Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok. Szóval elösször is már nekem kellemetlen hogy ennyire nemjutok a végére! kicsit vissza olvastam és mindenkinek a hozzászolását bele vettem a mostani feltevésembe.a hossza miatt ne haragudjatok megpróbálom minnél érhetőbben le írni... nos az már biztos hogy valamilyen szintü gyújtás probléma lesz. ennek az okát kéne kideríteni 13-18fok közé vissza esik ami kevés, tudván hogy 1fok gyujtás különbségen is sok le mulhat nem hogy 3-5fokon. 3referencia adatom is van. egy full gyári x20xev 22fokos előgyújtással dolgozik. ugyan ez csak kicsit tuningolva. c18xe tengely kék injektor+kipuf. 22fok szintén. egy c18xe gyári ott van némi zavar a kocsiban nem annyira pontos az érték de ott is 19-22fok

A legnagyobb probláma hogy ilyen motort ilyen szinten eddig kevés ember tuningolt itthon, így nemsok adatvan. ami egy számomra nagyon nagy különbség a c20xehez képest és most ebből is indultam ki. a jeladók elhelyeszkedése. c20xe-n a veztengelyen van a jeladó nálam a keréken. lehet hogy most nagy hülyeséget írok. majd kiderül....

A következő merült fel bennem, sokat eszik, a gyertyakép szegényes keveréket mutat. be, detonál. [az alapvető dolgok cserélve kopogás érzékelő, azt le is kötöttem a blok oldaláról de egyből hibátdobrá hiábavan bekötve. szóval nagyon is számol és támaszkodik az adatokra. ecuból is próbáltam 3at.] és az AFR-em is jó.ugye nálam, egy fog a vezérműkeréke kb 7,5fok a gyári jelhez képest, a tengely 3-5fokkal arébb ál, amiről az ecunak fogalma sincsen! míg egy c20xe-n "tudja" mivel a tengelyen van a jeladó. az a feltevésem hogy későn fecskendezbe, és egy része márnemjut be a hengerbe, ez magyarázná a gyertya képet, és ha szegény a keverék szintén kopoghat, a következő munkaütem kezdeténél, amikor szelep egybenyitásvan a benem jutott keverék távozik is amitől jó az AFR-em.

4320/perces fordulatnál 72fordulat 1mp alatt.ami 36 befecskendezés az az 0,0263 mp-ként 1 befecsi ugyan ennyit nyit a szelep, amiből csak 276fokot van nyitva, 0,0199ms-t. padlón nálam 12ms-ot nyit az injektor. ami a nyitva tartás 63%-a véleményem szerint nagyon sokat számít 2-3fok.

na jó éjt mindenkinek, remélem anyukám nemsokat fog csuklani!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Szóval elösször is már nekem kellemetlen hogy ennyire nemjutok a végére! kicsit vissza olvastam és mindenkinek a hozzászolását bele vettem a mostani feltevésembe.a hossza miatt ne haragudjatok megpróbálom minnél érhetőbben le írni... nos az már biztos hogy valamilyen szintü gyújtás probléma lesz. ennek az okát kéne kideríteni 13-18fok közé vissza esik ami kevés, tudván hogy 1fok gyujtás különbségen is sok le mulhat nem hogy 3-5fokon. 3referencia adatom is van. egy full gyári x20xev 22fokos előgyújtással dolgozik. ugyan ez csak kicsit tuningolva. c18xe tengely kék injektor+kipuf. 22fok szintén. egy c18xe gyári ott van némi zavar a kocsiban nem annyira pontos az érték de ott is 19-22fok

A legnagyobb probláma hogy ilyen motort ilyen szinten eddig kevés ember tuningolt itthon, így nemsok adatvan. ami egy számomra nagyon nagy különbség a c20xehez képest és most ebből is indultam ki. a jeladók elhelyeszkedése. c20xe-n a veztengelyen van a jeladó nálam a keréken. lehet hogy most nagy hülyeséget írok. majd kiderül....

