Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Demo van???

lenne egy pár kérdésem pü.-ben

Vagyok, de már nem sokáig, mindjárt megyek megint dolgozni (szintén autóalkatrész kereskedés :unsure: )

Kérdezz nyugodtan, amint ismét leszek, válaszolok.

jaa, majdnem el is felejtettem mesélni, A Corsán mindkét elsö kerékcsapágy kuka, kb. 3000-3500 km után. :blink: Péntek estig ki kell cserélnem öket, ha akarok menni Pestre. ;)

Link to comment
Megosztás:

Vagyok, de már nem sokáig, mindjárt megyek megint dolgozni (szintén autóalkatrész kereskedés :unsure: )

Kérdezz nyugodtan, amint ismét leszek, válaszolok.

jaa, majdnem el is felejtettem mesélni, A Corsán mindkét elsö kerékcsapágy kuka, kb. 3000-3500 km után. :blink: Péntek estig ki kell cserélnem öket, ha akarok menni Pestre. ;)

p.ü. ment ;)

Hüle kérdés, de nem lettek túlhúzva?

szerintem pont avtídrof :P

Link to comment
Megosztás:

Szereti ám a km spirál az olajat. :unsure:

Én addig nyomattam bele amíg a másik végén nem csöpögött aztán hagytam kicsit lógni,hogy kicsöpögjön a fölös rész és utána tettem bele.

Nem éreztem olajhiányosnak. Nem maga a spirál csörgött, hanem ahogy Gábor is írta, a vége lehetett igénytelen, és nem passzolt a műszerbe. A mutató is ugrált +- 20 km/h-t, valszeg azért mert a spirál ugyan forgott, ahogy kell, csak a műszerbe a forgás néha átjutott, néha nem... és ez kattogott is.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy mégsem olyan jó ötlet a "leveszünk a kerékagyból picit"? :unsure:

Nem az volt a probléma, hanem az, hogy egy pár századdal nagyobbra kellett volna csinálni a kerékagyakat. Amikor benyomtam öket a csapágyba, akkor is észrevettem már, hogy túl könnyen mentek bele. A következö már jobb lesz.

Más megoldás úgy sincs, mert máshogy nem lehet Corsában nagy külsö csuklókkal közlekedni. Arra pedig nincs kedvem, hogy két-három hetente cserélgessem a kis csuklókat.

Link to comment
Megosztás:

Nem az volt a probléma, hanem az, hogy egy pár századdal nagyobbra kellett volna csinálni a kerékagyakat. Amikor benyomtam öket a csapágyba, akkor is észrevettem már, hogy túl könnyen mentek bele. A következö már jobb lesz.

Más megoldás úgy sincs, mert máshogy nem lehet Corsában nagy külsö csuklókkal közlekedni. Arra pedig nincs kedvem, hogy két-három hetente cserélgessem a kis csuklókat.

Lényeg hogy menjen. :unsure:

Holnap jössz fel? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Szétszedtem, mégse a kerékcsapágy volt, hanem kicsit kikopott a kerékagy... :unsure:

Most egyelöre így marad, jövö héten pedig csináltatok két új kerékagyat és akkor kap két új csapágyat is.

Hm.Ez érdekes.Mondjuk az enyém elég nehezen ment bele.Szal van esély rá, hogy okés lesz....... ;) De ezt majd az új féltengelyek berakása után tudom majd meg.Amik ölég nehézkesen készülnek el.Amanóbais :blink:

Link to comment
Megosztás:

Hm.Ez érdekes.Mondjuk az enyém elég nehezen ment bele.Szal van esély rá, hogy okés lesz....... ;) De ezt majd az új féltengelyek berakása után tudom majd meg.Amik ölég nehézkesen készülnek el.Amanóbais :blink:

Neked úgy látszik, hogy mindig elég sokáig készülnek a féltengelyeid. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Nem az volt a probléma, hanem az, hogy egy pár századdal nagyobbra kellett volna csinálni a kerékagyakat.

