Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

Nekünk van EGR szelepünk?

Hol? Esetleg egy kép? <_<

Neked van, de az még régi vákuumos működtetésű, az nem fog hibakódot generálni, csak rángat, ill. lefullad a motor, ha eldugul. Ki kell pucolni, és a vákuumcsövet lehúzni róla, és ledugózni, ezzel a probléma megszűnik :D

Nekem ez a probléma folyamatos volt, nem csak kigyulladt és elaludt, hanem indulás után 1 percen belül kigyulladt és égett folyton

a gépet rátette a szervizes és EGR visszacsatoló érték 0 volt egyfolytában

minden más jó értékeken futott igy nekem csak ez lehetett a hiba és most már semmi gond nincs vele

...

Ha már szétszedted, le is zárhattad volna... :huh:

Link to comment
Megosztás:

"Ha már szétszedted, le is zárhattad volna... <_<"

úgy voltam vele hogy ha csak az volt a gond hogy megszorult lezárva, akkor talán fog még működni és megy szépen

ha mégegyszer bedöglik, akkor már lezárom de bizok benne elmegy még egy darabig úgy hogy működik a szelep ahogyan kell neki

Link to comment
Megosztás:

nekem lezárt állapotban ragadt meg a szelep mert teljesen kint volt és alig birtam megmozditani

kipucoltam a házat a tengelyt finom műszerzsirral lekezeltem a lyukakat finoman megcsiszoltam

egy nagy tesztkör után semmi gond nincs, most végeztem a melóval és úgy tűnik nem volt az

full döglött csak meg volt szorulva de nagyon

remélem nem lesz vele gond mostmár egy jó darabig <_<

Sziasztok!

Valószínű,hogy nekem is lezárt állapotban ragadt meg(ugyanaz a történet mint fent,vagyis a hibakódon kívül nincs más jele). Ha lezárom a szelepet lemezzel, a hibakódot akkor is generálni fogja? Vagy pucoljam ki? Ahogy néztem Z13DT-n nem egyszerű a kiszerelés.

Link to comment
Megosztás:

Neked van, de az még régi vákuumos működtetésű, az nem fog hibakódot generálni, csak rángat, ill. lefullad a motor, ha eldugul. Ki kell pucolni, és a vákuumcsövet lehúzni róla, és ledugózni, ezzel a probléma megszűnik :huh:

Köcce!

És hol találom meg?

Egyébként ha nincsenek ilyen jellegű problémáim, akkor is érdemes kitakarítani és ledugózni ?

Vagy csak kitakarítani?

Vagy azt sem ? <_<

Link to comment
Megosztás:

Köcce!

És hol találom meg?

Egyébként ha nincsenek ilyen jellegű problémáim, akkor is érdemes kitakarítani és ledugózni ?

Vagy csak kitakarítani?

Vagy azt sem ? <_<

amig nem romlik el addig ne piszkáld szerintem, ha már gond lesz vele úgyis kipucolod

szerintem amig valami megy addig hagyni kell előre nem jó dolog piszkálni semmit sem egy motoron

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

hello

Nagyjából átfutottam az egészet :huh: , de az X14NZ motorról nem láttam semmit, ebben már van AGR? (Ha jól tudom ez annyiban különbözik a C14NZ-től hogy beletettek valami kütyüt amitől teljesíti az EURO II-t.) hosszabb motorfék üzemben kigyullad a motorvezérlő sárga lámpa. <_<

Link to comment
Megosztás:

hello

Nagyjából átfutottam az egészet :huh: , de az X14NZ motorról nem láttam semmit, ebben már van AGR? (Ha jól tudom ez annyiban különbözik a C14NZ-től hogy beletettek valami kütyüt amitől teljesíti az EURO II-t.) hosszabb motorfék üzemben kigyullad a motorvezérlő sárga lámpa. <_<

Nincs benne AGR, 1.6-tól van csak. A különbség nem tudom, mi lehet, gyanítom, hogy az ECU programjában lehet különbség, meg talán a katalizátor lehet más, mert ránézésre tök egyforma a két motor.

Link to comment
Megosztás:

Nincs benne AGR, 1.6-tól van csak. A különbség nem tudom, mi lehet, gyanítom, hogy az ECU programjában lehet különbség, meg talán a katalizátor lehet más, mert ránézésre tök egyforma a két motor.

huu kösz :huh: én is csak gyanítom, hogy nekem már szabályozott katalizátorom van <_<

Link to comment
Megosztás:

huu kösz :huh: én is csak gyanítom, hogy nekem már szabályozott katalizátorom van <_<

Az van, az biztos, erre van a lambda-szonda. Még azt is el tudom képzelni, hogy egyszerűen egy bizonyos motorszám után már X14NZ-ként gyártották az előtte C14NZ-ként készülő motort, mert a C-s is simán tudja az Euro2-nek megfelelő szinteket.

Link to comment
Megosztás:

Az van, az biztos, erre van a lambda-szonda. Még azt is el tudom képzelni, hogy egyszerűen ugyanazt a motort egy bizonyos motorszám után már X14NZ-ként gyártották az előtte C14NZ-ként készülő motort, mert a C-s is simán tudja az Euro2-nek megfelelő szinteket.

