Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Háát pedig én esk. hogy vinném a hátsó hidat, mint az őrült! :D

Szal akkor így utólag megkövetem magam, mentségemre szóljon, hogy sok rosszpéldával taliztam már.Szal még1X sorry! :)

Ha mondta,hogy megkapod,ha még meglesz neki jövö héten,akkor

oda is fogja neked adni.Még sokminden megvan neki a géphez,

úgyhogy lehet még válogatni.

Neked milyen A Corsád van amit el fogsz adni?

Link to comment
Megosztás:

Ha mondta,hogy megkapod,ha még meglesz neki jövö héten,akkor

oda is fogja neked adni.Még sokminden megvan neki a géphez,

úgyhogy lehet még válogatni.

Neked milyen A Corsád van amit el fogsz adni?

89-es. 1.2S, OHV mocis, és a gatyám is ráköltöttem, hogy olyan legyen, amilyennek én szeretném, hogy legyen.Aztán volt egy GSi-m, óccsért, elkezdtem rendbehozni, de máshogy alakult, és el kellett adnom.Ez a sors vár a Corsára is.Pedig nagyon szeretem.Végül marad a legrégebbi szerzemény, ami az első volt a sorban.

A géppark legfiatalabb tagja, és "családi verda" funkciót tölt be.Építgetem, szépítgetem tovább, ahogy a pénzügyi keret erre lehetőséget ad.

Link to comment
Megosztás:

Múltkor kiirta, hogy Oelmangel (olajfolyás?) de nem is folyik. Még csak nem is csepeg. Lehet nem szereti, ha csekkolom a szintet?

Mangel=hiány! :) Szal csekkold csak azt a szintet. nekem ha a két jek között kb 3/4 alá megy, már szokta ezt kiabálni..

Link to comment
Megosztás:

Egyszer azt irta ki, hogy motoroel standen, egyszer meg hogy oelmangel. Aszittem a standen jelenti azt hogy szint, és ezt kevesli. Mindenesetre a mangel tényleg hiány, megnéztem sztakin. Szal töltök bele picit, de szerintem nem kéne a min és a max között félúton (amikor elvileg a legjobb neki) pofáznia...

De azt hogy kijelezte, hogy nem ég a hátsó lámpa, az nagyon tetszett!

Öcsi közölte, hogy a Ladája jobb, mert nem ír ki ilyeneket :)

Link to comment
Megosztás:

Egyszer azt irta ki, hogy motoroel standen, egyszer meg hogy oelmangel. Aszittem a standen jelenti azt hogy szint, és ezt kevesli. Mindenesetre a mangel tényleg hiány, megnéztem sztakin. Szal töltök bele picit, de szerintem nem kéne a min és a max között félúton (amikor elvileg a legjobb neki) pofáznia...

De azt hogy kijelezte, hogy nem ég a hátsó lámpa, az nagyon tetszett!

Öcsi közölte, hogy a Ladája jobb, mert nem ír ki ilyeneket :)

A standen-t már komolyabb hiánynál írja.

Tán ha min alatt van akkor.

Link to comment
Megosztás:

Egyszer azt irta ki, hogy motoroel standen, egyszer meg hogy oelmangel. Aszittem a standen jelenti azt hogy szint, és ezt kevesli. Mindenesetre a mangel tényleg hiány, megnéztem sztakin. Szal töltök bele picit, de szerintem nem kéne a min és a max között félúton (amikor elvileg a legjobb neki) pofáznia...

De azt hogy kijelezte, hogy nem ég a hátsó lámpa, az nagyon tetszett!

Öcsi közölte, hogy a Ladája jobb, mert nem ír ki ilyeneket :)

Anno nekem is tetszett mert az elsőkre is szövegel ha kiégtek a lámpák de miután újrakábeleztem,reléztem az első lámpákat és 100/150W lett a telesítmény nem kis agyalás volt mire módosítottam az áramkört,hogy ne szövegeljen :D

Link to comment
Megosztás:

Oelmangel? Hmm.. egy ideje én is kűzdök a témával és az istenért sem akarta abba hagyni. Cseréltem olajszintjeladót, kart.tömítést... végig gondoltunk mindent. Jelenleg is mondogatja de mostmár tudom mi a probléma... valószínűleg a hengerfejjel van probléma. Vagy tömítés vagy repedés. Az én esetemben sajnos mindkét folyadék szint csökken ezért a költségesebbik verzióra számítok. Sajnos ezzel is számoljatok. Ilyen Oelmangel üzenetek mellett érdemes belenézegetni a kiegyenlítő tartályba, h olajos-e(elég ha csak olaj fátyolos) vagy h kevesebb-e a vízszint. De a víz szagán is lehet érezni, hogy nem stimmel a dolog.

Nekem Márciusban jön egy coscast fej és akkor megszüntetem ezt a hiba forrást, h ne is legyen többet ilyen probléma vele :D addig pedig töltögetem az olajat :) havi 0,5-1 liter... mikor mennyit használom.

Persze több más oka is lehet ennek az üzenetnek(egyszerű elfáradt tömítések) csak megosztottam veletek az Én esetemet.

Link to comment
Megosztás:

Pollenszűrőm szépen kiszáradt, de tele van kisebb falevélmaradványokkal. Nagy részét már kiütögettem meg kifújkáltam, de a maradékhoz sűritett levegő kell szvsz. És elég durván vizes volt (átázott) nem csak rácsöpögött valahonnan egy kicsi :)

jobbulást

ilyen alapszűrőt kb 1500ért, a high-end verziót meg vmi 3-4000 hufért adnak

Link to comment
Megosztás:

Ha minden igaz, akkorkedden már 2db Astra Gsi fog az udvaron állni, szvsz bizti meg tudunk majd egyezni a sráccal! :)

Hát az,hogy két gsi fog nála kedden állni,az nem biztos,mert lehet,hogy ma tényleg

elviszik a régit.De a legegyszerübb,ha fölhívod.

Link to comment
Megosztás:

Hát az,hogy két gsi fog nála kedden állni,az nem biztos,mert lehet,hogy ma tényleg

elviszik a régit.De a legegyszerübb,ha fölhívod.

Jövő hét keddben egyeztünk meg, és én tartom magam a dolgokhoz.Addigra letisztul a kép, és ő is többet fog tudni, hogy mi az, ami vihető, és mi az, ami nem.

Link to comment
Megosztás:

Csakhogy Albertnek c20ne motorja van, abban ez ritka mint a fehér holló.

Albert GSije az én GSim is volt.Nekem is kiírta, pedig még bőven a nívón volt.Kb. félúton.Szvsz kicsit érzékeny a jeladó.Bár az olajszivattyú esetleges gyengélkedése is megfordult a fejemben.Állítólag típusbetegség.

Link to comment
Megosztás:

Ha odaverted, akkor honnan tudod mi volt a hátulján ? :) ;) :D

Mert nem mert megelőzni(vagy nem akart)én meg elfordultam a kerepesire ő meg ment tovább egyenesen és direkt lassan mentem hogy elbírjam olvasni mi van ráírva.

Amúgy a polos is hülye volt nem látta be hogy hármunk közül ő a leggyengébb ;) ;) :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.