Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Optikai tuning


uhuhu

Recommended Posts

Nekem olyan lámpa tetszene igazán, mint amilyen a Seat -okon van...

pölö ennek a két optikás lámpája...

de nem lesz sosem... :lol:

Végülis meg lehet oldani. Kell hozzá az Angeleyes síküveges búrája, mögé pedig be kell mókolni egy G Astra belsejét, az is hasonlóan két részből álló szabad tükrös fényszóró.

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Elhiszem, de mondjuk nem értem miért.

Ha a kibocsájtott fény színe megfelelő (előre ha jól tudom fehér, borostyánsárga (ködlámpa) és kadmiumsárga (index) engedélyezett, az összes többi szín szabálytalan), valamint a vetítési kép is szabályos, akkor nem vágom hogy miért kötnek bele. Ha te vagy olyan "hülye" hogy saját magadnak szándékosan csökkented a fényerőt egy fóliával ami miatt kevésbé fogsz látni, az szvsz a te bajod, abba a szervek nem fognak belekötni, a fényerő nem követelmény még műszakin sem ha jól tudom.

Az egyik kollegám borostyánsárgára fóliázott fényszóróval jár többtízezer km óta, a rendőrök még sosem szóltak érte. Tapasztalata szerint ez a szín ködben jobb mint a gyári fehér, lakott területen belül viszont rosszabb, mert pont olyan színe van mint a közvilágításnak, tehát ha égnek az utcai kandeláberek, akkor olyan mintha nem is égne a fényszórója, nem látni a fényét.

Link to comment
Megosztás:

Viszont neki azért nem szólnak, mert borostyánsárga színe lehet az első lámpának. Gondolom itt a sötétítő fóliáról volt szó, ami meg nem engedélyezett. Egyébként ha belegondolsz, igaz, hogy saját magának csökkenti a fényerőt és ezzel saját magának okoz gondot azzal, hogy nem lát, viszont mivan ha a sötétített lámpa miatt elül valakit az út szélén, mert nem látta? Akkor már nem csak saját magának okoz ezzel gondot szvsz, lehetséges hogy ezért törvénytelen? :)

Link to comment
Megosztás:

Több ismerősöm is jár lekapcsolt állapotban gyakorlatilag teljesen fekete lámpákkal, nekem is le van sötétítve (igaz, nekem nem fóliával) és a kutya nem szólt még érte. A lámpákra kitalált fóliák, nem rontják a fényerőt annyira, hogy teljesen megvakulj, de értelemszerűen föl kell próbálni, és ha nem látsz vele, akkor meg le kell szedni.

Link to comment
Megosztás:

Ez eszembe jutott nekem is, de akkor a régi (veterán) autók 6V-os izzója is törvénytelen lehetne, vagy a kiégett izzó úgyszintén, szóval nem hinném hogy ez lenne az ok.

Kiégett izzóért szerintem félreállítanak és megbüntetnek. Főleg hogyha a kocsi bal oldalán nem világít az izzó, sok olyan autót látok, ahol még a helyzetjelző sem. Sötétben azt hiszed motoros, de mikor elmegy melletted rá kell gyere hogy tévedtél... A veterán autóknak pedig olyan a világítása amilyen. Régen az volt a jó, most más. Téged sem büntetnek meg azért, mert nem modern xenon lámpás autód van, hanem "elavult" izzós. :)

Link to comment
Megosztás:

Kiégett izzóért szerintem félreállítanak és megbüntetnek.

Miután nem kötelező hogy legyen nálad izzókészlet, mégis milyen alapon? Pláne ha azt mondom hogy mikor elindultam még égett... vagy ha kiég menet közben egy izzó és nincs nálam tartalék akkor trélert kéne hívnom vagy mi?

Link to comment
Megosztás:

Miután nem kötelező hogy legyen nálad izzókészlet, mégis milyen alapon? Pláne ha azt mondom hogy mikor elindultam még égett... vagy ha kiég menet közben egy izzó és nincs nálam tartalék akkor trélert kéne hívnom vagy mi?

Ez abszolúte így van.

Egy dologba köthetnek csak bele, ha elindulás előtt nem ellenőrzöd, ugyanis ezt a kresz előírja. Tehát, ha félreállítanak, és azt mondod, hogy:

a) Elindulásnál még jó volt, ellenőrizted, tehát menet közben sajnos kiégett

b)Tudsz róla, épp úton vagy a szerelődhöz, hogy kicserélje neked

nem tehetnek ellened semmit, ugyanis ahogy Gábor is írta, már nem kötelező tartozék az izzókészlet.

Mellesleg cserélj már ki az út szélén egy off Meganon egy fényszóróizzót. Garantáltan előbb sz..od le magad. De mondhatnám akár a Corollát is...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Mi a véleményetek a motorháztető karbon fóliázásáról? Zavarnak a kavicsfelverődések helyei, és költséghatékonyabb mint festetni. Vectra B-ről lenne szó.

Szerintetek?

Most hogy már minden tyúning swiftnek, meg az összes kékledes-helyzetjelzős üvegszálgyűjteménynek az van az elején, én föl nem tenném :rolleyes: Ugyan olyan leketyegett, elcsépelt lett, mint a matt fekete. Pár évvel ezelőttig húúúúúg.cciii, mostanra meg, hogy minden jóember, apuci levedlett bömbijét egyből elviszi feketére fóliáztatni, (mert amúgy kemény, csak annyira azért nem, hogy le is merje fújni :D ) már inkább cink lett. (szerintem) :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tudna segíteni valaki? Ha van esetleg egy maradék darab, ugy 30x25 cm-es 3M fekete karbonmintás fóliája eladó, érdekelne.

A kormány közepét szeretném fóliázni vele, de csak emiatt nem akarok megvenni egy egész, nagy darabot.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Sziasztok!

Opel lopásgátlós szelepsapka készlet, ingyenes országos kiszállítással. Könnyű megrendelés, a szállítást (ha van készleten) rövid határidővel vállalom.
Minden érdeklődőt szívesen várok a honlapon. Igazi jó ötlet ajándékba Opel tulajdonosoknak, vagy saját autóra optikai tuningnak. Minden Opel fannak kötelező darab! :)
www.szelepsapka.hu

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.