Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Sziasztok!

9 gombos CD30MP3 rádió tulajokat kérdezném: ismerős nem tud a rádió SOUND vagy SETTINGS menüjében bóklászni. Jelenség: megnyomja a SOUND gombot, hogy pl.: hangszínt, balanszot állítson, be is lép a menübe, de a jobbra-balra nyílgombokkal a rádió a következő/előző rádióállomásra lép, SETTINGS-ben pl.: időbeállításnál ugyanezt csinálja. Már odáig fajult a dolog, hogy a leírást is elolvastuk, aszerint megfelelő a próbálkozás. Ezen a rádión a jobbra/balra nyíl a bekapcsoló/hangerő gomb körül elhelyezett négy nagy gombból az alsó kettő. Esetleg valaki el tudná nekem küldeni az ilyen rádiójának a kód és audió indexét. Szerintem nem befolyásoló tényező, de GID van az autóban. Kormánygörgetővel sem működik. Az autót pár hete vette, használtan.

Köszönöm a segítséget.

Ha jól értem, akkor olyasmi a gond, hogy a jobbra balra nyilak nem azt a funkciót látják el amit kellene?

Ez minden esetben igaz? Vagyis bármikor megnyomja a nyilakat más történik?

Link to comment
Megosztás:

Szia Somi!

Régen volt már nekem CD30MP3 rádióm, sajnos nem emlékszem pontosan, hogy milyen funkciói vannak még a nyíl gomboknak. Inkább azt mondanám, hogy bármikor megnyomja a nyilakat, mindig csatornát vált (nem a tároltakat, hanem a teljes frekveciasávból betároltak között). Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez nem jó hír. Emlékeim szerint a 9 gombos CD30 előlapja szegecselt. Lehet, hogy a srácnak körül kellene néznie az eladó rádiók között. Somi, nagyon köszi az infókat, bármi eszedbe jut még (vagy másnak), azt szívesen fogadom.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez nem jó hír. Emlékeim szerint a 9 gombos CD30 előlapja szegecselt. Lehet, hogy a srácnak körül kellene néznie az eladó rádiók között. Somi, nagyon köszi az infókat, bármi eszedbe jut még (vagy másnak), azt szívesen fogadom.

Mielőtt venne másikat azért nézesse meg, vagy ha gondolja megnézem neki ezt a problémát, hátha bejön a dolog!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ma kicseréltem a gyári rádiót egy 1 din-es sony magnóra. Vettem hozzá iso átalakítót és antennát is. A gondom az lenne, hogy ha kiveszem a kulcsot nem kapcsol le a magnó, mint a gyári. Nekem kell kézzel. Próbáltam a sony kábelén átkötni, mint amikor régen csak gyújtáson ment a magnó, de úgy meg nem kap áramot. Tudnátok segíteni, mit nézzek meg vagy mit hová kössek?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Ma kicseréltem a gyári rádiót egy 1 din-es sony magnóra. Vettem hozzá iso átalakítót és antennát is. A gondom az lenne, hogy ha kiveszem a kulcsot nem kapcsol le a magnó, mint a gyári. Nekem kell kézzel. Próbáltam a sony kábelén átkötni, mint amikor régen csak gyújtáson ment a magnó, de úgy meg nem kap áramot. Tudnátok segíteni, mit nézzek meg vagy mit hová kössek?

Magnora??? Es legalabb szalagos? :)

A gyari radio kapcsolgatasa a CAN buszon at megy, vagyis valami egyeb helyen kell olyan pontot keresned, ami csak akkor kap feszultseget, ha van gyujtas, es arrol egy relet vezerelni. Kozvetlenul a radionak adni nem illik, mert nem okvetlenul birja a terhelest.

Link to comment
Megosztás:

Tudtok abban segíteni, hogyha van egy kinullázott fejegységem és opcomom is, akkor hogyan tudom feltanítani az autómhoz? Milyen menüben kell csinálni?

Köszi!

Attól függ milyen opcom-od van. Ha klón, akkor azzal nem tudod a kód és audió indexeket átírni, emiatt a kijelző "Program radio" üzenetet fog dobni. Egyébként az EHU menüben a Programozás alatt, a Lopásvédelem (vagy hasonló nevű) opcióval lehet társítani. Ebben a témában szerintem a Tech2 a biztosabb eszköz.

Link to comment
Megosztás:

Ez miért nem működik klónnal a rádión?

Én a kijelző kód indexét simán átírtam egy klón opcommal.

Az a kerdes, hogy az adott radiohoz es displayhez tartozo adatok benne vannak-e szoftverben, az pedig attol fugg, milyen "klon"-rol van szo. Az eredeti OpCom programban sincs benne az osszes lehetseges dolog.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Lehetséges e cd30 as fejetsegnel usb vagy aux bemenet kiepitese.

Elore is koszi a segítségét.

Igen, nekem is bent van!

