Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tempomat


Qni

Recommended Posts

Hát, ha valakinek a tempomatja füstöl, az elég gáz!

Komolyra fordítva, akkor a dízel tempomat jobb, mint a benyásoké. A benyás tart, csökkent, emel, és old, a dízel pedig tart, memorizál, emel, és old...

Ugyan úgy memorizál. De amelyik gombbal előhívod a tárolt sebességet, azt hosszan nyomva lassít az autó, és mikor elengeded azt a sebességet tartja.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg így kéne működnie (ez egy facelift utáni Omega B2 kezelési könyvéből való):

08481228085.JPG

Érdekes hogy a korábbi (Omega B1) verzió leírásában szó sem esik arról hogy a lassítás csak benzineseknél működne (illetve hogy egyáltalán létezne a lassítás funkció):

08480859147.JPG

Meg most nézem hogy az automatikus kikapcsolás is máskor következik be: a réginél 40km/h alatt, az újabbnál csak akkor ha 30km/h alá esik a sebesség.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2.5 td-nél, vagyis nállam a lassit funkció nem müködik. Ez csak a dizeleknél nem müködik? Nekem két vezetékes a tempomat kar! :rolleyes:

Te élvezed, hogy hülyeségeket kérdezel és direkt csigázod a kedélyeket?!?!?

Feleslegesen írtál egy semmitérő hozzászólást. Olvasd el a 127-est benne a válasz!!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Olvasd el a 127-est benne a válasz!!!

Hát én nem akartam letorkolni szegényt ennyire, de van igazság abban, hogy 3 hozzászólást (ugyanazon a lapon) kéne visszanézni... Meg megkeresni a kiindulást, hogy és mi merült fel :D :rolleyes:

Jó - nem vagyunk egyformák <_<

Link to comment
Megosztás:

Elvileg így kéne működnie (ez egy facelift utáni Omega B2 kezelési könyvéből való):

Érdekes hogy a korábbi (Omega B1) verzió leírásában szó sem esik arról hogy a lassítás csak benzineseknél működne (illetve hogy egyáltalán létezne a lassítás funkció):

Meg most nézem hogy az automatikus kikapcsolás is máskor következik be: a réginél 40km/h alatt, az újabbnál csak akkor ha 30km/h alá esik a sebesség.

Bázz, mindig tanul a nép, hülyén haltam volna meg....

Thx

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát én nem akartam letorkolni szegényt ennyire, de van igazság abban, hogy 3 hozzászólást (ugyanazon a lapon) kéne visszanézni... Meg megkeresni a kiindulást, hogy és mi merült fel :D :rolleyes:

Jó - nem vagyunk egyformák <_<

Kicsit ideges lettem! Az összes hozzászólása kérdés, ráadásul olyan, amiről többször volt szó a fórumban. Mindig megkapja a segítséget, de egy megköszönés még nem jött tőle. Mindig beesik, ha valami gondja van és ész nélkül kérdez! De itt, hogy 3 hozzászólást nem képes visszaolvasni, az már véztázító!!!

Link to comment
Megosztás:

Kicsit ideges lettem! Az összes hozzászólása kérdés, ráadásul olyan, amiről többször volt szó a fórumban. Mindig megkapja a segítséget, de egy megköszönés még nem jött tőle. Mindig beesik, ha valami gondja van és ész nélkül kérdez! De itt, hogy 3 hozzászólást nem képes visszaolvasni, az már véztázító!!!

Tudod... Nem az állatkert a nagy, hanem a kerítés alacsony :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Te élvezed, hogy hülyeségeket kérdezel és direkt csigázod a kedélyeket?!?!?

Feleslegesen írtál egy semmitérő hozzászólást. Olvasd el a 127-est benne a válasz!!!

Tisztelt Omegatd!

Teljes mértékben igazad van, a vissza olvasással! csak azok az autók amik eddig voltak nekem mind tudták azokat a funkciókat amiket kérdeztem és azt gondoltam, lehet, hogy a computer szórakozik velem. Ezért amikor van időm kimentem kipróbálni és utánna írok véleményt az esetről. IGY MOST MEKÖSZÖNÖM A HOZZÁSZÓLÁSAIDAT! KÖSZÖNÖM

De ebben a témában pont te nem tudtál a lecseszésen kivűl semmi hasznosat írni! de ezt is köszi egy ilyen jól felkészűlt régi tagtól!

Az autót kb 3hónapja vettem akciósan :rolleyes: rövid időn belűl megszerettem!

