Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

Segítségeteket kérném.

x16szr motorú Astrám van.Egyik pillanatról,a másikra elment belőle az erő.A motor egyenletesen jár,de nagyon nem gyorsul,emelkedőn borzasztó gyenge,ahol eddig kényelmesen felment 110-el/autópálya/ott most csak 80-al,azt is visszaváltva.Olyan érzésem van,mintha még egy kocsit is vontatnék.

A gyertyák újak,és szép "őzbarnák",kompresszió bemérve,a számítógép befecskendező hibát írt ki.Ez Létezik?

Várom az ötleteiteket,előre is köszönöm.

Nekem is ilyen problémám volt, azonkívül, hogy néha kihagyott egy henger és elég nehezen indult. Gyertya és kábel cserével megoldódottak ezek a problémák... Egy ideig. Megint baromi nehezen indul, de ereje van. :blush:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Pont ezért. Nem kell cserélni, csak simán lezárni és nem kell költened rá. :)

Azt mindjárt gondoltam, hogyha lezárom, nem kell cserélni...na de nem dísznek van ott...Nem is azért, mert unatkoztak a mérnökök, és gondolták, még van ott egy kis hely, tegyünk oda valamit :huh:

20 darab ezresembe volt...szerintem, nem olyan vészes.

Link to comment
Megosztás:

Azt mindjárt gondoltam, hogyha lezárom, nem kell cserélni...na de nem dísznek van ott...Nem is azért, mert unatkoztak a mérnökök, és gondolták, még van ott egy kis hely, tegyünk oda valamit :huh:

20 darab ezresembe volt...szerintem, nem olyan vészes.

Amúgy annyit tudok, hogy környezetvédelmi dolog miatt van ott.

Link to comment
Megosztás:

Azt mindjárt gondoltam, hogyha lezárom, nem kell cserélni...na de nem dísznek van ott...Nem is azért, mert unatkoztak a mérnökök, és gondolták, még van ott egy kis hely, tegyünk oda valamit :)

20 darab ezresembe volt...szerintem, nem olyan vészes.

Amúgy annyit tudok, hogy környezetvédelmi dolog miatt van ott.

...és a lezárását magán a motor működésén nem venni észre, nem befolyásolja azt. Már több izben is irták itt. Max. a sárga villan be néha, hosszabb motorféknél.Csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni kiegészitésül. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Azt mindjárt gondoltam, hogyha lezárom, nem kell cserélni...na de nem dísznek van ott...Nem is azért, mert unatkoztak a mérnökök, és gondolták, még van ott egy kis hely, tegyünk oda valamit :huh:

20 darab ezresembe volt...szerintem, nem olyan vészes.

Majd rájössz egyszer,amikor leáll a gépcsoda és be sem tudod indítani miatta! :)

Sajnos a német mérnökök így biztosították az euro3-as normát,keletbbre ezt máshogy érték el.

Az ötlet nem rossz egyébként,csak a kivitelezés sajnos hibaforrást hordoz magában.

Link to comment
Megosztás:

Majd rájössz egyszer,amikor leáll a gépcsoda és be sem tudod indítani miatta! :huh:

Sajnos a német mérnökök így biztosították az euro3-as normát,keletbbre ezt máshogy érték el.

Az ötlet nem rossz egyébként,csak a kivitelezés sajnos hibaforrást hordoz magában.

Egyszer midenki rájön...ki erre, ki arra jön rá! Hangsúlyozom, hogy tavaly cseréltettem....

Link to comment
Megosztás:

Egyszer midenki rájön...ki erre, ki arra jön rá! Hangsúlyozom, hogy tavaly cseréltettem....

Nekem egyszer villant ki a sárga lámpicsek, sejtésem szerint AGR miatt volt, de azóta kussol, pedig akárhányszor úton vagyok, direkt csinálok hosszú motorfékezést az AGR miatt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen problémám volt, azonkívül, hogy néha kihagyott egy henger és elég nehezen indult. Gyertya és kábel cserével megoldódottak ezek a problémák... Egy ideig. Megint baromi nehezen indul, de ereje van. :huh:

Köszönöm!Megoldódott a problémám.A kipufogó volt eltömődve,alig jött ki a kipufogó gáz.Ez fojtotta a motort.A középső.és hátsó dob kicserélésével,újra életre kelt az Astra.Ennél nagyobb gond sose legyen.Így 300 000 km környékén ennyi igazán belefér.Ritka hűséges kis jószág ez az autó.Kár,hogy befejezték a gyártását.

