Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Öööö hát annó ezt én is valahogy megoldottam sőt szintén Kenwood fejre... amire emléxem az az hogy 4 hernyó csavar van a gyári magnóban ha minden igaz azt kicsavaraod aztán kihúzod a magnót.

Ha van kerete a magnódnak(kell legyen) akkor azt berakod a füleket kihajtod hogy fixen bennt legyen és utána mehet a kötögetés.

Ha azt akarod hogy menjen kulcs/gyújtás nélkül is a zene akkor a csokikat is szét kell majd mókolni viszont arra már nem emlékszem hogy ott mit hova kötöttünk :(

Üdvözlet!

Astrámban fejegységet szeretnék cserélni.

Gyári Car 300-at, egy Kenwood KDC-W5031-re.

Ami vicc, hogy rádiót még sose szedtem ki, és raktam be,

de gondolom nem lehet ördöngősség.

Mégis, nincs valami tanács, hogy mire figyeljek, vigyázzak?

Nem szeretnék kárt tenni semmiben.

Esetleg rövid instrukciókat tudna írni valaki?

Tudom, béna vagyok, de mindenkinek volt egy első... :P

Link to comment
Megosztás:

Öööö hát annó ezt én is valahogy megoldottam sőt szintén Kenwood fejre... amire emléxem az az hogy 4 hernyó csavar van a gyári magnóban ha minden igaz azt kicsavaraod aztán kihúzod a magnót.

Ha van kerete a magnódnak(kell legyen) akkor azt berakod a füleket kihajtod hogy fixen bennt legyen és utána mehet a kötögetés.

Ha azt akarod hogy menjen kulcs/gyújtás nélkül is a zene akkor a csokikat is szét kell majd mókolni viszont arra már nem emlékszem hogy ott mit hova kötöttünk :(

Hmm... A keret alatt az astra fejegység-beépítőkeretét érted?

Magát a fejegységet használtan vettem, (előlap+tok, fejegység)- ahhoz

külön keretet nem adott a tulaj.

Link to comment
Megosztás:

Hmm... A keret alatt az astra fejegység-beépítőkeretét érted?

Magát a fejegységet használtan vettem, (előlap+tok, fejegység)- ahhoz

külön keretet nem adott a tulaj.

Lehet venni utólag. Szerintem a fémkeretre gondolt Lacee, ami mechanikailag rögzíti a fejet (úgy-ahogy). Nemtom a Kenwoodnak speciel milyen a reteszelése (oldalt, ami bekattan a fémkeretbe - három-négy féle van), de olyan kell, ami illik hozzá, másképp nem rögzíti......

Link to comment
Megosztás:

Na akkor még egy alap kérdés.

A Kenwood fejegység DIN1, a Car300 gyári cucc meg nagyobb -gondolom- 1,5 v 2.

Van valami adapter a beillesztéshez, ugye?

Konkrétan mi? Esetleg egy linket valaki tudna mondani?

Köszönet

:(

Nem kell semmi, be fogod tudni rakni.

1-2 apróság, hogy ne érjen meglepi:

-99%, hogy nem fog kommunikálni a gyári kijelzővel (TEC-2 vel lehet a kijelzőt állítani, de RDS ott már nem lesz többet)

-cseréld ki a gyári papír hagszórókat ha tényleg jó hangzást akarsz, hiába egy jó fejegység, ha a végén a hangszóró csapnivaló (min. egy komponens szett, azaz mélyközép+hangváltó+csipogó)

-zenehallgatáskor felejtsd el a hátsó hangszórókat (főleg ha marad a gyári), nem természetes szinpadkép, nem javaslom annak cseréjét sem, az árát inkább forgasd be egy jó első szetbe

-ez így még mindig egy nagyon-nagyon alap "hifi" lesz, de messze felülmúlja a gyárit :P

Jó munkát hozzá!!

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

Egy (sztem) elég fontos kérdésem lenne!Van egy ismimnek egy G Astra-ja (2001-es,használtan vette),amibe van egy Blaupunkt CAR 300-as gyári autórádiómagnó,Ha jól tudom,ezek kóddal vannak védve a lopások ellen,amit ha kivszem a rádiót (ill. aksit cserélek) be kell neki adni.A kocsi papírjai között találtam egy kis Opel kártyát,amin volt pár fontos info,többek között az alváz szám,és SECURITY címszó alatt egy négyjegyű számkód.Van ezen a papíron még RADIO CODE felirat is,de ez üresen van hagyva.

