Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Sziasztok.Belefagyok az autoba,segitsetek.1 es fokozaton langyos levegő van,2-3-4 hideg.Hőfok jó,termosztát jó,anyós lábánál a csap koppanásig tekerve.Amit véltem felfedezni,hogy a motortérből megy 2 cső az utastérfelé,egyik meleg,másik hideg,gondoltam arra ,hogy a radiátor

eldugulhatott.Eceteltem de ugyan olyan.Az jó megoldás lehet ,hogy leveszem mindkét csövet es levegővel kifuvatom?

 

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Dani567 írta:

Sziasztok.Belefagyok az autoba,segitsetek.1 es fokozaton langyos levegő van,2-3-4 hideg.Hőfok jó,termosztát jó,anyós lábánál a csap koppanásig tekerve.Amit véltem felfedezni,hogy a motortérből megy 2 cső az utastérfelé,egyik meleg,másik hideg,gondoltam arra ,hogy a radiátor

eldugulhatott.Eceteltem de ugyan olyan.Az jó megoldás lehet ,hogy leveszem mindkét csövet es levegővel kifuvatom?

 

Szerintem ( főleg 1-2 fokozatban) nem hűti vissza a befúvó venti annyira a vizet hogy a kilépő cső is hideg legyen, max csak langyosabbnak kéne lennie. Köd le a két csövet , dugj bele slagot nézd meg hogy mennyire átjárható, nincs-e eldugulva. Trisózni szokták, mondjuk én még nem mertem ott a helyén, mert attól féltem ha esetleg szivárogni kezd nehezen veszem észre. Nekem is egyre gyengébb a fűtésem, de még nem szántam rá magam hogy kibontom, és kiszerelve átmosom, nyomáspróbázom és visszarakom.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, zotya975 írta:

Szerintem ( főleg 1-2 fokozatban) nem hűti vissza a befúvó venti annyira a vizet hogy a kilépő cső is hideg legyen, max csak langyosabbnak kéne lennie. Köd le a két csövet , dugj bele slagot nézd meg hogy mennyire átjárható, nincs-e eldugulva. Trisózni szokták, mondjuk én még nem mertem ott a helyén, mert attól féltem ha esetleg szivárogni kezd nehezen veszem észre. Nekem is egyre gyengébb a fűtésem, de még nem szántam rá magam hogy kibontom, és kiszerelve átmosom, nyomáspróbázom és visszarakom.

Nekem is fűtés gondom volt, ami talán megoldódni látszik. Csak langyi volt a fűtésem ezért egy hete kiszereltem a fűtőradiátort, vízkőoldót bele, hagytam állni kicsit (kb.fél óra)majd forró trisós vízzel is átöblítettem többször is. Végén egy kis ecettel is kezeltem. Majd visszaszereltem. Többször is megpróbáltam alapjáraton fűtésre bírni az autót, de nem éreztem nagy különbséget. A héten kedden és ma mentem vele hosszabb távon és már kedden is érezhetően jobb volt a fűtése az alapjáratós fűtéshez képest. Ma meg még melegebbnek éreztem. Úgy néz ki hogy megjavult talán. Pedig már a termosztát cserén gondolkodtam,de ezt most egyenlőre elhalasztom. Majd meglátom később hogy mennyire fog még fűteni.

Link to comment
Megosztás:

1 minute ago, endi29 írta:

Nekem is fűtés gondom volt, ami talán megoldódni látszik. Csak langyi volt a fűtésem ezért egy hete kiszereltem a fűtőradiátort, vízkőoldót bele, hagytam állni kicsit (kb.fél óra)majd forró trisós vízzel is átöblítettem többször is. Végén egy kis ecettel is kezeltem. Majd visszaszereltem. Többször is megpróbáltam alapjáraton fűtésre bírni az autót, de nem éreztem nagy különbséget. A héten kedden és ma mentem vele hosszabb távon és már kedden is érezhetően jobb volt a fűtése az alapjáratós fűtéshez képest. Ma meg még melegebbnek éreztem. Úgy néz ki hogy megjavult talán. Pedig már a termosztát cserén gondolkodtam,de ezt most egyenlőre elhalasztom. Majd meglátom később hogy mennyire fog még fűteni.

