Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Ezekszerint cseréljem le a jó, cdr500-at?

Nekem bejön a cucc, bár elég ódivatú és kissé basic a kinézete.

Ezt elég nehéz elhinni, hogy nincs rajta erősítő kimenet.

Láttam már G astrát mélyládával, igaz a fejegységet sohasem figyeltem.

Na meg persze az nem is kormányról vezérelhető lehetett, mert onnantól már nem éri meg cserélgetni.

Juteszembe, nem érdekel valakit?

Igényes Magnat 300 sub supreme(30cm) subláda eladó 39eFt ért.

Kékszínű beltér világítással és plexi tetővel.

Mantába épült és az astrába sajnos nem fér bele.

hossza:56cm

magasság:35

mélysége:46

http://mantacustom.uniq.hu/kepek/astra/bass.JPG

http://mantacustom.uniq.hu/kepek/astra/bass2.JPG

Link to comment
Megosztás:

(bal oldalon)TV. multi -> (aztán középen)Mp3 és Video kiegészítők :idea: :wink:

Köszi...

Erről mit gondolsz?:

o-plmd7.jpg

Ez elvileg 60 cm hatósugarú adó... Ezt nem kéne annyira szerelni, viszont nem tudom, milyen minőséget lehet vele elérni... Nincs véletlenül tapasztalatod / infód erről?

Link to comment
Megosztás:

Ezekszerint cseréljem le a jó, cdr500-at?

Nekem bejön a cucc, bár elég ódivatú és kissé basic a kinézete.

Ezt elég nehéz elhinni, hogy nincs rajta erősítő kimenet.

Láttam már G astrát mélyládával, igaz a fejegységet sohasem figyeltem.

Na meg persze az nem is kormányról vezérelhető lehetett, mert onnantól már nem éri meg cserélgetni.

Juteszembe, nem érdekel valakit?

A minőségével szerintem sincs probléma, a kinézete pedig: biztosan a minőséget keresed? Amikor a világítása, a kinézete nem egyezik az autó belső terével, de ku***a jól szól, betennéd? Keresgélj, vannak típusok amik az opel kormányvezérlést viszik, de hogy hogyan illeszkedik a belső térbe, ez más kérdés.

(Nem kértem gyárit, megbántam, lehet vevő leszek?)

Link to comment
Megosztás:

Köszi...

Erről mit gondolsz?:

o-plmd7.jpg

Ez elvileg 60 cm hatósugarú adó... Ezt nem kéne annyira szerelni, viszont nem tudom, milyen minőséget lehet vele elérni... Nincs véletlenül tapasztalatod / infód erről?

Sajnos ezt nem ismerem, de az szerintem szinte teljesen biztos, hogy nincs olyan minősége(nem tudom hallgattál e olcsóbb rádiós fejhallgatót..nekem nagyon nem tetszett a hangja ), de ha megteheted hívd fel őket és kérj tanácsot...Én nem náluk vettem a cuccot, csak láttam, hogy nekik is van ilyen és utánna láttam azt amit te is kérdezel... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Engem például kimondottan zavarnak a kormányvezérlő gombjai,a gyári cdt lecseréltem egy kenwoodra sokkal szebben szól.Sajnos a kormányvezérlöt nem tudom kiszedni mert luk marad a helyén és az elég csúnya.

Tényleg nem túl szép, de praktikus, legalább együtt mozog a kormánnyal. Az uj típusokban, már szebben oldották meg.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Hello!

Én masinámban is a gyári magnó zenélt, csak hát a vágy a CD után ...és persze a sok tönkrement kazetta...+egy erősítő is akadt otthon ládával...

Tehát mennie kellett. Az új jövevénynek először VDO-t szemeltem ki. Sajna ami igazán jó lett volna nem volt beszerezhető -már- az újak pedig hát... meg kell nézni és az árát is.

Indult a keresgélés... A ,,nagy márkák" fejegység ár+piciért adtak volna átalakítót a kormánytávvezérlőhöz. (A kijelzőről nem is beszélve!)

A játék vége egy JVC MP3 fej lett az alsóbb osztályból (KD 311). A kormánytávvezérlőt nem volt egyszerű beüzemelni, mivel a németektől kellett megrendelni az adaptert. (1 hónapig játszottak vele) Én csak egy pesti céget találtam aki tudott segíteni ez ügyben. De benn van és él!

