Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Már többször leírtam ugyan - de nem árt még egyszer. Szóval SZERINTEM:

- FM modulátoros megoldás = GAGYI. A lehető legjobb, amit ki lehetne belőle hozni, az a rádióadás minősége, de általában ez alá sikerül belőni. Felső határfrekvencia 15kHz, ami azt jelenti, hogy jó ha 10kHz-ig visz át (kvázi) lineárisan. Mélyátvitel 100Hz alatt kaki. CSAK szükségmegoldásnak jó....

- Kazettaadapteres megoldás = GAGYI. Vannak nagyon jó kazettamechanikák és elektronikák, csak autóban relatív ritka. Nem hiszem, hogy ezt a cuccot Fujitsu-Ten, vagy Nakamichi magnókban próbálnák a delikvensek használni.... Inkább a gyáriban. A frekvenciaátvitel (elvben) kicsit jobb lehet, mint az FM modulátornál - az elektromagnetikus átalakításból eredően viszont a torzítás sokszoros. Ráadásul az adapter gyakran nincs pontosan beállítva a fejhez, így a frekitartomány "elcsúszik" - vagy magas nincs, vagy mély. Mulatós zenére biztos elmegy, egyébként CSAK szükségmegoldásnak jó...

Ha már mindenképpen kell az MP3, akkor a kártyaolvasós/USB-s fejek ELMÉLETILEG nagyon jók. A sima CD/MP3 fejekhez képest a mozgó elemek (cd mechanika) kimaradása miatt jobb eredményt lehet vele elérni. Sajnos high-end fejekben még ritka, de lesz ez még jobb is. Szóval ha lehet, akkor inkább ezt preferálnám.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A közelmúltban csatlakoztam a G Astrások táborába és nemrégiben fedeztem fel ezt a számomra már eddig is sok információt adó fórumot. Segítségre lenne szükségem. Le szeretném cserélni az első ajtókban lévő gyári hangszórókat, de nem tudom, hogyan kell levenni az első ajtó kárpitját (a hátsót minden gond nélkül levettem). Az ablakok és a tükrök elektromosak, a zár központi, tehát a szokványos első ajtóról van szó, a gép 2006-os. Ha valaki le tudná írni lépésenként a műveletet, netán még a fortélyokat is hozzátéve, azt megköszönném. Üdv mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A közelmúltban csatlakoztam a G Astrások táborába és nemrégiben fedeztem fel ezt a számomra már eddig is sok információt adó fórumot. Segítségre lenne szükségem. Le szeretném cserélni az első ajtókban lévő gyári hangszórókat, de nem tudom, hogyan kell levenni az első ajtó kárpitját (a hátsót minden gond nélkül levettem). Az ablakok és a tükrök elektromosak, a zár központi, tehát a szokványos első ajtóról van szó, a gép 2006-os. Ha valaki le tudná írni lépésenként a műveletet, netán még a fortélyokat is hozzátéve, azt megköszönném. Üdv mindenkinek.

Hello, :)

Nézd meg a hifis oldalamat. Még nagyon hiányos (nincs időm), de az első ajtó kárpit levétel pont megvan...

Szükség lehet még beépítő keretre a hangszóróhoz. Vagy fabrikálsz magadnak, vagy 1500 Ft körüli tétel az autohifi boltokban. (pl. autohifi.hu)

Link to comment
Megosztás:

Sokat beszéltünk már róla,

ISO kiosztás

Az Opelnél pár változás van:

A-1 - sebességjel

A-2 - Tel. mute/kihangosító

A-3 - Tel. mute/kihangosító

A-5 - Ez kapcsolja többek közt a TID dátumkijelzését is, meg persze az antennaerősítőt.

