Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Elképzelhető ,hogy a megvilágításért felelős led égő adta meg magát, mondjuk nem jellemző ez a hiba, de haminden jó, csak nem világít akkor elképzelhető ez is!

Előszőr én is arra gondoltam, de a mai nappal megváltozott a véleményem, ugyanis ma kb. 10 indításból az utolsó 5-nél már volt visszajelző lámpám, ami a beindítás után rendben el is aludt. Ezt tényleg nem értem. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha ez a hibakód lámpa, és nem a "tengeralattjáró" ikon, akkor ez jól van így, annak nem kell világytani gyújtáson sem, menet közben se, csak ha valami hiba van.

Sajnos a tengeralattjáró ikonról van szó, vagy másnéven "tartály" ikonról. De mint azt fentebb írtam a kedves forumozó kollégának, a mai napon 10-ből az utolsó 5 indításnál ismét volt visszajelző lámpám. Fogalmam sincs, hogy miért csinálhatja, hogy időnként nem jelez vissza izzításnál a check engine lámpa. Csak attól félek, hogy ha éppen nem működik, és ne adj isten valami bajság van, akkor nem fogja nekem jelezni. :( Valami ötlet esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Most regisztráltam mert egy kis segítségre lenne szükségem.

Röviden a történet: Egyik barátomnak van egy 2003as opel comboja akinek szeretnék segíteni autó diagnosztika ügybe. Nekem ugyan másik autóm van de annak a diagnosztikájába eléggé otthon vagyok és van egy ELM327es (can vonalról kiszedve a butítás hogy minden menjen vele) és egy VAG-COM 409.1es KKL interfészem (szabadon módosítható a K-vonal hisz nálam nem csak az OBD 7es lába van használatba)

A kérdésem az lenne hogy milyen protokollt használ a combo? Mert ha can-bus (ISO 15765) vagy ISO 9141/14230 esetleg mindkettő mint az én autóm akkor megvan hozzá a kábelem. És ha VAG-COM kábel kell hozzá akkor az OBD2es csatlakozó lábkiosztását meg tudná valaki mondani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Nemrégiben vásároltam egy 2002-es 1.8 benzines c vectrát. Idővel szeretném benne kicserélni a fejegységet egy cd70-re vagy hasonlóra mert sajnos csak cdr2005 van benne, és mellé a nagyobbik színes kijelzőt szeretném beműteni. Na már most az látszik, hogy a nagyobb kijelző nem fér bele a mostani szellőző konzolba tehát azt ki kell cserélni. Létezik ehhez az évjárathoz egyáltalán az a típusú szellőző amit én keresek,mert én sajnos még nem találtam. Vagy ha a faceliftes modellből való megfelel akkor inkább vegyek abból szettet és el van intézve?

Előre is köszi a választ

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy 2002-es 1.8 benzines c vectrát. Idővel szeretném benne kicserélni a fejegységet egy cd70-re vagy hasonlóra mert sajnos csak cdr2005 van benne, és mellé a nagyobbik színes kijelzőt szeretném beműteni. Na már most az látszik, hogy a nagyobb kijelző nem fér bele a mostani szellőző konzolba tehát azt ki kell cserélni. Létezik ehhez az évjárathoz egyáltalán az a típusú szellőző amit én keresek,mert én sajnos még nem találtam. Vagy ha a faceliftes modellből való megfelel akkor inkább vegyek abból szettet és el van intézve?

Előre is köszi a választ

Ahogy azt feljebb is írták, lehetséges, de sokba kerül!

Módosítva : Tibi0727
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valakinek valami ötlete az elektromos ablakra?!

Sziasztok!

Problémám lenne a jobb hátsó elektromos ablakkal. 2007 Vectra C 2,2 direct. Elölről lehet működtetni, de ha hátulról akarod lehúzni akkor nem műkszik.... Mi a tippetek?! remélem csak vezetékprobléma.

Válaszokat előre is köszi! :icon1:

és még egy kérdés. Milyen izzókészletet vegyek a Vekibe?!

