Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok

Talalkozott mar valaki azzal a jelenseggel hogy hideg motornal 20 fok alatt az autoval elindulok es ha uresbe teszem es hagyom gurulni a motor magas fordulaton marad, 1800 - 2500 kozott es csak akkor kezd vissza esni amikor megal az auto (pl keresztezodesnel) . Amikor mar elkezd felmelegedni akkor mar nem marad magas fordulaton. Az autoval eleg keveset jarok de ha egy kicsit kihuzatom es megyek vele 10-15 km -t akkor nem csinalja.

Az auto 2006 -os evjaratu es 1600 cmc.

Koszi a segitseget

Halli!

Nem vagyok autó szerelő, de a motor üzemi hőfoka nem 20, hanem 80-90 celziusz! Amíg nem éri el ezt a bizonyos üzemi hőt, addig automata szívató magasabb fordulaton tartja a motort, hogy bemelegedjen!

Link to comment
Megosztás:

Haza jöttem az autóval szerencsére haza is értem, tegnap hoztam el a szerelőtől 204200ft ba fájt de mind a 2 lánc cserélve lett szettben (gyári gm) plussz cseréltek egy generátor szijat és hibakodot olvastak ki. aggodalomra ad okot, hogy valami terelő lapát levan ragadva a motorbAN.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Na ez nekem is új, amit írsz! Van egyáltalán ma olyan autó, ami megbízható?! Nincs! Mindegyiknek van valami gondja előbb-utóbb! A C1 és C2 Vectrák szerintem nem sok mindenben különböznek,csak egy kis odafigyelés kell!

Sziasztok!

Sok rosszat hallottam-láttam az új C-s Vectráról , mindenki szídja őket....viszont a régebbiről mik a vélemények? motorikusan megbízhatóak? Vagy sokat kell rá költeni ?

Petya

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Csereperiódus valóban nincs rá, ahogy írták fentebb hallgatni kell a motort és "szólni" fog, ha gond van! :icon1: Ha meg odafigyelsz rá, nem lehet gond! Nekem is ilyen van, 10ekm-ként cserélem az olajat, az olaj-, levegő, üzemanyagszűrőt! Típushibája, főleg a régebbieknél a nagynyomású üzemanyagszivattyú a motortérben! Ha nem Siemens van benne, elvileg nem lehet vele gond! Menni megy rendesen, fogyasztása 6,5 - 8,5 között mozog nálam!

Sziasztok, szia Elek!

Régebben a G Astra szekcióbanvoltam jelen de miután eladtam már csak inkább olvastam a fórumot.

Most úgy néz ki, hogy veszek egy 2008-as C Vekit 2.2 155 lóerős benzinmotorral.

Az autóban 220000 valós kilométer van. Márkaszervizből venném és végig ott szervizelték és mondták, hogy még gyári lánc van a kocsin. Kérdeztem, hogy mikor kéne cserélni, de azt mondták, hogy nincs rá megadva csereperiódus és csak akkor kell foglalkozni vele, ha elkezd csörögni. Hallgattam a kocsi motorját, nagyon szépen, csendesen jár. Le kellene cserélnem a láncot rajta?

Esetleg tud valaki 2.2-es Vectrához on-line kézikönyvet vagy, valami leirást, hogy mikor mit kell cserélni benne?

Előre is köszönöm!

Üdv

Szabi

Link to comment
Megosztás:

Uhh, akkor szép kis összegbe került! Viszont úgy látom te is csatlakoztál a P1112 hibakódosok táborába! :icon1:

Haza jöttem az autóval szerencsére haza is értem, tegnap hoztam el a szerelőtől 204200ft ba fájt de mind a 2 lánc cserélve lett szettben (gyári gm) plussz cseréltek egy generátor szijat és hibakodot olvastak ki. aggodalomra ad okot, hogy valami terelő lapát levan ragadva a motorbAN.

Link to comment
Megosztás:

Igen, a dízeleknek lehet költséges problémája: kettős tömegű, EGR és a szívósor. Ezeket vagy belekalkulálod a vételárba vagy pedig olyan autót keressél, amiben ezek (lehetőleg leinformálhatóan) cserélve voltak.

