Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

minden OK! nyugtattak meg a szervizben!a kipufogó flexi cső miatt adja azt a hangot,de még nem annyira rossz,úgyhogy ha gondolom ráér a csere.szerintük!

na ennyíí! hogy a válasz mennyire meg nyugtató....háát?

azért nem lenne baj ha esetleg te is megnézetnéd hátha valami okosabbat tudunk meg.

Nos....alánéztünk az autónak egyik ismerőssel és nem találtunk semmit! blink.gif Azt mondta, hogy a kipufogó rendben van! Te melyik szervizben voltál? Mennyit hagytál ott azért, hogy megnézték?

Link to comment
Megosztás:

Nos....alánéztünk az autónak egyik ismerőssel és nem találtunk semmit! blink.gif Azt mondta, hogy a kipufogó rendben van! Te melyik szervizben voltál? Mennyit hagytál ott azért, hogy megnézték?

munkadíjat nem számoltak fel.kötelező szerviz alkalmával nézték meg! abba az árba bele is fér!a válasz nem nyugtatott meg mert nem vagyok benne biztos hogy valóban a kipu adja a hangot bár lenne úgy!

A szerviz OPEL MAGOCSA Mátészalka

18-as felnit csak akkor vegyél ha tudsz kompromisszumot kötni és áldozatot hozni a jó megjelenés oltárán.de ha meg veszed is meg tudlak érteni hiszen naggyon szép lesz!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Kicserélték az üzemanyag nyomásszabályzómat, de nem ez volt a gond mert nem szünt meg a hiba.

Tanulság képen leírom hogy jártam az OPEL Sajóban.

Kedvesek voltak segítőkészek, a nyomásszabályzón kívűl hirtelen összeirtak 47800Huf +20900 Huf szervízköltséget, mivel ki kell cserélni a kormányösszekötő gömbfejeket ás a nyomtávrudakat. Ezen felül meg kell rendelnem a nyomásérzékelőt is 45137Huf.

Befordultam az első autósboltba megvettem gömbfejeket és a nyomtávrudakat"SIDEM belga cucc" +az üzemanyagszűrőt, összesen 17855Huf. Hazamentem megbontottam a a technikát és akkor tapasztaltam hogy semmi baja az égvilágon a gömbfejeknek és a nyomtávrudaknak. De ha már megvettem az újakat akkor csak kicseréltem őket. Csak 68600huf-al akartak lehúzni a szervizben.

Tegnap begurultam a technikával a szervízbe, megkérdezték hogy döntöttem cserélhetik e a cuccokat. Közöltem velük hogy köszönöm de csak a futóműállítást kérném és a szabályzó cserét. visszahívtak cirka 5 óra múlva, sajnálják de a futóművet ezekkel a falnikkel nem tudják beállítani, ill a szabályzócsere nem oldotta meg a problémát. Rettentő boldogan bementem megköszöntem a segítséget és elhoztam az autót.

Befordultam ismét az első autósboltba megrendeltem a gyári nyomásérzékelőt 34000Huf-ért. Most várom hogy megérkezzen és imádkozom hogy a csere után jó legyen a dőg, mert ha nem fogalmam sincs kihez vigyem ezután.......

Link to comment
Megosztás:

Megjött a nyomásérzékelő kicseréltük és csodák csodája ugyanúgy nem jó az autó!!

Na most mi a francot csináljak, valaki segíthetne mielőtt felgyújtanám az egész masinát.

Kicsit ideges vagyok.

Átérzem fájdalmadat!valószinünek tartom hogy nagy nyomású benzinszivattyú!!!Mert én úgy tudom ha a szivattyú nem jó annak a tünete teljesitmény csökkenés,fullad,dadog,lefullad,vagyis nem megfelelő a benzin nyomása,mennyisége az égéshez.ez úgy működik pontosan mint a commonrail diesel!csak nincs turbó!mert ha a szabályzó nem jó akkor csak egyszerüen meg áll.nekem ez volt a baja!de egy folyamatos nyomásméréssel (menet közben is)meg lehetne tudni hogy jó-e a szivattyú.nagyon sajnálom magunkat hogy sikerült illlyen frankó motorral bevásárolnunk és őszinte részvétem minden hasonszőrü masinatulajdonosnak.örök hála neked GM! (de hátha nincs igazam és más a baj,valami egyszerübb!)