És persze szeretném ha minél többet tudna felszereltségileg,

ÉS tényleg minden segítséget köszönök az Önzetlen segítő kész tagoknak! neked is külön még egyszer Omegatd!

Tudod... Nem az állatkert a nagy, hanem a kerítés alacsony :D

Valóban alacsony mert bejutottam, de nem miattam alacsony az a kerítés? <_<

Link to comment
Megosztás:

IGY MOST MEKÖSZÖNÖM A HOZZÁSZÓLÁSAIDAT! KÖSZÖNÖM

De ebben a témában pont te nem tudtál a lecseszésen kivűl semmi hasznosat írni! de ezt is köszi egy ilyen jól felkészűlt régi tagtól.

Tudod mit! Hagyjuk, nincs kedvem, sem időm belemenni a felesleges sárdobálásba...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is új ez, mivel nekem nem így működik (lehet rossz? :rolleyes: ).

Simán le tudok lassítani 40, sőt 30 alá is, és nem kapcsol ki a tempomat... <_<

Én iss be tudok menni vele 40 km/h alá, anélkül, hogy eldobná a sebességet, meg vissza iss tudok gyorsítani. 40 km/h alatt természetesen nem memorizál

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Nemrégen vettem egy 2.2-es benzines automata Omegát. Még ismerkedünk, de bizonyos jelekből arra következtetek, hogy a váltóvezérlő elektronikát régebben cserélték. Az itt előzőekben olvasottak alapján valószínűsíthető, hogy az addig gyári tartozékként benne levő tempomat azért nem működik, mert az új váltóvezérlővel nem "látják egymást"? Előre is köszi a választ!

(A régi váltóvezérlő a kesztyűtartóban hánykódott, akinek szüksége van rá, annak szívesen odaadom, ha tud vele mit kezdeni- én nem tudom, miért kellett cserélni.)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
(A régi váltóvezérlő a kesztyűtartóban hánykódott, akinek szüksége van rá, annak szívesen odaadom, ha tud vele mit kezdeni- én nem tudom, miért kellett cserélni.)

Nem túl sokért mondjuk felújítják, és van tartalékod, vagy úgy el tod adni...

Link to comment
Megosztás:

Hali! Kifejtenéd ezt részletesebben? Hol, mennyiért, stb. Ha elmúlnak a viharfelhők a gyújtásom fölül, azt hiszem megcsináltatnám.

Elfelejtettem a címet, a Ferihegyi úttal párhuzamos kis utcában van, majd megpróbálom megkeresni, nem emlészem az utca névre... nekem anno olyan 15-25 között mondták a felújítást (nem 70:P)

Link to comment
Megosztás:

Elfelejtettem a címet, a Ferihegyi úttal párhuzamos kis utcában van, majd megpróbálom megkeresni, nem emlészem az utca névre... nekem anno olyan 15-25 között mondták a felújítást (nem 70:P)

O.k. köszi, ez már megfelelő támpont, hogy hol keressem. Pontosítani ráérek akkor, ha majd időszerű lesz. A lényeg, hogy a lehetőség nyitva áll. Még egyszer köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Szevasztok!

Nagyon elmeleti es experimentalis a tema, barmelyikbe irhattam volna de innen ered, hat legyen itt:

Volt egy furcsa sejtesem amit nem tudtam mire velni, igy elkezdtem tesztelgetni. Arrol van szo, hogy a gepemen akarhogyan probalok ovatosan vagy lenduletesebben eletszeruen gyorsitani 0-60 ra mondjuk,

mar a legovatosabb gazlehellesre is 25-35 kozott irogat a BC. Ellenben ha beallitom a sebesseget 60ra, lelassitok es azt mondom neki hogy vissza 60 magadtol, akkor mikozben a tempomat gyorsit a BC altal kiirt ertek nem nagoyn eri el egyaltalan a 25 ot mikozben a gyorsulaserzet intenzivebb, mint amiket en nyomkodtam. A dolgot azert sem tudom mire velni, mert ahogy lattam a tempomat ugyanazt a gazt huzza mint en csak egy masik bowdennel. Tovabbmegyek: ovatosan probalom tartani a 60kmh sebesseget a leheto legkisebb gazzal 8-9 korul alakul sikuton. Benyomom a tempomatot rogton ejt a fordulaton es lemegy 7-8ra, de ott is marad! Ettol vegkepp kilettem, hogy mitol?!?!