A következő merült fel bennem, sokat eszik, a gyertyakép szegényes keveréket mutat. be, detonál. [az alapvető dolgok cserélve kopogás érzékelő, azt le is kötöttem a blok oldaláról de egyből hibátdobrá hiábavan bekötve. szóval nagyon is számol és támaszkodik az adatokra. ecuból is próbáltam 3at.] és az AFR-em is jó.ugye nálam, egy fog a vezérműkeréke kb 7,5fok a gyári jelhez képest, a tengely 3-5fokkal arébb ál, amiről az ecunak fogalma sincsen! míg egy c20xe-n "tudja" mivel a tengelyen van a jeladó. az a feltevésem hogy későn fecskendezbe, és egy része márnemjut be a hengerbe, ez magyarázná a gyertya képet, és ha szegény a keverék szintén kopoghat, a következő munkaütem kezdeténél, amikor szelep egybenyitásvan a benem jutott keverék távozik is amitől jó az AFR-em.

4320/perces fordulatnál 72fordulat 1mp alatt.ami 36 befecskendezés az az 0,0263 mp-ként 1 befecsi ugyan ennyit nyit a szelep, amiből csak 276fokot van nyitva, 0,0199ms-t. padlón nálam 12ms-ot nyit az injektor. ami a nyitva tartás 63%-a véleményem szerint nagyon sokat számít 2-3fok.

na jó éjt mindenkinek, remélem anyukám nemsokat fog csuklani!

A felvetés teljesen jogos. A tengely el van fokolva fokolókerékkel vagy nincs? A fogaskeréken van a jeladó az jó mert ha sietteted a tengelyt megzavarja a vezérlést. tehát az a jó ha a jelek teljesen gyári helyen vannak és a tengely van elfokolva. X16xe ecu t azért cseréltem le mert nem volt fokolókerekem és el volt téve egy fogat nem is ment és erőtlen is volt. 1.6 si lett az nem nézi a veztengelyt és meg is jött az erő.

Link to comment
Megosztás:

A felvetés teljesen jogos. A tengely el van fokolva fokolókerékkel vagy nincs? A fogaskeréken van a jeladó az jó mert ha sietteted a tengelyt megzavarja a vezérlést. tehát az a jó ha a jelek teljesen gyári helyen vannak és a tengely van elfokolva. X16xe ecu t azért cseréltem le mert nem volt fokolókerekem és el volt téve egy fogat nem is ment és erőtlen is volt. 1.6 si lett az nem nézi a veztengelyt és meg is jött az erő.

Fokoló kerekem van és a jelek fixek, ahoz képest állítottam le a tengelyt a vastag rész a keréken ami a jeladónak adja a jelet.1123264630DSC_5614kicsi_www.kepfeltoltes

Link to comment
Megosztás:

A leírtak alapján kizárható, hogy a tengelyek beállításával lenne a hiba.

Beszéltem egy Calibrás barátommal minap, és felhozódott ez a probléma. Szerinte is a gyújtással lehet a gond. Azt tanácsolta, hogy nézd meg a megszakítót, ami a gyújtáselosztó alján van (csatlakozik a rotorhoz), mert hibásan az is szokott ilyen hibát produkálni (ingadozó és kevesebb értékek), és hibakódot sem dob rá. Egy fél ujjnyi nagyságú ez a szerkezet.

Pontosan én sem tudom hogy néz ki, mert még nem volt dolgom vele, hátha valaki pontosabban leírja mi is ez.

Link to comment
Megosztás:

A leírtak alapján kizárható, hogy a tengelyek beállításával lenne a hiba.

