Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Helló!

2008-as Vectra 1.9 cdti 120-assal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.Van egy hiba kód P0001-75 Common rail nyomás alacsony.Pár kilométer után amikor bemelegszik kigyulad a szervíz lámpa és elveszti az erejét.Ujrainditom a szervíz lámpa kialszik és minden rendben kb. 1-2 kilométerig utána újra kigyulad a szervíz lámpa és a motor elveszti az erejét.

Mi lehet a hiba vagy hol keressem elsősorban a hibát?

Minden tanácsot és segítséget is előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z18XE 140Le

Ezen kívül még milyen motorral érdemes megvenni a Vectrát? 2008 vagy fiatalabb esetében.

Ne legyen túl gyenge, és jó strapabíró motor, és normális fogyasztás legyen.

két apróság: a 140 pacis motor az z18xer az xe csak 125 ló.

nekem xer-em van, kombi, mit ne mondjak, nem halad vele a kocsi. engem ez nem izgat, de elég nagyapós stílust követel. <_<

cserébe nincs gondom vele, és relatíve jól is fogyaszt

Link to comment
Megosztás:

két apróság: a 140 pacis motor az z18xer az xe csak 125 ló.

nekem xer-em van, kombi, mit ne mondjak, nem halad vele a kocsi. engem ez nem izgat, de elég nagyapós stílust követel. <_<

cserébe nincs gondom vele, és relatíve jól is fogyaszt

140Le-t vezettem.

Azért az erősebb volt, mint az AstraG 1.4-el. ;)

Akkor a Z18XER-t érdemes megvenni? Mondjuk 2008-astól vennék.

Link to comment
Megosztás:

140Le-t vezettem.

Azért az erősebb volt, mint az AstraG 1.4-el. ;)

Akkor a Z18XER-t érdemes megvenni? Mondjuk 2008-astól vennék.

hát ez jó kérdés, kinek mit érdemes... nekem 2007-es kombim van sportcsomaggal fél éve vettem, hát 3 gond volt / van vele

termosztát, hűtőventi kapcsoló elektronika, és lyukas a légkondi kondenzátora. ezen kívül semmi. végig szervizelt, most 135 000 van benne.fogyasztás kb 7,5 liter pályán 120 körül olajból 5w30 van benne, ebből kb 3-4 dl megy el 1000 km-re

. én kedvelem, de elég lusta autó viszont baromi kényelmes, főleg a kombi+sportcsomag kombóval (nagyobb mint az omega kombi volt, és kagylóülések vannak benne gyárilag)

Link to comment
Megosztás:

hát ez jó kérdés, kinek mit érdemes... nekem 2007-es kombim van sportcsomaggal fél éve vettem, hát 3 gond volt / van vele

termosztát, hűtőventi kapcsoló elektronika, és lyukas a légkondi kondenzátora. ezen kívül semmi. végig szervizelt, most 135 000 van benne.fogyasztás kb 7,5 liter pályán 120 körül olajból 5w30 van benne, ebből kb 3-4 dl megy el 1000 km-re

. én kedvelem, de elég lusta autó viszont baromi kényelmes, főleg a kombi+sportcsomag kombóval (nagyobb mint az omega kombi volt, és kagylóülések vannak benne gyárilag)

135e km-nél ilyen gondok? Nem lehet, hogy nem annyi van benne? (olajfogyasztás több km-re utal, abban 250e felett biztos van, az én Z14XEP-m új kora óta nálam van 102e van benne, a 0 az olajfogyasztása )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z18XE 140Le

Ezen kívül még milyen motorral érdemes megvenni a Vectrát? 2008 vagy fiatalabb esetében.

Ne legyen túl gyenge, és jó strapabíró motor, és normális fogyasztás legyen.

Szia!

