Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

A hajónaplónak...

Jelentősen javult a gázreakció és valamivel talán erősebb is lett az autó az alsó tartományokban, az EGR lezárásával, és a EGR-től a szívórészbe menő cső helyrerakásával. Eddig rosszul volt rögzítve, és elképzelhető hogy szívott némi falsot. Most már azért el lehet hinni, hogy egy 2.2-es motor van benne. :)

Rövidesen az egész cső kikerül, amivel további javulásra számítok mivel a cső vége erősen belelóg a levegő útjába. Így

Szívósor lezárás is kész (még nem teljesen, a dugó nincs lerögzítve csak beleszorítva). Vagy még jobb lett tőle vagy csak nem szoktam még meg a lezárást sem. Alacsony fordulatról is finoman, egyenletesen, jól gyorsul. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ahogy nézelődtem mostanában az olaj/víz járatok nem stimmelnek.

Fel lehet tenni! apróságokban tér el. a víztér valóban más de a tömítés határozza meg hol megy a víz. alapvetően az olajjáratnál van eltérés, 308496317DSC_5378_2_www.kepfeltoltes.hu_ ( http://kepfeltoltes.hu/view/140811/308496317DSC_5378_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg ) be karikáztam a különbséget, a piros az c20xe öntvény a fekete x20xev az x20xev-n mélyebb az a kis bemarás mert máshol folyik vissza az olaj,c20ason közvetlenől a bemarás szélén a furaton folyik vissza a hengerfejből az olaj (zöld pötty) a x20xev-n (kék pötty) a bemarásba folyik majd úgy le az olajteknőbe, illetve vectra b-nek az olajteknő csavarjai 8as furat. de minden másban meg egyeznek.

Ez meg saját tapasztalat szedtem szétt pár c20ne-xe öntvényt és precízebben az öntések.

Módosítva : khena
Link to comment
Megosztás:

Nekem is lenne egy kérdésem, van valami program, nem tudom opelnál mi a neve motoroknál epc-nek hívják ahol meg lehet nézni a hajtókar/dugattyú pozicióját. magyarul arra vagyok kíváncsi c20xe dugattyú nyíl a vezérlés felé áll ez egyértelmű hajtókaron van egy GM jel, az szintén a vezérlés felé néz?! az a bajj a nagyját nem én szedtem szétt és már mintám sincs amiről puskázhatnék, illetve a csapágyakban van a két kis bemarás ami pozicionálja őket ugye azok egymás mellett vannak a csapágy házon van ez kis plusz valami azok néznek a váltó felé?! http://kepfeltoltes.hu/view/140811/DSC_53792_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem is lenne egy kérdésem, van valami program, nem tudom opelnál mi a neve motoroknál epc-nek hívják ahol meg lehet nézni a hajtókar/dugattyú pozicióját. magyarul arra vagyok kíváncsi c20xe dugattyú nyíl a vezérlés felé áll ez egyértelmű hajtókaron van egy GM jel, az szintén a vezérlés felé néz?! az a bajj a nagyját nem én szedtem szétt és már mintám sincs amiről puskázhatnék, illetve a csapágyakban van a két kis bemarás ami pozicionálja őket ugye azok egymás mellett vannak a csapágy házon van ez kis plusz valami azok néznek a váltó felé?! http://kepfeltoltes.hu/view/140811/DSC_53792_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A járatokat tényleg elnéztem. :) Ezek szerint x20se-re is rámegy a xev fej?

A jelölés nincs benne az autodata-ba? Csak tipp, még sose néztem. Opel epc-be szerintem csak az alkatrészek számai vannak, de nem biztos.

Link to comment
Megosztás:

A járatokat tényleg elnéztem. :) Ezek szerint x20se-re is rámegy a xev fej?

