Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

sziasztok!

olvasom a fórumot de nem nagyon értem, hogy most ezt az AGR szelepet miért is kell lezárni? Illetve ha valaki leírja, hogy mért azt is elmondhatná, hogy én hétköznapi emberként(kurvára de nem értek a kocsi motorjához, azon kívűl minden jöhet vele kapcsolatba) megtudom-e csinálni? X17DTL-es astráról lenne szó decemberbe kapott egy generált! és hát erőben nem nagyon változott(azóta már van benne kb 15ezer km!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

olvasom a fórumot de nem nagyon értem, hogy most ezt az AGR szelepet miért is kell lezárni? Illetve ha valaki leírja, hogy mért azt is elmondhatná, hogy én hétköznapi emberként(kurvára de nem értek a kocsi motorjához, azon kívűl minden jöhet vele kapcsolatba) megtudom-e csinálni? X17DTL-es astráról lenne szó decemberbe kapott egy generált! és hát erőben nem nagyon változott(azóta már van benne kb 15ezer km!

Azért szokták lezárni, mert a kipuffból származó koromtól be szokott ragadni, és ha éppen nyitott állapotban sikerül leragadnia, akkor a motor folyamatosan a saját kipuffgázát szívja tiszta levegő helyett, ami nem tesz jót a menetteljesítménynek.

Link to comment
Megosztás:

Azért szokták lezárni, mert a kipuffból származó koromtól be szokott ragadni, és ha éppen nyitott állapotban sikerül leragadnia, akkor a motor folyamatosan a saját kipuffgázát szívja tiszta levegő helyett, ami nem tesz jót a menetteljesítménynek.

Nemtudom ez befolyásoló tényező-e de nekem nincs rajta kipufogó, egy 50es cső szalad végig a rezonancia csőtől.....és ezt esetleg én is letudnám zárni valamivel?

Link to comment
Megosztás:

áhá, köszönöm, akkor kikell kapni az egész csonkot, és a végére vágni egy ilyen lemezt...tök mind1 milyen a lemez? mert olvastam van aki sörös dobozt vágott ki...:D

Erőset vágj, mert akkor nem kell cserélgetni!

Látod én milyet vágtam, azóta kb 70-80e-km ment bele, még mindíg jó az a lemez! :D

De a napokban megint ránézek! :D

És a vákuumcsőbe belenyomtam egy csapágygolyót is mielőtt visszadugtam, biztos ami biztos. :)

Link to comment
Megosztás:

áhá, köszönöm, akkor kikell kapni az egész csonkot, és a végére vágni egy ilyen lemezt...tök mind1 milyen a lemez? mert olvastam van aki sörös dobozt vágott ki...:D

Nekünk a Zafira átzabálta a sörösdobozt. A festékes doboz oldala sem tartott túl sokáig, nekem a másfeles alu lemez évek óta tart rendesen :D :)

Link to comment
Megosztás:

Erőset vágj, mert akkor nem kell cserélgetni!

Látod én milyet vágtam, azóta kb 70-80e-km ment bele, még mindíg jó az a lemez! :D

De a napokban megint ránézek! :D

És a vákuumcsőbe belenyomtam egy csapágygolyót is mielőtt visszadugtam, biztos ami biztos. :)

hmm jó rendbe köszönöm, serzintem holnap neki is látok a műveletnek, és ilyen csapágygolyót honnan szerezzek ami jó bele?

Link to comment
Megosztás:

hmm jó rendbe köszönöm, serzintem holnap neki is látok a műveletnek, és ilyen csapágygolyót honnan szerezzek ami jó bele?

Nem igaz, hogy otthol nincs valami biciklicsapágy golyó. :) Mindegy miből van, csak a gumicsőbe menjen bele... van amúgy aki le sem zárta a csapágygolyós módszerrel, csak simán a lemezzel. Én biztosra mentem.

Link to comment
Megosztás:

Nem igaz, hogy otthol nincs valami biciklicsapágy golyó. :) Mindegy miből van, csak a gumicsőbe menjen bele... van amúgy aki le sem zárta a csapágygolyós módszerrel, csak simán a lemezzel. Én biztosra mentem.

Én sem golyóztam :D Ha a visszavezetést lezártam, akkor hol érdekel engem, hogy mit művel a szelep a lezárás után? :D :D

Link to comment
Megosztás:

Micsoda? :D

Tökéletesen észrevétlen, ha vissza ragasztom addig az "ufo"-t rá. :D

Amúgy sem nyitogatják a mocitetőt. Minek is kellene? :lol:

Azt hittem lekaptad a csövet, ami oda megy. Akkor én néztem el. :D Nem, nem néztem el, magyarul nincs rajta az "ufo"-része. Hmm.... érdekes megoldás, ilyet még nem láttam... Visszaragasztod? Biztosabb a csavar szerintem.

Nálunk nézik! Az az első műszakinál: motorszám - fotó, alvázszám - fotó. :)

Link to comment
Megosztás:

Azt hittem lekaptad a csövet, ami oda megy. Akkor én néztem el. :D Nem, nem néztem el, magyarul nincs rajta az "ufo"-része. Hmm.... érdekes megoldás, ilyet még nem láttam... Visszaragasztod? Biztosabb a csavar szerintem.

Nálunk nézik! Az az első műszakinál: motorszám - fotó, alvázszám - fotó. :)

Na ilyenekkel nem variálnak ott, ahova én járok. :D

De, ettől függetlenül az autónak jó műszaki állapotban kell lennie. :lol:

A családdal és más egészségével nem játszunk. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.