Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Sziasztok! Tapasztált már valaki olyat ,hogy a hátsó ablakfűtés bezavarja a rádió vételt! Megoldás esetleg?

,

Hali!

Nálam igaz még nem fordult elő ilyen de pár tippem lenne. Nézd meg hogy az antenna kábel helyén van-e a rádióban ha átalakító van a rádióban akkor nézd meg azt hogy az nem kontakthibás-e.(próbaképpen csináld meg azt hogy a fejet kiveszed és az antenna helyére bedugsz egy fél méteres vezetéket és úgy hallgatod meg bekapcsolt ablakfűtés mellet azt a csatornát amit zavar) A tetőantenna csatlakozását is ellenőrizni kéne. A fejegység gyári vagy utólagos? Ez azért fontos mert vannak olyan egyének/szerelők, akik ha utólagos fejet raknak be akkor elvágják az iso csatiba a remote szálat. Ilyenkor igaz marad a dátum kijelzés, de cserébe nem lesz anntenna erősítőnek sem tápja és ez okozhatja azt hogy az ablakfűtés interferenciát okoz. Én árnyékolás hibára is tippelnék. Mindenesetre a hozzáférhető helyekkel kezd utána a bontást, mert annál nagyobb méreg nincsen ha mindent lebontottál, és a végén derül ki hogy a hiba full a másik oldalon van amihez full könnyű hozzáférni.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nálam igaz még nem fordult elő ilyen de pár tippem lenne. Nézd meg hogy az antenna kábel helyén van-e a rádióban ha átalakító van a rádióban akkor nézd meg azt hogy az nem kontakthibás-e.(próbaképpen csináld meg azt hogy a fejet kiveszed és az antenna helyére bedugsz egy fél méteres vezetéket és úgy hallgatod meg bekapcsolt ablakfűtés mellet azt a csatornát amit zavar) A tetőantenna csatlakozását is ellenőrizni kéne. A fejegység gyári vagy utólagos? Ez azért fontos mert vannak olyan egyének/szerelők, akik ha utólagos fejet raknak be akkor elvágják az iso csatiba a remote szálat. Ilyenkor igaz marad a dátum kijelzés, de cserébe nem lesz anntenna erősítőnek sem tápja és ez okozhatja azt hogy az ablakfűtés interferenciát okoz. Én árnyékolás hibára is tippelnék. Mindenesetre a hozzáférhető helyekkel kezd utána a bontást, mert annál nagyobb méreg nincsen ha mindent lebontottál, és a végén derül ki hogy a hiba full a másik oldalon van amihez full könnyű hozzáférni.

Link to comment
Megosztás:

ez inkább ide tartozik, nem a másik topicba ahol elkezdtük....

Benne! Ott van visszahajtva, és összeragasztva.

Szóval ma leszedetem a tükörháromszöget, de nem is láttam benne kábelt, és ki sem tudtam tapintani...

Classic II-be valaki már szerelt be csipogókat? Ha van merre van kábel?

A tükörháromszög levételekor az egyik patentet kinyírtam, esetleg valaki egy cíkszámmal tudna segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Ezt nálam is csinálja, nekem is gyári rádióval (CAR400). Rejtély, hogy mitől lehet, mert egyenáram elvileg nem tud interferenciát okozni.

Az antennaerősítő, a hátsó ablakfűtésen át, az első tükörfűtésen keresztül kap testet!!!

Hibás a testelése!!!

Az antennaerősítőnek mindegy az a pár Ohm. Mivel mikroampereket emészt fel, akár több száz Ohm-mal is simán erősít.

Viszont, ha bekapcsolod a fűtést (ablak-tükör) nem tud az első tükörfűtésen keresztül testelődni. (esetleg a hátsó ablakfűtés nem is megy!)

Link to comment
Megosztás:

Az antennaerősítő, a hátsó ablakfűtésen át, az első tükörfűtésen keresztül kap testet!!!

Hibás a testelése!!!

Az antennaerősítőnek mindegy az a pár Ohm. Mivel mikroampereket emészt fel, akár több száz Ohm-mal is simán erősít.

Viszont, ha bekapcsolod a fűtést (ablak-tükör) nem tud az első tükörfűtésen keresztül testelődni. (esetleg a hátsó ablakfűtés nem is megy!)

Köszi az infót, így már van benne logika, nem gondoltam volna, hogy ezt így oldották meg, majd megvizslatom. Az ablakfűtés megy, de a rádió vételt egyébként is elég gyengének érzem, lehet az is pont emiatt.

Link to comment
Megosztás:

ez inkább ide tartozik, nem a másik topicba ahol elkezdtük....

Szóval ma leszedetem a tükörháromszöget, de nem is láttam benne kábelt, és ki sem tudtam tapintani...

Classic II-be valaki már szerelt be csipogókat? Ha van merre van kábel?

A tükörháromszög levételekor az egyik patentet kinyírtam, esetleg valaki egy cíkszámmal tudna segíteni?

Pedig én tettem 2 autóba is (2006-osak), és ott volt a kábel.

Esetleg lejjebb csúszott az ajtókárpitban.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Benne van a kábel vissza van dugva a kárpit alá és oda van ragasztva fehér papír alapú ragasztóval, az enyémben is úgy volt 2008-as Classic II. A kárpit sarkánál fent. ;)

Én a vezetőoldalt szedtem le, ott semmiféle kábelt nem találtam. Ott merre volt, és milyen mélyen, milyen irányba? Újamat bedugva nem találtam semmit sem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én a vezetőoldalt szedtem le, ott semmiféle kábelt nem találtam. Ott merre volt, és milyen mélyen, milyen irányba? Újamat bedugva nem találtam semmit sem. :lol:

Az enyémben is benne volt. Az ajtókárpit mögött a kábelköteghez rögzítve. Nem a háromszög mögött.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben is benne volt. Az ajtókárpit mögött a kábelköteghez rögzítve. Nem a háromszög mögött.

Most megint kimentem a minuszokba szétszedtem, és a kábelkötegen volt valami papíralapú ragasztó, de el volt szakadva, gondolom beesett a köteg...

Majd tavasszal szétszedem, és berakom a hangszórókat.

Link to comment
Megosztás:

Most megint kimentem a minuszokba szétszedtem, és a kábelkötegen volt valami papíralapú ragasztó, de el volt szakadva, gondolom beesett a köteg...

Majd tavasszal szétszedem, és berakom a hangszórókat.

Kötőtű, kampó? Nem esik az olyan nagyot, össze van kötegelve a tükörfűtés, eablak, hangszórók vezetékei.

Link to comment
Megosztás:

Kötőtű, kampó? Nem esik az olyan nagyot, össze van kötegelve a tükörfűtés, eablak, hangszórók vezetékei.

Nem lehet a kárpitot valahogy csak a tetejét kibillenteni?

Csavarok merre vannak? Ha lesz hangszóróm nekiesek, bemérgesedtem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet a kárpitot valahogy csak a tetejét kibillenteni?

Csavarok merre vannak? Ha lesz hangszóróm nekiesek, bemérgesedtem. :lol:

Óvatosan a szétszedéssel, főleg ha nem fűtött a garázsod mert ilyen hidegben a műanyagok nagyon rideggé válnak és törnek egyből!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.