Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

szerintem az elsőről vigyél tápot neki

az a tuti :)

can-bus nem díjazza a különböző megcsapolásokat ;)

Hátsó biztosíték táblárol vagy vonóhorog kábelröl nem tudok levenni áramot? mondjuk a lényeg az hogy mijdig legyen benne aram gyujtas nelkul is. Aksitol hatra kabelezni nem kis mazera... :-/

Link to comment
Megosztás:

szia, ezt hogy kell érteni, hogy teszel rá? jön egy kábel a hifiből, mondjuk arra rádugom a telefont és nyomja róla a zenéket? hogyan vezérlem?

Szia!

A külső eszközről tudod vezérelni, amit rádugsz!

Igy:

Külön menüpontod esz, akár a rádiónak vagy a CD-nek!

Keress meg ha érdekel!

Link to comment
Megosztás:

Ma lebontottam mindent a csomagtartóban, hogy hozzáférjek a biztosíték táblához. Sajnos semmi eredmény... kábel az rengeteg, de természetesen egyet sem fogok megbontani, így elkezdtem kimérni a semmihez nem csatlakozó csatlakozókat. Láss csodát, sehol nyoma 12v-nak se gyújtással se anélkül... azt nem tudom, hogy a táblának van-e fix pozitva, esetleg mögötte, de azt jobbnak láttam nem leszedni a helyéről.... Így még mindig áram után kutatok amit a csomagtartóba tudnék vinni. Már az akksiról is jó lenne, de a tűzfalon nem látok lyukat, belül meg mindent műanyag borít....

Link to comment
Megosztás:

Ma lebontottam mindent a csomagtartóban, hogy hozzáférjek a biztosíték táblához. Sajnos semmi eredmény... kábel az rengeteg, de természetesen egyet sem fogok megbontani, így elkezdtem kimérni a semmihez nem csatlakozó csatlakozókat. Láss csodát, sehol nyoma 12v-nak se gyújtással se anélkül... azt nem tudom, hogy a táblának van-e fix pozitva, esetleg mögötte, de azt jobbnak láttam nem leszedni a helyéről.... Így még mindig áram után kutatok amit a csomagtartóba tudnék vinni. Már az akksiról is jó lenne, de a tűzfalon nem látok lyukat, belül meg mindent műanyag borít....

szerintem kell lennie egy vastagabb barna szálnak (nem biztos) azon +12V állandó kell lennie

a tűzfalon a pollen szűrő mellet van egy gumi dugó , ott lehet behúzni kábelt én is ott vittem át

tuti van az aksi oldalon de nálam eléggé tele cuccal ,így inkább a másik irányba vittem el

Link to comment
Megosztás:

Nekem az volt fura, hogy miért nincs neki alapból? Azt is csak extraként adták? És a hátsó ülésnél lévő nincs elég közel? 2 ülés közt simán át lehet vezetni a kábelt.

Én úgy tudom, más márkáknál sincs alapból benne, sőt, a legtöbbnél csak a kombihoz kérhető. Szerintem ez így volt a Vectránál is. A hátsó középső viszont tökéletes, Olaszba mentünk nyaralni, oda dugtuk be a hűtőtáskát, és a ledönthető hátsó üléseknél meg kivezettük a csomagtartóba. Ennyi. Szerintem teljesen jó ez így.

Link to comment
Megosztás:

Utolsó akciómnál majdnem kitéptem a hűtő kábelét: annyira azért nincs közel az a hátsó szivargyújtó. A másik, a hűtő nem bírja ill. hamar tönkremegy a többszöri leállás és indítás miatt. Numero 3 szeretnék egy fix szivargyújtót, ha pl. lemerül a telefon csak bedugom a csomagtartóba fél-1 óra múlva ki és kész jelenleg ez csak gyújtás mellett kivitelezhető.
Elképzelhető, hogy jön hátra fix pozitív, de én a hozzáférhető csatlakozókat mértem, nem álltam neki megvagdosni a kábelek, hogy melyik lesz a nekem való :)
Ahol a pollenszűrő van "bent" (burkolat mögött) ott keressek gumi dugót? Sasoltam a motorteret nem olyan egyszerű ott lyukat találni, mint pl az előző kis puntómnál ahol még nap is besütött a tűzfalon keresztül :D Ill milyen vastag kábelt lenne érdemes hátravinni (hátha van köztetek elektro műszerész beállítottságú) telefon, laptop töltésre illetve nem kompresszoros hűtőtáskának?