A kettős tömegű kb. 160.000km-re kalkulálható. A kormolódás pedig erősen használattól függő. Lánccsörgés? Azt te is hallod, alkudd bele a cserét vagy keress másik autót, van bőven eladó autó a piacon.

A 2.2DTI-ről itt lebeszélnek, ha visszaolvasol. Inkább az 1.9-es.

Vectra betegség még a klíma szabályozó panel, de orvosolható. Egyébként pedig minden autót karban kell tartani, egyéb esetben szar.....és ez márkafüggetlenül igaz!

BMW? Jó, de nekem a belső tér nem tetszett, Passat szintúgy. Ráadásul a Bömös javítása sokkal költségesebb.

Értem. Csak is azért gondoltam a 2.2-esre mert (ha jól informálódtam) abban nem kettős tömegű van, az 1.9-esbe pedig az, de ha tévedek javítsatok ki :) A Passatnak tetszik a belseje , meg elég megbízhatóra tették a motorját, jópár ismerősöm jár 5-össel, semmi gond velük, kivéve a rohadás ennél is, aki nem figyel rá rendesen az kasznizhatja körbe, a Vectránál ilyentöl talán nem kell félni....

Thommy lehet mindegyikkel vannak gondok , csak az nem mindegy hogy hány km után és mennyi zseton.... eléggé márkafüggő...

Link to comment
Megosztás:

Értem. Csak is azért gondoltam a 2.2-esre mert (ha jól informálódtam) abban nem kettős tömegű van, az 1.9-esbe pedig az, de ha tévedek javítsatok ki :) A Passatnak tetszik a belseje , meg elég megbízhatóra tették a motorját, jópár ismerősöm jár 5-össel, semmi gond velük, kivéve a rohadás ennél is, aki nem figyel rá rendesen az kasznizhatja körbe, a Vectránál ilyentöl talán nem kell félni....

Thommy lehet mindegyikkel vannak gondok , csak az nem mindegy hogy hány km után és mennyi zseton.... eléggé márkafüggő...

http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/hasznalt_autobol_a_benzines_vagy_a_dizel_lesz_az_olcsobb_valaszt_adunk-10944?utm_source=hirfigyelo&utm_medium=email&utm_campaign=hirlevel_2013-10-04&utm_content=cimlapi_cikk

Ha ennyire félsz a kettős tömegűtől akkor azért jól nézz körül, mert néhány benzinesbe is van már! Itt nem diesel, és nem diesel a kérdés. Minél korszerűbb motort veszel akármelyikbe (kompresszor, turbó, nagynyomású befecskendezés, kettős tömegű lendkerék, EGR, szívósor stb) annál több vele a gond. Ezen nincs is mit csodálkozni. Ja, és amiket a zárójelbe felsoroltam ugyanúgy megtalálhatóak a mai korszerű benzinesekbe, mint a dieslekben. Szóval vagy veszel régi technikát, amivel kevesebb gond van, vagy ha az újat szeretnéd, ami jobban megy, kevesebbet eszik, kultúráltabb a járása, agyon van extrázva, megnézi a szomszéd, hamarabb fűt, stb. akkor meg lenyeled a békát, hogy ezektől szervizigényesebb is.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Csereperiódus valóban nincs rá, ahogy írták fentebb hallgatni kell a motort és "szólni" fog, ha gond van! :icon1: Ha meg odafigyelsz rá, nem lehet gond! Nekem is ilyen van, 10ekm-ként cserélem az olajat, az olaj-, levegő, üzemanyagszűrőt! Típushibája, főleg a régebbieknél a nagynyomású üzemanyagszivattyú a motortérben! Ha nem Siemens van benne, elvileg nem lehet vele gond! Menni megy rendesen, fogyasztása 6,5 - 8,5 között mozog nálam!

Szia!

A szivattyút akkor még megnézem...

A fogyasztás nálam átlag 9 literig belefér :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na megvettem a 2.2-es C Vectra-t. Nagyon tetszik autómatán kívül full felszereltségű, majd teszek fel képet.

Lenne is néhány kérdésem! :)

Az olajban 16000km van és 30000km-ként cserélték, de én át állok 15000km-es csereintervallumra.

Érdemes lenne megvenni bele a Mobil1 0w40-es dexos2-es olaját?