Link to comment
Megosztás:

Próbáld felcserélni a jobb és bal hátsó kapcsolót, ha passzol a foglalatuk, akkor kiderül, hogy a kapcsoló rossz vagy nem.

Köszi! Kiderült hogy a kapcsoló a sz@r... :icon1:

Lenne még egy kérdés. Kicseréltük a két helyzetjelzőt a Vekiben és hibaüzenet ír ki a fedélzeti. :blink: Ha töröltetem a hibakódot akkor eltűnik vagy mégsem? Jah még annyi hogy nem gyárit raktunk bele hanem ledes izzókat. Lehet amiatt van?

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Kiderült hogy a kapcsoló a sz@r... :icon1:

Lenne még egy kérdés. Kicseréltük a két helyzetjelzőt a Vekiben és hibaüzenet ír ki a fedélzeti. :blink: Ha töröltetem a hibakódot akkor eltűnik vagy mégsem? Jah még annyi hogy nem gyárit raktunk bele hanem ledes izzókat. Lehet amiatt van?

Válaszokat előre is köszönöm!

Persze, ellenőrzi az áramfelvételt, abból tudja, hogy kiégett-e az izzó. Ha nem olyat vettél bele ami "Can bus kompatibilis", akkor hibát fog írni, mert túl kevés áramot vesz fel,ami a vectra számára azt jelenti, kiégett az izzó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi Gee! Ohhhh.... Akkor hogy ha töröltetem a hibakódot akkor is vissza fog jelezni nekem mindig? :unsure: Mert ha igen akkor visszarakom a gyári izzókat....

Persze, ellenőrzi az áramfelvételt, abból tudja, hogy kiégett-e az izzó. Ha nem olyat vettél bele ami "Can bus kompatibilis", akkor hibát fog írni, mert túl kevés áramot vesz fel,ami a vectra számára azt jelenti, kiégett az izzó.

Módosítva : Devilangel
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

2002 évi C Vectra-m van, a 2.2 benzines sedan...

A digitklíma kikészít. Egyrészt hullámokban nyomja a meleget-hideget,és a középső forgó kapcsoló pedig nem forgatható,ha az autó belseje nagyon fölmelegszik nyáron...

Ha valakinek van ilyen nemű tapasztalata,kérem ossza meg velem!

Előre is köszönöm...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni eldönteni, hogy van-e problémám, vagy nincs.

Egyik nap indításkor (2007-es Vectra C 1.9 CDTI) égve maradt a töltésjelző lámpa. Mivel volt már ilyen (kb. 1 éve, akkor diódasort kellett cserélni ), és viszonylag messze voltam otthonról - 50 km - spuri haza, világítás, rádió, minden felesleges fogyasztó nélkül. Otthon leállítás után kb. 10 perccel újraindítottam, és már nem maradt égve a töltésjelző. Eddig nincs is baj. Másnap elmentem vele egy ismerős szakihoz, ellenőrzés végett. Rámértünk, akksi jó, töltés 14 V, viszont az derült ki, hogy ha tekerem a kormányt, akkor leesik 12-12,5 V közé! Amit nem tudunk, hogy lehetséges-e, hogy az elektromos rásegítő levehet-e annyit, hogy gyakorlatilag ne legyen töltés? Vagy várható, hogy valami becarik? Hibaüzenet nem volt semmi.

Annyi még látszik, hogy a generátor-akksi kábelek közül megy egy a servora is.

Ha tudtok erről valamit, légyszi írjatok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Miért van az hogy vettem Can Bus kompatibilis ledes helyzetjelzőt a Vekibe és a bal oldalira még is hibát ír?! De a furcsa az hogy a leddel semmi baj mert világít! :blink: Mi lehet a probléma? Meg ez a villogás miért van ha bezárom a kocsit? Az nem meríti az akksit? Előre is köszi a válaszokat :smartass: !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Miért van az hogy vettem Can Bus kompatibilis ledes helyzetjelzőt a Vekibe és a bal oldalira még is hibát ír?! De a furcsa az hogy a leddel semmi baj mert világít! :blink: Mi lehet a probléma? Meg ez a villogás miért van ha bezárom a kocsit? Az nem meríti az akksit? Előre is köszi a válaszokat :smartass: !