Link to comment
Megosztás:

Utolsó akciómnál majdnem kitéptem a hűtő kábelét: annyira azért nincs közel az a hátsó szivargyújtó. A másik, a hűtő nem bírja ill. hamar tönkremegy a többszöri leállás és indítás miatt. Numero 3 szeretnék egy fix szivargyújtót, ha pl. lemerül a telefon csak bedugom a csomagtartóba fél-1 óra múlva ki és kész jelenleg ez csak gyújtás mellett kivitelezhető.

Elképzelhető, hogy jön hátra fix pozitív, de én a hozzáférhető csatlakozókat mértem, nem álltam neki megvagdosni a kábelek, hogy melyik lesz a nekem való :)

Ahol a pollenszűrő van "bent" (burkolat mögött) ott keressek gumi dugót? Sasoltam a motorteret nem olyan egyszerű ott lyukat találni, mint pl az előző kis puntómnál ahol még nap is besütött a tűzfalon keresztül :D Ill milyen vastag kábelt lenne érdemes hátravinni (hátha van köztetek elektro műszerész beállítottságú) telefon, laptop töltésre illetve nem kompresszoros hűtőtáskának?

1,5 mm2 keresztmetszetű sodrott réz vezeték elég.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1,5 mm2 keresztmetszetű sodrott réz vezeték elég.

Szerintem ez kevés lenne. Minimum 6m-es szál kellene és ahogy mondta, notit is tölteni szeretne. Ehhez pedig 12/230-as átalakító kell, aminek pedig lenne áramfelvétele! Hacsak nincs olyan noti töltője, aminek a primer oldalon 12V van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

noti toltes meg nem kiforrott mert 230 as atalkitot nem akarok, de mivel pici netbookom van talaltam hozza sima szivargyujtos toltot. Kabelbol biztos, hogy kell a 6 meter 2mm es kabelem van itthon sodrott rez, de szigetelessel egyutt 2mm ha jol tudom. Azt jol sejtem, hoy a biztosítékor közvetlen az akksi után kellene bekössem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Egy tolatóradart szerelnék be, a Vectra C Caravan-ba, de nem találom a tolatólámpa vezetékét, a csomi ajtóban van a lámpa és kompletten le kéne bontanom az egészet, hogy visszakövessem. Nem tudja valaki melyik vezeték az ? A hátsó (csomagtartós) rekeszben ahol a biztosítékok vannak ott szeretném megcsapolni, hogy tápot adjak a tolatóradarnak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2005-ös vectrac-t és azt tapasztalom, hogy a kétzónás digitális klíma vezető oldalon a beállítástól függetlenül hideg levegőt fúj, míg az utas oldalon tökéletesen működik. Hogy ne faggyon le a kezem, bekapcsolom a szélvédő fűtést és leveszem a ventilátor fordulatot egy-re, de még így is leolvad a fejem vezetés közben. Ha kikapcsolom, akkor meg kesztyűt kell felvenni, mert görcsben állnak az ujjaim.

Tapasztalt valaki hasonló jelenséget?

Esetleg tudna valaki segíteni, hogy mi okozhatja?

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2005-ös vectrac-t és azt tapasztalom, hogy a kétzónás digitális klíma vezető oldalon a beállítástól függetlenül hideg levegőt fúj, míg az utas oldalon tökéletesen működik. Hogy ne faggyon le a kezem, bekapcsolom a szélvédő fűtést és leveszem a ventilátor fordulatot egy-re, de még így is leolvad a fejem vezetés közben. Ha kikapcsolom, akkor meg kesztyűt kell felvenni, mert görcsben állnak az ujjaim.