A jelölés nincs benne az autodata-ba? Csak tipp, még sose néztem. Opel epc-be szerintem csak az alkatrészek számai vannak, de nem biztos.

nem láttam még x20se öntvényt de ha mélyebb mint a c20as öntvény akkor igen, rá megy!illetve, láttam (sajnos) c20ne öntvényel össze rakva x20xevt ment alapjáraton ketyegett, de nem mentem vele... csak a dugattyúkkal leszel bajban, mert c20xe és x20xev dugattyúin máshol és más méretűek a zsebelések, a x20xev-n mélyebb és csak szívó oldalon van c20xe-n kipu és szívó oldalon vannak, és kicsit beljebb, DE! átalakítható a c20xe dugattyú, nekem is be lett maratva és nagyobbítva hogy elbirja a 10,75mm szelep emelést. xev fejjel.

Link to comment
Megosztás:

nem láttam még x20se öntvényt de ha mélyebb mint a c20as öntvény akkor igen, rá megy!illetve, láttam (sajnos) c20ne öntvényel össze rakva x20xevt ment alapjáraton ketyegett, de nem mentem vele... csak a dugattyúkkal leszel bajban, mert c20xe és x20xev dugattyúin máshol és más méretűek a zsebelések, a x20xev-n mélyebb és csak szívó oldalon van c20xe-n kipu és szívó oldalon vannak, és kicsit beljebb, DE! átalakítható a c20xe dugattyú, nekem is be lett maratva és nagyobbítva hogy elbirja a 10,75mm szelep emelést. xev fejjel.

Hát, ha belevágok egyszer akkor úgyis komplett motort veszek, amiben ott a dugattyú is és kicserélem 1:1-ben, gondolom ugyan akkorák, ha a blokk egyforma. Elektronikába bele kellene piszkálni? Akár a c20xe akár a x20xev átalakítás esetében. Vagy csak: motor szétkap, c20xe/x20xev cuccokkal összerak, beindít, örül? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Hát, ha belevágok egyszer akkor úgyis komplett motort veszek, amiben ott a dugattyú is és kicserélem 1:1-ben, gondolom ugyan akkorák, ha a blokk egyforma. Elektronikába bele kellene piszkálni? Akár a c20xe akár a x20xev átalakítás esetében. Vagy csak: motor szétkap, c20xe/x20xev cuccokkal összerak, beindít, örül? :icon1:

Igazából nem értem az alapvető kérdést x20xev/x20se motor a kocsidban és arra szeretnél c20xe fejet?!

1.kérdés miért?! na jó gondolom erősebb legyen.

2. milyen autóban van? mert amiben volt c20xe gyárilag. abba jobban jársz ha bele teszed egy az egyben kábelköteggel mindennel.

ha nem volt benne mint pl, b vectra abba szerintem de ez az én szubjektív véleményem nem érdemes bele fabrikálni akkor a benne lévő xev-t húzd fel. alapvetően meg én azért cserélek mindent, mert mert c20xe-t kezdtem el építeni de közben olyan autóm lett amibe x20xev van és a meglévő alkatrészekből a legjobbat/legtartósabbat szeretném kihozni. de egyeznek a dolgok dugattyúk hajtókarok főtengely csere szavatosak, de pl c20xe főtengely 1,4kgal könnyebb mint az xev de nálam kell majd írni elektronikát is a fokolt tengelyek miatt.

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem értem az alapvető kérdést x20xev/x20se motor a kocsidban és arra szeretnél c20xe fejet?!

1.kérdés miért?! na jó gondolom erősebb legyen.

2. milyen autóban van? mert amiben volt c20xe gyárilag. abba jobban jársz ha bele teszed egy az egyben kábelköteggel mindennel.

ha nem volt benne mint pl, b vectra abba szerintem de ez az én szubjektív véleményem nem érdemes bele fabrikálni akkor a benne lévő xev-t húzd fel. alapvetően meg én azért cserélek mindent, mert mert c20xe-t kezdtem el építeni de közben olyan autóm lett amibe x20xev van és a meglévő alkatrészekből a legjobbat/legtartósabbat szeretném kihozni. de egyeznek a dolgok dugattyúk hajtókarok főtengely csere szavatosak, de pl c20xe főtengely 1,4kgal könnyebb mint az xev de nálam kell majd írni elektronikát is a fokolt tengelyek miatt.

