Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

A csere előtt vagy után?:rolleyes:

Ez esetben mindegy. A másik iránnyal lehet gond, amikor nem gyáriról gyárira váltasz, mert ha nem látod a kijelzőt, kicsit nehéz beadni a kódot. A nem gyárinak van saját kijelzője, a középkonzol meg elsötétül.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A rádióból kijövő ISO-csatiból a kapcsolt antennakimenetet el kell vágni és akkor nem kell programozgatni!Annyi hátránya lehet,hogy középhullámon kicsit "sisteregni"fog a rádió,mivel az antennaerősítő is onnan kapja a tápot!Szerintem középhullámon úgysem nagyon hallgat az ember fia rádiót!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Érdeklődök,ha kicserélem a gyári cd-t,akkor,hogy lehet megoldani azt,hogy a kijelző mutassa a dátumot,ha bekapcsolom a rádiót....

......

Tech2-vel leprogramoztatod.

Az előbb hivtam fel itt Debrecenben 2 opel márkaszervizes fazont...és azt állitotta, hogy ez a megoldás nem lehetséges...

(szvsz: vagy nem is ért hozzá?!!)

Link to comment
Megosztás:

Az előbb hivtam fel itt Debrecenben 2 opel márkaszervizes fazont...és azt állitotta, hogy ez a megoldás nem lehetséges...

(szvsz: vagy nem is ért hozzá?!!)

Nem ért hozzá, vagy nem akarja megcsinálni. Nekem Miskolcon márkaszerviz csinálta a melót, mikor került a kocsiba egy Panasonic fejegység. A TID mutat dátumot, időt, hőmérsékletet.

Nem muszáj amúgy m. szervizbe vinned, hanem keress egy autóvill.szakit, aki lehetőleg rendelkezik Tech2-vel.

Link to comment
Megosztás:

Nem ért hozzá, vagy nem akarja megcsinálni. Nekem Miskolcon márkaszerviz csinálta a melót, mikor került a kocsiba egy Panasonic fejegység. A TID mutat dátumot, időt, hőmérsékletet.

Nem muszáj amúgy m. szervizbe vinned, hanem keress egy autóvill.szakit, aki lehetőleg rendelkezik Tech2-vel.

Sajna már én is tapasztaltam hogy márkaszervizes szerelők sem értenek mind a birtokukban levő eszközökhöz. Anno amikor a Calibrában akartam a BC-t felprogramoztatni, akkor legalább becsületesen bevallotta a szerelő hogy amit akarok az ugyan elméletben lehetséges, bár ő még sosem csinált ilyet és nem tudja hogyan kell. Úgyhogy ha türelmes vagyok és vállalom hogy az én autómon kísérletezik, esetleg megmutatom neki hogy hogyan kell (sic!), akkor megpróbálhatjuk. Végül belementem, és közös erővel 10 perc alatt megoldottuk. Az amber olyan hálás volt hogy segítettem, hogy nem is fogadott el érte pénzt. :rolleyes:

Ezzel csak azt akartam mondani (Imi08-nak) hogy ha valaki azt mondja hogy nem lehetséges, akkor nem kell feladni, keresni kell mást, mert az az ember valószínűleg nem is akarja megcsinálni.

Link to comment
Megosztás:

Sajna már én is tapasztaltam hogy márkaszervizes szerelők sem értenek mind a birtokukban levő eszközökhöz. Anno amikor a Calibrában akartam a BC-t felprogramoztatni, akkor legalább becsületesen bevallotta a szerelő hogy amit akarok az ugyan elméletben lehetséges, bár ő még sosem csinált ilyet és nem tudja hogyan kell. Úgyhogy ha türelmes vagyok és vállalom hogy az én autómon kísérletezik, esetleg megmutatom neki hogy hogyan kell (sic!), akkor megpróbálhatjuk. Végül belementem, és közös erővel 10 perc alatt megoldottuk. Az amber olyan hálás volt hogy segítettem, hogy nem is fogadott el érte pénzt. <_<

Ezzel csak azt akartam mondani (Imi08-nak) hogy ha valaki azt mondja hogy nem lehetséges, akkor nem kell feladni, keresni kell mást, mert az az ember valószínűleg nem is akarja megcsinálni.

Persze...nem is adom fel...addig megyek mig meg nem oldjuk a dolgokat. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Srácok! Azt még elfelejtettem megkérdezni, h ha kijön a gyári fejegység....helyére az új....a rádió keret az jó lesz?

Vagy azt külön kell venni?

A fejegység DIN1-es méretű.

A gyári rádiónak van egy beépítő kerete, azt is szedd ki és akkor bemegy bármilyen din1-es.

Link to comment
Megosztás:

Meg van az áldozat, egy Pioneer DEH-6200BT fejegység lett.

Nem rossz kis készülék, kivi vok mit tud élőben, viszont se kód, se "kábelek" nincsennek hozzá.

Remélem nem lessz vele gond, ugyanis a sógor rendezte olcsóbban az 1ik multis áruházból...na majd látjuk mit hoz a holnap.