Beszéltem egy Calibrás barátommal minap, és felhozódott ez a probléma. Szerinte is a gyújtással lehet a gond. Azt tanácsolta, hogy nézd meg a megszakítót, ami a gyújtáselosztó alján van (csatlakozik a rotorhoz), mert hibásan az is szokott ilyen hibát produkálni (ingadozó és kevesebb értékek), és hibakódot sem dob rá. Egy fél ujjnyi nagyságú ez a szerkezet.

Pontosan én sem tudom hogy néz ki, mert még nem volt dolgom vele, hátha valaki pontosabban leírja mi is ez.

Ez nem rotoros hanem DIS gyújtásos :\

Link to comment
Megosztás:

Fokoló kerekem van és a jelek fixek, ahoz képest állítottam le a tengelyt a vastag rész a keréken ami a jeladónak adja a jelet.1123264630DSC_5614kicsi_www.kepfeltoltes

Ez így tényleg hibátlan . nagyobb injektorod nincs? mindegy hogy locsolja a benzint de úgy is elfogy? mert akkor biztosan gyújtás baja van. hf égéstér lett polírozva? nem maradt éles sarok és attól becsörög a kopogásérzékelő meg visszavesz? Amúgy vedd le a blokkról a kopogásérzékelőt hagyd rajta a csatit és gó. akkor nem szól bele semmibe.

Link to comment
Megosztás:

Ez így tényleg hibátlan . nagyobb injektorod nincs? mindegy hogy locsolja a benzint de úgy is elfogy? mert akkor biztosan gyújtás baja van. hf égéstér lett polírozva? nem maradt éles sarok és attól becsörög a kopogásérzékelő meg visszavesz? Amúgy vedd le a blokkról a kopogásérzékelőt hagyd rajta a csatit és gó. akkor nem szól bele semmibe.

Nem lett az égésterem tuningolva. sem polírozva. a kopogásérzékelőt már lekötöttem de beleszól, ha nem kap semmilyen jelet csak úgy lóg a blokk oldalán egyből bedobja hibának hiába van bekötve. és elbutul a kocsi, azt is megpróbáltam hogy papirt teszek alá semmi, kartont azsem, aztán belsőt tettem alá semmi belsőt alá és fölé semmilyen fémes érintkezés ne legyen, ugyan úgy elveszi a gyújtást. kínomban minden szarral próbálkozom. próbálkoztam eddig, most tengelyt cserélek...

Link to comment
Megosztás:

A tengely nem hozhat ilyen jellegű problémát. Esetleg valamelyik jeladó, pl. a vezérműtengely jeladó, ami ha rossz, okozhat magasabb fordulaton kevés szikrát, de hibás jeladónál alul is gyengébbnek kellene lenni. Lehet keresni kellene egy villamossági szakit, aki vágja ezeket a problémákat, mert csak lövöldözünk a vakvilágba.

Link to comment
Megosztás:

egyenlőre csak azt az adatot tudom szolgálni. amit a seggemel érzek. tengelyt cseréltem. kapott egy jó kis c18xe tengelyt.

1-1500közt is használható a kocsi. van BC-m eddig 1,6-1,8l/hközt volt az alapjárati fogyim. most 1-1,2l/h nem rezonál a kocsi, és nem tudok rendes véleményt alkotni mivel az út viszonyok nem megfelelőek. de most gyorsul gyorsul 5enél elkezd megmeg csúszni a kerék majd 5500 és esélytelen az útra vinnem az erőt. emelkedőn 2esben hosszú váltó. 185ös téli gumi. azért nézek egy opcomos logot is róla. meg elviszem ugyan mérjük meg mit tud a gyári tengellyel. sajnos kezdem úgy érezni valami a tengelyekben volt/van.

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Dugattyú a 4. hengerből.

SDC1315_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Látom nem csak én "szopkodok" ;)

"Rövid" történetem mostanában:

4-5 hónapja enyhe remegést éreztem az autón folyamatosan. Kicseréltünk vagy 100000Ft-nyi alkatrészt, de hiába. Aztán megjelent a probléma forrása.