Ilyen kábelt kell venned, vagy szerezned:

a1fcueyp5o0vx4it3jjjm0ksto3jj6.jpg

Gyárilag itt a helye:

jxpmhubxqpnbchkwbt5k5wvogahpjd.jpg

A rádió tetején a rajzról le tudod nézni hova kell bepattintani az érintkezőket:

t1f59z7wfmahoirajb6u7sflzftfpx.jpg

Így néz ki ha bent van:

9pa5o02b6ebdtjvttwqdu9i6yop34d.jpg

Itt pl lehet venni, csak sajnos nem gyári hanem utángyártott, emiatt a műanyag perem nincs rajta:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=cd30+aux+stock&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xcd30+aux+cable&_nkw=cd30+aux+cable&_sacat=0

De máshonnan is be lehet szerezni!

Módosítva : Davee
Link to comment
Megosztás:

Igen, nekem is bent van!

Ilyen kábelt kell venned, vagy szerezned:

a1fcueyp5o0vx4it3jjjm0ksto3jj6.jpg

Gyárilag itt a helye:

jxpmhubxqpnbchkwbt5k5wvogahpjd.jpg

A rádió tetején a rajzról le tudod nézni hova kell bepattintani az érintkezőket:

t1f59z7wfmahoirajb6u7sflzftfpx.jpg

Így néz ki ha bent van:

9pa5o02b6ebdtjvttwqdu9i6yop34d.jpg

Itt pl lehet venni, csak sajnos nem gyári hanem utángyártott, emiatt a műanyag perem nincs rajta:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=cd30+aux+stock&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xcd30+aux+cable&_nkw=cd30+aux+cable&_sacat=0

De máshonnan is be lehet szerezni!

Szia!

Ha sima CD30, akkor ez kevés, mert az aux kimenetet is meg kell oldani előbb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Koszi a gyors választ, de en atdurtam a fejegyseget es nem talalok ra semmi utalast hogy hogyan kell atvaltani aux bemenetre hangsulyozom meg egyszer nekem sima cd30as fejegysegem van.

Szia!

A sima CD30-ban nincs aux bemenet, utólag kell csinálni rá, majd programozni.

Somi tud ebben segíteni, vedd fel vele a kapcsolatot.

Módosítva : brzoli
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Koszi a gyors választ, de en atdurtam a fejegyseget es nem talalok ra semmi utalast hogy hogyan kell atvaltani aux bemenetre hangsulyozom meg egyszer nekem sima cd30as fejegysegem van.

Szia!

Nekem Somi csinált az én CD30 MP3 rádiómra aux bemenetet és rca kimenetet is,de tudtommal sima cd30-ra aux-ot ő sem tud csinálni.Azért kérdezz utána.Sok sikert!

Pali

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem Somi csinált az én CD30 MP3 rádiómra aux bemenetet és rca kimenetet is,de tudtommal sima cd30-ra aux-ot ő sem tud csinálni.Azért kérdezz utána.Sok sikert!

Pali

De tudok, egyelőre csak Grundig modellekre nem tudok! 6 gombos Blaupunkt modellek mennek, illetve persze Cd70 Navi és DVD90 Navi is!

Link to comment
Megosztás:

De tudok, egyelőre csak Grundig modellekre nem tudok! 6 gombos Blaupunkt modellek mennek, illetve persze Cd70 Navi és DVD90 Navi is!

Akkor elnézést kérek,valamit félre értettem,nem akartam a hiteledet rontani.

Amúgy még nem jutottam oda hogy beszereljem a rádiót idő hiánya miatt és a remote szálas indítás is aggaszt.Amit javasoltál még nem próbáltam,de eddig többen le akartak beszélni róla a rádió végfokának károsodásától tartva.Még egy lehetőségem lenne(újabb kiadás):venni egy magas jelszint átalakítót ami rendelkezik remote kimenettel és az kapcsolná az erősítőt,és továbbra is az eredeti terv szerint az előerősített kimenetekre lenne kötve az erősítő.Ez agyrém.A rádió gyári csatlakozóján ha jól hiszem nincs ilyen vagy ehhez hasonló vezérlő feszültség.

Módosítva : Pali982
Link to comment
Megosztás:

Akkor elnézést kérek,valamit félre értettem,nem akartam a hiteledet rontani.

Amúgy még nem jutottam oda hogy beszereljem a rádiót idő hiánya miatt és a remote szálas indítás is aggaszt.Amit javasoltál még nem próbáltam,de eddig többen le akartak beszélni róla a rádió végfokának károsodásától tartva.Még egy lehetőségem lenne(újabb kiadás):venni egy magas jelszint átalakítót ami rendelkezik remote kimenettel és az kapcsolná az erősítőt,és továbbra is az eredeti terv szerint az előerősített kimenetekre lenne kötve az erősítő.Ez agyrém.A rádió gyári csatlakozóján ha jól hiszem nincs ilyen vagy ehhez hasonló vezérlő feszültség.

Szia!

Ugyan, semmi gond nem azért írtam! Sok sikert a beszereléshez!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.