Mert fos kínai, valószínüleg leesett róla az ellenállás, ami a terhelésre szolgál, hogy átvágja a canbust, de ettől még normálisan működik. A villogás nem meríti le, a fedélzeti figyel kis impulzusokkal, hogy nincs-e kiégve valamelyik. És az pont eléri a led nyitófeszültségét. Meg kell relézni, de az meg nem fogja érzékelni,hogyha tönkremegy a ledes lámpa.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mert fos kínai, valószínüleg leesett róla az ellenállás, ami a terhelésre szolgál, hogy átvágja a canbust, de ettől még normálisan működik. A villogás nem meríti le, a fedélzeti figyel kis impulzusokkal, hogy nincs-e kiégve valamelyik. És az pont eléri a led nyitófeszültségét. Meg kell relézni, de az meg nem fogja érzékelni,hogyha tönkremegy a ledes lámpa.

Köszi szépen! :icon10: Akkor semmi gond nincs ennek örülök :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinek nincs ötlete arra, hogy mi lehet a hiba:

A kesztűtartó felöl ad-hoc módon relé berregés hallatszik, függetlenül attól, hogy van-e gyújtás vagy nincs, jár-e a motor vagy sem.

Arra most rájöttem, hogyha be- ill. kikapcsolom a belsőlevegő keringetést, szintén hallaható a kereplő hang. Ha távirányítással nyitom a kp-i zárat, szintén berreg.

Előre is köszönöm:

Kneps

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinek nincs ötlete arra, hogy mi lehet a hiba:

A kesztűtartó felöl ad-hoc módon relé berregés hallatszik, függetlenül attól, hogy van-e gyújtás vagy nincs, jár-e a motor vagy sem.

Arra most rájöttem, hogyha be- ill. kikapcsolom a belsőlevegő keringetést, szintén hallaható a kereplő hang. Ha távirányítással nyitom a kp-i zárat, szintén berreg.

Előre is köszönöm:

Kneps

A belső levegőt kapcsoló szervó motorod ledarálta a fogaskerekeit. Típushiba, cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Mitől lehet az hogy recseg az összes hangszóróm? Olyan mintha nem fogná be normálisan az adót.... De ha CD van benne akkor is ilyen. Végigpróbáltam és az összes hangszórónál csinálja próbáltam hátra állítani előre jobbra balra és mindenhol recseg. Pedig nem is volt teljes hangerőn mert leállítottam a kocsit kb fél óra múlva újraindítottam és elkezdte a hülyeséget...

Akinek van valami ötlete légyszi írjon. Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom Gee mi lehetett a probléma de másnap reggel ráadtam a gyújtást mondom magamban hát ha megjavult és láss csodát azóta "lekopogom" nincs most semmi baja..... :blink: Remélem nem is lesz.... De ha csinálja máskor is akkor ránézünk majd a végfokra. :icon1:

Végfok gyanús. Mintha a fejegységben tönkrement volna a végfok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vettem egy 2003-as vectra c-t. A rádió ami benne van az a CDR2005, kis kijelzős. A bekapcsoló gombja, ill. hangerő szabályozója nem működött, így darabokra szedtem és megjavítottam. Most frankó. De, ha szeretném kicserélni egy CD30-ra, akkor milyen buktatói vannak? Egyáltalán lehet?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdésem is lenne, az egyik, hogy a Vectrámban CD70 navi van, és láttam, hogy lehet rendelni hozzá aux kábelt. A kérdésem, hogy ha beszerelem a kábelt, akkor automatikusan felismeri az aux-ot, vagy be kell állíttatnom, hogy megjelenjen a menüpont?

A másik pedig, hogy a navi hangja jelenleg francia nyelvű. Amikor nyelvet szeretnék változtatni, kiírja, hogy tegyem be a nyelvi cd-t. Láttam, hogy létezik ilyen cd, csak ritka, nincs valakinél esetleg egy elfekvőben? :)

Köszönöm szépen előre is, szép estét!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.