Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Oda meg minek?? :D Nem tudom, eszembe nem jutott még a hátsó ajtóba bármilyen hangszórót is tenni....

nem hinném, hogy 5.1 lenne a rendszer....?

Nálam gyárilag az első-hátsó ajtókban lakik egy-egy "mély"-közép, az elsőkben meg egy-egy csipogó. Nos ettől még nem 6.x-es a rendszer :D . Viszont ha a hátul ülők valamit jobban szeretnének hallani /mondjuk mert a hírek érdeklik v. a kedvenc száma megy/, akkor én hiába is játszom hátra a "fédert", attól az érthetőség, a minőség cseppet sem javul.

Nem akarok én HI-FI-t. Azt otthon kell hallgatni, autóban csak a lankadtpöcsűek bömböltetik feltűnőskődésből /naná hogy pasi ül mellettük és nem nő/. Én elöl elvagyok ezzel a minőséggel is. De miért fosszam meg az utassort a Sokolnál jobb minőségtől?

Link to comment
Megosztás:

Nálam gyárilag az első-hátsó ajtókban lakik egy-egy "mély"-közép, az elsőkben meg egy-egy csipogó. Nos ettől még nem 6.x-es a rendszer :D . Viszont ha a hátul ülők valamit jobban szeretnének hallani /mondjuk mert a hírek érdeklik v. a kedvenc száma megy/, akkor én hiába is játszom hátra a "fédert", attól az érthetőség, a minőség cseppet sem javul.

Nem akarok én HI-FI-t. Azt otthon kell hallgatni, autóban csak a lankadtpöcsűek bömböltetik feltűnőskődésből /naná hogy pasi ül mellettük és nem nő/. Én elöl elvagyok ezzel a minőséggel is. De miért fosszam meg az utassort a Sokolnál jobb minőségtől?

Megértelek, meg nem is.....

Szerintem még nem igazán hallhattál jó rendszert autóban, pedig létezik, de ennek nem az az ismérve, hogy üvölt ill. hogy tüc-tüc, vagy dum-dum.... Ez így tényleg pocsék tud lenni!

A hátsó hangszórókról meg azért sem tudok nyilatkozni, mivel nekem nincs, de az első szett lazán és érthetően "beszólja" az egész autót, a hátul ülők is tökéletesen értik a mondandót vagy éppen a zenét. Hangsúlyozom nem hangos,(de ha kell tud olyan is lenni) csak nagy a felbontása és a dinamikája, meg persze az ára is..... :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is van a hátsó ajtókban felül és alul is hangszóró. Gyárilag. Sajna nem tudom használni mert ahol vettem a kocsit ott nem tudtták megadni a gyári rádió kódját, az elözző tulajjal meg nem tudok beszélni mert nem veszi fel a mobilját amikor hívom.

Link to comment
Megosztás:

Megértelek, meg nem is.....

Szerintem még nem igazán hallhattál jó rendszert autóban, pedig létezik, de ennek nem az az ismérve, hogy üvölt ill. hogy tüc-tüc, vagy dum-dum.... Ez így tényleg pocsék tud lenni!

A hátsó hangszórókról meg azért sem tudok nyilatkozni, mivel nekem nincs, de az első szett lazán és érthetően "beszólja" az egész autót, a hátul ülők is tökéletesen értik a mondandót vagy éppen a zenét. Hangsúlyozom nem hangos,(de ha kell tud olyan is lenni) csak nagy a felbontása és a dinamikája, meg persze az ára is..... :D

A RollsRoyceban,Maseratiban,A8-ban is van hátúl hangszóró, meg a többi premium márkában is. Azok is biztos el vannak bas.....a. Pedig ott némileg többe kerülhet a hifi, mint a tiedben és nem azért, mert a hátsó hangszórók olyan drágák. :D

Link to comment
Megosztás:

A RollsRoyceban,Maseratiban,A8-ban is van hátúl hangszóró, meg a többi premium márkában is. Azok is biztos el vannak bas.....a. Pedig ott némileg többe kerülhet a hifi, mint a tiedben és nem azért, mert a hátsó hangszórók olyan drágák. :D

attól, hogy milliókat kérnek érte, még nem biztos, hogy jól is szól...

Link to comment
Megosztás:

A RollsRoyceban,Maseratiban,A8-ban is van hátúl hangszóró, meg a többi premium márkában is. Azok is biztos el vannak bas.....a. Pedig ott némileg többe kerülhet a hifi, mint a tiedben és nem azért, mert a hátsó hangszórók olyan drágák. :D

Ez aztán hozzászólás....

Amit írtál azt hívják a paraszt vakításának: ha vki már olyan felsőkategóriás autót vásárol úgymond mindegy mit teszünk bele, mert van a marhának pénze megfizetni, meg el is hiszi hogy ha vmiből sok van az a jó, oszt tömjük tele hangszóróval, oszt attó lesz a jó....

