Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

vészprogramig??? Vagyis akkor mégis lehet az hogy annyiszor jelez majd EGR re hoyg leáll?? Ekkor mivel tudom orvosolni ha épp több100km re vagyok otthonról????

A szokásos 1405 az hibakód,vagy enyni darab??? :o

A vészprogram, azért vészprogram, hogy haza lehessen vergődni vele, ha gőz van. Előre megírt motorvezérlő program, ami figyelmen kívül hagyja egyes jeladók, lambda szonda, EGR, stb. működését, és erős korlátozással (nem is engedi pörgetni a motort, ha jól rémlik 3000 fölé nem is hagyja elforogni) de el lehet menni vele, tehát nem hagy ott. Igaz hogy nem megy, meg zabál mint állat, de hát vészprogram a szerencsétlen, nem eco-sport mód :D

Link to comment
Megosztás:

de nekem azt mondta nem egy opel szervizes hoyg nekem a vezérlőm nem fog erre kiállni.. szal ha nem zavar hogy világít a lámpa akkor hagyjam.... Akkor vissza nyitom az egr-t...

Dont panic. Nekem egyszer fordult ez elő. 2 éve van lezárva az EGR, azóta problémát nem okozott. Mai napig rejtély, hogy miért vészprogramozott, mert csak az EGR hibakód volt bent.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A tartott gáz melletti rángatás problémám kb, fél éve jelentkezett. Cseréltem gyertyát, benzinszűrőt, kipróbáltam másik trafót mire eljutottam az AGR ig. 2 hete vettem bele újat, jól is működött egészen tegnapig. Ekkor újra be- berántott. Létezik, hogy 2-300 km alatt bekormolódott ez is?

Üdv.: Chris

Ui.: G Astra 2003-as Z16XE ( A szelepnél van egy kb 2 mm-es körbefutó perem, eszerint ha le akarom zárni, akkor 2 db lemezt kell beszabnom oda? Egyet a szint kiegyenlítéséhez, egyet pedig a lezáráshoz?)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Nos Uraim rászántam magam a lefalazásra holott problémamentes volt az autó

Miután a lemez bekerült tettem vele 1 próbakört és az első tapasztalatok:

-érezhetően jobban húz alacsonyabb fordulatról,a gázra is élénkebben reagál

-sárgalámpa eddig nem villant ki,pedig motorfékezgettem többször is magasabb fordulatról

Még a fogyira leszek kiváncsi,de a tapasztalatok szerint nem lesz több(legalábbis remélem :smartass: )

Link to comment
Megosztás:

Nos Uraim rászántam magam a lefalazásra holott problémamentes volt az autó

Miután a lemez bekerült tettem vele 1 próbakört és az első tapasztalatok:

-érezhetően jobban húz alacsonyabb fordulatról,a gázra is élénkebben reagál

-sárgalámpa eddig nem villant ki,pedig motorfékezgettem többször is magasabb fordulatról

Még a fogyira leszek kiváncsi,de a tapasztalatok szerint nem lesz több(legalábbis remélem :smartass: )

Nekem eddig kétszer szólt érte az ECU 4 év alatt. Legutóbb egy hosszú autópályázás közben egy horvátországi út során. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nekem eddig kétszer szólt érte az ECU 4 év alatt. Legutóbb egy hosszú autópályázás közben egy horvátországi út során. :D

Ez leginkább ECU függő. Az én szerencsétlenem 10-20 km alatt már dobja is. Főleg, ha kihúzatom vagy 5000-ig...utána váltáskor már dobja is a sárgát...

Ha nagypapásan vezetek(2500 fölé sosem engedem), akkor kibírja 30-40 km-ig is... :D

Link to comment
Megosztás:

Ez leginkább ECU függő. Az én szerencsétlenem 10-20 km alatt már dobja is. Főleg, ha kihúzatom vagy 5000-ig...utána váltáskor már dobja is a sárgát...

Ha nagypapásan vezetek(2500 fölé sosem engedem), akkor kibírja 30-40 km-ig is... :D

Tuti, hogy jár az egr tengelye?

Lehet azért dobál hibakódot,mert nem jár a tengelye.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy leszeretném zárni én is a szelepet és hogy az alábbi ötletem jó-e?

2003-as Z14XE a motorkód G astra,igaz tudom hogy F astra topikba írok

Van ugye az alátét és egy teljesen ugyanolyan mm-re pontos alátétet/tömítést ki esztergálok(mert ráérek munkaidőbe:) és csak a két torx csavar helyét hagyom meg,tehát középen ahol a "rudazat" van és a kipuf gáz megy ott semmi lyuk nem lesz.

Vagy esetleg kicsit vastagabbra esztergáljam? Mert ugye nem egy vastag alátét ez.....