Hát most nem hiszem hogy nekiállok kibontani a radiátort, garázs nincs kint meg hideg van nekem már szerelni. Nyáron már egész közel jártam hozzá, de akkor meg kedvem nem volt tovább bontani. :goofy: Van végül is fűtés, csak emlékeim szerint pár éve az ilyen fagypont közeli időkben, fullon olyan forró volt, hogy visszább kellett tekerni, most meg maxon van mindíg.

Link to comment
Megosztás:

1 minute ago, zotya975 írta:

Hát most nem hiszem hogy nekiállok kibontani a radiátort, garázs nincs kint meg hideg van nekem már szerelni. Nyáron már egész közel jártam hozzá, de akkor meg kedvem nem volt tovább bontani. :goofy: Van végül is fűtés, csak emlékeim szerint pár éve az ilyen fagypont közeli időkben, fullon olyan forró volt, hogy visszább kellett tekerni, most meg maxon van mindíg.

Egyenlőre nekem is maxon fűt de még  nem olyan forró hogy lejjebb kellene tekerjem. Remélem hogy lessz az még forróbb is amikor tényleg visszább kell venni belőe.

 

Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, endi29 írta:

Egyébként egy hete még elég kellemes idő volt, azért mertem neki állni kiszerelni a radiátort.

Általában tavasztól őszig szerelek, télen csak amit nagyon muszáj. (most éppen a generátort) De jut eszembe múlt hétvégén a kunkori csőnél láttam hűtővíz folyást, tettem fel mégegy bilincset, azóta meg nem is volt eszembe ránézni hogy mi van vele..na majd holnap.

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, zotya975 írta:

Szerintem ( főleg 1-2 fokozatban) nem hűti vissza a befúvó venti annyira a vizet hogy a kilépő cső is hideg legyen, max csak langyosabbnak kéne lennie. Köd le a két csövet , dugj bele slagot nézd meg hogy mennyire átjárható, nincs-e eldugulva. Trisózni szokták, mondjuk én még nem mertem ott a helyén, mert attól féltem ha esetleg szivárogni kezd nehezen veszem észre. Nekem is egyre gyengébb a fűtésem, de még nem szántam rá magam hogy kibontom, és kiszerelve átmosom, nyomáspróbázom és visszarakom.

Sziasztok.Belefagyok az autoba,segitsetek.1 es fokozaton langyos levegő van,2-3-4 hideg.Hőfok jó,termosztát jó,anyós lábánál a csap koppanásig tekerve.Amit véltem felfedezni,hogy a motortérből megy 2 cső az utastérfelé,egyik meleg,másik hideg,gondoltam arra ,hogy a radiátor

eldugulhatott.Eceteltem de ugyan olyan.Az jó megoldás lehet ,hogy leveszem mindkét csövet es levegővel kifuvatom?

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Elkészült a fűtésem és most már olyan,mint egy sütő.A radiátor 2 csövét leszedtem,a hűtőről is mindkettőt és slaggal kimostam a radiátort,hűtőt,egész rendszert.Csövek vissza,2 liter ecet bele,kb 15 percig járattam,majd leengedtem és újra elővettem a slagot,csöveket szintén levettem,átmostam,majd ugyanezt megtettem trisoval is.Miután leengedtem a trisot,átmostam újra.Fagyálló bele,légtelenítés és szinte éget a forró levegő :) Remélem hasznára lesz valakinek és tudtam segíteni azzal,hogy leírtam.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
56 minutes ago, Astraeff írta:

Tetőkàrpit cserével kapcsolatban valaki? Elvileg par fogantyu, napellenzők,meg muanyagok es lent van vagy kicsit bonyolultabb?

Milyen kasztni?3-5ajtósbol, karavánból, egyszerűbb mint a sedan, abból vamelyik ülést kell kiszedni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. BUÉK mindenkinek első körben. Astra F 93-as 1.7D kombi,nincs fűtés,szinte semmi. Ma reggel majdnem sikerült megfőzni,valószinű termosztát gond mert a hűtő alsó csöve 20km alatt se melegedett át,de már kicsit gőzölt. Termosztátot kiszedtem viszont vennék bele másikat,de van 80 illetve 92fokos,melyiket vegyem bele? Ha ezek után se lenne fűtés akkor ki kell szednem a radiátort? Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

11 minutes ago, csigusz1 írta:

Sziasztok. BUÉK mindenkinek első körben. Astra F 93-as 1.7D kombi,nincs fűtés,szinte semmi. Ma reggel majdnem sikerült megfőzni,valószinű termosztát gond mert a hűtő alsó csöve 20km alatt se melegedett át,de már kicsit gőzölt. Termosztátot kiszedtem viszont vennék bele másikat,de van 80 illetve 92fokos,melyiket vegyem bele? Ha ezek után se lenne fűtés akkor ki kell szednem a radiátort? Köszönöm a válaszokat.

