Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Remélem bele férek a kivétel kategóriába ...

Az első igazi fenevad ami megfogott mint "tuning autó" az egy 1.4 SI astra volt , szét lett hajtva nem gyengén és mégis nagyon jól ment ... ültem benne eleget és sok jót hallottam róla.

Egy évvel ezelőtt volt szerencsém hogy vittek pár kört a ringen az 1.6 Si astrák egyikével ugyan, ott a futómű ami csodákat tett.Az egyenesben nem volt nagy élmény de szintén elnyűhetetlen az az SE motor is és nem kis különbség van 250e verseny km és 250e városi km között ... nemsok panasz volt/van azokra a 8 szelepesekre sem ...

Egy jóbarátom pár évvel ezelőtt vett egy 2.0 mantát, mondanom sem kell volt mit rajta javítani és nem kevés km volt benne ... 84-es volt mint én is ...

De ennek ellenére jól húzott ennyi év után is és egy új hengerfej tömítés gyakorlatilag újjá is varázsolta ... márpedig abban ha nem tévedek közel sem c20ne volt ...

egy szerelő barátom calibrát vett pár éve és mikor meglátta h én 16v -t vettem azt mondta a gatyám is rá fog menni és kár volt... igaza is lett és aztóta is hiába mondogatja hogy vegyek 8v-t :lol:

nem vennék 2 literből 8v-t mert ha már nagyobb biztosítást fizetek akkor legyen 150 lóerőm gyárilag ...

de ha lenne pénzem hasonlóan okos tuningokra akkor már megérné a 8 szelep mellett maradni ...

Hagyjad Anti! A CIH már őskövület, azt csak a kiválasztottak ismerik! :lol:

Mindenki más, ha nyolc szelepet hall, rögtön NE-re gondol.

Link to comment
Megosztás:

Ez viszonyítás kérdése... Nekem a biztim egy évre nem éri el a 12000 Ft-ot. Pedig 2.2... És én CIH függő vagyok. :lol: Megbízható motor, egyszerű technika. Nem épp gyorsulásra való, de alulról egy álom, ahogy húz. Túrázgatni tökéletes. Gyorsulás annyira nem érdekel, de bárhol keresztbe vágom a seggét. :lol:

Amúgy Anti gépénél az NE-t csak te emlegetted, végig 24E és C20XE között ment a vacilálás. Ezért gondoltam, hogy nem ismered a CIH motorokat. Ezek szerint tévedtem, bocsi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

egy szerelő barátom calibrát vett pár éve és mikor meglátta h én 16v -t vettem azt mondta a gatyám is rá fog menni és kár volt... igaza is lett és aztóta is hiába mondogatja hogy vegyek 8v-t ;)

Nem értem, hogy miért van olyan sok embernek rossz véleménye a C20XE-kröl. :lol:

Vagy nagyon falábúak hozzá, vagy egyszerüen csak pechük volt velük, nem tudom.

Szerintem még mindig a legjobb Opel motor, ami valaha létezett. Nem csak erös és jó a fogyasztása, hanem majdnem elnyühetetlen is, amennyiben a tulajdonosa megbecsüli.

Én 200e C20XE-vel megtett km alatt olaj és vezérlés cseréken kívül mindössze egy pillangószeleppotit, egy lambdaszondát, pár tömítést, rotort, elosztófedelet és pár gyújtáskábelt (trafó és elosztófedél közötti) cseréltem, bár a lambdaszondacsere szerintem nem volt fontos, mert a régivel se volt bajom, csak a müszer össze-vissza mért. :hiya:

Valamint átlagban mindig 9 liter alatt maradt a fogyasztás, autópályán meg 7 alatt is mentem vele.

Tehát röviden: :lol: :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Na akkor én a peches kategbe tartozom asszem.

Tekintve hogy 100e ft ért kapsz egy ilyen motort így tényleg egy kiváló konstrukció elérhető áron csak valahogy engem ez működő képesssége elkerül.

Biztos többet tudsz róla Sanyi mint én, ez számomra nem is kérdés mert én nem vagyok se szerelő de még csak "könyvből képzett szaki" sem csak szorgalmasan szívom magamba a tapasztalatokat infókat mindenhonnan ...