Nekem 2.2 Direct van (Z22YH), nagyon megvagyok vele elégedve a maga 155 Le-vel! Fogyasztása 7-8,5L között mozog vegyesben, olajat 0W-40et iszik, tetszik is neki :D, gondom pedig még nem volt vele, csak a nagynyomású pumpa, az is régi tipusú (Siemens), az meg kell nézni vételnél, hogy ne ilyen típussal vegyél ilyet! Most kapott egy 18"-s alut a kicsike, teszek is fel egy képet, hogy nézünk ki!

http://kepfeltoltes.hu/view/130428/Vectra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem 2.2 Direct van (Z22YH), nagyon megvagyok vele elégedve a maga 155 Le-vel! Fogyasztása 7-8,5L között mozog vegyesben, olajat 0W-40et iszik, tetszik is neki :D, gondom pedig még nem volt vele, csak a nagynyomású pumpa, az is régi tipusú (Siemens), az meg kell nézni vételnél, hogy ne ilyen típussal vegyél ilyet! Most kapott egy 18"-s alut a kicsike, teszek is fel egy képet, hogy nézünk ki!

http://kepfeltoltes.hu/view/130428/Vectra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez tényleg szép. :)

Nekem az 1.8-as 140 Le-s motor elég. Van egy céges Vectra az is tetszik azzal a motorral. Ha kell, s pörgetve van akkor azért megy. :)

Az 1.7-es céges Zafira az extra lomha. :)

Link to comment
Megosztás:

135e km-nél ilyen gondok? Nem lehet, hogy nem annyi van benne? (olajfogyasztás több km-re utal, abban 250e felett biztos van, az én Z14XEP-m új kora óta nálam van 102e van benne, a 0 az olajfogyasztása )

talán el kellene olvasni a gyári gépkönyvet is, meg amit írtam azt is. az autó végig szervizelt, minden évben a műszakin a km állás rögzítve, itt sittre megy aki hozzányúl. a gyári gépkönyv szerint a megengedett olajfogyasztás 0.5 l / 1000 km új korától. ezeket a motorokat így illesztik.ha valamelyik jobban sikerül az mák, de ez a gyári adat.

és mint írtam 5w30-as olajból. vagyis simán feleződhet 5w40-essel. kb 2 hónap van olajcseréig, akkor majd 0w40 kerül bele, kiderül azzal mit tud. egyébként az 1.4 es motor nem releváns ide. fater astra-ban használt 1.8 xe motorja is így ette az olajat, pedig az szalonból 0 km-el lett véve. ez az ecotec. ennek mondjuk van annyi előnye, hogy sosem savasodik az olaj, hihetetlenül szép benne mindíg a töltögetésnek köszönhetően.

Link to comment
Megosztás:

talán el kellene olvasni a gyári gépkönyvet is, meg amit írtam azt is. az autó végig szervizelt, minden évben a műszakin a km állás rögzítve, itt sittre megy aki hozzányúl. a gyári gépkönyv szerint a megengedett olajfogyasztás 0.5 l / 1000 km új korától. ezeket a motorokat így illesztik.ha valamelyik jobban sikerül az mák, de ez a gyári adat.

és mint írtam 5w30-as olajból. vagyis simán feleződhet 5w40-essel. kb 2 hónap van olajcseréig, akkor majd 0w40 kerül bele, kiderül azzal mit tud. egyébként az 1.4 es motor nem releváns ide. fater astra-ban használt 1.8 xe motorja is így ette az olajat, pedig az szalonból 0 km-el lett véve. ez az ecotec. ennek mondjuk van annyi előnye, hogy sosem savasodik az olaj, hihetetlenül szép benne mindíg a töltögetésnek köszönhetően.

Olvastam, hogy vezetett szervizkönyv, de sosem tudhatod, hogy tényleg annyi-e... Pl játszanak azzal, hogy elviszik szervizbe 30e-enként (ha annyi az előírt), de közben meg meg nem 30e km megy bele, hanem 60-80-100e, közben lecserélik máshol, majd szerviz előtt az órát visszaállítják...

Csak azért gondoltam, mert az az olajfogyasztás sok! Nekem az 1.4 0W30 Castrol Edgeből sem evett semmit sem, pedig a km-ek fele autópálya szokott lenni. Jövő héten nálam lesz a céges 1.8-as vecra egy 500km-re,majd megnézem, hogy eszi-e...

Link to comment
Megosztás:

Olvastam, hogy vezetett szervizkönyv, de sosem tudhatod, hogy tényleg annyi-e... Pl játszanak azzal, hogy elviszik szervizbe 30e-enként (ha annyi az előírt), de közben meg meg nem 30e km megy bele, hanem 60-80-100e, közben lecserélik máshol, majd szerviz előtt az órát visszaállítják...