Attól hogy sok hangszóró van az autóban, meg felsőkategóriás egy autó, az nem azt jelenti, hogy az a "hifi" a jó, az a követendő megoldás.

Majd, ha a Maserati kitalálja, hogy tegyünk a hátsó űlés támlájába is hangszórót, akkor nyilván az lesz a jó, mert azt egy prémium autóba rakták??

Itt alapvetően a sztereo hangzásról van szó, a 2 csatornás rendszerről, ahol a hallgató a hangforrás előtt helyezkedik el, nem pedig háttal annak. Természetesen vannak olyan rendszerek, ahol szerepe lehet egy vagy több háttérsugárzónak (5.1). Lehet ezekben az autókban többe került a "hifi" mint az enyémben, de ez nyilván a felsőkategória természetes velejárója, ami nem hinném, hogy egyenesen arányos a minőséggel.... Tájékozodj egy kicsit mielőtt ilyen elmés dolgokat írsz, vagy kérdezz meg olyan szakembert akinek van némi tapasztalata e témában..... :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor ha 38 mm a csipogo helye,igy akkor gondolom nem érdemes megvennem bele a 2 cm vagy a 2,5 cm-est nem?

Igy simán belesne akkor............

Nem feltétlen, ha lepattintod a tükörháromszöget van mögötte gyárilag egy szivacs, ami teljesen belesímul a műanyag formába, így az is helyén tartja a csipogót.

Legegyszerűbb, ha leveszed a műanyag tükörháromszöget, elviszed magaddal és belepróbálod a leendő csipogókat..... :D

Link to comment
Megosztás:

Megértelek, meg nem is.....

Szerintem még nem igazán hallhattál jó rendszert autóban, pedig létezik, de ennek nem az az ismérve, hogy üvölt ill. hogy tüc-tüc, vagy dum-dum.... Ez így tényleg pocsék tud lenni!

A hátsó hangszórókról meg azért sem tudok nyilatkozni, mivel nekem nincs, de az első szett lazán és érthetően "beszólja" az egész autót, a hátul ülők is tökéletesen értik a mondandót vagy éppen a zenét. Hangsúlyozom nem hangos,(de ha kell tud olyan is lenni) csak nagy a felbontása és a dinamikája, meg persze az ára is..... :D

Elnézés a tegnapi "kirohanásomért", de pont egy ilyen tüc-tüc-dum-dumvitézt láttam, aki még a szirénázó mentőt sem hallotta meg a háta mögött, pedig előtte-utánna már mindenki lehúzódott és ő még ezt sem értette. Remélem valamelyik családtagjáért igyekezett a rohamkocsi. :D

Sokan keverik a jó hangzást az irdatlannagy hangerővel. Jó hangzású rendszert egyszer hallottam, azt hangmérnök terve alapján építették meg. Az árát szemérmesen elhallgatta a srác, mert hét számjegyűre sikeredett.

Ja, nekem egy Caravant kellene "beszólnia". :D

Link to comment
Megosztás:

Ez aztán hozzászólás....

Amit írtál azt hívják a paraszt vakításának: ha vki már olyan felsőkategóriás autót vásárol úgymond mindegy mit teszünk bele, mert van a marhának pénze megfizetni, meg el is hiszi hogy ha vmiből sok van az a jó, oszt tömjük tele hangszóróval, oszt attó lesz a jó....

Attól hogy sok hangszóró van az autóban, meg felsőkategóriás egy autó, az nem azt jelenti, hogy az a "hifi" a jó, az a követendő megoldás.

Majd, ha a Maserati kitalálja, hogy tegyünk a hátsó űlés támlájába is hangszórót, akkor nyilván az lesz a jó, mert azt egy prémium autóba rakták??

Itt alapvetően a sztereo hangzásról van szó, a 2 csatornás rendszerről, ahol a hallgató a hangforrás előtt helyezkedik el, nem pedig háttal annak. Természetesen vannak olyan rendszerek, ahol szerepe lehet egy vagy több háttérsugárzónak (5.1). Lehet ezekben az autókban többe került a "hifi" mint az enyémben, de ez nyilván a felsőkategória természetes velejárója, ami nem hinném, hogy egyenesen arányos a minőséggel.... Tájékozodj egy kicsit mielőtt ilyen elmés dolgokat írsz, vagy kérdezz meg olyan szakembert akinek van némi tapasztalata e témában..... :D

Azért annyira Én sem vagyok kuka. Te nyertél már valami díjat az altalad épített hifivel? Én igen.

Link to comment
Megosztás:

Volna egy kérdésem. Ha van egy gyári fejegység a kocsiban car400 (azthiszem) és a kocsiban gyári 6 hangszóró van, érdemes lecserélni a két első ajtóban lévő hangszórót másra?

Én a sajátomat kicserélem mert a gyári rádó kikerül és az eladó azzal kecsegtett, hogy a ha fejegységet cserélek lehet, hogy nem bírják a papírmembránok és kiszakadnak meg recsegni fognak. De lehet, hogy másnak nem ez a véleménye.

