Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Muchas gracias! :D :D :D

Azt hiszem megoldom a képek alapján, autó elektronikai cégnél dolgozom mi is ilyeneket gyártunk meg még sok fullos dolgokat! "HARMAN" nem tudom, hogy ez a név jelen-e nektek valamit!? :)

A másik fele fele meg itt nyekereg előttem a Rolls-ban ! :D(kardon)
Link to comment
Megosztás:

Harman Kardon-ra gondoltál? :D

Jó minőség az biztos szerintem a világ egyik legjobb.......!

De kifejezetten nem a Kardonra gondoltam! Mikor kiírtam, hogy autó elektronikai cég!

Mi gyártjuk AUDI,Mercedes,BMW,Porsche,Jaguár stb stb........ szóval ebbe az autómárkákba erősítök, GPS, kijelző, wifi, stb stb...

Ezért írtam, hogy képek alapján biztos megtudjuk csinálni az átalakítást a Delco Electronics CDR500-ba! Ha nem akkor meg ideje lesz venni egy AUX-os autó rádiót!

Természetesen a kocsiban jó minőségű Céges cuccok vannak! :D :D : D: :D"Vásárolt termékek"' :D :)

Link to comment
Megosztás:

de így ugrott a CD ugye? na nem mintha a mai világban sima audio zene dukálna, csak kérdem :)

Nekem azt mondták a "mérnökök", hogy mivel egy bemeneti jelen megy ezért ha nem teszel be cd-ét akkor szól az aux, de ha cd-ét teszel be akkor az szól! Mivel itt megy be az Erősítőbe a egyszerűen fogalmazok a muzsika! :D

De a legegyszerűbb megoldás, hogy olyan JACK csatit teszel ami megszakítja a cd bemeneti jelét és akkor az aux-ot hallod ha kihúzod akkor meg a CD szóll! Mint ahogy a linkelt videón található vagyis látható!

Amúgy ha van aux akkor a rosseb se fog cd-ét írogatni!:D :D :D :D

így is már 2db vödör van bent és szanálnom kell!

Ezért ne mutassátok meg az asszonynak, hogy hogyan kell Cd-ét írni! :D :) :D :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egy kisebb falba ütköztem autó hifi beszerelés közben. Mondjuk kapásból az elején... Sajnos teljesen amatőr vagyok. Van egy Astra g kombim. Szeretném az akksitól bevezetni a tápkábelt a beltérbe. Ezt hol tudom megoldani? Olvastam olyat is, hogy fúrni kell a tűzfalat. Ezt valahogy nem lehet elkerülni? Ha lehet akkor, hogy? Hol tudom behúzni a kábelt? Előre is köszönöm a segítségeteket! Üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egy kisebb falba ütköztem autó hifi beszerelés közben. Mondjuk kapásból az elején... Sajnos teljesen amatőr vagyok. Van egy Astra g kombim. Szeretném az akksitól bevezetni a tápkábelt a beltérbe. Ezt hol tudom megoldani? Olvastam olyat is, hogy fúrni kell a tűzfalat. Ezt valahogy nem lehet elkerülni? Ha lehet akkor, hogy? Hol tudom behúzni a kábelt? Előre is köszönöm a segítségeteket! Üdv: Tamás

a fékrásegítő mellet (kb) van a tűzfalon van egy gumi dugó ...

na azon keresztül meg oldható ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egy kisebb falba ütköztem autó hifi beszerelés közben. Mondjuk kapásból az elején... Sajnos teljesen amatőr vagyok. Van egy Astra g kombim. Szeretném az akksitól bevezetni a tápkábelt a beltérbe. Ezt hol tudom megoldani? Olvastam olyat is, hogy fúrni kell a tűzfalat. Ezt valahogy nem lehet elkerülni? Ha lehet akkor, hogy? Hol tudom behúzni a kábelt? Előre is köszönöm a segítségeteket! Üdv: Tamás

Szia! Én éppen a hétvégén estem át ezen a műveleten. (Nekem is az első volt). Már kész van, és működik is. :D

A tápkábelt én az ablaktörlő motor kábelkötegének a dugójánál vittem át, majd beljebb pedig a motorháztető nyitó bowden mellett. Máshol nem tudtam átfűzni, helyhiány miatt.

A kombiban egyébként nagyon jól szól a cucc, én egy JBL GTO 16.5 centis kétutas komponens szettet vettem előre, meg egy zárt 30 centis ládát, szintén JBL, amit egy JBL GT5 erősítő hajt meg. A fej maradt az LG, amivel az autót vettem, majd később talán lesz jobb, pillanatnyilag megfelel.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Én éppen a hétvégén estem át ezen a műveleten. (Nekem is az első volt). Már kész van, és működik is. :D

A tápkábelt én az ablaktörlő motor kábelkötegének a dugójánál vittem át, majd beljebb pedig a motorháztető nyitó bowden mellett. Máshol nem tudtam átfűzni, helyhiány miatt.

A kombiban egyébként nagyon jól szól a cucc, én egy JBL GTO 16.5 centis kétutas komponens szettet vettem előre, meg egy zárt 30 centis ládát, szintén JBL, amit egy JBL GT5 erősítő hajt meg. A fej maradt az LG, amivel az autót vettem, majd később talán lesz jobb, pillanatnyilag megfelel.

Én is a motorháztető nyitó bowden mellet vittem be!