A kérdésem az lenne,hogy a SECURITY-kód lenne a rádió kódja?Fontos lenne tudni,mert sajna javításra szorul,és addig nem merem kivenni.

Köszi előre is:

IMI

Link to comment
Megosztás:

Nagyon láma vagyok :( , a világért sem akarok okoskodni, de nemrég szórakoztam hasonló problémával. :cry:

Próbáld meg valamelyik progival:

http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/5544/_.html

BP calc.exe a neve, a gyári szám alapján megadja a kódot.

vagy ezzel:

http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/200...calculator.html

Blaupunkt CAR300.exe a neve, ugyanazt csinálja mint a fenti.

Reméljük jó. Ha nem, ott a szervíz. :P

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Néhány apróság, amin én is átestem, mikor a CAR400-at cseréltem:

Gyári rádió kiszerelés: az előlapon lévő 4db torx csavart ki kell tekerni, és a gyári rádiókicibáló fülekkel ki lehet húzni. Ha ez a célszerszám nincs meg, akkor 4db 60-as szeget kell a lyukakba tömni, majd a kazettaablaknál be kell nyúlni, megfogni és kihúzni. A fém rögzítőkeret szintén torx csavarral van rögzítve a műszerfalhoz.

A központi kijelző kevés rádióval működik, drága adaptereket kell hozzá beszerezni. (Kenwood, Alpine, Vdo, stb)

A multikormány működéséhez is külön adapter szükséges, de ezt már több típus is támogatja a felsoroltakon kívül.

Ami még jól jöhet: A CAR400 rögzítőkeret torx csavar helyére be lehet rögzíteni az új rádiót. Már nem emlékszem pontosan, hogy mekkora, talán 120-as szeget, meg kell hajlítani Z alakra (kb 5mm legyen a Z vízszintes szárai közti távolság) és M5-ös menetet kell rá metszeni, rádióba beletekerni, ellenanyával műszerfalhoz rögzíteni. Ez megnehezíti a tolvajok dolgát, illetve menet közben nem ugrabugrál a rádió, véletlenül sem esik ki.

A beépítéshez szükség lesz antennaadapterre, ami autóhifi boltban pár száz forintért beszerezhető, valamint ISO adapterre. Az ISO adapter típusát az autó és az új fej típusa határozza meg.

Amin a műveletet végeztem: Opel Astra G 1.4 16V 2000 évj.

Ami belekerült: JVC cd rádió, kormánytávvezérlő adapter, antennaadapter

CAR 400 rádió kód: Neten rá lehet keresni szakikra, akik kiolvassák az eepromot, természetesen jó pénzért.

Nekem 6000Ft-ért mondták meg Opel szalonban.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Nem kell, csak ne zárd rövidre. Mint ahogy az akksit sem illik rövidre zárni. Mert akkor rövidzárlat, hosszú tűz..... Pl. tegyél rá védőkupakot vagy ilyesmi. Kisül egyébként lassan magától is.

Ha elektronikus vezérlésű, akkor rákapcsolásnál sincs para. A fapados kondihoz adnak ellenállást, amivel első töltését fel lehet neki nyomni.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell, csak ne zárd rövidre. Mint ahogy az akksit sem illik rövidre zárni. Mert akkor rövidzárlat, hosszú tűz..... Pl. tegyél rá védőkupakot vagy ilyesmi. Kisül egyébként lassan magától is.

Ha elektronikus vezérlésű, akkor rákapcsolásnál sincs para. A fapados kondihoz adnak ellenállást, amivel első töltését fel lehet neki nyomni.

Ha van rajta fesz. kijelző az milyen??

Link to comment
Megosztás:

A "sima" az csak egy kondi. Régen még sűrűbben előfordult. Egy előtét ellenállással kellett feltölteni, aztán lehetett a körre kapcsolni, nehogy rákapcsoláskor kiverje a főbiztit (meg elégesse a tápkábelt).