A-6 - műszerfalvilágítás (nem kérdőjeles, hanem az)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok sok olvsgatás és nézelődés után ugy döntöttem veszek egy Pioneer DEH-3900MP-t

elvileg lehet kormányról vezérelni. a kijelzőre nem fog felkerülni de ez van marad a dátum meg a fogyasztás ill hasonló olvasgatása :) elvileg jövő héten megyek el berakatni kiváncsi vagyok milyen lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok sok olvsgatás és nézelődés után ugy döntöttem veszek egy Pioneer DEH-3900MP-t

elvileg lehet kormányról vezérelni. a kijelzőre nem fog felkerülni de ez van marad a dátum meg a fogyasztás ill hasonló olvasgatása :) elvileg jövő héten megyek el berakatni kiváncsi vagyok milyen lesz.

Biztosan jó lesz, bár nekem az USB az hiányozna, vagy egy SD kártya slot.

Link to comment
Megosztás:

Biztosan jó lesz, bár nekem az USB az hiányozna.

Az a helyzet nekem nincs pendrivém csak pendrive falakú kártya olvasóm:)

Szerintem meg fog felelni nekem ez csak tök kínai a leírás pl at nem derül ki hogy cd tárat lehet e rá kötni. Lassan elkezdem " fejleszteni" a zenebonát ez az első lépés következő a gyári hangszóró lesz de nem biztos igazából jó ez ami van, csak berezonál valami nagyon elöl hátul is nagyobb hangerőnél igaz akkor mikor már a zene is élvezhetetlen mert nem bírja a fejegység.

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet nekem nincs pendrivém csak pendrive falakú kártya olvasóm:)

Szerintem meg fog felelni nekem ez csak tök kínai a leírás pl at nem derül ki hogy cd tárat lehet e rá kötni. Lassan elkezdem " fejleszteni" a zenebonát ez az első lépés következő a gyári hangszóró lesz de nem biztos igazából jó ez ami van, csak berezonál valami nagyon elöl hátul is nagyobb hangerőnél igaz akkor mikor már a zene is élvezhetetlen mert nem bírja a fejegység.

Na ez az, ezért kell a zenét fejleszteni.... :omg:

Nálam nem igazán torzit nagy hangerőn sem - olyankor inkább más problémák jönnek elő. Előbb persze jönnek a laza cuccok - a tetőkárpit lámpája, meg a biztiöv állitója, és remeg a belső tükör. Aztán olyan kétharmad hangerő körül a belső tükör már nem rezonál, ellenben önálló életet él, és lehetetlenség benne bármit nézni, mert a zene függvényében jár fel-le. Egyszer a térdem látom benne, két üremmel később meg a plafont :) Itt még el lehet lenni az autóban, ha valaki elég süket, mint én.... B) Ha meg feljebb tolom a hangerőt, akkor a tető kezd el lebegni, és annak sajnos nem kicsit van szar hangja. Még kéne rá vagy 2-3 réteg bitumen... ;) De a zene még ilyenkor sem torz, bár tagadhatatlan, hogy kellemesebb 5 méterről az autón kivül hallgatni.... :o :)

A Pio meg jó lesz, nem baj az, ha nincs benne SD slot - nekem sincs olyan, csak a Ricsi van beindulva teljesen az ilyen high-tech marhaságra. Ha nagyon kukacoskodok, az mp3 nem is szalonképes a cd mellett.... :D (azé' én is azt hallgatok, mert az ember lusta)

Link to comment
Megosztás:

.................................

A Pio meg jó lesz, nem baj az, ha nincs benne SD slot - nekem sincs olyan, csak a Ricsi van beindulva teljesen az ilyen high-tech marhaságra. Ha nagyon kukacoskodok, az mp3 nem is szalonképes a cd mellett.... :) (azé' én is azt hallgatok, mert az ember lusta)

Szia Láttam az oldaladat egész jó a paripa. Kérdésem az volna kormány vezérlés szerinted jól fog működni tehát a CD-n a szám léptetés?. Illetve erősítőt berakni az autóba gyári hangszórók mellett van e értelme, és mi a menete kaptam egy erősítőtt még annó de nem tom milyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Tegnap megvettem a szomszéd járgányát (Astra 1.4 16V) :)

Nagyon tetszik, 8éves 48000km van benne, megkímélt stb.