Mikor nekilátunk vakartuk is a fejünket, hogy mi is van most??? :D :)

Link to comment
Megosztás:

az nem az én képem :)

de azért köszi :)

egyébként úgy van ahogy írod

A: Nincs bekábelezés

B:csak alsó hangszóró

C: alsó felső hangszóró

én vettem egy kábelköteget...

az csak alsós volt... elosztottam ketté :) ennyi

majd amikor bekerült a villanyablak akkor megint kábelköteg csere :) azon van alsó felső :)

Link to comment
Megosztás:

Van amelyik elő van készítve, van amelyik nincs...

Csak akkor tudod meg, ha lebontod a kárpitot.

Ha kiépítették, akkor, a kapaszkodó magasságában, belül vissza van hajtva a vezeték, és összefogatták egy kis papír alapú ragasztószalaggal.

Ezt kell bontani, és a belső nyitó mellett, a hangszóró házba kihúzni.

"Kárpitot, egy x csavar tartja alul, egy a behúzó-könyöklőben, még egy, a fekete takaró műanyag mögött. Mellette, a nyomógomb helyén levő burkolat alatt is egy x csavar. Az ajtó nyitó belső kilincsnél is, van egy a fekete takaró műanyag alatt. Végül, a magas hangszórórácsot is le kell venni, alulról-felfelé, levehető. Itt van az utolsó x csavar. Ezután, már csak a műanyag patentok tartják."

Ha kézi az ablakemelőd, az omega rugót is ki kell venni. Nem lesz egyszerű!

"Az ablakemelőkar leszerelése: Ki kell venni az omega rugót. A kart lefelé kell fordítani. A felső pontnál, a kárpitot jó erősen benyomni, én egy jó vastag lapos csavarhúzót nyomtam alá. Kell egy kis hely, hogy egy erős horgolótűvel, megtaláljuk a rugót. Teljesen bemegy a kar pereme alá, ezért nem látni. Csak érezni lehet. Ha megvan, kihúzni, felfele."

Jó szórakozást, ebben a jó melegben....

IMG_20120107s.png

Photo by Mc-elek

Köszönöm a segítséget,majd írok a végeredményről
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy erősítőt hova szokás beépíteni?

Sógorom vett tegnap egy mélyládát erőlködővel együtt, be kéne építeni, de nem tudom hogy lenne érdemes: erősítő valahol elől és csak a hangfalkábelt hátravinni, vagy betenni azt is a csomagtartóba, és az áramot, meg a vonali jelet hátravinni? Hogy szokták ezt? Hangtechnikában nem vagyok otthon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy erősítőt hova szokás beépíteni?

Sógorom vett tegnap egy mélyládát erőlködővel együtt, be kéne építeni, de nem tudom hogy lenne érdemes: erősítő valahol elől és csak a hangfalkábelt hátravinni, vagy betenni azt is a csomagtartóba, és az áramot, meg a vonali jelet hátravinni? Hogy szokták ezt? Hangtechnikában nem vagyok otthon.

hát van ezerféle variáció

elöl nem igazán fér el az erősítő

a csomiba szokták rakni van aki az ülés háttámlára csavarozza van aki a láda oldalára

nekem kombim van, inkább a ládára raktam mind a két erősítőt + a kondit ha cipekedni kell kiveszem a ládát .

nekem nem tökéletesen, de a jobb oldali küszöbben megy az összes kábel, elöl a lábtérnél nem pontosan passzol a műanyag

de van benne

1 pár piros

3 rca pár

2 páros hangszóró vezeték

hátul tudsz testet találni nekem pont a két üléstámla találkozásánál van egy nagy csavar na az tutin rögzíti a kábelt

Link to comment
Megosztás:

hát van ezerféle variáció

elöl nem igazán fér el az erősítő

a csomiba szokták rakni van aki az ülés háttámlára csavarozza van aki a láda oldalára

nekem kombim van, inkább a ládára raktam mind a két erősítőt + a kondit ha cipekedni kell kiveszem a ládát .

nekem nem tökéletesen, de a jobb oldali küszöbben megy az összes kábel, elöl a lábtérnél nem pontosan passzol a műanyag

de van benne

1 pár piros

3 rca pár

2 páros hangszóró vezeték

hátul tudsz testet találni nekem pont a két üléstámla találkozásánál van egy nagy csavar na az tutin rögzíti a kábelt

nem szerencsés a tápot és a jelkábelt egy oldalt vinni..

nálam az egyik oldal táp,másik oldal rca

szerintem :)

az erősítő meg vagy a ládán vagy a háttámlán ..

a lényeg hogy jól szellőzőn

Megnéztük a lehetőségeinket, valóban nemigen fér el elől nagyon sehol (nekem az lett volna a szimpatikusabb, nem kéne annyi mindent hátravinni), úgyhogy úgy döntöttünk hátul lesz az erőlködő is a láda oldalára csavarozva.

Mivel egyenáramról van szó, én nem gondolnám, hogy probléma lenne ha együtt megy a jel és a tápvezeték. Meg mélyládának szerintem nem is annyira fontos, hogy kristálytiszta jelet kapjon, annak úgyis csak az a célja, hogy dübörögjön. Gondolom én, de mondom hülye vagyok a hangtechinkához, meg botfülem is van, úgyhogy közel sem biztos, hogy igazam van :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.