Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autóápolás


Amusing

Recommended Posts

Nekem egyszer vizespolírozták egy helyen az astrát, azt szépen megcsinálták (miután nyáron

ráfolyt egy fa nedve, és ráégett). A bőrgyártól megy egy út a mohácsi útra, és ahol az S-ben

kanyarodik, ott kell balra lemenni, és ott vannak valahol... pontosabban én sem tudom, nagyon

rég volt már :lol:

Ok!Lassan sort kerítek rá!Bár lehet, hogy tolódik jövőre, ha ilyen flottul mennek a dolgok.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 159
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Nekem egyszer vizespolírozták egy helyen az astrát, azt szépen megcsinálták (miután nyáron

ráfolyt egy fa nedve, és ráégett). A bőrgyártól megy egy út a mohácsi útra, és ahol az S-ben

kanyarodik, ott kell balra lemenni, és ott vannak valahol... pontosabban én sem tudom, nagyon

rég volt már :lol:

Hali.

Ehhez gondolom nem sima polirpasztát használnak.

Én a prevent pasztával csináltam régebben szárazon és elég jó lett.

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...

Sziasztok!

Fekete autó... tetszik meg szép mikor tiszta... de mikor takarítani kell ohmy.gif Szóval az érdekelne ki mivel takarítja a kocsiját és hogy tudja úgy lemosni hogy ne legyen utána csíkos. Nálam most a kocsimosás 4-5 óra munka dry.gif de megvan az eredménye! wink.gif

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fekete autó... tetszik meg szép mikor tiszta... de mikor takarítani kell ohmy.gif Szóval az érdekelne ki mivel takarítja a kocsiját és hogy tudja úgy lemosni hogy ne legyen utána csíkos. Nálam most a kocsimosás 4-5 óra munka dry.gif de megvan az eredménye! wink.gif

Enyém is fekete, tudom már mennyire macerás szín <_< Én általában kézi mosóba viszem wax-os kívülire, ééés az nagyon bevállt ám.. Kényelmesebb is, mint 5 órát polirozgatni a szarvasbőrrel :huh:

Link to comment
Megosztás:

Na és a saját munka öröme? Vagy mindíg csak a kész dolgok? <_<

Szoktam magam mosni, de az csak max 1 óra, a szupersamponnal ami színtúgy tartalmaz wax-ot :D Nem tudom, hogy mit csinálok annyira jól, de nekem nem szokott csíkos lenni ilyenkor sem :lol: :huh:

Egyébként kaptam fekete löttyöt az is wax-szerű dolog amit el kell polírozni az autón és akkor még csillivillibb lesz mint valaha :D De nem merem rákenni, mert mi van ha egyenletlenül polírozom a nagy dögön a saját két apró kezemmel?!?! Tapasztalat? Ehhez gépet kell használni?

Link to comment
Megosztás:

hja, lemosom, de mostanában inkább sötétbe hogy boldog legyek hogy tiszta és nyugodtan aludjak, így ráérek másnap szitkozódni hogy csíkos vagy cseppfoltos az autó :lol:

Dehát mostanában minden nap esik az esőőő :D :huh: Mondjuk nálunk a parkolóban egy-két bevállalósabb figura ennek ellenére csutakolja a kocsiját :D

Ez kb olyan lehet nálatok PASIKnál mint nálunk nőknél az elkenődött smink :D Hatalmas empátiaszinttel rendelkezek így talán megértem <_< Vagy mégsem :D

Link to comment
Megosztás:

Dehát mostanában minden nap esik az esőőő :D :D Mondjuk nálunk a parkolóban egy-két bevállalósabb figura ennek ellenére csutakolja a kocsiját :D

Ez kb olyan lehet nálatok PASIKnál mint nálunk nőknél az elkenődött smink :lol: Hatalmas empátiaszinttel rendelkezek így talán megértem <_< Vagy mégsem :D

Hát ez az! A nők sem mennek ki smink nélkül az utcára. Mi meg mutogassuk a dzsuvás verdát?! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szoktam magam mosni, de az csak max 1 óra, a szupersamponnal ami színtúgy tartalmaz wax-ot :D Nem tudom, hogy mit csinálok annyira jól, de nekem nem szokott csíkos lenni ilyenkor sem :D :huh:

Egyébként kaptam fekete löttyöt az is wax-szerű dolog amit el kell polírozni az autón és akkor még csillivillibb lesz mint valaha :D De nem merem rákenni, mert mi van ha egyenletlenül polírozom a nagy dögön a saját két apró kezemmel?!?! Tapasztalat? Ehhez gépet kell használni?

1 óra és 1 perc soha nem volt miiiiiii ? :D

Polírózás ? Khmm.... :lol:

Dóri inkább ne gépészekedj vele szerintem <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok!

Nekem egy fekete Astra H-m van és állandó bosszúságot okoz, hogy akár hogyan mosom, olyan (leginkább az üveg) mintha vízcseppes lenne! Ablaktisztítóval sem jön le!

Mit lehet tenni vele?

A másik, hogy a mocitetőn olyan foltok vannak, mintha a lakkba beleégett volna valami és nem tudom lemosni. Polírozni kell?

Mit tudtok ajánlani?

Mivel érdemes mosni a kocsit, hogy szép legyen a fénye? A wax = a viasszal? (bocsi a kérdésért, de hülye vok ilyen téren)

Köszi a válaszokat!

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy fekete Astra H-m van és állandó bosszúságot okoz, hogy akár hogyan mosom, olyan (leginkább az üveg) mintha vízcseppes lenne! Ablaktisztítóval sem jön le!

Mit lehet tenni vele?

A másik, hogy a mocitetőn olyan foltok vannak, mintha a lakkba beleégett volna valami és nem tudom lemosni. Polírozni kell?

Mit tudtok ajánlani?

Mivel érdemes mosni a kocsit, hogy szép legyen a fénye? A wax = a viasszal? (bocsi a kérdésért, de hülye vok ilyen téren)

Köszi a válaszokat!

G.

A foltokat, mindenképp mutasd meg egy fényezőnek, mielőtt polírozod. Szerintem túl klóros, és meszes a víz, ezért lesz foltos! Sok tippről hallottam már a kocsimosás terén, nekem a szarvasbőr vált be...sima autósamponnal lemosod, majd leöblíted vízzel, és utána szarvasbőrrel letörlöd. :huh: Olyanról is hallotam már, hogy WU2 hajsamponnal mostak kocsit, és attól nagyon szép, és foltmentes lett....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.