Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Volt fent egy lista valahol az interneten - most persze nem találom - ahol a rádiók betűkódjához meg volt adva, hogy AUX-os vagy anélküli, sőt még az előlap színét is (pl.: DW=DVD90NAVI satin stone előlappal, AUX bemenettel). Ez igaz CD30, CD30MP3, CD70, DVD90 rádiókra egyaránt.

krisztus: az az AUX bemenete.

csaba66: a TwinAudio-nak külön kezelőpanelje van a hátsó utasoknál. Két 3,5 mm-es jack aljzat (csak kimenetre használható), oldalanként hangerőszabályzás, forrásválasztás. Ez utóbbival a rádión nem használt forrás választható ki a fülhallgatókra, miközben a hátsó hangszórókat némítja a rendszer.

Link to comment
Megosztás:

Volt fent egy lista valahol az interneten - most persze nem találom - ahol a rádiók betűkódjához meg volt adva, hogy AUX-os vagy anélküli, sőt még az előlap színét is (pl.: DW=DVD90NAVI satin stone előlappal, AUX bemenettel). Ez igaz CD30, CD30MP3, CD70, DVD90 rádiókra egyaránt.

krisztus: az az AUX bemenete.

csaba66: a TwinAudio-nak külön kezelőpanelje van a hátsó utasoknál. Két 3,5 mm-es jack aljzat (csak kimenetre használható), oldalanként hangerőszabályzás, forrásválasztás. Ez utóbbival a rádión nem használt forrás választható ki a fülhallgatókra, miközben a hátsó hangszórókat némítja a rendszer.

Az AUX-osok listaja:

CD30mp3 die AUX fähig sind:

Farbe champagner: 13 255 553 Kennung: AT

Farbe silber: 13 255 554 Kennung: AU

Farbe Klavier lack: 13 255 555 Kennung: AW

Farbe anthrazit: 13 255 557 Kennung: AX

CD70 die AUX fähig sind:

Farbe silber: 13 271 254 Kennung: CO

Farbe anthrazit: 13 271 252 Kennung: CM

Farbe champagner: 13 271 253 Kennung: CN

Farbe Klavier lack: 13 271 255 Kennung: GD

DVD90 die AUX fähig sind:

Farbe silber: 13 272 815 Kennung: DX

Farbe anthrazit: 13 272 813 Kennung DY

Farbe champagner: 13 272 814 Kennung: DW

Farbe Klavier lack: 13 272 816 Kennung: EA

Olyan elo embert meg nem lattam, aki sima CD30-on gyari AUX-ot latott, amitol persze meg letezhet. A kulon kezelopanel vilagos, de a hozza meno (bekotetlen) kabel elvileg eppen ugy ott lehetne, mint az AUX-e. Vagy megeshet, hogy korabban egy masik radio volt a kocsiban, amit lecsereltek, de a kabele ott maradt.

Nekem cd 30 és ez van ott mint a képen

Kell egy csatlakozó aljzattal meg talán programozás

Kivancsi lennek egy kepre a radio tetejerol :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.

Túl vagyok a "műtéten", vagyis a CD 30 fejegységem ellenőrzésén.

- A CD váltó gomb megnyomására csak azt írja ki, hogy "NO CD", nem azt, hogy AUX.

- Kihúztam a szerkezetet, nincs a tetején lévő kapcsolási rajzon AUX. (Lefotóztam, de nem tudom berakni a képet, nem értek hozzá). Típusa:CD 30, URA, 70.03.01., CR, 9 gombos Delphi Grundig, No: 13263051.

- A kézifékhez nincs kiépített vezeték, vagy jack dugó.

Hát ennyi. Marad a fejegység csere, vagy marad ez a készülék.

benkoa

Link to comment
Megosztás:

SZiasztok

Remélem tud valaki segíteni, bár nem ide való kérdés. H astra közepén a színes kijelzőnek, hány collos a mérete? Illetve ahhoz való kerete nincs valakinek? Esetleg hol tudnék beszerezni egyet olyat?