Mielott rogton elfajulna a dolog nem az a bajom hogy ennyi, es nem az a kerdes, hogy jol mer-e a BC. Tessek %-osan nezni a kulonbseget a kijelzett ertekek kozott es erre kitalalni ertelmes magyarazatot. Kivancsian varom. (esetleg valaki meg kiprobalhatna)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Nagyon elmeleti es experimentalis a tema, barmelyikbe irhattam volna de innen ered, hat legyen itt:

Volt egy furcsa sejtesem amit nem tudtam mire velni, igy elkezdtem tesztelgetni. Arrol van szo, hogy a gepemen akarhogyan probalok ovatosan vagy lenduletesebben eletszeruen gyorsitani 0-60 ra mondjuk,

mar a legovatosabb gazlehellesre is 25-35 kozott irogat a BC. Ellenben ha beallitom a sebesseget 60ra, lelassitok es azt mondom neki hogy vissza 60 magadtol, akkor mikozben a tempomat gyorsit a BC altal kiirt ertek nem nagoyn eri el egyaltalan a 25 ot mikozben a gyorsulaserzet intenzivebb, mint amiket en nyomkodtam. A dolgot azert sem tudom mire velni, mert ahogy lattam a tempomat ugyanazt a gazt huzza mint en csak egy masik bowdennel. Tovabbmegyek: ovatosan probalom tartani a 60kmh sebesseget a leheto legkisebb gazzal 8-9 korul alakul sikuton. Benyomom a tempomatot rogton ejt a fordulaton es lemegy 7-8ra, de ott is marad! Ettol vegkepp kilettem, hogy mitol?!?!

Mielott rogton elfajulna a dolog nem az a bajom hogy ennyi, es nem az a kerdes, hogy jol mer-e a BC. Tessek %-osan nezni a kulonbseget a kijelzett ertekek kozott es erre kitalalni ertelmes magyarazatot. Kivancsian varom. (esetleg valaki meg kiprobalhatna)

Tempomat nem tud akkora gázt húzni, mint a gázpedál. Ez általában a legtöbb autóban így van. Nálam pl ha lecipőzöm, horror számoknál (asszem 39,99-nél) áll meg a pill fogyasztásmérő, ellenben tempomattal max 20literes fogyasztást ír. Azt ugyan nem figyeltem hogy van-e különbség a két üzemmód közti gyorsulás között, de elvileg a gázpedál javára kellene lennie (hiszen a gázpedál kövérebb gázt húz).

Link to comment
Megosztás:

Tempomat nem tud akkora gázt húzni, mint a gázpedál. Ez általában a legtöbb autóban így van. Nálam pl ha lecipőzöm, horror számoknál (asszem 39,99-nél) áll meg a pill fogyasztásmérő, ellenben tempomattal max 20literes fogyasztást ír. Azt ugyan nem figyeltem hogy van-e különbség a két üzemmód közti gyorsulás között, de elvileg a gázpedál javára kellene lennie (hiszen a gázpedál kövérebb gázt húz).

Ezt a velemenyt egyreszt nem osztom, a tempomat talan nem tud kickdownt, de ha szepen megnyomod egy par masodpercre a gyorsitas gombot akkor meglatod hogy boven eleg nagy gazt tud az is nyomni :).

Masreszt pedig ez nem tamasztja ala azt a verziot sem, hogy ha ovatosan gyorsitok akkorsem tudom elerni a tempomat fogyi ertekeit.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a velemenyt egyreszt nem osztom, a tempomat talan nem tud kickdownt, de ha szepen megnyomod egy par masodpercre a gyorsitas gombot akkor meglatod hogy boven eleg nagy gazt tud az is nyomni :).

Masreszt pedig ez nem tamasztja ala azt a verziot sem, hogy ha ovatosan gyorsitok akkorsem tudom elerni a tempomat fogyi ertekeit.

Véleményt, tapasztalatot kértél, én elmondtam.

Előfordulhat hogy valami nem 100as a kocsidban.

Nekem úgy működik ahogy írtam.

Megjegyzem, ugyanezt láttam másik Omegában, meg más autókban is.

Link to comment
Megosztás:

Véleményt, tapasztalatot kértél, én elmondtam.

Előfordulhat hogy valami nem 100as a kocsidban.

Nekem úgy működik ahogy írtam.

Megjegyzem, ugyanezt láttam másik Omegában, meg más autókban is.

Nem akartam szemelyeskedni sry. De te sem nezted meg meg, hogy el tudod-e erni a tempomatos fogyit a labaddal, ez lenne a relevans info. Meg hogy a boedenhuzason kivul tud-e meg valamit a tempomat...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.