Mint ahogy várható volt a mostani váltóm kezdett el recsegni ropogni. Ez benne van a pakiban, elvégre a 125@175-180LE-nek ára van. Így is kihúzott 80ekm-t.

"Barát"-szerelőim kicserélték egy péntek éjszaka (+extra munkadíjért, mert majdnem hétvége stb.).

Tuning motor-cuccok ki, gyári cumók be.

Elhozták hajnalban. Akkor be is pattantam egy próbakör erejére:

- 300 méter után irgalmatlan csattogás. Eltört a főtengely. Egy már tuningmentes autóban. Szerelő állította, hogy ők nem hibázhattak!

OK. benyeltem a békát, elvégre a barátom. Másik motor be természetesen plusz munkadíjért.

- 30-40km után megint enyhe remegés, valami nem stimmel. "Barát"-szerelőimet kérdeztem: Most mi van? Válasz: ÁÁÁ, ez megint munkadíj, mivel szét kell bontani az autót, stb.

Ekkor elégeltem meg a dolgot, és vittem át az autót egy másik szerelőhöz. K*rva lassan dolgozik, de ismerős elmondása szerint nagyon precízen, és GARANCIÁVAL.

4 napja hívott: Nem voltak meghúzva a generátort tartó csavarok!

Újabb döntés: Nem akarok toldozgatott-foltozgatott autót.

Hatalmas mázlival sikerült egy full-full ápolt megkímél garázsban tartott 80ekm-es autóból megszereznem a motor+váltó+Lendkerék+kuplung+féltengelyeket. Szóval a kocsi 70%-át ;) . Ez megy most be. Természetesen vezérlés + olajcsere után.

Remélem 3 hónap szopás után végre kapok egy használható hibamentes autót.

Szóval most van egy összetört motorom + két használható, két összetört váltóm + két jó. A többiről már nem is beszélek. Lassan nyithatok egy Opel Z18XE bontót!

A szomorú az egészben, hogy elköltöttem egy G Astra árát 3 hónap alatt.

Link to comment
Megosztás:

Mint ahogy várható volt a mostani váltóm kezdett el recsegni ropogni. Ez benne van a pakiban, elvégre a 125@175-180LE-nek ára van. Így is kihúzott 80ekm-t.

Miért volt várható? Nálad csak szívótuning volt, nem? Az nem növeli érdemben a leadott nyomatékot, a váltót pedig csak a nagyobb nyomaték kellene hogy kinyírja. F17 van/volt benne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Szóval elösször is már nekem kellemetlen hogy ennyire nemjutok a végére! kicsit vissza olvastam és mindenkinek a hozzászolását bele vettem a mostani feltevésembe.a hossza miatt ne haragudjatok megpróbálom minnél érhetőbben le írni... nos az már biztos hogy valamilyen szintü gyújtás probléma lesz. ennek az okát kéne kideríteni 13-18fok közé vissza esik ami kevés, tudván hogy 1fok gyujtás különbségen is sok le mulhat nem hogy 3-5fokon. 3referencia adatom is van. egy full gyári x20xev 22fokos előgyújtással dolgozik. ugyan ez csak kicsit tuningolva. c18xe tengely kék injektor+kipuf. 22fok szintén. egy c18xe gyári ott van némi zavar a kocsiban nem annyira pontos az érték de ott is 19-22fok

A legnagyobb probláma hogy ilyen motort ilyen szinten eddig kevés ember tuningolt itthon, így nemsok adatvan. ami egy számomra nagyon nagy különbség a c20xehez képest és most ebből is indultam ki. a jeladók elhelyeszkedése. c20xe-n a veztengelyen van a jeladó nálam a keréken. lehet hogy most nagy hülyeséget írok. majd kiderül....