Csak azért gondoltam, mert az az olajfogyasztás sok! Nekem az 1.4 0W30 Castrol Edgeből sem evett semmit sem, pedig a km-ek fele autópálya szokott lenni. Jövő héten nálam lesz a céges 1.8-as vecra egy 500km-re,majd megnézem, hogy eszi-e...

látom nem nagyon érted. gondolom nem vagy gépész (inkább csak remélem) tehát van egy tervezett illesztése az ecotec motornak, aminek van egy max tűrése. és már a gyárban eldől hogy 1 dl az igénye, vagy 4. a gyár azt adta meg, hogy 0,5 liter olajfogyasztásig tökéletes a gyárból kigurult 0 kilóméteres motor. ez nem azt jelenti hogy annyit kell ennie, hanem hogy az a maximum. mint említettem g astra 0 km-el is ennyit evett. és simán lehet másik, ami 1 dl eszik. ez ecotec tulajdonság, nyugodtan nézz utánna.

ha ezt valaki nem tudja, akkor szokott kombinálni. mivel egy 60 éves papitól vettem aki első tulaj volt, és volt még 4 vagy 5 kocsija, nem kevés a 130 000km 5 év alatt.. én külföldön élek, itt lesittelnek ha van óratekerő műszered, tök mind1 hogy használod e avagy sem. és minden évben a műszakin rögzítik az óraállást, ezt le lehet kérdezni,csak rendszám kell hozzá.valamint a biztosításod is km-re van korlátozva és az 5 éves autók az új ár 20%-ba kerülnek. ráadásul itt is dízelt vesz aki annyira sokat megy.nem éri meg vele variálni. ez nem balkán, nyugodtan elhiheted hogy annyit ment az autó. itt simán árulnak vectrácat 250-280 000 km-el. hja, és külön rendszámtípus van a nagyon törött kocsiknak, egy laikus nő is egyből tudja hogy tk volt az autó korábban. lehet ám ezt így is működtetni, csak akarni kell

egyébként infó jelleggel 2007 augusztusi az autó és vettem kb 900 000 ft-ért. itt ezen már nem nagyon van mit variálni, semmi értéke a használt idősebb kocsiknak (mondjuk falun fizetek 20 éves jogsival 1 évre 690 000 ft kötelezőt előre vagy fizethetek havonta de akkor 1 150 000 ft a kötelező, ezért mehetek 1 évben 18 000 km-t) szóval sztem így már te is kezded látni, hogy máshogy van az egész kitalálva.

Link to comment
Megosztás:

Akkor a családban a 3 opel, ami nem eszi az olajat az véletlen volt? :omg:

Ez melyik orszag? olcsobb lenne a taxi.

nálunk 3 opel, mind3 ette az olajat, de a gépkönyv szerinti mértékben. ennyi. másrészt ez olajfüggő is.

az ország pedig anglia. taxi meg nagyon olcsó, nem véletlenül van így is kocsim.............

egyébként meg nem értem miért gond ha gyári mértékben eszi az olajat. van ám annak előnye is.

az ecotec híresen nagy olajzabáló, ha nem tetszik, nem kell megvenni.egyébként szokták is úgy csúfolni hogy "hétfői ecotec"

haver fordja nem eszi az olajat, csak kettős tömegű lendkerék van a benzines autóban, és állandóan van vele mindenféle gond. ezzel meg semmi. pedig egyidősek, ugyanannyit futottak végig szervízeltek.

az mondjuk igaz hogy havonta megnézem a nívót, vagy minden hosszabb út előtt. ez tud kicsit fárasztó lenni, de engem nem érdekel

az egyéb tulajdonságok bőven kárpótolnak (mondjuk nem a menetteljestményre gondolok az fix)

Link to comment
Megosztás:

Ecotec olajfogyasztására írnám:

Nekem F Astram volt 1,4 16V Ecotec. Még Gotthárdon rakták össze a motorját, meg az egész autót is. Egy csepp olajat nem evett, amin én voltam meglepődve a legjobban.

Ahány Ecotec Astra volt a családban, mind zabálta. 1,6 meg főleg! De persze csak annyit evett maximum, amennyi meg volt adva.