Ma beleugrott a HIFI, ami a szobámban porosodott már fél éve.

A tápkábelnek nem találtam helyet a műszerfal alatt, így a fűtéscső mellett vittem be az utastérbe. (már tudom hogy van valami dugó a gázpedál környékén)

A kérdésem az lenne, hogy maradhat-e a fűtéscső mellett, vagy szedjem ki, és fűzzem át a másik helyen?

Üdv mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Tegnap megvettem a szomszéd járgányát (Astra 1.4 16V) :)

Nagyon tetszik, 8éves 48000km van benne, megkímélt stb.

Ma beleugrott a HIFI, ami a szobámban porosodott már fél éve.

A tápkábelnek nem találtam helyet a műszerfal alatt, így a fűtéscső mellett vittem be az utastérbe. (már tudom hogy van valami dugó a gázpedál környékén)

A kérdésem az lenne, hogy maradhat-e a fűtéscső mellett, vagy szedjem ki, és fűzzem át a másik helyen?

Üdv mindenkinek

Maradni maradhat, gondolom nem 35-ös, ha ott befért... B) csak kérdés a szigetelés. Gumidugón át van behozva, vagy csak betömködted a fűtéscső mellett? Nem túl szerencsés, ha nyílás van a motortér felé......

Link to comment
Megosztás:

Szia Láttam az oldaladat egész jó a paripa. Kérdésem az volna kormány vezérlés szerinted jól fog működni tehát a CD-n a szám léptetés?. Illetve erősítőt berakni az autóba gyári hangszórók mellett van e értelme, és mi a menete kaptam egy erősítőtt még annó de nem tom milyen.

Jól fog működni, de adapter biztosan kell hozzá. Szerintem, ha már erősítő, akkor azért cserélni kéne a hangszórókat - erősítője válogatja, hogy kinyírja-e a gyári hangszórót, de az biztos, hogy a gyári eredetileg csak kb 20-25W teljesítményre lett tervezve, max. 40-50-et bír ki. (RMS)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismerősöm autójába cserélünk hangszórókat, fejegységet.

A kábelek színeinél elvesztünk.

A jobb oldalon barnasárga és sárga a vez. színe.

a másik oldalon kék és kék barna.

Normálisaan a piros a + és afekete a -.

de itt????

ogy kell polaritás helyesen bekötni a hangszórót?

Tudj valaki?

üdv

attila

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismerősöm autójába cserélünk hangszórókat, fejegységet.

A kábelek színeinél elvesztünk.

A jobb oldalon barnasárga és sárga a vez. színe.

a másik oldalon kék és kék barna.

Normálisaan a piros a + és afekete a -.

de itt????

ogy kell polaritás helyesen bekötni a hangszórót?

Tudj valaki?

üdv

attila

A barnasárga a + és a kék barna is +. :)

Link to comment
Megosztás:

Európai kocsiknál sosem piros/fekete a színkiosztás.... :)

Az elektronikus cuccoknál a barna általában test, a fekete pedig 12V - érdemes figyelni, ha kötöget az ember.

Ennek megfelelően elvben a barna csíkosak a negatívak, fordítva, mint Ricsi írta!

De ha megnézed a gyári hangszórót, ott is jelölve kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új astra classic vásárlása előtt állok, viszont a megrendelt autó nem tartalmaz "HIFI"-t, csak a gyárilag beépített 2 hangszórót.

20e ft körül keresnék valamit, amit beépítenének az átadás előtt. A lényeg az lenne, hogy valami szóljon a kocsiba, egyelőre ezzel a két meglévő hangszóróval.

Kinéztem egy JVC KD-G332 típusú autórádiót, van ilyen készülékkel valakinek tapasztalata?