Minden F Astrásnak üzenem,aki szeretné megtartani a kocsiját,és még viszonylag "fiatal" a szekere,ne sajnáljon rá 10 000 ft-ot,vegyen 3 üregelő sprayt,és fújja ki a kocsi minden zegét-zugát.Én megtettem 4-éves korában,mikor hozzám került,korróziónak nyoma sincs,májusban kapja a következő védelmet,hiszen már 10 éves.

Köszi mindenkinek,aki foglalkozott a problémámmal.

Link to comment
Megosztás:

...és a lezárását magán a motor működésén nem venni észre, nem befolyásolja azt. Már több izben is irták itt. Max. a sárga villan be néha, hosszabb motorféknél.Csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni kiegészitésül. :)

Pedig de, befolyásolja :huh:

Főleg a 16 szelepeseknél. :D

Lezárva az alapjárat és az alsó tartomány egyenletesebb lesz, nem rángat kis fordulaton, és dinamikusabban veszi a gyorsítási szándékot :D

Nem mellesleg kizársz egy olyan hibalehetőséget, ami miatt bárhol ottmaradhatsz az autóval :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pedig de, befolyásolja :huh:

Főleg a 16 szelepeseknél. :lol:

Lezárva az alapjárat és az alsó tartomány egyenletesebb lesz, nem rángat kis fordulaton, és dinamikusabban veszi a gyorsítási szándékot :)

Nem mellesleg kizársz egy olyan hibalehetőséget, ami miatt bárhol ottmaradhatsz az autóval :D

Jajmá', jobb lehet, de nem lesz rosszabb, erre gondoltam! :D De én csak az itt olvasottak alapján, emlékezetből irtam ám! Amit tudtam irtam.. Azért köszönöm a kiegészitést! Igy kerek. Azért jó, hogy vannak itt tapasztalt cartársak is! :D

Link to comment
Megosztás:

Én lezártam a szelepet, de továbbra is eléggé gyenguska és "elgondolkodó" a motor 2000-es fordulat alatt...

1500-nál nagy gáz...aztán gondolkodás...majd lassú gyorsulás és 2000-től előjönnek a lóerők...

:D

Ez már csak igy van ilyen alacsony fordulatnál, úgy tudom ez normális. 2000 felett valamivel már megjön a nyomaték nagy része és azért érezni igy. Szerintem olyan 3000 környékén "érzik jól magukat" a motorok - és akkor még nincsenek széthajtva sem - de én amatőr vagyok ehhez(is). :) :huh: Próbáld úgy használni, hogy olyan alacsony fordulatszámnál fokozatosan, érzéssel taposs a gázpedálra! Felesleges lepadlózni, semmi értelme, szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Én lezártam a szelepet, de továbbra is eléggé gyenguska és "elgondolkodó" a motor 2000-es fordulat alatt...

1500-nál nagy gáz...aztán gondolkodás...majd lassú gyorsulás és 2000-től előjönnek a lóerők...

:huh:

Folytószelep potit meg kellene szerintem nézni.

Link to comment
Megosztás:

1500-nél padlózni teljesen felesleges, megnézed a motor nyomatékgörbéjét, és belátod :huh:

Nem is a padlózásra gondoltam...

Hanem arra hogy egy darabig semmit nem csinál a motor...semennyire nem gyorsul...

csak egy-két másodperc múlva kezd el dolgozni...

mintha az ECU belustult volna...:)

Aztán észbe kap és elkezdi adagolni neki a cuccot...

Na majd kitalálok valamit....

Off: Szerintetek az normális, h minden tankolásnál szinte cuppan a tanksapka a vákuum miatt?

Link to comment
Megosztás:

Nem is a padlózásra gondoltam...

Hanem arra hogy egy darabig semmit nem csinál a motor...semennyire nem gyorsul...

csak egy-két másodperc múlva kezd el dolgozni...

mintha az ECU belustult volna...:huh:

Aztán észbe kap és elkezdi adagolni neki a cuccot...

Na majd kitalálok valamit....

Off: Szerintetek az normális, h minden tankolásnál szinte cuppan a tanksapka a vákuum miatt?

Tank szellőztetőt ellenőrizd.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben le van zárva az AGR szelep. Sárga időnként világít azóta.

Állítólag (ismerősnek mondták a szakszervízben) egy új szóftver a CU-ba, amit a szakszervízbe töltenek kb. 10e, megoldja a sárgalámpa problémát.

Valaki csináltatta már?

Bizonyos évjárat utániakat meg tudják oldani...

De pölö az enyémet sem tudnák megcsinálni...az ECU miatt... :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.