Aham. <_< :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szia Padre. Legyszi irj mar infokat az AGRkiszerelesrol. Lepesrol lepesre mit bontottal meg eloszor stb. X16XEL motorokknal tenyleg nehez hozzaferni az AGR szelephez. Egyik torx csavarhoz meg csak csak hozzaferek de a masikhoz eselyem sincs. Koszi a valaszt. Maskor csinalj kepeket is bakker...

lényegéban nagy dolgokat nem kell hozzá megbontani, csatlakozókat és testvezetékeket bobntottam le amik a szívótorok hátsó felén voltak

hogy a nagy matatásban nehogy szakadás legyen amihez hozzáfértem az a csatlakozó széthúztam.

a torok hásó részén egy acél lap fogja a kábelköteg műanyag csatornáját azt bontottam le, illetve a műanyag csatornát végig elengedtem hogy mozgatható legyen. 1-2 test vezeték is szar helyre van lefogva

hátul lent a légszűrőből haladó csövet is elengedtem hogy rugalmasabb legyen, a szelepet 2 torx csavar fogja, ha már a kábelek és a csatlakozók el vannak hajtva, akkor a felsőhöz kényelmesen hozzáfértem a motor felső része felől, az alsót azonban kényelmesebb volt fejlámpával megkeresni bal oldalról a légszűrő felől és onnan hamarabb rá tudtam tenni a kulcsot és meglazitottam.

csak nagyobb belónak tűnik mint amilyen, de türelem az tény hogy kell hozzá, 10-15 sikertelen próba után mikor még csak a kulcsot próbáltam rátenni azt hittem jobban járok ha kiveszem a komplett motort <_<

visszatenni rosszabb volt a tömitőlemez miatt az alsó csavart nehéz lejuttatni nemhogy pont úgy álljon a szelep és lemez is hogy lyukra menjen hamar de kitartás.

ha végképp nem megy akkor lehet a szerszám nem praktikus amit használunk sok szerszámot kipróbáltam és nekem a torx fejjel ill 10-es fejjel a mini krovafej, szárak és racsni jött be ez a normál krova méretének fele. mindenhova befér :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Mivel szoktátok lezárni a szelepet? Egy alu lemezzel van az enyém lezárva elvileg. Az lehet hogy át van égve? Mert a szerelő azt mondta, hogy át tud égni és a mostani alapjátat ingadozás is azért jött elő újra. És csak ez a gond, ettől rossz az alapjáratom. Mivel zárjuk le, hogy ne égjen át?

Lefelé megy mindig kb. 500ra kb. 3 másodpercenként de van hogy másodpercenként. De előtte áll pár másodpercig 1400-1500 közt.

Link to comment
Megosztás:

Mivel szoktátok lezárni a szelepet? Egy alu lemezzel van az enyém lezárva elvileg. Az lehet hogy át van égve? Mert a szerelő azt mondta, hogy át tud égni és a mostani alapjátat ingadozás is azért jött elő újra. És csak ez a gond, ettől rossz az alapjáratom. Mivel zárjuk le, hogy ne égjen át?

Lefelé megy mindig kb. 500ra kb. 3 másodpercenként de van hogy másodpercenként. De előtte áll pár másodpercig 1400-1500 közt.

Meg kell nézni át van-e égve :lol: . Ha nincs, akkor fals levegő esetleg.

Link to comment
Megosztás:

Elvittem egy fickóhoz aki megnézte a kocsimat és egy vákumcső falsot szívott, kicserélték, de nem az volt a gond. Tehát az alapjárati moci nagyon gyanús. De a szerelőnek a pillangószelep poti (folytószelep állás érzékelő?) is gyanús. (ott van a pillangószelep házon, hátul egy kis fekete doboz) Szerintek? Már csak azért kérdezem, mert ha az a rossz, akkor nem lenne valami tünet gázadáskor is? Ha az lenne a rossz, az azért lenne jobb, mert az olcsóbb. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elvittem egy fickóhoz aki megnézte a kocsimat és egy vákumcső falsot szívott, kicserélték, de nem az volt a gond. Tehát az alapjárati moci nagyon gyanús. De a szerelőnek a pillangószelep poti (folytószelep állás érzékelő?) is gyanús. (ott van a pillangószelep házon, hátul egy kis fekete doboz) Szerintek? Már csak azért kérdezem, mert ha az a rossz, akkor nem lenne valami tünet gázadáskor is? Ha az lenne a rossz, az azért lenne jobb, mert az olcsóbb. :lol:

Mitől volt gyanús?

Link to comment
Megosztás:

Elvittem egy fickóhoz aki megnézte a kocsimat és egy vákumcső falsot szívott, kicserélték, de nem az volt a gond. Tehát az alapjárati moci nagyon gyanús. De a szerelőnek a pillangószelep poti (folytószelep állás érzékelő?) is gyanús. (ott van a pillangószelep házon, hátul egy kis fekete doboz) Szerintek? Már csak azért kérdezem, mert ha az a rossz, akkor nem lenne valami tünet gázadáskor is? Ha az lenne a rossz, az azért lenne jobb, mert az olcsóbb. :lol:

Azt kilehet mérni és tud okozni elég fura dolgokat ha kaka!

Link to comment
Megosztás:

Elvittem egy fickóhoz aki megnézte a kocsimat és egy vákumcső falsot szívott, kicserélték, de nem az volt a gond. Tehát az alapjárati moci nagyon gyanús. De a szerelőnek a pillangószelep poti (folytószelep állás érzékelő?) is gyanús. (ott van a pillangószelep házon, hátul egy kis fekete doboz) Szerintek? Már csak azért kérdezem, mert ha az a rossz, akkor nem lenne valami tünet gázadáskor is? Ha az lenne a rossz, az azért lenne jobb, mert az olcsóbb. :lol:

Azt egy egyszerű multiméterrel ki lehet mérni... ha igazi szaki lenne, ezt tudta volna ő is... :lol:

alaphelyzetben járó motornál tüskével rámérve a jelvezetékére 0,4-0,6V között kell lennie egy

stabil értéken.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.