Esetleg milyen más CD-s rádiót javasolnátok az említett összegért?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új astra classic vásárlása előtt állok, viszont a megrendelt autó nem tartalmaz "HIFI"-t, csak a gyárilag beépített 2 hangszórót.

20e ft körül keresnék valamit, amit beépítenének az átadás előtt. A lényeg az lenne, hogy valami szóljon a kocsiba, egyelőre ezzel a két meglévő hangszóróval.

Kinéztem egy JVC KD-G332 típusú autórádiót, van ilyen készülékkel valakinek tapasztalata?

Esetleg milyen más CD-s rádiót javasolnátok az említett összegért?

A JVC biztos nem lesz rossz. Amúgy bármely márkás készülék jó lenne arra, amire szeretnéd, ebben a kategóriában.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy használt CDR500-ast (Delco), és G-Astrába (Classic, 1 éves) szeretném beépíteni.

Sajnos a kijelzőt nem vezérli, bár működik minden funkciója.

Beszereléskor a rádió nem kér kódot, ezt a funkciót alighanem "kiirtották" már korábban a készülékből.

Márkaszervizben az autót Tech2-vel átprogramozták, így most már a jelenlegi (nem gyári) rádió bekapcsolásakor eltűnik a dátumkijelzés, tehát elvileg az autó alkalmas a gyári rádió fogadására.

Készítettem egy külön kis bekötést már korábban F-Astra-bekötési rajz alapján, amivel már teszteltem korábban gyári rádiókat, de azzal is ugyanaz a hibajelenség áll fenn. (A tesztbekötéshez 8-szegmenses F-Astra kijelzőt használtam.)

Találkoztatok már ilyen jelenséggel, hogy egy egyébként kifogástalanul működő rádió nem adja ki a jeleket a kijelző számára?

Esetleg letiltották korábban? (A készülék nem Opel autóban volt használva, természetesen kijelző nélkül. Sajnos csak meghallgattam, hogy működik-e, de a kijelzőt nem tudtam akkor, a vételkor tesztelni...)

Van-e rá remény, hogy valaha is vezérelni fogja a kijelzőt, vagy kuka?

A márkaszervizben természetesen nem foglalkoznak a rádió hibakeresésével.

A fedlapot leemelve nézelődtem, hogy esetleg banális hiba van-e? (Pl. szakadt belső összekötő vezeték, vagy forrasztási hiba, de persze semmit nem találtam...)

A készülék nagyon szépen szól, sajnálnám kidobni, de így értelmetlen volna beépíteni...

Esetleg van ötletetek?

Minden választ előre is köszönök!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új astra classic vásárlása előtt állok, viszont a megrendelt autó nem tartalmaz "HIFI"-t, csak a gyárilag beépített 2 hangszórót.

20e ft körül keresnék valamit, amit beépítenének az átadás előtt. A lényeg az lenne, hogy valami szóljon a kocsiba, egyelőre ezzel a két meglévő hangszóróval.

Kinéztem egy JVC KD-G332 típusú autórádiót, van ilyen készülékkel valakinek tapasztalata?

Esetleg milyen más CD-s rádiót javasolnátok az említett összegért?

Én is így kezdtem egy évvel ezelőtt, és a saját káromra több tapasztalatot is szereztem. Küldök ezekrül egy PÜ-t, ha nem érdekel töröld ki.

Link to comment
Megosztás:

Maradni maradhat, gondolom nem 35-ös, ha ott befért... :unsure: csak kérdés a szigetelés. Gumidugón át van behozva, vagy csak betömködted a fűtéscső mellett? Nem túl szerencsés, ha nyílás van a motortér felé......

Na hát a fűtéscső mellett ilyen habszivacsos cucc van, abban megy, 10mm-es a kábel, 40A bizti van rajta, eddig még megfértek, most szedjem ki? ez is 2óra volt mire valahol át tudtuk tolni. :S

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.