Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Hali! Térkép itt, magyarítást sajnos nem tudok, bár eddig nem is kerestem :)

Szia!

Köszi mégegyszer a linket letöltöttem minden t ami kell, még egy kérdésem lenne. Konkrétan hogy ami a tömörített mappában van legnagyobb file-t kiírom képfile ként lemezre műxik is gyönyörűen a naviban, de ami még mellette van 3 db file azzal mit kell csinálni? Azt ugye nem tudom így rátenni a lemezre, de nem fog az hiányozni valamihez vagy egyáltalán mire valók?

Köszi szépen.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi mégegyszer a linket letöltöttem minden t ami kell, még egy kérdésem lenne. Konkrétan hogy ami a tömörített mappában van legnagyobb file-t kiírom képfile ként lemezre műxik is gyönyörűen a naviban, de ami még mellette van 3 db file azzal mit kell csinálni? Azt ugye nem tudom így rátenni a lemezre, de nem fog az hiányozni valamihez vagy egyáltalán mire valók?

Köszi szépen.

Az csak a képfáljhoz kell, ne foglalkozz vele :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen! Jó, hogy ránéztem az oldalra, majdnem kiirtam a bmw hight, de van 2014es teljes eu. Úgyogy azt írom ki :-) Vajon maxell dvd+dl lemezzel is jó? Vagy tényleg csak verbatimmal megy?

Passzolom a kérdést, szerintem nem egy érvágás egy dvd ára, ki kell próbálni. De mindenképp a leglassabb sebességgel írd ki.

Link to comment
Megosztás:

Az csak a képfáljhoz kell, ne foglalkozz vele :)

Ok, köszi szépen. Igazából amit kiírtam kelet európa tökéletesen működik azok nélkül mert kép file-ként írtam fel hogy ráférjen csak mondom megkérdezem nem e máshogy kell, de akkor ezek szerint jól csináltam.

Köszi még1szer.

Link to comment
Megosztás:

Ok, köszi szépen. Igazából amit kiírtam kelet európa tökéletesen működik azok nélkül mert kép file-ként írtam fel hogy ráférjen csak mondom megkérdezem nem e máshogy kell, de akkor ezek szerint jól csináltam.

Köszi még1szer.

CD70hez vagy DVD90hez irtad ki? Milyen lemezt hasznaltal?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, lehet van tapasztalat már a zsebetekben.

Ledes világítás bekötésén gondolkodom, hogy miről tudnám megtáplálni.

Vectra C kombi 2008.12.

Első ködlámpa rácsos takaróba építettem be a lencséket, oldalanként 24 darabot, ebbe került 5050-es led.

Ezen része kész, forrasztva, szigetelve, viszont nem tudom miről kapja a tápot.

Ötleteket várok, köszönettel.

A bekötés végeztéve fotókat töltök fel cserébe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, lehet van tapasztalat már a zsebetekben.

Ledes világítás bekötésén gondolkodom, hogy miről tudnám megtáplálni.

Vectra C kombi 2008.12.

Első ködlámpa rácsos takaróba építettem be a lencséket, oldalanként 24 darabot, ebbe került 5050-es led.

Ezen része kész, forrasztva, szigetelve, viszont nem tudom miről kapja a tápot.

Ötleteket várok, köszönettel.

A bekötés végeztéve fotókat töltök fel cserébe.

üdv

a motortérben a relé dobozban biztos találsz kapcsolt áramot

méricskélni kell hozzá.. ha nincs kapcsolási rajzod

vagy az utastérből a szivargyújtóról ,én onnan vittem tápot neki ... egyéb okok miatt

sok sikert

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, lehet van tapasztalat már a zsebetekben.

Ledes világítás bekötésén gondolkodom, hogy miről tudnám megtáplálni.

Vectra C kombi 2008.12.

Első ködlámpa rácsos takaróba építettem be a lencséket, oldalanként 24 darabot, ebbe került 5050-es led.

Ezen része kész, forrasztva, szigetelve, viszont nem tudom miről kapja a tápot.

Ötleteket várok, köszönettel.