Kivéve a központi kijelzőt, :? ami mondjuk nem is hiányzik mivel a fejegység tudja. Megy a CD, MP3, távvezérlő, erősítő, láda.

Tanácsom erősitő felől: felejtsétek el nem éri meg beletenni. Ha belepakoltok akkor csak profi technikát!! nem mint én. Enyim 300W ot tud a láda 600w-ot bír. Ha nyitva van a csomagtartó kiüti a szomszéd dobhártyáját, ha lezárom a macska alszik a tetején, csak a kocsi hull szét a remegéstől. :(

Link to comment
Megosztás:

Tanácsom erősitő felől: felejtsétek el nem éri meg beletenni.
????? :shock: :shock: :shock:

Enyim 300W ot tud a láda 600w-ot bír.

Ezek kb annyira hiteles és lényegtelen adatok, mint hogy egy Trabanttal lehet 170-et utazni.

Ha nyitva van a csomagtartó kiüti a szomszéd dobhártyáját, ha lezárom a macska alszik a tetején, csak a kocsi hull szét a remegéstől. :(

Ebből viszont lehet következtetni pár dologra:

1, A mélynyomód, a dobozának hangolása (vagy hangolatlansága) miatt nagyon nem jó a kasznid akusztikájához;

2, Meg kellene próbálni fordítgatnod a ládán, és közben hallgatni, hátha javul a hangzás;

3, Ha reflexdobozod van, próbáld ki, hogy jól betömöd a csövet!

4, Próbáld ki, hogy ha felcseréled a mélynyomó két vezetékét, változik-e valami.

Egyébként miért baj, ha kívül nem hallatszik semmi? Hagy aludjon az a cicus - meg a szomszédok...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tanácsokat!

Tudom, hogy a feliratnak nem igazán lehet hinni. :( Bár megjegyzem a Magnatban azért bízok.

Megpróbálom amiket írtál, de őszintén szólva nagyon fontolgatom a cuccok eladását.

Nem vagyok ám szomszédbosszantó! Csak úgy mondtam. :D

Korábban egy corsában volt nekem a cucc és abban aztán szóllt. Sokszor okozott kellemetlen meglepetést emberkéknek.....

Pl.: Fullig tuningolt ,,mi autónk" Csontig húzott ablakokkal bömbölő Krisz Rudival és beáll mellé lámpánál egy Corsa, koszosan tetején csomagtartó arra létra felkötözve... egy gombnyomás aztán a srác már csak a corsa zenéjét hallotta. Valószínüleg nem tetszett neki mert kb 10 sec múlva -áthajtva a piroson- visító gumival távozott. :D :D

Csak ilyen esetekben használtam ki a ,,külső hangzást". Amúgy nem az számít nálam.

Link to comment
Megosztás:

Pl.: Fullig tuningolt ,,mi autónk" Csontig húzott ablakokkal bömbölő Krisz Rudival és beáll mellé lámpánál egy Corsa, koszosan tetején csomagtartó arra létra felkötözve... egy gombnyomás aztán a srác már csak a corsa zenéjét hallotta....

:D :( :D

Link to comment
Megosztás:

Keresek kapcsolási rajzot a Delco CDr 500-as fejegységhez. vagy az is jó lenne ha valaki le tudná írni a benne található végfokok adatait (sorozatszám típus mindaen ami az ic található nekem sajnos luk égett benne és így nem tudom kicserélni

Köszke

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello!

Bocsánat, ha már volt erről szó, de most nincs időm végigböngészni a topic-ot. Az lenne a kérdésem, hogy a kicserélendő car300-as rádió helyére milyen egység menjen, ha azt akarom, hogy a kijelzőt vezérelje? Mely tipusok képesek erre, milyen extra cuccal? Az lenne a legjobb, ha saját kijelzője nem is lenne, csak a központi (mint amilyen ez a gyári kazis), de gondolom az opelnél ez nagyon drága (ha van).

Előre is köszönök minden hozzászólást.