Frontera A-ba lesz majd egyszer. Azért mert az x20se motor 8 szelepes 116lóerős, de a c20xe fejjel 150lóerő kölül lenne, bár ahhoz lehet még változtani kellene dolgokon. Blokkot azért nem cserélnék kompletten mert lepapírozni egy vagyon, kockáztatni pedig nem szeretnék.

Ha esetleg a x20se-t lehet valahogy, egyszerűbb módon húzni az is jó lehet, csak sehol nem találtam semmit. Chiptuningot pedig gyári motorhoz nem látom túl eredményesnek. (Az x20se az a továbbfejlesztett c20ne)

Link to comment
Megosztás:

Frontera A-ba lesz majd egyszer. Azért mert az x20se motor 8 szelepes 116lóerős, de a c20xe fejjel 150lóerő kölül lenne, bár ahhoz lehet még változtani kellene dolgokon. Blokkot azért nem cserélnék kompletten mert lepapírozni egy vagyon, kockáztatni pedig nem szeretnék.

Ha esetleg a x20se-t lehet valahogy, egyszerűbb módon húzni az is jó lehet, csak sehol nem találtam semmit. Chiptuningot pedig gyári motorhoz nem látom túl eredményesnek. (Az x20se az a továbbfejlesztett c20ne)

Értem, mit szeretnél. c20sel motorral kevertem ami az x20xev más motor koddal. így is úgy is engedély nélküli áttalakítás ha meg fog a kpm, vagy rendőr ugyan annyi büntit kapsz, úgyan úgy elveszik a forgalmid. talán ha valami olyan rendőrt fogsz ki aki nemért hozzá benyeli. sajna nekem már vették el a forgalmim 1.4 60le helyén c20xe. ha nagyon látható tuningot nem szeretnél, személy szerint én ezt javaslom. növeld meg a kompresziód, meg egy fokolt tengely, és egy jó kipu rendszer meg egy erre irt ecu szerintem tudni fogod a 140le-t ha feltennéd a xe fejet ahoz mindent cserélned kéne kábelköteg ecu stb

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Értem, mit szeretnél. c20sel motorral kevertem ami az x20xev más motor koddal. így is úgy is engedély nélküli áttalakítás ha meg fog a kpm, vagy rendőr ugyan annyi büntit kapsz, úgyan úgy elveszik a forgalmid. talán ha valami olyan rendőrt fogsz ki aki nemért hozzá benyeli. sajna nekem már vették el a forgalmim 1.4 60le helyén c20xe. ha nagyon látható tuningot nem szeretnél, személy szerint én ezt javaslom. növeld meg a kompresziód, meg egy fokolt tengely, és egy jó kipu rendszer meg egy erre irt ecu szerintem tudni fogod a 140le-t ha feltennéd a xe fejet ahoz mindent cserélned kéne kábelköteg ecu stb

Hát ha ilyen mély beavatkozás akkor felejtős, vagy majd egyszer egy szép napon. :) Köszi a segítséget!

(Nem is tudtam, hogy ha csak a fejet cserélem azért is bünti van :( )

Link to comment
Megosztás:

sziasztok lenne egy újabb kérdésem kuplunggal kapcsolatosan, remélem annyira nem off a témában?!

x20xev kuplungja 215mmes most össze hasonlítottam a lendkereket a c20xe-vel és ugyan olyan méretben, mindenben (kivéve 6 meg 8 csavaros...) a c20xe kuplungja ugye 230mm kicsit más maga a tárcsa a szerkezet ugyan olyan méretű. működhet a c20xe kuplungjával az x20xev? le fényképeztem direkt mi a különbség gondolom azért csak erősebb a c20xe kuplung és így is úgy is újat veszek.

az alsó képen látok inkább különbséget, az van a főtengely felé. és az x20xev-n nagyobb a perem.

http://kepfeltoltes.hu/view/140813/10883839154_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : khena
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!Mennyiben kulombozik a x14xe kompjuter a c16xe tol??Es a x14xe kábelkötege jo e a c16 xe-hez!Most kezdődik az átépítés es kiderul az c16xe kábelköteg es kompjuter hiányzik még!

teljesen más a két ecu és a kábelköteg is. kelleni fog a hozzá való.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egyik havernak keresünk tippeket tuning terén egy c20xe -s calibrához;

Van már pár plusz mentális lóerő a gépben, de jó lenne valami kézzel foghatóbb is:-)

Ami adott; nagyfeszültségű gyújtótrafó, iridium gyergya, powercup, mmc-s chiptuning, sportdob.