A bekötés végeztéve fotókat töltök fel cserébe.

Errol toltenel fel kepet? :)

Link to comment
Megosztás:

üdv

a motortérben a relé dobozban biztos találsz kapcsolt áramot

méricskélni kell hozzá.. ha nincs kapcsolási rajzod

vagy az utastérből a szivargyújtóról ,én onnan vittem tápot neki ... egyéb okok miatt

sok sikert

Az egyéb okok miatt rész, mit rejt maga mögött?

Egyéb iránt az általad javasolt bekötés számomra nem megfelelő.

Mindenképpen kapcsolt tápot, illetve vezérelt tápot szeretném kombinálni.

Számomra a kereső fény funkciót is szeretném, ha ellátná, tehát mikor a nyitó gombotmegnyomom, y idő alatt kapcsolódjon fel, majd x idő után, mint az utastér világítás, le.

Mindemellett kapcsolni is szeretném tudni, annélkül, hogy ez hatással lenne visszafelé az utastér világításra.

Szval kb ez lesz.Kapcsolónak meg gyári opel kapcsolót iktattam be.

Link to comment
Megosztás:

A ledekhez, illetve a lencsékhez kicsivel fizettem kevesebbet, mint 10Eft, a vezeték 3Eft volt, az opel kapcsoló 3,5Eft.

Látható, hogy mi a cél, tehát magamnak csinálom, mert egyedinek szeretném, de mindenképp tartósnak, illetve igényesnek kell lennie.

Ennyiért már készen vehetnék is, de élvezem.

Jobban az érdekelne, hol férhetek hozzá ahhoz a jelhez, a zár nyitásakor kap a beltéri világítás ?

Link to comment
Megosztás:

Az egyéb okok miatt rész, mit rejt maga mögött?

Egyéb iránt az általad javasolt bekötés számomra nem megfelelő.

Mindenképpen kapcsolt tápot, illetve vezérelt tápot szeretném kombinálni.

Számomra a kereső fény funkciót is szeretném, ha ellátná, tehát mikor a nyitó gombotmegnyomom, y idő alatt kapcsolódjon fel, majd x idő után, mint az utastér világítás, le.

Mindemellett kapcsolni is szeretném tudni, annélkül, hogy ez hatással lenne visszafelé az utastér világításra.

Szval kb ez lesz.Kapcsolónak meg gyári opel kapcsolót iktattam be.

egyéb ok:

úgy akartam megoldani hogy ajtó nyitásra kapcsoljon..

de mivel can-bus -t nem akartam megbolygatni így letettem róla.

neked sem ajánlom hogy belenyúljál ;)

Link to comment
Megosztás:

üdv. 2006-os c vectra-m van és szeretnék bele xenon izzót vagy legalábbis valamilyen xenon hatású izzót. Érdeklődnék hogy ez lehetséges e, és hogy milyet érdemes venni.

Szia!

Az még a kisebbik lámpás, vagy már a nagyobbik? Xenonra átalakítani rengeteg munka, és pénz. Főleg, hogy legalább részben szabályos is legyen.

A legolcsóbban úgy tudod növelni a fényerőt, hogy veszel bele növelt fényerejű izzót. Ilyet árul a GE (Tungsram), és az Osram is. Amit tudnod kell, és ami hivatalosan pl a GE oldalán fent is van, hogy a növel fényerejűeknek az élettartamuk kevesebb.

A xenon átalakításba most nem mennék bele, de ott cserélni kell lámpát, kábelezést, szoftveresen is állítani kell, ki kell építeni lámpamosó berendezést, és egy automata magasság állítót is bele kellene építeni... Majdnem érdemesebb miatta kocsit cserélni, és venni olyat, amelyikben benne van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az még a kisebbik lámpás, vagy már a nagyobbik? Xenonra átalakítani rengeteg munka, és pénz. Főleg, hogy legalább részben szabályos is legyen.

A legolcsóbban úgy tudod növelni a fényerőt, hogy veszel bele növelt fényerejű izzót. Ilyet árul a GE (Tungsram), és az Osram is. Amit tudnod kell, és ami hivatalosan pl a GE oldalán fent is van, hogy a növel fényerejűeknek az élettartamuk kevesebb.