Link to comment
Megosztás:

Átérzem fájdalmadat!valószinünek tartom hogy nagy nyomású benzinszivattyú!!!Mert én úgy tudom ha a szivattyú nem jó annak a tünete teljesitmény csökkenés,fullad,dadog,lefullad,vagyis nem megfelelő a benzin nyomása,mennyisége az égéshez.ez úgy működik pontosan mint a commonrail diesel!csak nincs turbó!mert ha a szabályzó nem jó akkor csak egyszerüen meg áll.nekem ez volt a baja!de egy folyamatos nyomásméréssel (menet közben is)meg lehetne tudni hogy jó-e a szivattyú.nagyon sajnálom magunkat hogy sikerült illlyen frankó motorral bevásárolnunk és őszinte részvétem minden hasonszőrü masinatulajdonosnak.örök hála neked GM! (de hátha nincs igazam és más a baj,valami egyszerübb!)

Valószinűleg akkor tényleg pumpa lesz. Szólj, ha tudok segíteni. Irj privben. Én már túlvagyok rajta.

Link to comment
Megosztás:

Legurultam az egyik barátom szervízébe és otthagytam, csinálnak egy diagnosztika,nyomásmérést stb... Közben néztem egy használt pumpát egy törött autóról , jövőhét elején remélem megoldódik a probléma.

Azért óvatosan a bontott pumpával, mivel a tapasztalatok szerint a Siemens tipusu cucc konstrukcios hibas es nem sokat bir. A legtobb tulajnak 30e km-enként kuka külföldi fórumok alapján. Nekem már Continental tipusu van, eddig nem volt vele gond, de még annyit nem mentem vele. Asszem Bosch is létezik, de arrol nem tudok semmit.

Link to comment
Megosztás:

Hello!!!

Mennyik eszik 1 ilyen Z22Yh???Egy literrel kevesebbet mint a 3.2 V6???Akinek van csak sz...pik vele...Amit ráköltenek az emberek a nagynyomású cuccokra,inkább beletankolnák...a spórolásból a végén ráfizetés lesz.....

Csak egy pár számadat

Fogyasztás

3.2 V6 / 2.2 Direct

Gyári adatok

Város:15,8 / 10,6

Országút: 8.2 / 6,2

Vegyes: 10,1 / 7,8

Éves teljesítményadó 34500 a 2.2-re Ha minden igaz a V6-ra 94000.

Mindenki nagyon okos már jó pár év tapasztalat után, ha akkor tudtuk volna hogy ilyen problémái vannak az autónak előfordulhat hogy nem ezt a típust választjuk. De nem vagyok jövőbelátó, más hasonszőrű vectra tulajdonossal egyetemben.

Közel hat éves az autóm és 120000 km után ez az első komolyabb hibája, eddig nagyon meg voltam elégedve vele. De ha tud valaki olyan típust ami soha nem romlik el azonnal szóljon!!!!!!!!!

Hozzá teszem újonnan biztos nem adtam volna érte 8 millát. Én egy csóró vagyok és csak erre volt pénzem, egyszer talán ha megfutja és nekem is lesz egy soha el nem romló V6-osom.................

Link to comment
Megosztás:

Csak egy pár számadat

Fogyasztás

3.2 V6 / 2.2 Direct

Gyári adatok

Város:15,8 / 10,6

Országút: 8.2 / 6,2

Vegyes: 10,1 / 7,8

Éves teljesítményadó 34500 a 2.2-re Ha minden igaz a V6-ra 94000.