Most a gázgyorsítón filózik amit a középső dob vagy a katalizátor helyére lehetne felrakni, 10.000ft-ért dob ez valamit egyáltalán?:-)

Ezen kívül tudtok tanácsolni valmit amivel ki lehetne még sajtolni pár plusz lóerőt a gépből túl nagy gányolás nélkül!? (turbósítás kizárva)

Üdv

Módosítva : Tom86
Link to comment
Megosztás:

Akkor miért nem ő írt ide? :blush:

Érdemes lenne gyújtókábelt is cserélni, ha már trafót és gyertyákat is cseréltetek, bár ebben a formációban (powercap és chiptuning) még nem is érdemes ezeket belerakni, a gyári is ugyanolyan jó ehhez.

A gázgyorsítót a katalizátor helyére szokták cserélni a kisebb fojtás végett, de ennyi tuningnál még ez is maradhat (mármint a katalizátor).

És itt véget is értek a filléres (azaz a pár tízezres) tuningok. A direktszűrőt hanyagolnám.

Kérdés mennyit szán rá a haverod?

A LEXMAUL szívósor a powercaphoz képest hozhat még +5-6le-t, ha találtok egy eladót (ár: kb. 100e-használtan).

Tehet bele nagyobb nyitású vezérműtengelyeket, ami megint hozhat több lóerőt, de az már komolyabb ráfordítást igényel, hogy tartós maradjon a motor is. Ehhez egyedi szívósort+ hozzáírt programot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor miért nem ő írt ide? :blush:

Üdv

Nincs ide regizve és nem az erőssége az írás, gondoltam segítek neki egy kicsit:D

Érdemes lenne gyújtókábelt is cserélni, ha már trafót és gyertyákat is cseréltetek, bár ebben a formációban (powercap és chiptuning) még nem is érdemes ezeket belerakni, a gyári is ugyanolyan jó ehhez.

A gázgyorsítót a katalizátor helyére szokták cserélni a kisebb fojtás végett, de ennyi tuningnál még ez is maradhat (mármint a katalizátor).

Mint közben kiderült cserélte a kábeleket is :-)

Szerintem 100k-nál többet már nem hiszem hogy költeni akarna rá, most volt motorfelújítás:-)

Köszi a választ!

Módosítva : Tom86
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Én a helyében elvinném először leméretni. Konkrétan lehet most kevesebb van neki a ménesből mint gyári állapotban volt. Hacsak ez az MMC nevezetű valakik nem végeztek rendes munkát ;)

Ha már kipufogó és ha nem óckodik a nagy hangjától akkor nagy leömlő+60-as rendszer és egy rendes sport katalizátor.

De olcsón úgy kap teljesítményt ha kipakol 50-100kg-ot az autóból :)

Link to comment
Megosztás:

Én a helyében elvinném először leméretni. Konkrétan lehet most kevesebb van neki a ménesből mint gyári állapotban volt. Hacsak ez az MMC nevezetű valakik nem végeztek rendes munkát ;)

Ha már kipufogó és ha nem óckodik a nagy hangjától akkor nagy leömlő+60-as rendszer és egy rendes sport katalizátor.

De olcsón úgy kap teljesítményt ha kipakol 50-100kg-ot az autóból :)

Hali

Tervben van egy teljesítmény mérés, aztán a továbbiak hamarosan kiderülnek,

majd javaslom neki hogy a 70kg os szerszámosládát + az apróságokat vágja ki a csomiból :D

Üdv

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.