A következő merült fel bennem, sokat eszik, a gyertyakép szegényes keveréket mutat. be, detonál. [az alapvető dolgok cserélve kopogás érzékelő, azt le is kötöttem a blok oldaláról de egyből hibátdobrá hiábavan bekötve. szóval nagyon is számol és támaszkodik az adatokra. ecuból is próbáltam 3at.] és az AFR-em is jó.ugye nálam, egy fog a vezérműkeréke kb 7,5fok a gyári jelhez képest, a tengely 3-5fokkal arébb ál, amiről az ecunak fogalma sincsen! míg egy c20xe-n "tudja" mivel a tengelyen van a jeladó. az a feltevésem hogy későn fecskendezbe, és egy része márnemjut be a hengerbe, ez magyarázná a gyertya képet, és ha szegény a keverék szintén kopoghat, a következő munkaütem kezdeténél, amikor szelep egybenyitásvan a benem jutott keverék távozik is amitől jó az AFR-em.

4320/perces fordulatnál 72fordulat 1mp alatt.ami 36 befecskendezés az az 0,0263 mp-ként 1 befecsi ugyan ennyit nyit a szelep, amiből csak 276fokot van nyitva, 0,0199ms-t. padlón nálam 12ms-ot nyit az injektor. ami a nyitva tartás 63%-a véleményem szerint nagyon sokat számít 2-3fok.

na jó éjt mindenkinek, remélem anyukám nemsokat fog csuklani!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Szóval elösször is már nekem kellemetlen hogy ennyire nemjutok a végére! kicsit vissza olvastam és mindenkinek a hozzászolását bele vettem a mostani feltevésembe.a hossza miatt ne haragudjatok megpróbálom minnél érhetőbben le írni... nos az már biztos hogy valamilyen szintü gyújtás probléma lesz. ennek az okát kéne kideríteni 13-18fok közé vissza esik ami kevés, tudván hogy 1fok gyujtás különbségen is sok le mulhat nem hogy 3-5fokon. 3referencia adatom is van. egy full gyári x20xev 22fokos előgyújtással dolgozik. ugyan ez csak kicsit tuningolva. c18xe tengely kék injektor+kipuf. 22fok szintén. egy c18xe gyári ott van némi zavar a kocsiban nem annyira pontos az érték de ott is 19-22fok

A legnagyobb probláma hogy ilyen motort ilyen szinten eddig kevés ember tuningolt itthon, így nemsok adatvan. ami egy számomra nagyon nagy különbség a c20xehez képest és most ebből is indultam ki. a jeladók elhelyeszkedése. c20xe-n a veztengelyen van a jeladó nálam a keréken. lehet hogy most nagy hülyeséget írok. majd kiderül....

A következő merült fel bennem, sokat eszik, a gyertyakép szegényes keveréket mutat. be, detonál. [az alapvető dolgok cserélve kopogás érzékelő, azt le is kötöttem a blok oldaláról de egyből hibátdobrá hiábavan bekötve. szóval nagyon is számol és támaszkodik az adatokra. ecuból is próbáltam 3at.] és az AFR-em is jó.ugye nálam, egy fog a vezérműkeréke kb 7,5fok a gyári jelhez képest, a tengely 3-5fokkal arébb ál, amiről az ecunak fogalma sincsen! míg egy c20xe-n "tudja" mivel a tengelyen van a jeladó. az a feltevésem hogy későn fecskendezbe, és egy része márnemjut be a hengerbe, ez magyarázná a gyertya képet, és ha szegény a keverék szintén kopoghat, a következő munkaütem kezdeténél, amikor szelep egybenyitásvan a benem jutott keverék távozik is amitől jó az AFR-em.