Hát, kíváncsi leszek, a következő verzió jó lesz-e hosszútávon.

Nem lehet hogy az elgyengített anyag képes "nyúlásra", és ettől változik meg kicsit a méret?

Link to comment
Megosztás:

Hát, kíváncsi leszek, a következő verzió jó lesz-e hosszútávon.

Nem lehet hogy az elgyengített anyag képes "nyúlásra", és ettől változik meg kicsit a méret?

Lehet, de ha másnál müködik, akkor nálam is mennie kellene.

Más választásom nincs, ha nagy külső csuklókkal akarok közlekedni.

De ha lenne más ötleted, akkor hallgatlak. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Lehet, de ha másnál müködik, akkor nálam is mennie kellene.

Más választásom nincs, ha nagy külső csuklókkal akarok közlekedni.

De ha lenne más ötleted, akkor hallgatlak. :unsure:

Picike edzés?Igaz, hogy akkor rideg lesz az anyag, de ha tényleg nyúlásos oka van, akkor ez kiküszöbölhető lenne nem?

Link to comment
Megosztás:

Eddig még seholnem láttam, pedig már körűlnéztem az összes Német cégnél.

FK-nál pl a spéci gólyalábak Astrához vannak kétféle csapágymérettel is, lehet hogy

pl Corsához is van nagyobb méret náluk. Vagy nézted már? Többi hasonló cégnél?

Vagy vannak olyanok is, akik ilyen gólyalábakat készítenek. Magyarországon erre

Kárászy képes pl. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

FK-nál pl a spéci gólyalábak Astrához vannak kétféle csapágymérettel is, lehet hogy

pl Corsához is van nagyobb méret náluk. Vagy nézted már? Többi hasonló cégnél?

Vagy vannak olyanok is, akik ilyen gólyalábakat készítenek. Magyarországon erre

Kárászy képes pl. :unsure:

Igen, de az a két méret Astránál gyári méret. Még egy olyan lehetösébgem lenne, hogy B Corsa csonkállványokat raljak az enyémbe 2-es Golf csapágyakkal, mert akkor nem 34-esre, hanem csak 35-ösre kellene esztergálni az agyakat. De még nem tudom, hogy azok passzolnak-e.

Astránál egyben van a gólyaláb a csonkállvánnyal, de a Corsáknál külön.Ezért nem tudok mit kezdeni másik gólyalábbal. Mondjuk már így is állítható van alatta.

Link to comment
Megosztás:

Szerinted mennyire ideálisak a körülmények a tankban a robbanáshoz?

Nem véltlenül teszik oda az elektromos AC-t. Ha az zárlatos és még szikrát is generál, akkor sincs semmi, mert szinte nulla oxigén van bent. Nehéz ideális keveréket képezni. A benzinbe belenyomsz egy égő gyufát, akkor az elalszik. A benzingőz levegővel alkotott sztöchiometrikus keveréke (kb. 14,7:1 arány) a veszélyes, oda már én sem dugdosnék és lődöznék semmit. ;)

A zárt benyatartály tényleg nem veszélyes ilyen szempontból. De ha átlövöd, már nem lesz zárt,

ráadásul akármilyen lövedék is elég nagy lyukat tud csapni egy alumíniumtank oldalán, mert ez

a lemez elég merev, nem lyukad ütésre, hanem szakad (gyakorlati tapasztalat :unsure: ). :P

Szerintem a forró lövedék, és az éppen levegővel találkozó benzin esélyes a gyulladáshoz.

És amikor a tankban a rés hatására pillanatokon belül kialakul a megfelelő levegő-benzingőz

arány, már be is robban. Na valahogy így képzelem. :blink:

De ha még a résnél véletlenül nem is gyullad meg a benya, csak csorogni kezd, akkor a második

lövéssel a tócsába lőve 100%-os hatást lehet elérni, mivel a csorgó benzin vissza fog égni, és az

addigra már jó keverékű tartály elég nagyot fog szólni.

Péntek délutáni tudományos műsorunkat hallották, a viszont hallásra. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.