Link to comment
Megosztás:

Én a sajátomat kicserélem mert a gyári rádó kikerül és az eladó azzal kecsegtett, hogy a ha fejegységet cserélek lehet, hogy nem bírják a papírmembránok és kiszakadnak meg recsegni fognak. De lehet, hogy másnak nem ez a véleménye.

Bírni fogja a gyári is..... Fejegységet én is cseréltem már....

Link to comment
Megosztás:

Gondolom. Nekem ezt csak megemlítette a srác. Én mondjuk nem vagyok egy olya tüc-tüc, meg düb-düb autós. Szeretem az ilyen zenét is, de kistérben nem érdemes üvőltetni.

Nem biztos, hogy jobb lesz, lehet a fej ki fogja hozni a hangszóró gyengéit.

A gyári hangszóró a gyári fejhez van illesztve, azért mondják sokan, "hogy milyen jól szól".... :D

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, hogy jobb lesz, lehet a fej ki fogja hozni a hangszóró gyengéit.

A gyári hangszóró a gyári fejhez van illesztve, azért mondják sokan, "hogy milyen jól szól".... :D

Ezért veszek majd hozzá Blaupunkt hangszóró párokat. Mármint az új rádiómhoz.

Link to comment
Megosztás:

A RollsRoyceban,Maseratiban,A8-ban is van hátúl hangszóró, meg a többi premium márkában is. Azok is biztos el vannak bas.....a. Pedig ott némileg többe kerülhet a hifi, mint a tiedben és nem azért, mert a hátsó hangszórók olyan drágák. :D

Igaz, de nem ettől jó a hifi ezekben az autókban..... sőt, ez csak bonyolítja a helyzetet. Minden olyan autóban, ahol az összes utas szórakoztatása a cél, van hátul is hangszóró. Luxusmárkáknál, igényesebb hifiknél (Mark Levinson, Bower & Wilkins, stb.) igyekeznek több hangszóró elhelyezésével és megfelelő hangolásával a karosszéria ill. belső tér adottságait "kiszűrni" a hangzásból. Ez nem tévesztendő össze a középkategória "tegyünk hátra is valamit, hadd szóljon ott is" elvével.... Egyébként tökéletes hangzást mind a 4 ülőhelyen elég nehézkes még így is összehozni. Meg kéne kérdezni Mark Levinsont, miért tartott 11 hónapig amíg összehozta a Lexus LS430 hangzását....pedig neki még pénz sem probléma...... szeretnél te is ennyit szívni vele?

Meg persze ott van az 5.1 surround hangzás, ami persze sokaknak tetszik, sok prémium autóba be is rakják, csak az a helyzet, hogy egy koncerten sem körülülnek a zenészek, hanem előtted játszanak a színpadon. Mozizni meg, na azt viszont tényleg otthon kell.

A tipikus "autóhifi-autó" nem ilyen. Gyakorlatilag a vezetőn kívül mindenki más le van sz...va. Arra az egy pontra van optimalizálva a hangzás, ezért emberi léptékkel mérve is elfogadhatót lehet alkotni. A többi meg nem érdekes.

A legfontosabb viszont, hogy a hifit magának építi az ember, nem másnak. Én sosem hallgattam még nagy hangerőn semmit, ha más is ült az autóban. Nem igazán értékeli senki rajtam kívül, akkor meg mindek erőltessem....

Link to comment
Megosztás:

Miért hivják csipogonak ezeket a magas hang sugárzokat,ki árulja el nekem?

Pontosan mennyivel kell máshogy hallani,ha be van épitve ilyen csipogo?

Haverom vett a mediamarktban,3750 ft volt magas hangsugárzo néven,be rakta meg minden,szolnak is de nincs nagy különbség a hangzásban ez miért lehet?

Esetleg amit a wilcomp honlapján hirdetnek jobb lehet valamivel?????

Link to comment
Megosztás:

Miért hivják csipogonak ezeket a magas hang sugárzokat,ki árulja el nekem?

Pontosan mennyivel kell máshogy hallani,ha be van épitve ilyen csipogo?

Haverom vett a mediamarktban,3750 ft volt magas hangsugárzo néven,be rakta meg minden,szolnak is de nincs nagy különbség a hangzásban ez miért lehet?

Esetleg amit a wilcomp honlapján hirdetnek jobb lehet valamivel?????

Én nem kisérleteznék csak magassugárzó berakásával, vagy ha igen a bontóban szerezz be gyárit ha az atóba alul is gyári közép-mély van, akkor talán érezhetőbb, de ezt így nehéz megmondani.

Egyszerűbb ha komplett szettet veszel egy alsó középkategóriás a sal honlapján 8000 től vannak,csak ezekhez beépítőkeret, stb dolgok kellenek ez persze emeli az árat!

gyári magas 1500 ftkörül kapható a pár

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.