Az elektronikus vezérlésű kondiknál már egy beépített elektronika felügyeli a töltést - illetve a fejlettebb daraboknál a kisütést is. Itt csak akkor segít be a kondi, ha a tápfesz 0.1V-nál többet esik. Szerintem ma már csak ezt kapsz, mert filléres az elektronika, legalábbis a kondi árához képest. A legtöbbön van csilivili feszmérő is, de enélkül is lehet a vezérlés elektronikus.

Link to comment
Megosztás:

A "sima" az csak egy kondi. Régen még sűrűbben előfordult. Egy előtét ellenállással kellett feltölteni, aztán lehetett a körre kapcsolni, nehogy rákapcsoláskor kiverje a főbiztit (meg elégesse a tápkábelt).

Az elektronikus vezérlésű kondiknál már egy beépített elektronika felügyeli a töltést - illetve a fejlettebb daraboknál a kisütést is. Itt csak akkor segít be a kondi, ha a tápfesz 0.1V-nál többet esik. Szerintem ma már csak ezt kapsz, mert filléres az elektronika, legalábbis a kondi árához képest. A legtöbbön van csilivili feszmérő is, de enélkül is lehet a vezérlés elektronikus.

Kösz az infókat! Még vásárlás előtt állok, nézegettem már egy párat, de ezen infók alapján már könnyebben tájékozodom (vezérlőszál meg ilyesmi).

Kíváncsi leszek az eladó(k) szaktudására :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olpelesek Kérdésem lenne hozzátok.

Egy CDR 500 rádiohoz hogyan tudnék egy mp3 lejátszót csatlakoztatni?

Hát, leginkább az FM modulátoros verzió fog működni. Ócsóé lehet venni, bár nem túl profi, az elméleti sávszélessége is csak 15kHz, pont mint a sztereó FM rádiózásnál.

Profibb lenne a cd-tár emuláció, de amennyire én tudom, ilyet még nem csinált senki. Pláne, hogy asszem a gyári cd nem is analóg, hanem digitális (PCM) átvitellel megy, legalábbis a VDO az olyan. Szóval az felejtős.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olpelesek Kérdésem lenne hozzátok.

Egy CDR 500 rádiohoz hogyan tudnék egy mp3 lejátszót csatlakoztatni?

Tegyél bele egy normális MP akárhány lejátszót, ha ilyen minőséget kedvelsz.

Nekem a sztereo hangzás az etalon, de a gyári cucc felejtős, főleg hogy még erősítő kimenet sincs rajta, így fejleszteni sem tudod.

Ha cserélsz általában (99%) nem kommunikál a közép kijelzővel és a multikormányt is elfelejtheted....

Van ezekhez is megoldás, de nem olcsón.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Mókás szerkezet! :( Amúgy ha nem a minőség a lényeg akkor elég jó. Egyetlen egy hibája ami nekem nem tetszett (amit láttam abban a verzióban), hogy ha megálltam leállítottam a kocsit, és újra elindultam, mindig a pendrive-on legelső számot játszotta.

Kérdés:

Zene fejlesztésen gondolkodok. Van egy 350 Red ATTACK Csövem, meg egy Blaupunkt GTA Flash 200-as cuccom, ami 350 wattos 2 csatornás, a cső 400 wattos. Szerintetek mi a jobb? Ha ezt a cuccot bedobom a kocsiba, kondi nélkül, mert az már eladtam.

VAGY

Eladom a cuccott és veszek értelmes hangszórokat az első ajtóba...

Sony Mp3-as fejem van... ;)

A cucc az előző kocsimban volt, és az alap 4 hangszóró mellet szépen kiegészítette a hangzást. Megvalósítható így az Caravan-omba is? Kiegészítés képpen?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Kérdés:

Zene fejlesztésen gondolkodok. Van egy 350 Red ATTACK Csövem, meg egy Blaupunkt GTA Flash 200-as cuccom, ami 350 wattos 2 csatornás, a cső 400 wattos. Szerintetek mi a jobb? Ha ezt a cuccot bedobom a kocsiba, kondi nélkül, mert az már eladtam.

VAGY

Eladom a cuccott és veszek értelmes hangszórokat az első ajtóba...

Sony Mp3-as fejem van... :(

A cucc az előző kocsimban volt, és az alap 4 hangszóró mellet szépen kiegészítette a hangzást. Megvalósítható így az Caravan-omba is? Kiegészítés képpen?

Kérdés, mennyit szánsz rá?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.