Und mondom még1x nem erőltetem én ezt a c20ne dolgot csak felvetettem mint egyéb ötletet hátha lát benne fantáziát Anti de talán akkor le is írta a lényeget hogy hasonloan szopó berakni mint a 16V-t ... ebben viszont nincs tapasztalatom szóval érdemben nem tudok mit mondani.

Nem értem, hogy miért van olyan sok embernek rossz véleménye a C20XE-kröl. :lol:

Vagy nagyon falábúak hozzá, vagy egyszerüen csak pechük volt velük, nem tudom.

Szerintem még mindig a legjobb Opel motor, ami valaha létezett. Nem csak erös és jó a fogyasztása, hanem majdnem elnyühetetlen is, amennyiben a tulajdonosa megbecsüli.

Én 200e C20XE-vel megtett km alatt olaj és vezérlés cseréken kívül mindössze egy pillangószeleppotit, egy lambdaszondát, pár tömítést, rotort, elosztófedelet és pár gyújtáskábelt (trafó és elosztófedél közötti) cseréltem, bár a lambdaszondacsere szerintem nem volt fontos, mert a régivel se volt bajom, csak a müszer össze-vissza mért. ;)

Valamint átlagban mindig 9 liter alatt maradt a fogyasztás, autópályán meg 7 alatt is mentem vele.

Tehát röviden: :lol: :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Na akkor én a peches kategbe tartozom asszem.

Tekintve hogy 100e ft ért kapsz egy ilyen motort így tényleg egy kiváló konstrukció elérhető áron csak valahogy engem ez működő képesssége elkerül.

Biztos többet tudsz róla Sanyi mint én, ez számomra nem is kérdés mert én nem vagyok se szerelő de még csak "könyvből képzett szaki" sem csak szorgalmasan szívom magamba a tapasztalatokat infókat mindenhonnan ...

Und mondom még1x nem erőltetem én ezt a c20ne dolgot csak felvetettem mint egyéb ötletet hátha lát benne fantáziát Anti de talán akkor le is írta a lényeget hogy hasonloan szopó berakni mint a 16V-t ... ebben viszont nincs tapasztalatom szóval érdemben nem tudok mit mondani.

hogy 8v vagy 16v tök mind1 mind2 motortömb ugyan az és istenigazábol a hf a külömbség

amit egy elhanyagolt 16v vel szopik az ember azt beszophatja egy ugyanilyen allapotu 8v vel is

egy hibája van a 16v nek az pedig ha a KS fej megreped .. oszt kész .. egyéb tekintetben ugyan az ...

és ne hagyd magad abban a hitben ringatni hogy azért szopsz mert 16v .. azért szopsz mert elvanhanyagolva a motor ennyi és nem több

egyébb iránt nem akarok okoskodni ... de jobb lett volna ugy hozzaallni hogy elöbb rendberakod a motort és aztan veszel lampakat felniket meg mittomén miket ... igy elköltötted a piiizt arra amitöl a kocsi nem lessz megbizhatobb .. és csak egyre rosszabb allapotba kerül a motor .. ennyi

Link to comment
Megosztás:

550e ft -om van a motorban-futóműben és 120 a "tuningban" azt hiszem ez nem vészes elolszlás pontosan 1 év alatt ...

kuplung-tőkék-vezérlés-kormánymű-váltó-olajok-tömítések-jeladók-kipuffdob-gumik-stb. - munkadíjak

tuning: angel-felni-kipuffvég-riasztó ...

nem kezdtem egy csepp csicsát sem ész nélkül pénzelni de ezt a jelentéktelen pár dolgot próbáltam 1 év alatt láthatóvá tenni hogy némi vizuális örömöm legyen legalább ...

Link to comment
Megosztás:

550e ft -om van a motorban-futóműben és 120 a "tuningban" azt hiszem ez nem vészes elolszlás pontosan 1 év alatt ...

kuplung-tőkék-vezérlés-kormánymű-váltó-olajok-tömítések-jeladók-kipuffdob-gumik-stb. - munkadíjak

tuning: angel-felni-kipuffvég-riasztó ...

nem kezdtem egy csepp csicsát sem ész nélkül pénzelni de ezt a jelentéktelen pár dolgot próbáltam 1 év alatt láthatóvá tenni hogy némi vizuális örömöm legyen legalább ...

akkor ezek közül most melyik is az ami a 16v és hogy emiatt kell sokat költeni rá..

egyet talan látok a hydrotökék és ennyi ..

nem a c20xe motorral van a baj ezt hidd el

vagy csak a szerelöd nem ért hozza ... bár nem tom kiszervizeli :lol:

Link to comment
Megosztás:

Holnap dél körül a Lurdynál???? :lol:

én inkább olyan 1re érek ki szerintem..

