter fogadó. ezért én úgy gondolom, hogy a telefon fül a gyári telefonkiépítésnek szól. és ha van benne telefon, miért kéne BT? na, mindegy úgyis megyek be ma az opel szerívbe, hátha megmondják a frankót. ha tudnám, hogy kell ide képet beszúrni, megmutatnám.

Nekem is van dokkoló ...

és van BT is

ha kiveszed a tároló rekeszt a középkonzolban alul

és benézel ,és van ott valami kütyü akkor van :)

Link to comment
Megosztás:

Haverjaimnak benzines autóik vannak, amikbe 40 Ah-s aksi van, azzal én nem sokra megyek. :) Meg nem mindig csinálja, és nem tudok olyan embert a környezetemben, akinek nem kéne a kocsija pár napig, még ha lenne is valakinek egy 80-as.

Pedig az igazi az lenne, de sajnos nincs aksi kölcsönző. :)

Töltővel tesztelni lehetetlen, tud egy töltő 5, max 8 Ampert, indításhoz meg kell 500-800 Amper. Sajnos fogalmam sincs, mit csináljak vele, mihez nyúljak, mi lehet a rossz. :(

Az önindító behúzó reléjét tudom mi, azt lehet cserélni? Vagy csak egybe az önindítóval?

Az akkut terhelésmérővel le lehet tesztelni, ami minden értelmes autóvillamosságisnak van, és nem hinném, hogy nagy összeget kérnének érte, mert kb fél perc az egész művelet. Mindegyik ismerősödnek suzukija van ilyen akkukkal? :o Esetleg, ha van multimétered, akkor indítás közben mérd meg az akku feszültségét, ha az 11-12 volt alá esik, akkor biztos kuka. Öcsém Omegája csinálta, hogy néha indított, néha csak 5-8-ra, majd egyáltalán nem. Leszedtük az önindítót, kipróbáltuk, hogy közvetlenül rákötöttük egy akkura, ami nem az autó sajátja volt, és behúzott, de nem történt semmi. Kicseréltük a behúzótekercset, utána már működött. Visszaraktuk az autóba, de ott megint nem működött. Beraktunk másik akkut, és máris gond nélkül indított. Akku csere lett a vége. Tehát egyszerre két hibát produkált az autó.

Link to comment
Megosztás:

Kori, köszönöm a hozzászólást, érdekes. Voltam autóvillamossági szerelőnél. Generátorom ment tönkre, és mikor kicseréltem, utána elmentem megvizsgáltatni az aksit. Ő azt mondta elsőre, hogy indítóáramra ok, de töltöttségre nagyon rossz, és mintha az egyik cellába egy kezdődő cellazárlat lenne. Annyit mondott, töltsem egy napot, és menjek vissza. Visszamentem miután 24 órát töltöttem az akksit, megmérte, és azt mondta, na most már sokkal jobb.

Nagyon sanszos, hogy önindító lesz.

Nem mind suzuki, de mindegyiknek benzines autója van, és 55 Ah-nál nagyobb aksi egyikbe sincs, szóval nem tudom kipróbálni.

Link to comment
Megosztás:

voltam bent opel szervízben. sajnos nincs benne BT, csak az a szörnyű adapterfoglalat,persze adapter nélkül. marad a headset :(


Nekem is van dokkoló ...
és van BT is
ha kiveszed a tároló rekeszt a középkonzolban alul

és benézel ,és van ott valami kütyü akkor van :)

Link to comment
Megosztás:

C Vectránál meg lehet valahogy oldani, hogy ne csak a jobb elsőt nyissa egy gombnyomásra? Illetve eddig zárt a kp zár ha el indult az autó, most meg nem zár. Ezt lehet valahol állítani?

Szia: idézem / másolom:

Automatikus zárás

A központi zár beállítható oly módon,

hogy bizonyos sebesség felett automatikusan

zárjon.

Ennek a funkciónak a beállításához tartsa

nyomva a = gombot a távirányítón, és ezzel

egyidejűleg nyomja meg a "kulcsos ajtó" gombot

a vezető ajtaján, amíg két hangjelzést

nem hall.

Link to comment
Megosztás:

Szia: idézem / másolom:

Automatikus zárás

A központi zár beállítható oly módon,

hogy bizonyos sebesség felett automatikusan

zárjon.

Ennek a funkciónak a beállításához tartsa

nyomva a = gombot a távirányítón, és ezzel

egyidejűleg nyomja meg a "kulcsos ajtó" gombot

a vezető ajtaján, amíg két hangjelzést

nem hall.

lehet állítani, az ajtónyitást is,

- beülsz a kocsiba ajtót becsukod

- megnyomod a kulcson az ajtónyitás gombot és közben az ajtón lévő ajtózárás gombot is

- 2 gombot folyamatosan nyomva tartod kb 10 mp-ig

- vagy egy jelzőhangot hallasz, vagy lemennek az ablakok

- használod nagy örömmel :)

hja ami fontos lehet : ez a beállítás a kulcsra vonatkozik, tehát a tartalék kulcs működését nem befolyásolja, azt külön kell beállítani !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.