Jó lesz ez így?

Ahogy olvastam a hibajelzést kidobja,de már megszoktam mert világít a műszerfalon közel 2éve......

Tehát akkor programozni se kell,mert olvastam ilyenről is?

Z-motorkódnál már nem olyan egyszerű a dolog.Azért nem mert ha nyitja az EGR-t az ECU,utána közvetlenül figyeli a MAP,vagy MAF szenzort,hogy van-e légtömegváltozás.Ha le van falazva az EGR,akkor értelemszerűen nem lesz változás a MAF szenzornál és virítani fog a sárga lámpa.
Link to comment
Megosztás:

Tuti, hogy jár az egr tengelye?

Lehet azért dobál hibakódot,mert nem jár a tengelye.

Nekem is dob rá hibakódot, hosszabb motorféknél, de nem áll át vészprogramra, csak a pozicióhibát dobja.

Nem a megfelelő pozicióban van ahhoz képest, amit a MAP-on keresztüli vákumértékhez várna...ennyi.

Indítás után eltünik.

Link to comment
Megosztás:

Üdv....anyuék X12Xe corsája már régóta sárga tengeralattjárózik, néha rángatás is párosul hozzá. Sajna ezt a típust nem lehet kivillogtatni , a falusi szerelő meg egy titokzatos 50-60 ezres alkatrészt emleget vagy szokják meg a sárga lámpát. Lehetséges hogy az AGR-szelepről van szó? Mert akkor éjjel bemászok hozzájuk és kitakarítom.... :D

Link to comment
Megosztás:

Van az X12XE-ben AGR. ;) De vigyázz a kerítésnél, ott ne hagyj valamit. ;) :icon6:

A lefalazás az igazi megoldás, tisztítás után. :)

Azt nem tudom ehhez a típushoz elég-e a vékony lemez, de az itt leírtakon kívül pl. Z16XE-hez kellett egy 10mm vastag lemez, mivel ott belenyit a tömítő felületbe, és utána programozás is, hogy ne figyelje az AGR-t. Viszont azóta jól megy és nincs sárga lámpa, sem rángatás. :)

Link to comment
Megosztás:

Van az X12XE-ben AGR. ;) De vigyázz a kerítésnél, ott ne hagyj valamit. ;) :icon6:

A lefalazás az igazi megoldás, tisztítás után. :)

Azt nem tudom ehhez a típushoz elég-e a vékony lemez, de az itt leírtakon kívül pl. Z16XE-hez kellett egy 10mm vastag lemez, mivel ott belenyit a tömítő felületbe, és utána programozás is, hogy ne figyelje az AGR-t. Viszont azóta jól megy és nincs sárga lámpa, sem rángatás. :)

Épp ezen röhögtünk tegnap:

mindenből lehet pénzt csinálni http://www.ebay.ie/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120788674981&clk_rvr_id=431926477167#ht_825wt_1163

Link to comment
Megosztás:

Van az X12XE-ben AGR. ;) De vigyázz a kerítésnél, ott ne hagyj valamit. ;) :icon6:

A lefalazás az igazi megoldás, tisztítás után. :)

Azt nem tudom ehhez a típushoz elég-e a vékony lemez, de az itt leírtakon kívül pl. Z16XE-hez kellett egy 10mm vastag lemez, mivel ott belenyit a tömítő felületbe, és utána programozás is, hogy ne figyelje az AGR-t. Viszont azóta jól megy és nincs sárga lámpa, sem rángatás. :)

Lefalazni semmiképpen nem akarom , programozni plána nem. Csak arra vagyok kiváncsi hogy a koszos AGR- dobja-e a hibakódot amit a szerelő 60-60 ért cserélni akar, vagy "szokják meg". Mert ugye kitakarítani ő is ki tudná, ha akarná. <_<

Link to comment
Megosztás:

Lefalazni semmiképpen nem akarom , programozni plána nem. Csak arra vagyok kiváncsi hogy a koszos AGR- dobja-e a hibakódot amit a szerelő 60-60 ért cserélni akar, vagy "szokják meg". Mert ugye kitakarítani ő is ki tudná, ha akarná. <_<

Pedig semmi baja nem lesz tőle. ;) (tudom, a mérnökök a gyárban...)

A takarítás ilyenkor már sokat nem ér, esetenként pár nap és visszajön a hiba. :angry:

Ha egyszer egyedül hagytak az autóval ezt nem próbáltad?

(hibakód kivillogtatás, kiolvasás /elektromos gázpedálnál/:

kocsi áll, gáz+fék egyszerre benyom, nyomva tart, gyújtás ráad, és figyel és számolja a villogásokat, x-szer 4db 1-10-ig villogás közöttük hosszabb szünet )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.