Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Szia! Írtam privit!

A jó hír az ,hogy ugyérzem közel van ,hogy legyen aux a 9 gombos Grundig CD30 rádiókra, csak mivel belefutottam egy hibás fejegységbe, kicsit nehzebb előre haladni! Szóval ha van valakinek CD30 ami 9 gombos, és Budapesti, és szeretne aux bemenetet rá ,az írjon és összedolgozhatunk!

Szia!

Nekem van egy CD30 9 gombos fejegységem olcsó pénzért szívesen meg válok tőle.tőkéletesen működik

Mert szereztem egy Mp3-ast.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem van egy CD30 9 gombos fejegységem olcsó pénzért szívesen meg válok tőle.tőkéletesen működik

Mert szereztem egy Mp3-ast.

Köszi, valójában venni én is tudnék, de azért priviben dobj egy árat!

Nekem most olyan emberke kell aki aux bemenetet szeretne rá!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

H Astrában van valami kialakított gyári mélynyomó hely? Tudtok ilyesmiről?

Nemrég egy Accent-ben ültem és nagyon tutit szólt a gyári berendezés (én meg irigy lettem), azt mondták a műszerfal alatt van valami kis "rásegítés"... :)

Köszi!

Gyáriról nem tudok, de egy vonalkimenet létesítése után rá lehet kötni aktív mélyládát! Csináltam 1 hete ilyet, egy Focal láda került rá, és szépen szólt!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

H Astrában van valami kialakított gyári mélynyomó hely? Tudtok ilyesmiről?

Nemrég egy Accent-ben ültem és nagyon tutit szólt a gyári berendezés (én meg irigy lettem), azt mondták a műszerfal alatt van valami kis "rásegítés"... :)

Köszi!

Az Astra TT-ben van a hátsó ülésben ilyen, vagy ilyennek hely...középen...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A következő problémám lenne: Adott egy CD30 Mp3 fekete (9 gombos) és kb. 1 hete nagyon zajos.

Arra gondolok hogy olyan mintha folyamatosan forgatná a CD-t, de nincs benne lemez.

Minden tökéletesen működik rajta, cd, aux, rádió funkció is csak nagyon hangos ha ráadom gyújtást. Ha nincs bekapcsolva akkor is ilyen.

Járó motornál is eléggé hallatszik hogy "zörög" bentről.

Szerintetek mi lehet vele?

Link to comment
Megosztás:

A következő problémám lenne: Adott egy CD30 Mp3 fekete (9 gombos) és kb. 1 hete nagyon zajos.

Arra gondolok hogy olyan mintha folyamatosan forgatná a CD-t, de nincs benne lemez.

Minden tökéletesen működik rajta, cd, aux, rádió funkció is csak nagyon hangos ha ráadom gyújtást. Ha nincs bekapcsolva akkor is ilyen.

Járó motornál is eléggé hallatszik hogy "zörög" bentről.

Szerintetek mi lehet vele?

Ha nincs bekapcsolva, akkor is zúg? Mechanikus zaj, vagy a hangszórókból?

Elképzelhető, hogy a cd mechanikának lett valami baja, alemez behúzó érzékelője esetleg vagy valami hasonló, és egyfojtában lemezt próbál keresni!

Módosítva : Somi
Link to comment
Megosztás:

Ha nincs bekapcsolva, akkor is zúg? Mechanikus zaj, vagy a hangszórókból?

Elképzelhető, hogy a cd mechanikának lett valami baja, alemez behúzó érzékelője esetleg vagy valami hasonló, és egyfojtában lemezt próbál keresni!

Ha nincs bekapcsolva akkor is csinálja.

Nem mindig csak véletlenszerűen ad ki ilyen hangot!

Nem a hangszóróból jön hanem magából a rádióból.

Én is a CD-re gondoltam, de attól még működne tökéletesen ha az lenne? (mert most minden működik)

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs bekapcsolva akkor is csinálja.

Nem mindig csak véletlenszerűen ad ki ilyen hangot!

Nem a hangszóróból jön hanem magából a rádióból.

Én is a CD-re gondoltam, de attól még működne tökéletesen ha az lenne? (mert most minden működik)

Több ötletem nincs, látatlanban, szétszedés, esetleg próbából CD mechanika csere!

Ha gondolod ránézhetek!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Gyáriról nem tudok, de egy vonalkimenet létesítése után rá lehet kötni aktív mélyládát! Csináltam 1 hete ilyet, egy Focal láda került rá, és szépen szólt!

Köszönöm, külön ládát a folyamatos pakolás miatt nem szeretnék betenni. Hiányzik a morgás, az előzőben volt cucc.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet volt már róla szó, de nem találtam. Gyári magnó helyére raktam be egy 1 dines rádiót. Vettem hozzá iso csatlakozót, de nem működik úgy mint a gyári. Leállítom a kocsit és csak külcs kiszedése után kapcsol le. MOst mindig megy a rádió, nekem kell lekapcsolnom. Mit kell rajta átkötni?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Lehet volt már róla szó, de nem találtam. Gyári magnó helyére raktam be egy 1 dines rádiót. Vettem hozzá iso csatlakozót, de nem működik úgy mint a gyári. Leállítom a kocsit és csak külcs kiszedése után kapcsol le. MOst mindig megy a rádió, nekem kell lekapcsolnom. Mit kell rajta átkötni?

A gyari radio a CAN buszon kapja a ki- es bekapcsolasi utasitasokat, a tapja fix. Ha arra kotod a masik radiot, akkor allandoan menni fog. Szokott lenni rajtuk egy kapcsolo bemenet, azt kell egy olyan helyre kotni, ahol csak gyujtas mellett van tapfesz. Olyat nem tudom, talalsz-e, ahol csak bedugott kulcsnal van tap :)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

H Astrában van valami kialakított gyári mélynyomó hely? Tudtok ilyesmiről?

