Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

Hali,

nem olvastam végig a topit, kérlek ne lőjetek! :rolleyes: Ha jól vettem ki az első pár oldalból akkor az AGR egy szelep mellyet egy lapkával zártok le amire jó ha van fúrva egy 1mm-es lyuk. És ennek hatására a kocsi nagy gáz adásánál majd gáz visszavételnél nem fog rángatni.

Hol található ez a szelep és mennyire baszogatnak érte vizsgán jelenleg ha ez be van téve?

1,4-es benyás központi inj. 1995ös f astra caravan kocsimba érdeklődnék

Előre is köszöntem a segítséget!

Üdv Dani

Link to comment
Megosztás:

Hali,

nem olvastam végig a topit, kérlek ne lőjetek! <_< Ha jól vettem ki az első pár oldalból akkor az AGR egy szelep mellyet egy lapkával zártok le amire jó ha van fúrva egy 1mm-es lyuk. És ennek hatására a kocsi nagy gáz adásánál majd gáz visszavételnél nem fog rángatni.

Hol található ez a szelep és mennyire baszogatnak érte vizsgán jelenleg ha ez be van téve?

1,4-es benyás központi inj. 1995ös f astra caravan kocsimba érdeklődnék

Előre is köszöntem a segítséget!

Üdv Dani

Szia Dani.

Először is motorkódot írj. Másodszor csak ajánlani tudom a lezárását, eddig senkinek nem volt gondja sem vizsgán sem ZK-n. Egyelőre ennyi elég...részletek késöbb :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hali,

nem olvastam végig a topit, kérlek ne lőjetek! <_< Ha jól vettem ki az első pár oldalból akkor az AGR egy szelep mellyet egy lapkával zártok le amire jó ha van fúrva egy 1mm-es lyuk. És ennek hatására a kocsi nagy gáz adásánál majd gáz visszavételnél nem fog rángatni.

Hol található ez a szelep és mennyire baszogatnak érte vizsgán jelenleg ha ez be van téve?

1,4-es benyás központi inj. 1995ös f astra caravan kocsimba érdeklődnék

Előre is köszöntem a segítséget!

Üdv Dani

Abban a motorban nincs ilyen szelep :D Szerencsére :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szia Dani.

Először is motorkódot írj. Másodszor csak ajánlani tudom a lezárását, eddig senkinek nem volt gondja sem vizsgán sem ZK-n. Egyelőre ennyi elég...részletek késöbb :rolleyes:

C14NZ ha jól sejtem ez vmi tipus és nem a szám kell <_<

Várom akkor a további segítséget mire is jó hol és hogyan vagy nagyjábol hol van ez leírva!

Link to comment
Megosztás:

Mint fentebb írtam, nincs a C14NZ-ben AGR szelep.

Akkor következő lépes: leülsz a TV elé és kinyitassz egy sört majd elégedetten hátradőlsz mert abban nincs AGR szelep. :D -_- B)

Csóró gyerektől elvesziket még ezt az örömöt is? :D :D ;)

miért nem mondtok neki valami VAKDUGÓT ott a motortérben, hadd bíbelődjön vele, és meglátjátok, megírja, hogy miután lezárta mindjárt jobban is húz a motor :rolleyes: :D

Persze dani89rk ez csak vicc!!! ;)

(engem is szivattak a hátsó szárny miatt <_< ) De nehogy újra előhoza valaki!!! :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Csóró gyerektől elvesziket még ezt az örömöt is? :D -_- B)

miért nem mondtok neki valami VAKDUGÓT ott a motortérben, hadd bíbelődjön vele, és meglátjátok, megírja, hogy miután lezárta mindjárt jobban is húz a motor :rolleyes: :D

Persze dani89rk ez csak vicc!!! ;)

(engem is szivattak a hátsó szárny miatt <_< ) De nehogy újra előhoza valaki!!! :D :D

Neked is jól esett volna ha kiszedettük volna a szelepszár szimmeringeket és egyenként kifőzettük volna belőle az olajsarat.....mindezt azért, hogy a motor képes legyen elviselni a kemény leszorító erőt a hátsó szárny jóvoltából? ;) :lol: :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Neked is jól esett volna ha kiszedettük volna a szelepszár szimmeringeket és egyenként kifőzettük volna belőle az olajsarat.....mindezt azért, hogy a motor képes legyen elviselni a kemény leszorító erőt a hátsó szárny jóvoltából? <_< :D -_-

Vigyázz, mert lenyomlak a DTL-el ha nem vigyázol ;)

Ez nagyon gonosz. B) :D :D ;) :lol:

deh, nem gonosz, BETEGES ;) most irígykedik csak, hogy nekem van DTL-em neki meg nincs! :D :D :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Csóró gyerektől elvesziket még ezt az örömöt is? :D :D ;)

miért nem mondtok neki valami VAKDUGÓT ott a motortérben, hadd bíbelődjön vele, és meglátjátok, megírja, hogy miután lezárta mindjárt jobban is húz a motor :rolleyes: B)

Persze dani89rk ez csak vicc!!! ;)

(engem is szivattak a hátsó szárny miatt <_< ) De nehogy újra előhoza valaki!!! :lol:

hiba a mondatban. Ez múlt idejű módban van, de mi folyamatosan szivatunk miatta :D bár nem volt rossz húzás olyan képet kitenni amin az autó eleje van, és nem a hátulja ;) így jelentősen csökkent a csesztetések száma :P

elvileg ma jött meg a mocim... ahha jah.