Mindenki nagyon okos már jó pár év tapasztalat után, ha akkor tudtuk volna hogy ilyen problémái vannak az autónak előfordulhat hogy nem ezt a típust választjuk. De nem vagyok jövőbelátó, más hasonszőrű vectra tulajdonossal egyetemben.

Közel hat éves az autóm és 120000 km után ez az első komolyabb hibája, eddig nagyon meg voltam elégedve vele. De ha tud valaki olyan típust ami soha nem romlik el azonnal szóljon!!!!!!!!!

Hozzá teszem újonnan biztos nem adtam volna érte 8 millát. Én egy csóró vagyok és csak erre volt pénzem, egyszer talán ha megfutja és nekem is lesz egy soha el nem romló V6-osom.................

Ez a 94ezer hogy jött ki neked????

Link to comment
Megosztás:

Ez a 94ezer hogy jött ki neked????

Egyetértek Tarával. Frankón fogalma sincs az embernek róla, mikor megveszi, h relative problémás motor. Enyémben 150e km van és eddig olyan problémám, ami a motorral kapcsolatos, csak ez volt.

Vezérműlánc gondolom V6-ban is van. B)

Kivetettek egy adót 170 lóerő fölötti kocsikra, ki tudja mikor jön elő újra. Gondolom te sem örültél neki, míg fizetni kellett.

"A nagy értékű autók adóját 2010-től vezette be a korábbi kormányzat. Az adózás alá eső járműveket nem az autó értéke határozta meg, hanem a jármű motorjának teljesítménye. A 125 kW-nál, azaz 170 lóerőnél erősebb autók után kellett vagyonadót fizetni. 125 és 175 kW között (170-238 LE) a normál gépjárműadó dupláját, 175-200 kW-ig a két és félszeresét, míg 200 kW (272 LE) felett a háromszorosát kellett kifizetni."

Azt meg senkinek sem hiszem el, h eljarkal 10 literes fogyasztassal a V6-al. Nekem városban 11l automata valtoval a 2.2 direct. 33km az átlagsebességem.

Pályán 140-nél 9l.

"Teljesítményadó kalkulátor 2011

Gyártási év: 2004 Teljesítmény (kw): 156

Fizetendő: 93600 Ft"

Link to comment
Megosztás:

Hello!!!

Mennyik eszik 1 ilyen Z22Yh???Egy literrel kevesebbet mint a 3.2 V6???Akinek van csak sz...pik vele...Amit ráköltenek az emberek a nagynyomású cuccokra,inkább beletankolnák...a spórolásból a végén ráfizetés lesz.....

Nálam igaz hogy még csak egy fél éve van a verda, de 8,5 literes fogyasztásával (aminek 70%-a városi használat) nagyon is megvagyok elégedve! Problémája még nem volt, csak az a korábban említett eset, de az sem vészes! De mondjuk ne is legyen 60ezer kmmel! biggrin.gif Tényleg Soundria neked sikerült már megoldani a P1112-s problémát?

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek Tarával. Frankón fogalma sincs az embernek róla, mikor megveszi, h relative problémás motor. Enyémben 150e km van és eddig olyan problémám, ami a motorral kapcsolatos, csak ez volt.

Vezérműlánc gondolom V6-ban is van. B)

Kivetettek egy adót 170 lóerő fölötti kocsikra, ki tudja mikor jön elő újra. Gondolom te sem örültél neki, míg fizetni kellett.

"A nagy értékű autók adóját 2010-től vezette be a korábbi kormányzat. Az adózás alá eső járműveket nem az autó értéke határozta meg, hanem a jármű motorjának teljesítménye. A 125 kW-nál, azaz 170 lóerőnél erősebb autók után kellett vagyonadót fizetni. 125 és 175 kW között (170-238 LE) a normál gépjárműadó dupláját, 175-200 kW-ig a két és félszeresét, míg 200 kW (272 LE) felett a háromszorosát kellett kifizetni."

Azt meg senkinek sem hiszem el, h eljarkal 10 literes fogyasztassal a V6-al. Nekem városban 11l automata valtoval a 2.2 direct. 33km az átlagsebességem.

