Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Gábor k jó ez a kompjútör!

Sok sikert a millós darabszámú értékesítéshez!

Igyexik az ember... :P

Sok itteni tag közreműködésével tökéletesedett az utóbbi másfél évben. ;)

(ezért köszönet is nekik :unsure: ;) )

A darabszámokra még azért nem fogadnék... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, ha Bélának is benne van, akkor már tudod Astra BC-vel is használni?

Csak, mert tervben van, hogy berakok egy Astra BC-t a Corsába.

Nem műxik az economy mód? :blink:

Ha szomjas vagyok, akkor nem mindig müködik.

De hát mit tehet az ember.... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, ha Bélának is benne van, akkor már tudod Astra BC-vel is használni?

Csak, mert tervben van, hogy berakok egy Astra BC-t a Corsába.

Ha akarsz egy ilyen kompit, akkor nem is kell gyári bc, elég a TID kijelzőt beapplikálni

a gépbe. Sőt, ha szép 10 karakteres kijelzőt akarsz hozzá, akkor a Vectra B TID vagy

az Astra G TID-et faragod bele. :unsure:

Jah, elméletben műxik MID-del is, de még nem próbáltuk sosem, nem volt rá igazi igény. :blink:

Link to comment
Megosztás:

én meg ugye a 17bendolgozom vagyis ott az iroda,a főnökömnél áll a Kadett,tegnap elgurultunk futóműveshez Pécelre ahol találkoztam a kedvenc A Corsámmal amiben már 1.4i van újra :blink: amikor mentem visszafelé láttam én is renyót a körforgalomban.tényleg Tar mindent csinál szerelés szinten???mert a futóművesek nem voltak nyitva....meg a gyújtásomat is be kéne lőni.... :unsure: ;)

Link to comment
Megosztás:

Elsősorban turbós "istenekhez" intézett kérdésem:

Lenne-e igény olyan turbótimerre, ami alap kiépítésben csak simán időzíteni tudna, és 9e Ft-ba kerülne

mindenestül. Továbbá lehetne olyan opciója, hogy távirányítóval el lehet indítani a motort automatikusan, hogy pl melegedjen, ez az opció további 10e Ft körül alakulna.

Ez amolyan igény felmérés. Ha azt mondjátok, piacképes a dolog, akkor február-március környékén

jelenhetne meg. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Stipistopi a prototípus... ;)

Hát szerintem lenne...

Ha azt nézem, hgoy a turbotimerek ára az ebayon 100 EUR körül fut...

Monjuk ezek több mindent is tudnak adott esetben, de ezeket nem is nagoyn használja senki... :unsure:

Nem okoz e galibát pl olyan esetben, hogy a riasztóval bezárod a verdát...viszont a timer miatt még megy ugye a gyújtás aktív...theát nem tud aktíválódni a riasztó... :blink:

Nekem eddig ezért nem lett...

Link to comment
Megosztás:

Stipistopi a prototípus... ;)

Hát szerintem lenne...

Ha azt nézem, hgoy a turbotimerek ára az ebayon 100 EUR körül fut...

Monjuk ezek több mindent is tudnak adott esetben, de ezeket nem is nagoyn használja senki... :unsure:

Nem okoz e galibát pl olyan esetben, hogy a riasztóval bezárod a verdát...viszont a timer miatt még megy ugye a gyújtás aktív...theát nem tud aktíválódni a riasztó... :blink:

Nekem eddig ezért nem lett...

Gondoltam hogy te rámozdulsz. ;)

Meg max 1-2-en az ismerősi körödből. Csak ez még nem reális igény. De ha azt mondod, a piacon

ennek lenne forgalma, az már jó hír.

A riasztót lehetne úgy kötni, hogy a gyújtás jelet csak a timer lefutása után érzékelje. Ez nem okoz

gondot, a sima zárókontaktos gyújtásrelé helyett alternáló relét kell kötni a timerbe.

Nem tudom még mi okozhatna gondot a riasztóknál... lehet hogy a rezgésérzékelőt is pl magasabb

ingerküszöbre kellene állítani, hogy ha jár a motor, ne riasszon.

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam hogy te rámozdulsz. :unsure:

Meg max 1-2-en az ismerősi körödből. Csak ez még nem reális igény. De ha azt mondod, a piacon

ennek lenne forgalma, az már jó hír.

Picit beleszólnék.

a. Szerintem olyan túl sok turbós opel nincs Magyarországon (12-15?).

b. Ami van, az szerintem mind fiataloké. Azok neteznek bőszen. Így biztos eljutottak már a fórumokra. Magyarul szerintem el is éred őket interneten, sőt, ismered is őket.

Lehet, hogy műszakilag hülyeséget beszélek, de szerintem inkább próbáld meg univerzálisra.

Link to comment
Megosztás:

Nem is mondtam hogy csak opelhez. Teljesen univerzálisra csinálnám. :unsure:

Jah, még annyit a riasztós témához, hogy riasztó nélkül is ad egy bizonyos szintű védelmet

ez a kütyü a lopás ellen, ugyanis lenne benne ajtónyitás érzékelés, és sebességjel érzékelés.

Ezek esetén rögtön leállítaná a motort (kivéve abban az esetben, ha a tulaj maga érkezik az

autóhoz, ilyenkor ajtónyitás előtt kellene ismét nyomni egy gombot a távirányítón).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.