Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Ezekszerint nem mindegy akkor? Mert ránézésre kb ugyan úgy néz ki mindkettő. Amúgy csak simán beteszik a csipogót meg rádugják a kábelt és működni fog? Vagy a rádiót is kikell szedni és arra is rá kell dugni valamit (Jelenleg egy gyári CAR300-as rádió van a kocsiban)?

szerintem csak rá kell dugni a magasat (ha gyárit raksz bele)

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Az autó egy sima X14XE Astra G 5 ajtós.

A kinézett darab egy Philips CCR600 rádió + Philips CDC3-as cd váltó lenne.

Szeretném kérdezni, hogy a CD-váltó befér-e a klima alatt található lukba?

(remélem érthető)

Talán, de az a doboz kivehető (előre nyomni) és úgy is nyersz pár mmm -t, mélységben pedig 2-3 cm -t.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült az autót "bezenésíteni", de van a rendszerben egy kis gerjedés.

Nem hallani, csak a magas sugárzóknál, ha ráadom a gyújtást sípol halkan, ha jár a motor cirippel, de nem erősödik a fordulat ütemében.

A fej a tápot a gyári csatin keresztül kapja.

A kábelezés minőségi (connection), a táp és az RCA is.

Gondoltam vmi zavarszűrőre a +kábel elé ami a fejhez csatlakozik.

Létezik ilyen, vagy lehet készíteni házilag?

Hová kellene beépíteni a szűrőtagot és miből áll??

Link to comment
Megosztás:

Olvass vissza,vagy keress rá, több helyen többször írtak már erről, még rádió haszn. utasítás is van belinkelve.

Szólóban, ha nem értel hozzá ne nagyon kísérletezz, mert 10 sikertelen próba után OFF a rádiónak forever..... :)

Kedves Colin és Roló! Köszönöm a válaszokat, sikerült egy régebbi hozzászólásban rátalálni a megoldásra és a kódot elsőre elfogadta! Üdv. I. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezekszerint nem mindegy akkor? Mert ránézésre kb ugyan úgy néz ki mindkettő. Amúgy csak simán beteszik a csipogót meg rádugják a kábelt és működni fog? Vagy a rádiót is kikell szedni és arra is rá kell dugni valamit (Jelenleg egy gyári CAR300-as rádió van a kocsiban)?

Csak a csatlakozót kell rádugni és működni fog, mert a hangváltó kondi a magasba van befogatva, az F és G astrában a csipogó ugyanaz csak a takaró felület vagyis a tükör háromszög más, még a ugyanez a csipogó van gyárilag a corsa c ben és a astra H ban is!!

Link to comment
Megosztás:

Csak a csatlakozót kell rádugni és működni fog, mert a hangváltó kondi a magasba van befogatva, az F és G astrában a csipogó ugyanaz csak a takaró felület vagyis a tükör háromszög más, még a ugyanez a csipogó van gyárilag a corsa c ben és a astra H ban is!!

Corsa C "majdnem ugyanolyan", most cseréltem, méret 38mm (ez lehet azonos), de a hangváltó más benne :)

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok, Astrások!

Két hete vettem a kicsikét (Classic II Optima+ezmegaz...), szerelembe estünk. Azelőtt Asconám volt.

A gyári "hi-fi" nekem is kissé fahangú, amit a hangszóró okoz. Odáig már eljutottam, hogy megtaláltam a Pio TS-Q172C szettjét, mintegy 30pénz, de a hideg ráz a megbontástól... Bezzeg az Ascona, avval nem volt ilyen gátlásom. Balfék vagyok, ha elviszem beszereltetni?

üdvözlettel: maczko

Link to comment
Megosztás:

Nem vagy az, sokan csinálják úgy.

Asszem 3 csavar tartja a gyári hangszórót, majd kell egy keret az ujaknak és vissza építés jön.

Kis segítség hozzá (igy csináld könyv)

Jah és grat az autóhoz.

Köszönet.

Ez a típus (TS-Q) autóspecifikus, opelekhez való és úgy van kiképezve, mint a gyári (3 csavar likja van a keretén) tehát elvileg bele kell neki cuppanni a helyére.

macz

Link to comment
Megosztás:

A kocsi hangzását szeretném egy kicsit szebbé tenni.

A hátsó ajtókba is szeretném betenni a középmély, és a magas sugárzókat. Azt szeretném tudni, hogy valyon el van vezetékelve addig? Opel AstraG 2007/12 OptimaII felszereltség. Mert nagyon nem akarom megbontani a dolgokat. Ha hátra teszek normális sugárzókat, akkor természetessen elöl is kicserélem. De ugye elösször a hátsóba kell tenni valamit, szebben szól szerintem az úgy. :)

Link to comment
Megosztás:

A kocsi hangzását szeretném egy kicsit szebbé tenni.