Pályán 140-nél 9l.

"Teljesítményadó kalkulátor 2011

Gyártási év: 2004 Teljesítmény (kw): 156

Fizetendő: 93600 Ft"

Rosszul számol a kalkulátor.46ot számol az egyémre,közbe csak 24et fizetek....Akkor hogy is van ez???Városba nekem is 12 körül m1 a veki,igaz manuál...És mivan ha legközelebb lejebb húzzák meg a limitet???? V6on szíj van nem lánc,esetleg az opc láncos...Meg van 1 olyan oldal hogy népítélet....Ha vki nem ért vmihez kérdezzen bátran,kérdezni mindig ingyen van....Max nem kapsz választ....

Link to comment
Megosztás:

Rosszul számol a kalkulátor.46ot számol az egyémre,közbe csak 24et fizetek....Akkor hogy is van ez???Városba nekem is 12 körül m1 a veki,igaz manuál...És mivan ha legközelebb lejebb húzzák meg a limitet???? V6on szíj van nem lánc,esetleg az opc láncos...Meg van 1 olyan oldal hogy népítélet....Ha vki nem ért vmihez kérdezzen bátran,kérdezni mindig ingyen van....Max nem kapsz választ....

Az a tény pedig, hogy mennyit kell. :] Megnéztem, nekem 34200 az éves díj, márpedig nem én vetettem ki magamra.

Gondolom öregebb a Vekid, nem? Minél öregebb, annál kímélőbb az adó összege. Szerencsére. De egy Signum, ami V6 nem lehet öregebb 2003-2004-nél sztem.

Itt a link: http://gyorshajtaskalkulator.co.cc/teljesi...kalkulator.html

Lánc/szíj tök mindegy, mindkettő szakadhat.

Link to comment
Megosztás:

Különben kár belemenni a vitába. Havi 30-40 rugót küldök a benzinre, éves szinten fél millát. És ez csak egyre több lesz, míg végül eltűnik a süllyesztőben a kőolajos autó. Nem is olyan soká. Ehhez képest az adó nem is olyan sok.

Énis azt a linket néztem amit belinkeltél...B) Én most raktam e85 power kittet.Kis finomhangolás kell még és tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

folytatom a csodálatos autóm történetét. Levettük róla a nagynyomású benzinszivattyút, szétszedés után, kiderült hogy az egyik membrán át van szakadva.Sikerült beszereznem egy bontottat, hátha szerencsém lesz és működik 22000 pénz. Felrakás után ugyanazt produkálta. Ezt is szétszedtük ugyanúgy ki volt szakadva az egyik membrán. A kettőből csináltunk egyet, felraktuk csodák csodája eltünt a szervízlámpa nincs hibakód, de az autó nem igazán megy erőtlen dadog 4000-es fordulat a plafon. Megrendeltem egy újat Continentalt a germánoktól jövőhétre lejön. Baromi kíváncsi vagyok jó lesz e a dög...........

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

folytatom a csodálatos autóm történetét. Levettük róla a nagynyomású benzinszivattyút, szétszedés után, kiderült hogy az egyik membrán át van szakadva.Sikerült beszereznem egy bontottat, hátha szerencsém lesz és működik 22000 pénz. Felrakás után ugyanazt produkálta. Ezt is szétszedtük ugyanúgy ki volt szakadva az egyik membrán. A kettőből csináltunk egyet, felraktuk csodák csodája eltünt a szervízlámpa nincs hibakód, de az autó nem igazán megy erőtlen dadog 4000-es fordulat a plafon. Megrendeltem egy újat Continentalt a germánoktól jövőhétre lejön. Baromi kíváncsi vagyok jó lesz e a dög...........

Remélem megoldódik a problémád a Contival. Nyomásszabályozót akkor cserélte az OPeL?

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni,autóvásárlás elött állok.Kinéztem egy 2007-es opel vectra c cosmo-t,1.8-asmotorral,benzines,és 154000km van benne.