Dél körülre az ébredést tervezem,mert most jöttem melóból,és csak most lesz lefekvés :hiya:

hááát... na igen. Lehet holnap világbajnok lesz a kis újonc. ;)

Felveszem gépre. :hiya: már progizom is ... aztán majd megnézem este.. valaki ugyis lelővi a poént odakint :lol: :hiya:

Egyébként meg kell hagyni, a kis újonc egész jól nyomja.. :lol:

Visszatérve Antihoz ... c20ne -re gondolom egy profi szívó és kipufogó oldallal is lehet értékeset elérni... tengely, lendkerék,hengerfej dolgok nem tudom mennyit segítenek a 8 szelepesen ( biztosan észrevehetőt ) de lehet ez a Lexmaul - K&N - MagnaFlow trió meg az anyagi oldalon bukna meg, mert biztos nem olcsó...

szemléltetés képp egy szimpatikus rezonátor ...

Hááát erre csak annyit tudok mondani, hogy anno még a kocsim nálam lévő fénykorában,amikor sztem igenis jobban ment mint most, TC-nél volt egy olyan 8v-s astra, ami úgy elpicsázott, hogy köpni nyelni nem tudtam... :P :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Megmondom őszintén nem tudom a pontos összeget, olyan 40-50 között van, nem tudom mert nem kápéval fizettem érte.

Ujujuj.. bele se merek gondolni.... meleg a téma... nem is tudtam, hogy lehet természetben is fizetni.. :lol:

Na jó.. nehogy személyeskedésnek vedd.. csak mókázok itt így félkómásan.. inkább aludnom kellene, mert még a végén be leszek boritva az árokba a lurdinál :lol: :hiya:

Amúgy meg nem tünik túl ócsónak... de manapság mi az :lol:

Lacee!

Nem értem egyáltalán hogy miért is feszegeted ezt a C20ne dolgot...az egész annyival lenne olcsóbb, amennyivel a moci kevesebbe kerül...ergo 60 ezerrel...na ebből nem jön ám ki sok tuning...sött...pont semmi...

Csabiiii!

Ugye nem baj, ha nem tudjuk meg hogy "fizettél"???? :hiya: :P ;) :hiya:

Ejj.. látom Anti is lecsapott.. :hiya:

Lacee Én biztos eltolnám belőle a bőrt.. igaz, én nem vagyok mérvadó, mert nekem nem annyira jön be a bör..de lehet csak azért, mert sose tettem rá a hátsómat...

Sonique

Szerinted az ABS fogaskoszorúja vagy mi a hivatalos neve, cserélhető kölön, vagy csak csuklóval együtt? Nem volt még ilyen irányú problémád?

Link to comment
Megosztás:

Nem is neked és utcai autóknak akarnak kedvezni. Már jó ideje nem lehet utcai autókkal labdába rúgni, és ez nem is nagy baj szerintem.

A változószelepvezérlést meg feltöltéshez hasonlítani... :lol: Nem a vtec-ben van a poén, hanem abban hogy elforog 9000-ig vagy tovább.

pl a micsu galant gti.... 9000ig leforog

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz Redi.

Azért is írtam h a motor cserém nem old meg mindent sajna közel sem ...

Én nem vagyok a 16 szelep ellen egyántalán csak több a panasz rá és nálam ez valahogy jobban mégjobban kisarkallott...

Sonique!

Azért több pénz megy bele a 16v be gondolom a vezérlés is drágább talán a komplett kuplung szett és a sok kicsi sokra megy is de mondjuk nincs tapasztalaom hogy milyenek a 8v árak csak igy gondolom.

a piros gsi-s srác akinek c20ne van Weberrel.....ő Kunmaradason mesélte, hogy belevág a turbóba mert már csak arra tud fejlődni érdemben

Laci, te nem főként a motorral szívtad meg, hanem ugy egybe az egésszel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.