4320/perces fordulatnál 72fordulat 1mp alatt.ami 36 befecskendezés az az 0,0263 mp-ként 1 befecsi ugyan ennyit nyit a szelep, amiből csak 276fokot van nyitva, 0,0199ms-t. padlón nálam 12ms-ot nyit az injektor. ami a nyitva tartás 63%-a véleményem szerint nagyon sokat számít 2-3fok.

na jó éjt mindenkinek, remélem anyukám nemsokat fog csuklani!

nekem ugyanez volt kb. c20xe vel .276os tengely . 4500-5500között ment alatta felette nem nagyon.es 155paci volt. felprogramoztuk 182 lett es 3800tol 7400ig megy

Link to comment
Megosztás:

miki 1: Gondolom a tengelyeket is beállították neked.

Tomoty: Nálam volt 1,5 éve egy ékszíjszakadás (7e-s fordulatnál), ami hazavágta a motor mögötti vízcsövemet, amitől a nyomás elszökése miatt felforrt a víz.

Nemrég jelezte a motor (egy hf tömítés átégésével), hogy nem nyomtalanul élte túl a fenti problémát.

Ezzel a dugattyúval az a gondom, hogy nem tudom eldönteni, a hirtelen hőtől olvadt meg, vagy a szegény keverék okozta nagy hőtől, amit magas fordulaton kaphatott (elvileg dúsabbra lett programozva magas fordulaton, de ki tudja?).

Komolyabb tuning mellé érdemes tartalék hajtás egységeket a polcon tartani., meg egy hozzáértő szakit is ismerni, akihez lehet vinni időnként felújításra. :icon1:

Ezek szerint vége a tuning korszakodnak, jön újra a gyári? És mi lesz a felhúzott motorral?

Link to comment
Megosztás:

miki 1: Gondolom a tengelyeket is beállították neked.

Tomoty: Nálam volt 1,5 éve egy ékszíjszakadás (7e-s fordulatnál), ami hazavágta a motor mögötti vízcsövemet, amitől a nyomás elszökése miatt felforrt a víz.

Nemrég jelezte a motor (egy hf tömítés átégésével), hogy nem nyomtalanul élte túl a fenti problémát.

Ezzel a dugattyúval az a gondom, hogy nem tudom eldönteni, a hirtelen hőtől olvadt meg, vagy a szegény keverék okozta nagy hőtől, amit magas fordulaton kaphatott (elvileg dúsabbra lett programozva magas fordulaton, de ki tudja?).

Komolyabb tuning mellé érdemes tartalék hajtás egységeket a polcon tartani., meg egy hozzáértő szakit is ismerni, akihez lehet vinni időnként felújításra. :icon1:

Ezek szerint vége a tuning korszakodnak, jön újra a gyári? És mi lesz a felhúzott motorral?

Igen, jön a gyári :(

A felhúzott cuccok eladóak!

Tudom nem ide kéne, de itt van a "tuning-fórum".

Ezek vannak:

Z18XE motor kb 160ekm-t futott 30eFt. Mindenképpen érdemes vezérlést + hajtókar és főtengely csapágyakat cserélni rajta. Mivel az ördög nem alszik.

Kábelköteg + computer Z18XE motorhoz (Vectra C-ből) 30eFt

Z18XE hengerfej 18eFt,

tuningolt polírozott hengerfej (szinte új, 30ekm-t futott) 28eFt

És a tuning cuccok:

Dbilas sport tengely 272 fokos (X14XE Z14XE X16XE X16XEL Z16XE X18XE1 Z18XE motorokhoz) 50eFt (új ára 170eFt)

Dbilas szívócső Z18XE (X18XE1) 60eFt (új ára 350eFt !!! )

Lexmaul leömlő sportkatalizátorral (egyszer sem sírt az Astra H computere miatta) 60eFt (új ára 320eFt !!! )

Dbilas fokolókerék (X14XE Z14XE X16XE X16XEL Z16XE X18XE1 Z18XE motorokhoz) 20eFt (új ára 62eFt)

Azért adom ilyen olcsón mivel szeretném, hogy valaki itt a fórumban is élvezhesse ezeket az alkatrészeket, és nincs kedvem sokat vesződni az eladással.