Tapasztalt valaki hasonló jelenséget?

Esetleg tudna valaki segíteni, hogy mi okozhatja?

Köszönöm.

A vezérlő panel szokott szarakodni, de nem ezzel a hibajelenséggel. Itt valami érzékelési, sem mint vezérlési probléma lesz. Többet nem tudok, de addig is talán kapcsold ki a klímát (tedd ECO-módba).

Link to comment
Megosztás:

A vezérlő panel szokott szarakodni, de nem ezzel a hibajelenséggel. Itt valami érzékelési, sem mint vezérlési probléma lesz. Többet nem tudok, de addig is talán kapcsold ki a klímát (tedd ECO-módba).

Kösz.

Én is valamilyen szenzor hibára gondolok vagy nem tudom, hogy a tétzónás klíma miatt nem-e valami zsalu nem működik a bal oldalon.

Holnap irány a szerviz!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez kevés lenne. Minimum 6m-es szál kellene és ahogy mondta, notit is tölteni szeretne. Ehhez pedig 12/230-as átalakító kell, aminek pedig lenne áramfelvétele! Hacsak nincs olyan noti töltője, aminek a primer oldalon 12V van.

1,5 mm2 keresztmetszetű sodrott réz vezeték 10A-t legalább elbír. Az a minimum, azt még nagyobb frekin is tudja, nemhogy egyenáramnál.

Nekem is van notebook töltéshez kis inverterem, lehet állítani rajta 15-19V-ig a kimenő feszültséget. Ezek kb olyan 50 Wattot tudnak, ami kb olyan 4 Amper.

Szerintem ezek az autós kicsi elektromos hűtőtáskák is 100 Watt alatt vannak.

Ha 120 Watt alatt maradsz, akkor bőven elég a 1,5 mm2 keresztmetszetű sodrott réz vezeték. Természetesen nem a szigeteléssel együtt kell mérni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2005-ös vectrac-t és azt tapasztalom, hogy a kétzónás digitális klíma vezető oldalon a beállítástól függetlenül hideg levegőt fúj, míg az utas oldalon tökéletesen működik. Hogy ne faggyon le a kezem, bekapcsolom a szélvédő fűtést és leveszem a ventilátor fordulatot egy-re, de még így is leolvad a fejem vezetés közben. Ha kikapcsolom, akkor meg kesztyűt kell felvenni, mert görcsben állnak az ujjaim.

Tapasztalt valaki hasonló jelenséget?

Esetleg tudna valaki segíteni, hogy mi okozhatja?

Köszönöm.

Elromlott a bal oldali befújt levegő hőmérsékletét mérő szenzorod. Legalábbis szerintem. :)

Link to comment
Megosztás:

A vezérlő panel szokott szarakodni, de nem ezzel a hibajelenséggel. Itt valami érzékelési, sem mint vezérlési probléma lesz. Többet nem tudok, de addig is talán kapcsold ki a klímát (tedd ECO-módba).

A klímát nem szívesen kapcsolnám ki. Azt olvastam a kézikönyvben, hogy a páramentesítésben nagy szerepe van. Szárítja a beszívott levegőt.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

A klímát nem szívesen kapcsolnám ki. Azt olvastam a kézikönyvben, hogy a páramentesítésben nagy szerepe van. Szárítja a beszívott levegőt.

Üdv.

Teljesen felesleges a klímát mindig működtetni. A párátlanítás, ha jó minden, anélkül is tökéletes. Esetleg extrém esetben kellhet, ha annyira durván kell páramentesíteni. 2 hetente be kell kicsit kapcsolni az ok, hogy ne menjen tönkre, de amúgy teljesen felesleges, nem beszélve arról, hogy úgy többet is fogyaszt az autó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.