Szóval nagyon ritkán fordul elő, hogy egy Ecotec nem eszi az olajat. De szerintem se olyan nagy hiba. Jó ez így, mert ezen kívül meg a legjobb motor volt, amit valaha láttam. 265.000 km alatt a szervizen kívül kért egy lambda szondát, meg egy olajnyomás gombát...

Zárójelbe még azt is megjegyezném, hogy egyéb más hiba se volt vele, pedig 96-ban ABS, dupla légzsák, meg ilyen apróságok voltak benne. Ha ma ilyen minőségbe gyártanák az autókat, mint akkoriban azt, semmi gond nem lenne.

Link to comment
Megosztás:

Z14XEP nem fogyasztott olajat , még elgázosítva sem

Z28NET nem fogyaszt olajat ...

Lehet csak mi vagyunk ennyire szerencsések? + A Családban ez Z12XEP és egy Z14XE sem eszi.... érdekes. :) Máris 5 motor kapásból...És 2 kollegámnak is astrája van, egy Z14XE, amit a kollega nagy fordulaton használ, 9-10L-es fogyival, de 0 olajfogyasztással, és egy normál használatú Z14XEP másik kollegánál...

Link to comment
Megosztás:

Lehet csak mi vagyunk ennyire szerencsések? + A Családban ez Z12XEP és egy Z14XE sem eszi.... érdekes. :) Máris 5 motor kapásból...És 2 kollegámnak is astrája van, egy Z14XE, amit a kollega nagy fordulaton használ, 9-10L-es fogyival, de 0 olajfogyasztással, és egy normál használatú Z14XEP másik kollegánál...

ezt ki hogyan éli meg. nálunk volt egy ascona az 0.9 litert evett /1000 km sokaltuk, megnéztük a gépkönyvet, és lám, olajfogyasztás 0.9 liter. belement 330 000 km generál nélkül és az olajfogyasztás nem ment feljebb.

G astra (szalon 0km) is megette az 1.8-as motorral a 0.5 litert és 220 000 alatt hozzá sem kellett nyúlni, nem füstölt nem bűzlött. ez is megkajálja a 0,4 dl-t de semmi gondja. nem érzem hogy ez gond. persze nekem így többe kerül az autózás, meg ellenőrizni kell a szintet, de ez az illesztés a gyári norma. mikor megvettem a kocsit, el lehetett olvasni a gépkönyvet. ha nem tetszik, nem kell megvenni. ilyen állapotú avensis-t 3 évvel idősebben kaptam volna dupla áron, ami kisebb autó is. nem érzem hogy átvertek,csak mert az én motorom a gyári illesztési határ szélén van.

de olvass totalcar-t és meglátod hogy az ecotec talán a legnagyobb olajfaló a modern motorok piacán. jó motor, de eszi az olajat

ennyi. ha a tiéd nem, akkor legyél boldog, hogy pont a fullos illesztést fogtad ki és nem költesz olajra. :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Azért azt nem mondanám, hogy olyan modern motor. :icon1: Pont most olvastam egy cikket, hogy le cserélik az összes motorpalettát.

ezt ki hogyan éli meg. nálunk volt egy ascona az 0.9 litert evett /1000 km sokaltuk, megnéztük a gépkönyvet, és lám, olajfogyasztás 0.9 liter. belement 330 000 km generál nélkül és az olajfogyasztás nem ment feljebb.

G astra (szalon 0km) is megette az 1.8-as motorral a 0.5 litert és 220 000 alatt hozzá sem kellett nyúlni, nem füstölt nem bűzlött. ez is megkajálja a 0,4 dl-t de semmi gondja. nem érzem hogy ez gond. persze nekem így többe kerül az autózás, meg ellenőrizni kell a szintet, de ez az illesztés a gyári norma. mikor megvettem a kocsit, el lehetett olvasni a gépkönyvet. ha nem tetszik, nem kell megvenni. ilyen állapotú avensis-t 3 évvel idősebben kaptam volna dupla áron, ami kisebb autó is. nem érzem hogy átvertek,csak mert az én motorom a gyári illesztési határ szélén van.

de olvass totalcar-t és meglátod hogy az ecotec talán a legnagyobb olajfaló a modern motorok piacán. jó motor, de eszi az olajat

ennyi. ha a tiéd nem, akkor legyél boldog, hogy pont a fullos illesztést fogtad ki és nem költesz olajra. :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.