Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

Sziasztok.

A kis AGR barátomról irnék.

Megvétel után, kb 3 hónappal kis sárgalámpa kigyullad, alapjárat nincs, motor nemindul. Szerelő kitisztította...

Egy év mulva ujra előjött a mumus, de már kicseréltettem. Az újjal semmi baj nemvolt. Tettem a tankba injektor tisztítót, és rá pár napra ujra AGR hiba. Lehet hogy az injektortisztító által leszedett kosz akadt fent??

Ki nemvettem még az AGR-t, de márkaszervizbe a tisztítás úgy történt, hogy pörgették a motort, és magától tisztult. Az is egy lehetőség, hogy ha ki van tisztulva, egyszerűen le kell húzni a csatlakozóját, és nemhasználódik. A sárgalámpa kigyullad, de eltekinthető mellette.

HA továbbra is előjön a hiba, én a pörgetést választom.

És ha valakinek úgy eldugul, hogy nemindul a motor (mint pl nekem is), akkor a gázpedál teljes benyomásával indítható.

Ha ezek le voltak irva eddig, akkor bocsi, de gondoltam megosztom =)

Akkor csak úgy a korrektség kedvéért elmondom, hogy lényegében csak hülyeséget írtál az AGR-ről :lol:

1. magától nem fog tisztulni pörgetésre sem

2. nem attól nem indul, hogy eldugul, hanem pont attól, hogy nyitva marad a szelep (megakad), és ez sok fals levegőt ad a motornak

3. injektortisztítónak semmi köze a dolgokhoz, az AGR szelep a kipuffgáz koromtartalmától baxódik el

4. ha lehúzod a csatiját, akkor a motor vészprogramon fog üzemelni, ami nem jó neki

5. teljes gázpedállal nem minden esetben indítható, csak akkor ha nem teljesen nyitott állapotban szorult meg a szelep

Link to comment
Megosztás:

Akkor csak úgy a korrektség kedvéért elmondom, hogy lényegében csak hülyeséget írtál az AGR-ről :lol:

1. magától nem fog tisztulni pörgetésre sem

2. nem attól nem indul, hogy eldugul, hanem pont attól, hogy nyitva marad a szelep (megakad), és ez sok fals levegőt ad a motornak

3. injektortisztítónak semmi köze a dolgokhoz, az AGR szelep a kipuffgáz koromtartalmától baxódik el

4. ha lehúzod a csatiját, akkor a motor vészprogramon fog üzemelni, ami nem jó neki

5. teljes gázpedállal nem minden esetben indítható, csak akkor ha nem teljesen nyitott állapotban szorult meg a szelep

erről jut eszembe Gábor , X16XEL motornál a lezárás hogy történik ?

vékony lemezzel lezárom , a tápcsatit visszadugom és kész ?

Link to comment
Megosztás:

Akkor csak úgy a korrektség kedvéért elmondom, hogy lényegében csak hülyeséget írtál az AGR-ről :lol:

1. magától nem fog tisztulni pörgetésre sem

2. nem attól nem indul, hogy eldugul, hanem pont attól, hogy nyitva marad a szelep (megakad), és ez sok fals levegőt ad a motornak

3. injektortisztítónak semmi köze a dolgokhoz, az AGR szelep a kipuffgáz koromtartalmától baxódik el

4. ha lehúzod a csatiját, akkor a motor vészprogramon fog üzemelni, ami nem jó neki

5. teljes gázpedállal nem minden esetben indítható, csak akkor ha nem teljesen nyitott állapotban szorult meg a szelep

Csak, hogy egy kicsit a srác mellé álljak ezeket ha jól értettem nem ő találta ki, szerelőhöz/márkaszervízbe vitte a kocsit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

erről jut eszembe Gábor , X16XEL motornál a lezárás hogy történik ?

vékony lemezzel lezárom , a tápcsatit visszadugom és kész ?

pontosan így :lol:

Csak, hogy egy kicsit a srác mellé álljak ezeket ha jól értettem nem ő találta ki, szerelőhöz/márkaszervízbe vitte a kocsit. :lol:

mindegy, csak nem akartam hogy valaki ebből fölös reményeket tápláljon, illetve ártson a motorjának :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mostmár elég rég nincs egerem és arra gondoltam közbe-közbe nem lenne jó visszarakni és megjáratni kicsit?

De igen, mert akkor mindig amikor újra kiiktatod, megint átéled a "deqrvajólettez" érzést. És így rendszeresen örülsz hogy mennyivel jobb lett. :lol: :P (nekem már elmúlt :lol: :lol: ) pedig olyan jónak tűnt utána :lol:

Link to comment
Megosztás:

De igen, mert akkor mindig amikor újra kiiktatod, megint átéled a "deqrvajólettez" érzést. És így rendszeresen örülsz hogy mennyivel jobb lett. :lol: :P (nekem már elmúlt :lol: :lol: ) pedig olyan jónak tűnt utána :lol:

jövő héten megcsinálják nekem is a lezárást

remélem dobni fog a 100 paci erején 1.6-16v

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.