Nem tudom igazából hogy mire figyeljek oda,sajnos nem ismerőstől venném,igy nehéz dönteni is.Annyit hallottam idáig hogy az opelek eszik az olajat,ez igaz?Céges autó volt,de nagyon szép állapotban van,és azt is olvastam hogy néha a megbolondul a műszerfal kijelző,és hibát jelez ok nélkül.

Megköszönném a segítségeket.

Üdv.:Sanyi

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni,autóvásárlás elött állok.Kinéztem egy 2007-es opel vectra c cosmo-t,1.8-asmotorral,benzines,és 154000km van benne.

Nem tudom igazából hogy mire figyeljek oda,sajnos nem ismerőstől venném,igy nehéz dönteni is.Annyit hallottam idáig hogy az opelek eszik az olajat,ez igaz?Céges autó volt,de nagyon szép állapotban van,és azt is olvastam hogy néha a megbolondul a műszerfal kijelző,és hibát jelez ok nélkül.

Megköszönném a segítségeket.

Üdv.:Sanyi

Hali!

Nekem Astra H van 2004-es 1.8-as 126 lóerős.100.000.km van benne .semmi baja soha nem volt.olajat 1 cseppet nem kellet után tölteni!15 e km-enként szervizelem.fogyasztása 6-8-11 L.van e mellett Vectra C 2.2 benzin 155 ló.2006-os.fogyasztás k.b. ugyan az!viszont az Astra fürgébb!! (nincs súly különbség)Bármilyen szép az autó mindenképp nézesd át márka szervízben,motorvezérlőből olvastasd ki a tárolt kilométert!!!!!!!!!!!!!!!Ha nincs szervizkönyv eleve gyanús akkor NE VEDD MEG!!!!!céges autónál a szerviz számláknak is meg kell lenni!!Kérd el!!Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

folytatom a csodálatos autóm történetét. Levettük róla a nagynyomású benzinszivattyút, szétszedés után, kiderült hogy az egyik membrán át van szakadva.Sikerült beszereznem egy bontottat, hátha szerencsém lesz és működik 22000 pénz. Felrakás után ugyanazt produkálta. Ezt is szétszedtük ugyanúgy ki volt szakadva az egyik membrán. A kettőből csináltunk egyet, felraktuk csodák csodája eltünt a szervízlámpa nincs hibakód, de az autó nem igazán megy erőtlen dadog 4000-es fordulat a plafon. Megrendeltem egy újat Continentalt a germánoktól jövőhétre lejön. Baromi kíváncsi vagyok jó lesz e a dög...........

Egy helyet, ahonnan szerezted meg egy árat majd írjál már a Conti szivattyúra, mert itt magyarban nem ismerik!huh.gif Remélem megoldódik a problémád az autóddal!

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni,autóvásárlás elött állok.Kinéztem egy 2007-es opel vectra c cosmo-t,1.8-asmotorral,benzines,és 154000km van benne.

Nem tudom igazából hogy mire figyeljek oda,sajnos nem ismerőstől venném,igy nehéz dönteni is.Annyit hallottam idáig hogy az opelek eszik az olajat,ez igaz?Céges autó volt,de nagyon szép állapotban van,és azt is olvastam hogy néha a megbolondul a műszerfal kijelző,és hibát jelez ok nélkül.

Megköszönném a segítségeket.

Üdv.:Sanyi

Az olajat nekem sem eszi, (az inkább nekem a B-s Vecinél volt wacko.gif) meg a kijelzőmegbolondulás is inkább a B Veci-re igaz, konkrétan pixelhibás szinte mind egy idő után (amit szintén átéltem vele sajnawacko.gif )! Egyébként csak alátámasztani tudom az előttem szólót, nézesd át előtte alaposan! De az a helyzet, hogy kis hazánkban olyan autó már nagyon ritka, amivel ne lett volna sajnos valami baj!sad.gif De ha gondolod linkeld be az autót, ahol találtad és amit észreveszünk így képről jelezzük! Több szem többet lát!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.