-Tegnap előtt : "saját lábon jön németbű, pöpec állapotú, de úgyis megnézhetjük, kipróbálhatjuk, nagyon patent..."

-Tegnap: "nagyon jó motor, csak kicsit csattognak a porlasztócsúcsok" (mondom heh? B) apaaakezddődik :D)

-Ma: "szólunk ha átértünk a határon, és akkor találkozunk a pálya környékén valahol"

-Ma2 mert felhívtuk hogy mivanmáá : "őőő... igen, 2 autót hoznak és az egyikben nincs töltés, úgyhogy cserélgetik az akksikat hogy haza tudjanak jönni..."

szóval sikerült megtudni hogy az 1.7 DR nem megy töltés nélkül, és azt is megtanultam hogy a porlasztócsúcsok időnként csattognak ;) ráadásul mindezt telefonon keresztüli diagnózissal sikerült hibabehatárolni...

Tán nem ez lesz a leendő motorom -_- :D de imádom ha hülyének néznek...

Alig várom...de te ugysem szolsz ha jössz Erdélybe... ;)

Már sárgulok az irigységtől... :P

Van szárnya az autódnak? akkómegbeszótá?? ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Csóró gyerektől elvesziket még ezt az örömöt is? :D -_- B)

miért nem mondtok neki valami VAKDUGÓT ott a motortérben, hadd bíbelődjön vele, és meglátjátok, megírja, hogy miután lezárta mindjárt jobban is húz a motor :rolleyes: ;)

Persze dani89rk ez csak vicc!!! :lol:

(engem is szivattak a hátsó szárny miatt <_< ) De nehogy újra előhoza valaki!!! :D :D

Gonosz ember rád figyelek mostantól :D

Hát ennek örülök! Egyéb okosság esetleg amit érdemes elkövetni az autón, motorján?

Üdv Dani

Link to comment
Megosztás:

Alig várom...de te ugysem szolsz ha jössz Erdélybe... :D

Már sárgulok az irigységtől... ;)

Sajna mindíg rohanok, és ha nem haragszol akkor inkább barátnőmmel töltöm azt a kicsi időt :lol:

22én megyek arra, és megyünk a békási szoroshoz nem leszek ott, csak kb 4-5 napot, és ebbe lesz esküvő is :D

De valahogy összehozunk egy tali egyszer úgyis, főleg, hogy egy verseny is van a levegőben :D -_- B)

legalább kipróbálhatsz egy vérbeli fenevadat is :rolleyes: csak tudnám, hogy gyárilag miért hagyták le az 1-est a 68 LE elől <_< :D

De ne OFF-oljunk tovább, mert nem szeretik! :D

Link to comment
Megosztás:

Ja. Kicserélni egy 130 lovasra :rolleyes:

Tudok egy tök jó megoldást: vannak mentős emberkék, akik H astrával járnak. Még ahhoz is volt képe hogy azért zárja le az agr-t mert még baja se volt, csak tunyingolt. Úgyhogy revans: kiszedni a z19dt-t, helyére becsinálni az 17dtl-t, és már kész is. Az a H úgyis bejáratós még, nem nyomja neki, úgyhogy nem veszi észre <_< :D -_-

Link to comment
Megosztás:

Gonosz ember rád figyelek mostantól <_<

Hát ennek örülök! Egyéb okosság esetleg amit érdemes elkövetni az autón, motorján?

Üdv Dani

Egy jó barátság kezdete :D :rolleyes:

Nyugi nah, csak viccelgetek, új vagy, te még kell bírjad -_-

Én sajna nem értek a benzines astrákhoz, de vidd át a motor témába a kérdésed, ott biztosan segít majd valaki, esetleg zotya975/i] ő is nagy hacker mostanság B)

Link to comment
Megosztás:

Sajna mindíg rohanok, és ha nem haragszol akkor inkább barátnőmmel töltöm azt a kicsi időt ;)

22én megyek arra, és megyünk a békási szoroshoz nem leszek ott, csak kb 4-5 napot, és ebbe lesz esküvő is :lol:

De valahogy összehozunk egy tali egyszer úgyis, főleg, hogy egy verseny is van a levegőben -_- B) :D

legalább kipróbálhatsz egy vérbeli fenevadat is :rolleyes: csak tudnám, hogy gyárilag miért hagyták le az 1-est a 68 LE elől <_< :D

De ne OFF-oljunk tovább, mert nem szeretik! :D

Hát a békási szoros fele kicsiny városomon kell áthaladni szal ha nem akarsz bajt szánj rám vagy 15 percet....láthatod, hogy innen a semmiből nem tudok elhúzni semilyen OPEL talira....na mind1, húzzunk egyéb csevelybe :D

Link to comment
Megosztás:

Egy jó barátság kezdete -_- :rolleyes:

Nyugi nah, csak viccelgetek, új vagy, te még kell bírjad B)

Én sajna nem értek a benzines astrákhoz, de vidd át a motor témába a kérdésed, ott biztosan segít majd valaki, esetleg zotya975/i] ő is nagy hacker mostanság :D

jaja, csak ha valamire aztmodja, hogy "átmenőcsavarral rögzítjük" vagy hogy " "a termosztátot így kell berakni"

nah akkor ne hidj neki elsőre <_< :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.