Szerintem elég rendesen leáraztam a cuccokat ;)

Módosítva : Tomoty
Link to comment
Megosztás:

nekem ugyanez volt kb. c20xe vel .276os tengely . 4500-5500között ment alatta felette nem nagyon.es 155paci volt. felprogramoztuk 182 lett es 3800tol 7400ig megy

Nekem egy sima programozásnál sajnos, mélyebb a probléma,

1. az előgyújtásomat vissza veszi a kopogás érzékelő.5-8-10fokkal is. Gyári c18xe tengely van most benne és ezzel nem!a kompreszióm(végnyomásiértékem) 14,5volt a fokolt tengellyel, a gyárival picit több de 15 alatt van.100as benzinnel járok, szóval nem detonálhatbe, de ezt kiszűrés képen 60-40etanol/100as benzin keverékkel is kipróbáltam.

2. a gyári schrick adatokra állítottam be a tengelyt fhp-n szelep összenyitás 1,7-1,8mm-t kell benyitnia. az alapjáratom olyan volt amilyennek egy ekkora tengellyel lennie kell.

3. nagypapásan országút/autópálya 70-80-90es tempó rekord "jó" fogyasztásom 8,2l város 16++++ gyertyák azt a képet mutatták hogy nem sok a keverék, AFR-em szintén jó értéket mutatott pontosabban kicsit dús volt 12,2-12,4körül padlón szóval azzal sem volt akkora gond hogy amiatt legyen 4500-6000közt mindössze 2le emelkedés.

az alapjárati fogyasztásom BC szerint 1,6-1,8l/h (800as alapjárat)

Az ünnepek alatt cseréltem motortartóbakokat eddig is újak voltak de most meg lettek erősítve, és akkor be telt a pohár meg elégeltem hogy azért rezonál is a kocsi mégsem finom gyári az alapjárat(nem érdekelne ezsem és a fogyasztás sem ha úgy menne.) sok eszik, nem megy.1000-1500as fordulaton rángat mint a bakkecske. tengely csere c18xe tengelyt kapott alapjárati fogyasztásom hopp mélyrepülés 0,9-1,1l/h... és az átlag fogyasztásom is erős mélyrepülésbe kezdet most kb 10et de inkább alatta eszik városban, ebben az elmúlt hideg időben -5 -10 fokban és sokszor megáll leállít stb. pontos adatot nem tudok de sokkal kevesebbet eszik.és dinamikusabb. ezen felbuzdulva padra is tettük a kocsit.az eredmény a következő.:

149,5le/5500rpm 217,5nm/4015rpm, de már 2500on 210felett van a nyomatékom.

DSC_5980kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

alapjárat 14,3-15

2000 11,7

2500 12,3

3000 12,8

3500 12,7

4000 12,9

4500 11,9

5000 11,7

5500 12

6000 12,2

teljesen gyári program!! reményeim szerint be állítjuk az afr-t kicsit adunk neki hogy feljebb is legyen benne élet,játszunk az előgyújtással picit, olyan 6000-6400közé szeretném a teljesítmény csúcsot felvinni remélem a 160le meg lesz?!?

arra hogy a tengellyel vagy a beállítással van-volt gond még mindig nem derült fény, ez még a jövő kérdése.

Link to comment
Megosztás:

Kár érte, pedig kiváló ügynök volt..

A mindennap használt autót ezért nem szabad tuningolni, mert az a megbízhatóság rovására megy.

Miért nem teszed félre a cuccokat és beépíted majd egy olcsóbb autóba, "játszósnak"?

Én is nagyon szerettem. Találtam egy kb 1 éves videót:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2WdRhLi_mn0

Elvileg már be van szerelve a TUNINGMENTES 1.8-as blokk. Szimeringek vezérlés és olaj cserélve.

Azért biztos "vakarászom" majd magamat egy-egy gyorsításkor unalmamban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.