A hátsó ajtókba is szeretném betenni a középmély, és a magas sugárzókat. Azt szeretném tudni, hogy valyon el van vezetékelve addig? Opel AstraG 2007/12 OptimaII felszereltség. Mert nagyon nem akarom megbontani a dolgokat. Ha hátra teszek normális sugárzókat, akkor természetessen elöl is kicserélem. De ugye elösször a hátsóba kell tenni valamit, szebben szól szerintem az úgy. :)

Link to comment
Megosztás:

Imy,

hogy 2007-ben hogy kábeleztek, azt nem tudom, de a mi 99-esünkben, csak a gyári helyre menőhöz volt/van kábel bekötve, nagyon minimálisan

:D

Akkor sajnos sporolásos a szitú.

Akkor meg kell bontani az A-B oszlopot, müszerfalat....asszem akkor meggondolom, lehet csak első ajtó hangszorócsere lessz. :)

Link to comment
Megosztás:

A kocsi hangzását szeretném egy kicsit szebbé tenni.

A hátsó ajtókba is szeretném betenni a középmély, és a magas sugárzókat. Azt szeretném tudni, hogy valyon el van vezetékelve addig? Opel AstraG 2007/12 OptimaII felszereltség. Mert nagyon nem akarom megbontani a dolgokat. Ha hátra teszek normális sugárzókat, akkor természetessen elöl is kicserélem. De ugye elösször a hátsóba kell tenni valamit, szebben szól szerintem az úgy. :)

Szeva.Igen a B oszlopból a hátsó ajtóba menő csatlakozóban még bent van a vezeték,de az ajtóban lévő ellendarabból már nem megy tovább.Az enyém 2007.09.havi

Link to comment
Megosztás:

Szeva.Igen a B oszlopból a hátsó ajtóba menő csatlakozóban még bent van a vezeték,de az ajtóban lévő ellendarabból már nem megy tovább.Az enyém 2007.09.havi

Sziasztok!

Igy van, amelyikbe nem raknak gyárilag a hátsó ajtókba hangszórót, még a csatit is kispórolják. Még a mostaniaknál is.

Mi úgy szoktuk csinálni, hogy a B oszlopnál lévő gumiflasninál megkeressük a hangszóróhoz menő vezetéket. 5 szál megy hátra, 3 a kp.záré, 2 a hangszóróé. Úgy emlékszem, hogy 3 zöld a kp.záré. A hátsó ajtókba lévő műanyag csatit átfúrjuk, ott visszük el előre a hangszóró 2 vezetékét. A gumiflasninál meg rákötjük a gyári vezetékre. De ez már részletkérdés, hogy ki hogyan csinálja.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a "hátsó ajtóba vmi jó hangszórót+ csipogót" el kellen felejteni már végre!

Abszolút nem lesz tőle jobb a hangzás, max. egy csomó fázisbeli eltérés a hangképnél, nem természetes.

Ha jó zenét akarsz az autódba: normális fejegység+első ajtókba komponens szett+erősítő (4 csatornás)+mélyláda.

Ez már egy minőségi ugrás a gyárihoz képest, hosszú távon is hallgatható lesz.

Viszont, ha ragaszkodsz a gyárihoz, tekerd fel a hangerőt 3/4 részt, megérted miről beszéltem.... :)

Link to comment
Megosztás:

Na úgy néz ki holnap veszek egy használt VDO CD411XED rádiót, ami elvileg kezeli az Opel kijezőjét. Véletlenül nemtudja valaki, hogy ehhez kell-e valamiféle plusz kábel, mármint hogy a kocsi kijelzőjén írjon ki mindent? Ha kell akkor pontosan milyen kábel és az mennyibe kerülhet?

Link to comment
Megosztás:

Na úgy néz ki holnap veszek egy használt VDO CD411XED rádiót, ami elvileg kezeli az Opel kijezőjét. Véletlenül nemtudja valaki, hogy ehhez kell-e valamiféle plusz kábel, mármint hogy a kocsi kijelzőjén írjon ki mindent? Ha kell akkor pontosan milyen kábel és az mennyibe kerülhet?

Ez engem is érdekelne. Majd számolj be mire jutottál. Ez a kormány vezérlővel is műxik?

Link to comment
Megosztás:

Ezt a "hátsó ajtóba vmi jó hangszórót+ csipogót" el kellen felejteni már végre!

Abszolút nem lesz tőle jobb a hangzás, max. egy csomó fázisbeli eltérés a hangképnél, nem természetes.

Ha jó zenét akarsz az autódba: normális fejegység+első ajtókba komponens szett+erősítő (4 csatornás)+mélyláda.

Ez már egy minőségi ugrás a gyárihoz képest, hosszú távon is hallgatható lesz.

Viszont, ha ragaszkodsz a gyárihoz, tekerd fel a hangerőt 3/4 részt, megérted miről beszéltem.... :D

Ne is mond, 30-as a max hangerő a rádiómon, de már 20-22 fölött a hangszórok nem bírják, 25 felett pedig hallgathatatlan. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.