Nemrég egy Accent-ben ültem és nagyon tutit szólt a gyári berendezés (én meg irigy lettem), azt mondták a műszerfal alatt van valami kis "rásegítés"... :)

Köszi!

Én találtam ilyesmit az enyémben: nekem egy scirocco II gyári mélynyomó van a megfordított pótkerekemben.kiválló. :-D 16 colos felnibe már belefér.

Link to comment
Megosztás:

A gyari radio a CAN buszon kapja a ki- es bekapcsolasi utasitasokat, a tapja fix. Ha arra kotod a masik radiot, akkor allandoan menni fog. Szokott lenni rajtuk egy kapcsolo bemenet, azt kell egy olyan helyre kotni, ahol csak gyujtas mellett van tapfesz. Olyat nem tudom, talalsz-e, ahol csak bedugott kulcsnal van tap :)

Köszönöm. Esetleg valaki ebbe nem tudna segíteni? Van ilyen pont egyáltalán?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérem szépen, hogy akinek van gyári navigáció (CD70, DVD90)+twin audio+aux bemenet jelezze felém. Szeretném ugyanis megtudni, hogy e három tétel együtt működik-e? Vegyes információkat találtam: egyes leírások szerint a twin audio törli az aux funkciót, míg a magyar nyelvű kezelési szerint a twin audión ki lehet választani az aux jelét is. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Ha csak a csipogókat szeretném elöl cserélni, azon kívül minden gyári maradna (Blau CD30MP3), tudtok olyat ajánlani vagy létezik egyáltalán, ami kb. plug&play, befér simán, nem kell semmi keret vagy átalakító vagy adapter hozzá és valamivel jobban szólna, mint az eredeti, a gyári mélyközepekkel? :) Lehet az fogjátok mondani, hogy hülyeség, de kíváncsi vagyok... :) Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha csak a csipogókat szeretném elöl cserélni, azon kívül minden gyári maradna (Blau CD30MP3), tudtok olyat ajánlani vagy létezik egyáltalán, ami kb. plug&play, befér simán, nem kell semmi keret vagy átalakító vagy adapter hozzá és valamivel jobban szólna, mint az eredeti, a gyári mélyközepekkel? :) Lehet az fogjátok mondani, hogy hülyeség, de kíváncsi vagyok... :) Köszi!

Most csak csipogót, vagy mélyközepet szeretnél cserélni?

Én egy Bose szettet raktam be, igaz Signumba, az befért szépen!

Egyébként egy fejegység csere is sokat javit a hangzáson, tudom mert nekem is CD30 volt, és azt cseréltem CD70-re!

Ha esetleg belefér nekem van is eladó CD70!

Módosítva : hening
Hirdetés.
Link to comment
Megosztás:

Csak csipogót, de nem tudom, hogy érdemes-e úgy, a másik meg hogy elgondolkoztatott, hogy sok jót olvastam az Audio System MX 165 Plus komponens szettről, csak nem tudom, hogy beférne-e normálisan az Astrába mind a mélyközepe, mind a csipogója, vagy kell-e még valamit mókolni rajta egy beépítőkereten felül, stb.

Esetleg erről valakinek tapasztalat?

A fejegységet szeretném megtartani (persze tudom, hogy sokat javítana egy csere :unsure: ) meg nem hiszem, hogy beleférne.

Most csak csipogót, vagy mélyközepet szeretnél cserélni?

Én egy Bose szettet raktam be, igaz Signumba, az befért szépen!

Egyébként egy fejegység csere is sokat javit a hangzáson, tudom mert nekem is CD30 volt, és azt cseréltem CD70-re!

Ha esetleg belefér nekem van is eladó CD70!

Módosítva : szilagyige
Link to comment
Megosztás:

Csak csipogót, de nem tudom, hogy érdemes-e úgy, a másik meg hogy elgondolkoztatott, hogy sok jót olvastam az Audio System MX 165 Plus komponens szettről, csak nem tudom, hogy beférne-e normálisan az Astrába mind a mélyközepe, mind a csipogója, vagy kell-e még valamit mókolni rajta egy beépítőkereten felül, stb.

Esetleg erről valakinek tapasztalat?

A fejegységet szeretném megtartani (persze tudom, hogy sokat javítana egy csere :unsure: ) meg nem hiszem, hogy beleférne.

Szia. Befér az audio system. Nekem is ez a márka van! Audio System HX 165 SQ az enyém,és csodásan szól.

Link to comment
Megosztás:

Szia. Befér az audio system. Nekem is ez a márka van! Audio System HX 165 SQ az enyém,és csodásan szól.

Szia, köszi a választ!

A magassugárzó is simán befért a gyári helyre vagy kellett valamit ügyködni?

szerk.:

Közben megrendeltem és beszerelésre is került az Audio System MX 165 Plus, hát ég és föld a különbség... :) 6 gombos Blau CD30MP3-mal is sokkal szebben szól, mint a gyáriak. Persze egy jobb fejjel még brutálabb lenne a különbség. Ajánlom mindenkinek! ;)

Módosítva : szilagyige
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Kérem szépen, hogy akinek van gyári navigáció (CD70, DVD90)+twin audio+aux bemenet jelezze felém. Szeretném ugyanis megtudni, hogy e három tétel együtt működik-e? Vegyes információkat találtam: egyes leírások szerint a twin audio törli az aux funkciót, míg a magyar nyelvű kezelési szerint a twin audión ki lehet választani az aux jelét is. Köszönöm.

Működik minden.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.