Egy kis kokszot vagy lerakódást láttam az olajbetöltő sapka belsején ezért gondoltam, hogy olaj leeresztés előtt valami motortisztítót töltetnék bele.

Érdemes motortisztítót használni? Ha igen mit ajánlanátok?

Ma észrevettem, hogy egy kicsit már szól a láncom, hidegindításkor is van egy kicsi hangja. Olajcsere segít rajta?

Ha cserélném akkor miket kell/érdemes cserélni a vezérlés környékén?

A nagynyomású szivattyú már eladás előtt kicserlétete az előző tulaj Contira úgyhogy azzal nem lesz gond. :)

Előre is köszönöm az infókat!

Üdv:

Szabi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na megvettem a 2.2-es C Vectra-t. Nagyon tetszik autómatán kívül full felszereltségű, majd teszek fel képet.

Lenne is néhány kérdésem! :)

Az olajban 16000km van és 30000km-ként cserélték, de én át állok 15000km-es csereintervallumra.

Érdemes lenne megvenni bele a Mobil1 0w40-es dexos2-es olaját?

Egy kis kokszot vagy lerakódást láttam az olajbetöltő sapka belsején ezért gondoltam, hogy olaj leeresztés előtt valami motortisztítót töltetnék bele.

Érdemes motortisztítót használni? Ha igen mit ajánlanátok?

Ma észrevettem, hogy egy kicsit már szól a láncom, hidegindításkor is van egy kicsi hangja. Olajcsere segít rajta?

Ha cserélném akkor miket kell/érdemes cserélni a vezérlés környékén?

A nagynyomású szivattyú már eladás előtt kicserlétete az előző tulaj Contira úgyhogy azzal nem lesz gond. :)

Előre is köszönöm az infókat!

Üdv:

Szabi

gratulan :)

a 15e olajcsere az javasolt :)

Lánccserével még várjál ... szerintem

olaj kérdés ..... :) mindegy az csak dexos2 legyen

nekem semmi bajom a gyárival.... de kinek mi :)

Link to comment
Megosztás:

gratulan :)

a 15e olajcsere az javasolt :)

Lánccserével még várjál ... szerintem

olaj kérdés ..... :) mindegy az csak dexos2 legyen

nekem semmi bajom a gyárival.... de kinek mi :)

Köszi...

Mindenképp cserélni akarok olajat és méghozzá a gyárira.

Láncnak már hallani kicsit a hangját meg reggeli hideginditáskor is kicsit hangosabb néhány másodpercig.

Olajcsere javitanan rajta?

Lánccseréhez le kellene engedni az olajat?

Még annyi, hogy a vizhőfok mérő beáll stabil 85 fokra elég gyorsan. Ez nem kevés? Nem 90re kellene beállnia?

Köszi

Udv

Szabi

Link to comment
Megosztás:

Köszi...

Mindenképp cserélni akarok olajat és méghozzá a gyárira.

Láncnak már hallani kicsit a hangját meg reggeli hideginditáskor is kicsit hangosabb néhány másodpercig.

Olajcsere javitanan rajta?

Lánccseréhez le kellene engedni az olajat?

Még annyi, hogy a vizhőfok mérő beáll stabil 85 fokra elég gyorsan. Ez nem kevés? Nem 90re kellene beállnia?

Köszi

Udv

Szabi

ha még csak az olajat kellene leengedni :)

egy csomó más is cserés lesz , ha már bontva van ;)

a hőfok mérő csak tájékoztató jellegű információt ad ;)

Link to comment
Megosztás:

a vizhőfok mérőm nekem is pont ilyen "szar" szervizben szintén azzal nyugtattak, hogy ez nem Volkswagen ez csak tájékoztatás. Én olaj csere előtt Liqui Molly motor tisztítót használtam, nem olcsó, de pucol rendesen. Vezérléssel ne várj, nekem is csak reggel volt hangja, de már a nyúlott lánc miatt gyújtás gondjaim is voltak. Ott cserélni kell a 2 láncot szettben ( lánc kerek, feszítők, vezetők stb.) plussz tömítés. ha pumpa és a lánc megvan még nagy eséllyel lesz egy P1112 hibád ami megint csak negyed millió ha mindent cserélnek. ... En most ezzel a hibával autózok, használható a kocsi, de szerintem jóval gyengébb mint 155 paci....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nektek mennyi kilométernél jött el így a lánccsere ideje?