A 80 fokosat..az viszont hogy nincs fűtés és hogy majdnem megfőtt a motor kissé ellentmondásos, mert a radiátor a nagy vízkörön van, alapból melegszik még akkor is ha nem nyit ki a termosztát. Nem lehet hogy megfagyott a hűtöfolyadék, vagy valamiért nem tekeri a vízpumpa a folyadékot?

Link to comment
Megosztás:

Igazából még amikor mínuszok se voltak akkor is alig volt fűtés,mentem vele majd megálltam és járt alapjáraton akkor jobb volt a fűtés,de indulás után már visszahűlt és csak minimális volt. Most viszont csak annyi,hogy éppen lefújja a párát. Vízpumpa problémát hogyan tudnám kiszűrni esetleg,hogy jó-e? Valamint a fűtőradiátort kiszerelés nélkül ki lehet takarítani? Légteleníteni lehet-kell a rendszert valahol?

Módosítva : csigusz1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, csigusz1 írta:

Igazából még amikor mínuszok se voltak akkor is alig volt fűtés,mentem vele majd megálltam és járt alapjáraton akkor jobb volt a fűtés,de indulás után már visszahűlt és csak minimális volt. Most viszont csak annyi,hogy éppen lefújja a párát. Vízpumpa problémát hogyan tudnám kiszűrni esetleg,hogy jó-e? Valamint a fűtőradiátort kiszerelés nélkül ki lehet takarítani? Légteleníteni lehet-kell a rendszert valahol?

Hát a vízpumpa akkor gyanús, ha jó a termosztát, a vízhűtő, vagy a csövek nincsenek eldugulva, és ennek ellenére úgy néz ki hogy a folyadék nem kering rendesen, tehát a motor melegszik, de nincs fűtés. A radiátor, és  a vízhűtő nem melegszik. Megnézni szerintem csak kiszerelve lehet. Radiátort igazából lehet takarítani, a helyén, trisóval szokták átmosni, de arra számítani kell, hogy előfordul hogy utána kifelé is szivárog. Ugye a vízkő jótékonyan tud tömíteni is, nem csak a fűtést akadályozni. Légteleníteni úgy tudom ezt nem kell, de ebben nem vagyok biztos.

Link to comment
Megosztás:

Első körben akkor termosztát csere holnap és járatás,ha nem oké akkor radiátor takaritás és ha az se segít akkor valószinű,hogy nem működik rendesen a vízpumpa. Bár még úgy nem jártam 1 autóval se,hogy kezd tönkremenni a vízpumpa. Vagy jó volt vagy rossz és jött belőle a víz rendesen.  Motortérből mosható a radiátor? Köszönöm az infót.

Link to comment
Megosztás:

3 minutes ago, csigusz1 írta:

Első körben akkor termosztát csere holnap és járatás,ha nem oké akkor radiátor takaritás és ha az se segít akkor valószinű,hogy nem működik rendesen a vízpumpa. Bár még úgy nem jártam 1 autóval se,hogy kezd tönkremenni a vízpumpa. Vagy jó volt vagy rossz és jött belőle a víz rendesen.  Motortérből mosható a radiátor? Köszönöm az infót.

Igen mosható, a tűzfalon középen megy  be és jön ki a csöve az utastérből. Ha a radiátor átmelegszik, tehát a kimenő és bejövő csöve is meleg, akkor meg lehet nézni hogy a hideg-meleg tekerő mozgatja-e a zsalut a radiátor felett. Befekszel az anyósoldali lábtérbe, és felnézel ott látszik ahogy a bowden vége rácsatlakozik a zsalura. Nézd meg hogy mozog-e e két végállásig amikor tekergeted a szabályzó gombot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.