Amugy ez normális, h se kód, se kábel rengeteg?:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kábelek azért szoktak lenni hozzá (legalábbis ha nem ISO szabványú csatlakozó van a hátulján, ha az van akkor elképzelhető hogy nincsenek), de kód miért lenne? Ez egy eléggé túlhaladott lopásgátló módszer, ma már leginkább csak gyári beépítésű autórádióknál találkozni vele, az ilyen aftermarket cuccok is mint ez a Pio, leginkább a levehető előlappal operálnak.

Link to comment
Megosztás:

Kábelek azért szoktak lenni hozzá (legalábbis ha nem ISO szabványú csatlakozó van a hátulján, ha az van akkor elképzelhető hogy nincsenek), de kód miért lenne? Ez egy eléggé túlhaladott lopásgátló módszer, ma már leginkább csak gyári beépítésű autórádióknál találkozni vele, az ilyen aftermarket cuccok is mint ez a Pio, leginkább a levehető előlappal operálnak.

Amik leginkább a kesztyűtartóig, ülés aláig, max a csomagtartóig jutnak el. Mondjuk eddig egy olyan kódos rádiót sem ismerek, amit "hozzáértők" ne tudnának visszafejteni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Blaupunkt Milano MP28 van a most használtan vásárolt caravan-ban.Csak leírás nincs hozzá.Az angol nyelvűt már megtaláltam a neten,de a gyatra angol tudás megnehezíti a megértést.Ha valakinek volna magyar verziója akár letölthető formátumban akár e-mailban az nagyot segítene rajtam.Előre is köszi.

Tib

Link to comment
Megosztás:

Persze...nem is adom fel...addig megyek mig meg nem oldjuk a dolgokat. :rolleyes:

Nekem is gyári magnó volt benne (CAR400) Győrbe a Gyimesnél röhögve leprogramozták nekem 2000 ft ért plusz volt benne egy tárolt ABS hiba azt is kitörölték. Szal megoldható a téma csak hát nem úgy kéne hozzáállni hogy leszarom az ügyfelet.

Link to comment
Megosztás:

Köszi még 1x mindenkinek a tanácsokat, segítséget!:rolleyes:

Meg van az egység, nagyon pöpec...minden téren:) (Pioneer DEH-6200BT)

Jöhet most már a hang cucc előre és valamicske hátra.<_<))

Ennek a cuccnak van mikrofon kivezetése vagy csak bele van építve?

Én egy LG-n gondolkoztam de arra nem lehetett tenni külső mikit és vannak úgy gondok a másik oldalon a telefonban.

Ezzel mi a tapasztalatod?

Link to comment
Megosztás:

Ennek a cuccnak van mikrofon kivezetése vagy csak bele van építve?

Én egy LG-n gondolkoztam de arra nem lehetett tenni külső mikit és vannak úgy gondok a másik oldalon a telefonban.

Ezzel mi a tapasztalatod?

Bocsi a késői válaszért csak mostanság össze vissza melózom, alig van időm felnézni!

Na szóval nagyon jó választás..csak dicsérni tudom, hátul van miki kimenet, multi kormány táv. bemenet ill. 2pár RCA kimenet.

A telefonálással meg vok elégedve...oda teszed a mikrofont ahova csak szeretnéd és mind 2 fél tisztán hall mindent (130nál is ért mindent)

Hangzás terén is jó...sőt kiváló!:rolleyes:

Szóval csak dicsérni tudom!

Üdv: Imi

Link to comment
Megosztás:

Bocsi a késői válaszért csak mostanság össze vissza melózom, alig van időm felnézni!

Na szóval nagyon jó választás..csak dicsérni tudom, hátul van miki kimenet, multi kormány táv. bemenet ill. 2pár RCA kimenet.

A telefonálással meg vok elégedve...oda teszed a mikrofont ahova csak szeretnéd és mind 2 fél tisztán hall mindent (130nál is ért mindent)

Hangzás terén is jó...sőt kiváló!:rolleyes:

Szóval csak dicsérni tudom!

Üdv: Imi

Köszi a választ, kicsit én is keresgéltem és látszik, hogy Parrot modul van benne ami nem gagyi cucc. Ha már ott tartok úgy, a car300-at ki kell cserélni egy normális cd-re (de inkább usb a lényeg) meg egy kihangosító sem jön rosszul akkor mindenképp megéri ilyet venni.

Gondolom a zenei hangzás sem utolsó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, h az erősitő megkapja a bizti után a tápot, de külön a kapcsolószál az milyen keresztmetszetű legyen?

Csak azért mert az RCA kábelen van 1 harmadik vékonyka tyúkbél...elvileg az lenne a kapcsoló szál, az elegendő?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kicserélni astrámban a gyári magnót (GM 0300) egy JVC KD-G342 lejátszóra. Ezzel kapcsolatban lenne egy-két kérdésem.

1. Hogyan tudom kiszedni a gyári magnót?

2. Kell e valami keret az új magnóhoz?

3. A gyári csatik jók lesznek az új lejátszóhoz?

4. A kocsi kijelzőjén a beszerelést követően ugyan úgy megjelenik a dátum, idő, hőmérséklet és a halgatott rádióállomás neve?

Segítsetek mert teljesen kezdő vagyok. Ha valaki tudja pontosan mit kell csinálni kérem irja le.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.