üdv: Gergő

a vizhőfok mérőm nekem is pont ilyen "szar" szervizben szintén azzal nyugtattak, hogy ez nem Volkswagen ez csak tájékoztatás. Én olaj csere előtt Liqui Molly motor tisztítót használtam, nem olcsó, de pucol rendesen. Vezérléssel ne várj, nekem is csak reggel volt hangja, de már a nyúlott lánc miatt gyújtás gondjaim is voltak. Ott cserélni kell a 2 láncot szettben ( lánc kerek, feszítők, vezetők stb.) plussz tömítés. ha pumpa és a lánc megvan még nagy eséllyel lesz egy P1112 hibád ami megint csak negyed millió ha mindent cserélnek. ... En most ezzel a hibával autózok, használható a kocsi, de szerintem jóval gyengébb mint 155 paci....

Link to comment
Megosztás:

a vizhőfok mérőm nekem is pont ilyen "szar" szervizben szintén azzal nyugtattak, hogy ez nem Volkswagen ez csak tájékoztatás. Én olaj csere előtt Liqui Molly motor tisztítót használtam, nem olcsó, de pucol rendesen. Vezérléssel ne várj, nekem is csak reggel volt hangja, de már a nyúlott lánc miatt gyújtás gondjaim is voltak. Ott cserélni kell a 2 láncot szettben ( lánc kerek, feszítők, vezetők stb.) plussz tömítés. ha pumpa és a lánc megvan még nagy eséllyel lesz egy P1112 hibád ami megint csak negyed millió ha mindent cserélnek. ... En most ezzel a hibával autózok, használható a kocsi, de szerintem jóval gyengébb mint 155 paci....

Szia

Köszi az infókat!

Már megvan az időpontom a nagyszervizre.

Erről a P1112 es hibáról még mesélhetnél egy kicsit...

Udv

Link to comment
Megosztás:

Sajnos sok mindent én sem tudok. A motoron van egy plusz szivotorok amit lapátok zárnak le, amikor az auto elér egy bizonyos fordulatot vagy nagyobb eröt kell kifejtsen ezek a lapátok kinyitnak így biztosítanak a motornak töblet levegöt a jobb égés érdekében és lesz meg a maximalisan leadható teljesítmény. (nekem ezt mondták). A lapátok mozgató rudazata szokott elkopni és nem tudnak a lapátok nyitni. Ha komplett szivó csonkot cserélnek mozgató motorral akkor negyed misi, ha csak rudat és lapátokat természetesen olcsóbb, attól függ mivel van baj.

Link to comment
Megosztás:

Ez így igaz, csak a sort+lapátokat kell cserélni, úgy ha jól tudom 80e ft-s tétel! Komplett szívócsonkot felesleges!

Sajnos sok mindent én sem tudok. A motoron van egy plusz szivotorok amit lapátok zárnak le, amikor az auto elér egy bizonyos fordulatot vagy nagyobb eröt kell kifejtsen ezek a lapátok kinyitnak így biztosítanak a motornak töblet levegöt a jobb égés érdekében és lesz meg a maximalisan leadható teljesítmény. (nekem ezt mondták). A lapátok mozgató rudazata szokott elkopni és nem tudnak a lapátok nyitni. Ha komplett szivó csonkot cserélnek mozgató motorral akkor negyed misi, ha csak rudat és lapátokat természetesen olcsóbb, attól függ mivel van baj.

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudja esetleg, hogy a gyári alufelni es a gyári lemez felni egy csavarral megy-e fel? Az alufelni kúpos a lemezfelni általában lencse... a gumis elküldött lemez felni csavart venni, de pl a neten csak kúposat találok ha opelhez valót keresés. Megint Szép a dolog mert itt németben 16000Ft 20db csavar :-)

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudja esetleg, hogy a gyári alufelni es a gyári lemez felni egy csavarral megy-e fel? Az alufelni kúpos a lemezfelni általában lencse... a gumis elküldött lemez felni csavart venni, de pl a neten csak kúposat találok ha opelhez valót keresés. Megint Szép a dolog mert itt németben 16000Ft 20db csavar :-)

Nekem agyanaz a csavar fogta az alut és a lemezt is. Igaz az alu is gyári felni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.