A xenon átalakításba most nem mennék bele, de ott cserélni kell lámpát, kábelezést, szoftveresen is állítani kell, ki kell építeni lámpamosó berendezést, és egy automata magasság állítót is bele kellene építeni... Majdnem érdemesebb miatta kocsit cserélni, és venni olyat, amelyikben benne van.

A nagyobbik lámpás már. DE így hogy ezeket leírtad, hagyom az egészet. Nem gondoltam hogy ez ennyire belenyúlós dolog.:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Néhány napja egy C Veki tulaja lettem. Tegnap este vettem észre, hogy az autó bezárása után minden fény kialszik, kivéve egyet: a bal oldalon a világtás kapcsoló megvilágítása. Úgy hagytam, visszamentem néhány perc múlva, még akkor is úgy volt. Non-stop világít. Mi lehet a hiba? Ha egész éjjel világít, előfordulhat, hogy reggelre leszívja az akksit? Próbáltam egyszerűen kivenni a biztosítékát, de nem találtam meg, melyik lehet. :(

Köszi előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Első nagy kérdésem az lenne, hogy ki tudnátok ajánlani, aki ért a C Vectrákhoz, és nem lehúzós szerelő, szerviz Budapesten?

Három nagyobb problémám lett az évek alatt

- Nem olyan rég (kb. fél év) teljesen eltűntek az első hangszórókból, a kocsi visszajelző hangjai.

Ez konkrétan annyit jelent, hogy nincs hanga az indexnek, az első radarnak ( a hátsónak megy, a hátsó hangszórókból) és ha úgy hagyom a világítást akkor annak sincs hangja. Rádió, működik rendesen elöl is. Gondolom ez valami más hangszóróból jöhet??

- Ez még nem is lenne olyan vészes probléma, de ma reggel megadta magát a kocsi, és nem akar indulni.

Beindítottam, járt kb. 2-3 másodpercig és leállt. Már máskor is csinált ilyet, de akkor újraindítás után ment rendesen. De most hiába indítom, nem megy!

A motor el kezd pörögni, de olyan mintha nem kapna szikrát. (lehet csak a gyertyákkal van a gond?)

- Ami nagyon idegesít még, hogy valahol nagyon folyik a hűtővizem. Nyáron kevesebb, a meleg miatt, de ilyenkor télen, hetente fél-1 liter is elfolyik.

Olyan szakember kellene, aki ezeket problémákat meg tudná oldani, reális áron.

A válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Első nagy kérdésem az lenne, hogy ki tudnátok ajánlani, aki ért a C Vectrákhoz, és nem lehúzós szerelő, szerviz Budapesten?

Három nagyobb problémám lett az évek alatt

- Nem olyan rég (kb. fél év) teljesen eltűntek az első hangszórókból, a kocsi visszajelző hangjai.

Ez konkrétan annyit jelent, hogy nincs hanga az indexnek, az első radarnak ( a hátsónak megy, a hátsó hangszórókból) és ha úgy hagyom a világítást akkor annak sincs hangja. Rádió, működik rendesen elöl is. Gondolom ez valami más hangszóróból jöhet??

- Ez még nem is lenne olyan vészes probléma, de ma reggel megadta magát a kocsi, és nem akar indulni.

Beindítottam, járt kb. 2-3 másodpercig és leállt. Már máskor is csinált ilyet, de akkor újraindítás után ment rendesen. De most hiába indítom, nem megy!

A motor el kezd pörögni, de olyan mintha nem kapna szikrát. (lehet csak a gyertyákkal van a gond?)

- Ami nagyon idegesít még, hogy valahol nagyon folyik a hűtővizem. Nyáron kevesebb, a meleg miatt, de ilyenkor télen, hetente fél-1 liter is elfolyik.

Olyan szakember kellene, aki ezeket problémákat meg tudná oldani, reális áron.

A válaszokat előre is köszönöm

http://www.opelforum.hu/?showtopic=1617

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.