Segítségeteket előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

SZiasztok

Remélem tud valaki segíteni, bár nem ide való kérdés. H astra közepén a színes kijelzőnek, hány collos a mérete? Illetve ahhoz való kerete nincs valakinek? Esetleg hol tudnék beszerezni egyet olyat?

Segítségeteket előre is köszönöm

Szia!

A kijelző:

Technische Daten des CID für den Astra H

Hersteller Toshiba Matsushita

Typ LTA065B090

Bildschirmgrösse 16,5cm 6,5 inch Bildschirmdiagonale

Displaytyp TFT active matrix

Auflösung 1200Pixel Breite x 234 Pixel Höhe

Horizontalfrequenz von 15,584 kHz bis 15,884 kHz

Vertikalfrequenz von 49,87Hz bis 60,51Hz

Eingänge 2 x RGB

Maximale Bildhelligkeit 500cd

Lebendsdauer Beleuchtung min 10.000std, typisch 25.000std

Arbeitstemperatur -30 Grad bis +65 Grad ( mit Einschränkung +85 Grad)

Besonderheiten Hochspannungswandler IM Modul, mehrere Bildformate wählbar

Link to comment
Megosztás:

Halihó, kiszerelt állapotban(fényképről pld.), hogyan lehet megtudni a CD30-ról, hogy AUX-os vagy sima ?

A rádió tetején van egy matrica, arra rá van írva minden.

Tehát, ha az AUX L, AUX R, AUX GND kis négyzete be van "színezve" akkor van benne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

Nem régóta van H-s Astrám és engem is érdekel az AUX bemenet kiépítése. Kivettem a rádiót (CD70 Navi) de a képen nem tudok eligazodni, hogy van-e csatlakozás. Valaki tud segíteni?

http://www.dropbox.com/sh/ofrclisqibwqb6u/SKO7JiyTTr

A menüben megjelenik az AUX opció? Az audio menün belül, az FM, AM, CD, SOUND oszlopban találod. Ha nem, akkor keresd Somi-t, ő meg tudja csinálni, hogy legyen AUX-od.

Link to comment
Megosztás:

A menüben megjelenik az AUX opció? Az audio menün belül, az FM, AM, CD, SOUND oszlopban találod. Ha nem, akkor keresd Somi-t, ő meg tudja csinálni, hogy legyen AUX-od.

Köszönöm Koco!

Nem nincs a menüben AUX.

Holnap viszem a rádiót felprogramoztatni AUX-ra, akkor viszont már lesz benne, de a panel érdekelt volna, hogy érdemes-e belekezdeni. Csak ez a rajta lévő rajzon nem derül ki :( Látott már valaki ilyen gyártású Cd70 Navi-t amúgy? Eddig egy gond van vele, csak a Sony cd-ket hajlandó beolvasni.

Link to comment
Megosztás:

Az AUX-ot opcom-mal is be lehet állítani, a rádió szoftverét pedig lehet frissíteni (CD70, DVD90, 2007.10.10.), csak ezekért ne adj pénzt. A rádiót eléggé szét kell szedni a beforrasztáshoz, ráadásul néhol nagyon szűk helyre kell az smd alkatrészeket beforrasztani. Próbáltam - bár rossz lista miatt nem jó alkatrészekkel - és nem volt sikeres a munkám. A fent említett fórumtárs javította ki remekül, ezért ajánlottam őt.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm Koco!

Nem nincs a menüben AUX.

Holnap viszem a rádiót felprogramoztatni AUX-ra, akkor viszont már lesz benne, de a panel érdekelt volna, hogy érdemes-e belekezdeni. Csak ez a rajta lévő rajzon nem derül ki :( Látott már valaki ilyen gyártású Cd70 Navi-t amúgy? Eddig egy gond van vele, csak a Sony cd-ket hajlandó beolvasni.

Hozd el, és felprogramozom, ha nem megy ,akkor meg belerakom a motyókat, meg a kábelt és jó lesz!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.