Tom

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

HELP!!! Szeretnék az első ajtókba dómot beépíteni. A "tükörháromszögben" van elvileg a helye, de sehogy nem akar lepattanni a burkolat, durvulni meg nem szeretnék. Odébb írta valaki hogy hogy jön le, de csak van valami trükkkje mert így nem akarja megadni magát. A másik hogy igaz-e még hogy az első ajtók be vannak kábelezve a magassugárzóig. Előre is köszönetem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

HELP!!! Szeretnék az első ajtókba dómot beépíteni. A "tükörháromszögben" van elvileg a helye, de sehogy nem akar lepattanni a burkolat, durvulni meg nem szeretnék. Odébb írta valaki hogy hogy jön le, de csak van valami trükkkje mert így nem akarja megadni magát. A másik hogy igaz-e még hogy az első ajtók be vannak kábelezve a magassugárzóig. Előre is köszönetem.

Szedd le bátran a a tükör 3szüget...3db olyan alakú bolha tartja(csak kisebb), mint az ajtó kárpitot! Kerskedelemben kapható...nem a legolcsóbb, de nem is arany árban van..talán 70 Ft körűl volt db- ja anno, amikor Én vettem... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szedd le bátran a a tükör 3szüget...3db olyan alakú bolha tartja(csak kisebb), mint az ajtó kárpitot! Kerskedelemben kapható...nem a legolcsóbb, de nem is arany árban van..talán 70 Ft körűl volt db- ja anno, amikor Én vettem... :wink:

Kösz a tippet bevált ---ha Gyöngyösön összefutunk leisszuk..... azt a két pöcköt ami sérült, számítógép alaplaphoz valóval pótoltam ami filléres. Egyébként be van kábelezve és most kimértem a belevajónak a helyet és ráhajtok de csakazértis sokkal jobbat teszek bele mint amit gyárilag

kispóroltak...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy ismerős beszerelt nekem a car 300 helyére egy jvc mp3-as fejegységet (kd-g311). Műszakilag semmit nem alakítottunk át, csak régi ki, új be, csati be. Működik is, csak úgy veszem észre, hogy "elfelejti" a beállításokat (equalizer, cd aktuális track) indítózás következtében. Tehát: kulcs ki - rádió kikapcsol, gyújtás vissza, rádió be, minden ok, aztán indítás, kicsit elhallgat és minden 0-ról indul. Egy másik árulkodó jel lehet, hogy a kulcs kivétele után még néhány másodpercig sipol nyitott ajtónál a "kulcsbennhagyás-jelző", ami eddig nem volt így.

Bocsánat, ha kicsit hosszú lett, és előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Szeva!

Most olvasom a problémádat. Nem tudom mi lehet a gond. Az enyimbe is a KD-g311-es fejegység került szintén a gyári magnó helyére.

Ráadásul én magamnak csináltam! (és pár hét mulva a kormánytávvezérlőt is. :P

Semmi változtatás, csak csere. Azaz kis változtatás volt, a hátsó felfogatáson ügyködni kellett picit.

Elkötni ennyire nem is lehet! Szerintem.

Ha valamelyik szál el lenne kötve akkor nem működne. A folyamatos (memória) és a ,,gyujtásfüggő" táp kábelt lehetne felcserélni, de ez kiderülne mert amikor levennéd a gyujtást a cucc elhallgatna. (próbáltam)

Másik érdekes dolog, hogy ezekben a cuccokban van memóriaelem. Ha nem kap semmi áramot akkor is megjegyzi a beállításokat.

Az indításkori ,,kihagyást" az enyim is csinálja. (Az időtartalma függ a hangerőtől és az aksi állapotától. nekem 1-2 másodperc) De aztán visszajön minden.

Új a magnó vagy használtan vetted?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A rádiót használtan kaptam, de csak néhány hónapos, eddig nem volt gond vele. Az érdekes az, hogy az elmentett rádióállomások benne maradnak, sőt, már amikor beszereltük akkor is benne voltak, tehát a memória elvileg működik, csak az equalizer beállítása és a cd aktuális poziciója tűnik el ilyenkor. Ami nekem gyanus, az a már említett "kulcsbennhagyás-jelző" sipolása a kulcs kivétele után még 1-2 másodpercig. Mivel nemrég egy ugyanilyen astra-ba raktunk be egy rádiót, működött, de gyujtas levételkor elfelejtette a dolgokat, ott egy egyszerű átkötéssel ez megoldódott. De amíg rosszul volt bekötve, ugyanígy csinálta azt a néhány mp. sipolást a kulcs kivétele után, nyitott ajtónál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.